Zevosis

Ucuz Şarap Önerileri: Migros, Carrefour ve Metro Marketlerde Var!

Lezzet ve kalitesinden ödün vermeyen ucuz şaraplar yok mu? İşte Migros, Carrefour ve Metro gibi büyük marketlerde kolaylıkla bulunan ve kalitesi fiyat etiketinden ağır basan ucuz ama popüler şarap önerilerimiz:

 • 25 Ekim 2021
 • 4.374 kez görüntülendi.
Ucuz Şarap Önerileri: Migros, Carrefour ve Metro Marketlerde Var!

Ölçülü oranda şarap içmenin kimi faydaları belgelenmiştir ve araştırmaya devam edilmektedir. Hafıza, kas gücü ve kardiyovasküler sistem için öngörülen faydaları, ara sıra bir bardak Merlot veya Cabernet’in tadını çıkarmanın getirdiği avantajlardan sadece birkaçı… Özellikle fiyat sınırı konmadığında, tadabileceğiniz lezzetlerin de sonu yok. Ancak sınırlı bir bütçeye sahip olanlar için şarap da bir lüks haline gelebilir! Peki ama lezzet ve kalitesinden ödün vermeyen ucuz şaraplar yok mu?

Ucuz şaraplara yönelmek isteyenlere başlıca önerimiz, tekeller yerine büyük zincir marketleri tercih etmeleri olacaktır. Böylece hem daha fazla alternatife sahip olabilir ve hem de daha güvenilir ürünler alabilirsiniz.

İkinci önceliğiniz ise yine aynı sebeplerden dolayı yerli şarapları tercih etmek olmalı…

İşte Migros, Carrefour ve Metro gibi büyük marketlerde kolaylıkla bulunan ve kalitesi fiyat etiketinden ağır basan ucuz ama popüler şarap önerilerimiz:

 

 • Doluca Antik

Antik ismini, sekiz ay boyunca Fransız meşe fıçılarında yıllandırılmasından alan bu şarap, her şeyden önce lezzeti ile öne çıkıyor. Kavrulmuş aroması, karamel ve ince reçineli notaları ile Denizli ve Ege bölgesinde yetiştirilen boğazkere, şiraz ve gamay üzümlerinden üretiliyor. Doluca’nın fıçıya giren ilk şarabı olması özelliğini da taşıyan Antik, 2004’te Fransa’da Challenge International du Vin yarışmasında bronz madalya kazandı. Kırmızı ya da beyaz, hemen her sofraya uyum sağlayabilecek gövdeli, güçlü ve meyvemsi bu şarap, tek başına da oldukça kolay içimli. Ödüllü bir ucuz şarap mı? Evet, Doluca Antik ucuz şarapların lezzet ve kaliteden ödün verdiğine dair yanlış inancı çürüten bir lezzet. 75 ml’lik bir şişe Doluca Antik’in 2021 güncel fiyatı 70 TL.

 • DLC Öküzgözü

Elazığ ve Malatya yöresine ait öküzgözü üzümlerinden üretilen DLC Öküzgözü, kuş üzümü ve erik aroması ve çiçek notalarıyla güçlü gövdeli bir şarap. Dört ay boyunca meşe fıçılarında bekletiliyor ve özellikle peynir ve ekşi meyvelerle tüketilmesi öneriliyor. Tadı kadar kokusu da çok beğenilen DLC Öküzgözü’nün 2021 güncel fiyatı 70 TL.

 • Likya Patara

Kırmızı, beyaz veya roze, hangisini seviyorsanız… Antalya, Elmalı ilçesindeki 1.100 metre rakımlı bağlarda yetişen üzümlerden üretilen şarapların hepsi hem kokusu hem de tadı ile beğeni topluyor. Genç bir marka olan Likya şarapları, gittikçe büyüyen kendine ait bir hayran kitlesi oluşturmaya başladı bile. Likya Patara’nın 2021 güncel fiyatı 75 TL.

