Yaşam

Hayat Mutsuz Olmak İçin Çok Kısa! “Her Zaman Mutlu” Olan İnsanların 20 Sırrı

Bazı insanlar hayatın içinden amansız bir mutluluk duygusuyla geçiyor gibi görünmüyorlar mı? Mutlu olacakları pek bir şey olmadığında bile bu gerçeğin ardındaki basitlik onları mutlu ediyor sanki. Aslında, bu tamamen bir bakış açısı, bilinçli çaba ve öz farkındalık meselesi!  

Hepimiz ara sıra kendimizi kötü hissetmeye yatkınız, ancak keşfedilmesi gereken gerekli çözümlerle de donatılmış durumdayız. Güven eksikliği, tatminsizlik ve strese yatkınlık, yaşamlarımızı ele alma ve koşullarımızı algılama şeklimiz aracılığıyla kontrol edilebilen konulardır. 

En mutlu insanların değerlendirdiği ana felsefe, hayatın çok kısa olduğu fikrine yaslanır: Hayat, mutsuz olmak için çok kısa! 

İşte her zaman mutlu görünen ve olan insanların ortak özelliklerinden bazıları:  

 • Beklentilerini Yönetirler 

İstediklerini alamadıklarında bozguna uğramazlar. Her duruma en iyisini umarak ama bir yandan da en kötüsüne hazırlıklı olarak, pragmatik bir şekilde yaklaşırlar. 

 • Gerçekçi Olmayan Standartlar Belirlemezler 

Hayatlarını imkansız mükemmellik vizyonlarına yönelik sürekli bir arayış içinde yaşamazlar. Sadece gerçekçi standartlar belirler ve bunlara yönelirler. 

 • Tatmin Olmayı Bilirler 

Mutluluk, tatmin olmuş hissetmekle yakından ilgilidir. Zaman zaman durup, halihazırda sahip olduklarını takdir etmeyi başaramayan insanlar, asla gerçekten tatmin olamazlar. 

 • Materyalist Değiller 

Paranın gerçekten mutluluğu satın alıp alamayacağı tartışılmaya devam ediyor. Eğer durum buysa, o zaman deneyimlerimizden asla tatmin olmayacağımızı zaten biliyoruz çünkü her zaman istediğimiz daha yeni veya daha iyi bir şey olacak. Kim şimdiye kadar yeterince paraya sahip oldu ki? 

 • Gereksiz Endişelerden Uzak Dururlar 

Küçük şeyleri dert etmez, günün sonunda önemsiz ayrıntılar için endişelenerek zaman kaybetmeyi sevmezler. Olumsuz düşüncelerin üzerlerine çökmesine ve dikkatlerini dağıtmasına izin vermezler. Hayat endişelenmek için çok kısa. 

 • Kendilerini Önemserler 

Bağımsızdırlar. Kendilerini önemserler ve başkalarının ihtiyaçlarını karşılamak için önce kendi ihtiyaçlarını karşılamaları gerektiğini bilirler. Zevk alırlar, istediklerini elde etmeyi amaçlarlar, kendilerine zaman ayırırlar ve son derece özgüvenlidirler. 

 • Küçük Şeylerin Keyfini Çıkarırlar 

Sokakta çiçekleri koklamak için dururlar. Huzur bulmayı, yolları kesiştiğinde bir yabancıyla eğlenmeyi veya teşvik edici bir tartışmayı memnuniyetle karşılamaya alışkındırlar. Hayatın kendisi kadar önemli olabilecek küçük şeyleri gözden kaçırmazlar. 

 • Uyum Sağlayabilirler 

Değişimden korkmazlar, kolaylıkla uyum sağlayabilirler. Yeni koşullardan, iyi ya da kötü, en uygun şekilde yararlanmaya yönelirler. Baskı altında gelişirler, kolayca ezilmezler ve her zaman bir hız değişikliğini benimseyebilirler. 