 • Kavaklıdere Çankaya

En popüler yerli üretim beyaz şarap olan Kavaklıdere Çankaya, Anadolu’da yetişen narince, emir ve sultaniye üzümlerinden üretiliyor. Orta derecede asiditeye sahip, narenciye ve beyaz meyve aromaları ile kalıcı tadı ve parlak sarı rengi ile dikkat çekiyor. 6-8°C’de tüketilmesi öneriliyor ve özellikle deniz mahsulleri ve peynir çeşitlerine yakıştırılıyor. Kavaklıdere Çankaya’nın 2021 güncel fiyatı 60 TL.

 • Pamukkale Senfoni

Pamukkale Şarapçılık tarafından Denizli’de yetiştirilen şiraz, merlot, kalecik karası ve boğazkere üzümlerinden üretilen Pamukkale Senfoni, dolgun ve meyvemsi, tatlı bir şarap. İçimi son derece keyifli olan ürünün 2021 güncel fiyatı ise 58 TL.

 • Kavaklıdere Angora

Angora kırmızı, Ege ve Doğu Anadolu’da yetişen cabernet sauvignon, öküzgözü, alicante ve merlot üzümlerinden; Angora beyaz ise, Denizli’de yetişen sultaniye üzümlerinden üretiliyor. İkisi de son derece lezzetli, dengeli ve içimi kolay şaraplar ve 2021 güncel fiyatları 40 TL.

 • Sava Blush Premium

Pamukkale Şarapçılık tarafından Carrefour için özel olarak üretilen Sava isimli şarabın “roze Premium” olanı; çal karası ve şiraz üzümlerinden üretiliyor. Son zamanlarda ucuz şaraplar arasında oldukça popüler olan Sava’nın ayrıca klasik beyaz, kırmızı ve roze versiyonları da var ve güncel 2021 fiyatları 36 TL, Sava Blush Premium ise 41 TL.

 • Fiona

Ucuz şarap kategorisindeki bir diğer popüler ürün, sadece Migros’larda satılan Fiona. Denizli, Bekilli bölgesinde yetişen çal karası, şiraz ve boğazkere üzümlerinden üretilen Fiona’nın şişe açıldıktan sonra kısa bir süre havalandırması tavsiye ediliyor. Kırmızı, beyaz ve roze seçenekleri olan şarap, sıcak şarap yapımında da öncelikli tercihler arasında. Ayrıca bir litrelik şişe seçeneği de olan Fiona’nın 75 ml’lik 2021 güncel fiyatı 33 TL.

 • Sevilen Majestik Syrah ve Kalecik Karası

Yoğun, olgun ve koyu kırmızı renkte olan Sevilen Majestik Syrah ve Kalecik Karası, belirgin bir aromaya sahip. Meyve ve baharat dengesinin ağır bastığı bu aroma biraz da ekşi, bu yüzden şişe açıldıktan sonra bir süre havalandırılması öneriliyor. Ürünün 75 ml’lik 2021 güncel fiyatı 29 TL.

 • Diren Karmen

Tokat’ta yetişen narince ve chardonnary üzümlerinden üretilen Diren Karmen beyaz şarap, canlı, tatlı, hoş kokulu, meyvemsi ve dolgun gövdeli bir şarap ve 8-10 derecede tüketilmesi öneriliyor. Deniz ürünleri ve peynir ile tüketilmesi tavsiye edilse de tek başına da içimi oldukça keyifli. Diren Karmen kırmızı şarap ise öküzgözü ve boğazkere üzümlerine, cabernet sauvignon ve merlot kupajı eklenerek üretiliyor. Kullanıcı yorumlarına göre, tüketiciler beyaz olanı daha çok beğeniyor. Ürünün 75 ml’lik 2021 güncel fiyatı 25 TL.

Bu içerik de ilginizi çekebilir:Rezene Çayı Faydaları, Rezene Nasıl Kullanılır?

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