 • Yeni Deneyimlere Açıktırlar 

Yeni eylemler ve yeni tatlar denemekten hoşlanırlar. Henüz deneyimlemedikleri bir şeyden asla çekinmezler! Ve aynı menüden asla iki kez sipariş vermezler. 

 • Acele Etmezler 

Yaşamları boyunca gereksiz yere acele etmezler. Yapabildikleri ölçüde kendi programlarına göre ilerlerler ve kendi rahatlatıcı hızlarında manevra yaparlar. 

 • Farklı Perspektifleri Değerlendirirler 

Tüm ömürlerini tek bir bakış açısına takılıp kalarak geçirmezler. Her kayıp yeni bir fırsat doğurabilir ve dibe vurmak, gerçekten yukarı çıkmaktan başka bir seçenek olmadığı anlamına gelebilir. 

 • Öğrenmeyi Severler 

Sürekli bilgi arayışları, onların ilham almasını ve hayata ilgi duymasını sağlar. Bilgiye ve bilgilenmeye çok değer verirler ve mümkün olduğunca çok şey öğrenmek için ömür boyu sürecek bir arayış içindedirler. 

 • Her Zaman Bir Planları Vardır 

Kendilerini hiçbir zaman amaçsızca sürüklenirken bulmazlar. Bir şey planlandığı gibi gitmediğinde, mutlaka yedek bir planları vardır. 

 • Saygı Duyarlar ve Saygı Duyulmak İsterler 

Mutlu insanlar etraflarındaki diğer insanlara karşı saygılıdırlar. Ve karşılığında aynı tavrı görmek isterler. Gösterdikleri saygı onlara hak ettikleri saygıyı kazandırır. 

 • Her Fırsatı Değerlendirirler 

Her zaman yeni bir yol, keşfedilmeye değer yeni bir yön için gözleri açıktır. Uygun anları fark etmeyi bilirler ve en iyi şekilde yararlanmak için üzerine atlarlar. Başarı onlar için kaçınılmaz olandır. 

 • Daima Kendilerini Geliştirmeye Çalışırlar 

Sürekli kendini geliştirme, başarı için süren susuzluklarının anahtarıdır. Sıradan görevlerden sosyal etkileşimlere kadar, ne yaparlarsa yapsınlar, daha iyi ve daha da iyi olmaktan gurur duyarlar. Ve en iyi olma arayışları eninde sonunda gerçekleşir. 

 • Hayatı Fazla Ciddiye Almazlar 

Konuları aşırı analiz ederek işleri olduğundan daha karmaşık hale getirmeyi sevmezler. Kendi hatalarına ve talihsizliklerine ilk önce kendileri gülerler. 

 • Anı Yaşarlar 

Yarın için yaşamazlar ya da dün olanlar üzerinde durmazlar. Onlar için her gün yeni bir fırsat, hikayede açılan yeni bir bölümdür. Şimdiki zamanda yaşarlar ve bunu yaparken her andan en iyi şekilde yararlanırlar. 

 • Evet” Derler 

Hayır dediklerinden daha çok “evet” derler! Yeni fırsatlardan, ilginç tekliflerden, farklı deneyimlerden çekinmez, tam tersi mutlaka değerlendirirler. 

 • Kendilerinin Farkındalar 

En önemlisi, kendilerinin tamamen farkındalar. Kendilerini yansıtırlar ve zihin durumlarının bilincindedirler. Onları rahatsız eden bir şey olduğunda, hayıflanmak yerine düzeltmenin yolunu bulurlar. 

Bu içerik de ilginizi çekebilir: Nasıl Daha Seksi Görünülür? Seksi Olmanın Yolları: Fark Edilin & Kışkırtın!

admin

Severek yazdığım, sizlerle dertleştiğim mekan burası. Hayattan zevk alarak yaşamak mı istiyorsun? Bi yere gitme. Zevosis'i takip et.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu