Zevosis

Nasıl Daha Seksi Görünülür? Seksi Olmanın Yolları: Fark Edilin & Kışkırtın!

 • 30 Ağustos 2021
 • 205 kez görüntülendi.
Nasıl Daha Seksi Görünülür? Seksi Olmanın Yolları: Fark Edilin & Kışkırtın!

Kadın siluetinden daha estetik ve büyüleyici görünen başka ne var ki? Bu yüzden rahatlayın ladies! Çünkü maça zaten 1-0 önde başlıyoruz. Seksi olmak bizim hilkatımızda var. Tek yapmamız gereken bazı nedenlerden dolayı yıldızı sönen seksapalitemizi yeniden parlatmak! Nasıl mı? İşte seksi olmanın yolları… 

 • Dişiliğinizi fark edin.

Hayat çok zor, çok koşturmacalı ve çok hızlı… Tüm bu karmaşada ayakta kalmak ve bu hıza yetişebilmek için adeta bir savaşçı olmak gerekiyor. Olan bitenle uğraşırken bazen tarlatanımız bir zırha, tırnaklarımızsa pençeye dönüşebiliyor. Bunda bir sorun yok ama problem, bu Zeyna rolünün kalıcı bir hal almasıyla başlıyor… 

Her şeyi yapabilecek güçte olabilirsiniz ama neden narin bedeninizi yorasınız ki? Siz kendinize bir prenses gibi davranmazsanız kimse size öyle davranmaz. Bu yüzden her şeye atlamayın ve her şey için kendinizi yormayın. Mağazada bir şeye uzanırken, alışveriş torbalarınızı asansöre taşırken ya da sigarınızı yakarken; yardım alacak birini bulun. Yapamıyor olduğunuz için değil, kendinizi yormanıza gerek olmadığı için. 

 • Güzel olmak rahatsızdır

Tshirt’ler, air force’lar, çiçekli böcekli etekler çok rahat evet ama biz rahat değil çekici olmak istiyoruz. Seksi olmanın yolları stiletto’lardan, korse’lerden ve vücut hatlarınıza kusursuz şekilde oturan parçalardan geçiyor. Kışkırtıcı bir kadın silueti zarafet parçacıklarından oluşur. Oversize ve tiril tiril kavramlarını hayatınızdan çıkarın. Ayakkabı dolabınızda da radikal değişimlere kesinlikle açık olun. Topuklu ayakkabı feminenlik için kelimenin tam anlamıyla sihirli bir değnektir. Boyunuzu daha uzun gösterir, kalçanızın daha çıkıntılı görünmesini sağlar ve daha minik adımlar atmanıza neden olarak çok daha estetik ve çekici bir görünümün kapılarını aralar. 

 • Yüz nakli değil, makyaj yapın.  

“Dozunda alınmadığında her şey zehirdir.” Buna makyaj da dahil! Kullandığınız ürünler ne kadar kaliteli olursa olsun, yoğun şekilde uygulandığında her zaman sonuç suni bir görünüm olacaktır. Üstelik makyajla kendini baştan aşağı değiştirmek sadece özgüvensizlerin işi! Ayrıca hayatın bin bir türlü hali var; kötü bir gün geçirebilirsiniz, akşamdan kalma veya hasta olabilirsiniz. Ya da belki sadece modunuzda değilsinizdir… Neticede her gün ayna karşısında mesai harcamak gerekiyor ve bazı günler bunun için halimiz olmayabilir. Fakat çevremizdeki insanları makyajlı halimize o kadar alıştırmışızdır ki makyajsız çirkin olmasak bile alıştıkları yüzden farklı bir görünümle karşılarına çıktığımız için garipseyebilirler ve hatta bazıları hadsizlik edip “Hasta mısın, çok kötü görünüyorsun.” bile diyebilirler. Bu yüzden herkesi full makyajlı halinize alıştırmayın ki makyajsızken gözleri garipsemesin. Kusurlarınızı kapatmayı tercih edin, kaplamayı değil… 

Ayrıca bilirsiniz, kimse nefes kesen bir gecenin ardından yanında uyandığı kişinin bambaşka bir kişi haline dönüşmüş olduğu gerçeğine uyanmak istemez. Ne karakter olarak ne de fiziksel olarak olmadığınız birini sırtlanmaya çalışmayın. Kendinizi ona dönüştürün. Aksi halde eğreti durması kaçınılmazdır.  

Ayrıca makyaj konusunda küçük bir öneri daha; makyaj malzemelerinden ziyade cilt bakım ürünlerine yönelin ve cildinizdeki kusurları kapatmak için efor harcamak yerine onları yok etmeye odaklanın. Örneğin göz altı morluklarınız için güçlü bir concealer’a servet ödemek yerine etkili bir göz altı kremi arayışına girin. Çünkü makyaj, siz farkında olmasanız bile sizi bir kısır döngüye hapsediyor. Cilt problemlerinizi ve renk eşitsizliklerinizi kamufle etmek için kozmetik ürünleri yoğun bir şekilde kullandıkça, nefes alamayan ve sürekli olarak kimyasallara maruz kalan cildiniz, yine cilt problemleri şeklinde reaksiyon gösteriyor. Bu yüzden cildinizi onarın, renk paletleriyle kaplamayın. 

 • Özgüven, bir klişe ama aynı zamanda da bir realite

Kendine güvensizlik, düşük enerji demektir. Ve neye sahip olursanız olun üzerinizde her şeyin eğreti durması anlamına gelir. Bir yere davetlisiniz ve kıyafetinizi Donatella bile tasarlamış olsa siz o kıyafetle bir kuğu gibi süzülmeyi beceremedikten sonra bir işe yarar mı? Ortama girdiğinizde ışıl ışıl parlamanıza, gecenin yıldızı olmanıza yeter mi? Tabii ki bu durum sadece dış görünüşümüzle sınırlı değil. Bilginizi, zekanızı ve konumunuzu da taşıyabiliyor olmanız gerekli… Kenarda durmaya ve daimi seyirciliğe razı olmayın. İçinizdeki hazineleri önce kendiniz keşfedin ve sergilemekten kaçınmayın.  

 • Gördüm, duydum, biliyorum ama belki söylerim… 

Seksi olmanın yolları söz konusuysa konuşmak, çekicilikle kesinlikle doğrudan ilişkili. Çünkü biz seksi görünmek değil seksi olmak istiyoruz. Bu yüzden sadece görünüşümüz değil onun altında yatan figür de çok önemli. İkili ilişkilerinizde ya da arkadaşlarınızla bir araya geldiğinizde ne kadar konuştuğunuz üzerine düşünün. Söyledikleriniz bir karşılık buluyor mu? Kendinizi dinletmeyi başarabiliyor musunuz? Bunun iki yolu var; insanlara ya eğlenceli gelmelisiniz ya da çok bilgili. Hangisi olursanız olun dozajı iyi ayarlamanız çok önemli.  

İnsanları esprilerinizle boğmayın ve mizah anlayışınızın çevrenize ya da etkilemek istediğiniz kişinin mizah anlayışıyla örtüşüp örtüşmediğinizi analiz edin. Aksi halde antipatik olmanız kaçınılmaz. Çok komik değil, eğlenceli ve enerjisi yüksek olun.  

Bir kültür elçisi olmayı seçiyorsanız, işiniz biraz daha zor. Çok bilmişlik ile entelektüellik arasında o kadar ince bir çizgi var ki. Dozajın önemi burada bir kez daha ortaya çıkar. İlgi çekici bilgilerinizi satın ve adeta tribünlere oynayın. Saatlerce anlatıp, insanları uyutmayın.  Her konuda sorulmadan fikrinizi belirtmeyin. “Hayır o öyle değil /o öyle olmaz” şeklinde kibirli bir ifade yerine “Aslında şöyle olabilir /belki de şöyle yapsak daha iyi olur” gibi daha yumuşak ve mütevazi girişler yapın.  

Çok konuşmanın da sessizlik yemini etmenin de çıktığı kapı aynıdır; sıkıcılık… Evet, çoğu insan anlatmaktan ve dinlenmekten hoşlanır ama karşısında bir reaksiyon görmek ister. Aksi halde duvarla konuşmaktan farksızdır. Seksi bir hamle yapmak için insanlara kendilerini anlatmaları için fırsatlar tanıyın ve onları dinlemekten memnuniyet duyduğunuzu hissettirin. Asla konuşma meraklısıymış gibi görünmeyin. Ağızınızdan çıkacak kelimelerin değer kazanmasına imkan tanıyın. Ender ve eşsiz olan şeyler değerlidir. Sıradan ve çok olanlar değil… 

 • Yatırım tavsiyesidir: Poker face olmak her zaman kazandırdı, her zaman da kazandıracak.   

Her zaman güzel olan şeylere kapılmayız, bazen bizi sürükleyen şey gizem ve merak dürtüsüdür. Her şeyini anlatan, tüm tepkileri öngörülebilen ve keskin sınırları olan birisi olmayın. Gizem her zaman seksidir… 

 • Bunu benim için yapabilir misin? 

Erkeklerin bu bug’ını bilmeyen var mı? Herhâlde savaşçılık içgüdülerinden falan kalmış olsa gerek kahraman olmak için yanıp tutuşuyorlar. Ama yine de dozaj kuralını aklınızdan çıkarmayın ladies! Kendi başına hiçbir şeyi beceremeyen ve sürekli desteğe muhtaç biri olarak görünmeyin sakın. Hedefi on ikiden vurmak için onun en iyi olduğu alanları seçin ve pelerinini giyişini izleyin. 

Erkekleri bilirsiniz, default olarak arabalar hakkında her şey kendilerine yüklenmiş oluyor. Arabanızla ilgili bir problem olduğunda elbette ki gidip yetkili servise bırakmak ya da çekiciyi aramak sizin için çocuk oyuncağı ama bırakın biraz gururları okşansın. Erkekler, ya da aslına bakarsanız her birimiz; bize ihtiyaç duyulmasından hoşlanırız. Erkeklerde bu oran bir tık daha yüksek tabii. Ara sıra ona ihtiyaç duyduğunuzu belli edin ki görev yerinden uzaklaşamasın.  

Küçük ama önemli bir detay; yardım istediğiniz konuda, kendi başınıza yapamadığınız için değil onun daha iyi /kolay yapacağını düşündüğünüz için böyle bir ricada bulunduğunuzu hissettirmeyi de ihmal etmeyin. Aptal sarışın (saç renginden bağımsız) olmaya çalışmıyoruz en nihayetinde… 

 • Bu koku… Senin kokun… 

Kokular da dürtüleri eyleme geçirtebilecek güçtedir. Bu yüzden kesinlikle cennet gibi kokmalısınız. İyi bir parfüm kesinlikle seksi olmak konusunda bir mıknatıs etkisi yaratır. Teniniz için uygun parfümü bulmak için kesinlikle özenli davranmalısınız. Ve bütçe konusunda da cömert olmaktan kesinlikle kaçınmayın. Seksi bir kadının replika parfümlerle işi yoktur. Bu sizi sadece küçük düşürür. Üstelik şimdi online alışveriş sitelerinde öyle indirimler oluyor ki orijinal parfümleri üçte biri fiyatına dahi alabiliyorsunuz. Kokunuza yatırım yapmaktan kesinlikle çekinmeyin.  

Ve, klişedir ama gerçekten de bir imza kokunuz olmalı. En fazla kış ve yaz parfümü olarak ayırın. Onun dışında sürekli parfüm değiştirmeyin ve günlük modunuza hangi parfümü sıkacağınıza falan kesinlikle karar vermeyin. Tek bir kokunuz olmalı ve etkilemek istediğiniz kişi o kokuya bağlanmalı.  

 • Çok dekolte, hiç dekoltedir… 

Dekolte insanı rezil de eder queen de! Dozajın ve gizemli takılmanın önemini bu yazıda defalarca vurguladık. Her şeyinizi ortaya sermekten kaçın. Aksi halde ”güzel değil ama çekici” ofsaytına düşebilirsiniz. Seksi olmak bir bütündür. Kokunuzla, kıyafetinizle, zarafetinizle… Bu bütünlüğü mutlaka koruyun. Tek birini ön plana çıkarmak elinizi zayıflatır.  

Çok dekolteden kaçının demek, cüretkârlıktan uzak durun demek değil ama… Derin bir sırt dekoltesinin seksi olmadığını kim söyleyebilir ki? Püf noktamız birden fazla dekolteyi aynı anda kullanmamak. Tek bir bölgeyi yıldızlaştırmamız yeterli! 

 • Ah bu ses…  

Ses tonumuz üzerinde küçük oynamalar yapabileceğimiz bir şey… Ve araştırmalar gösteriyor ki erkekler tiz sesleri duymaktan daha çok hoşlanıyor.  

Ayrıca duyulabilen ama fısıltı gibi gelen konuşmalara da bayılıyorlar. Dikkatlerini üzerimizde tutmak için iyi bir numara! Konuşurken asla bağırmayın, yüksek sesle konuşmayın. Buzdolabının kullanma kılavuzundan bile bahsediyor olsanız, sesinizle kendinizi dinletmeyi başarabilirsiniz. 

 • Slow motion… 

Hızlı olmaktan, ani hareketler yapmaktan kesinlikle kaçının. Bu hiç zarif değil. Otomatikman seksi de değil… Masadan kalkarken, arabaya binerken, saçınızı savururken, yemek yerken, yürürken… Aklınıza gelebilecek her hareketinizde nazik olun, asla atik davranmak gibi bir hataya düşmeyin.  

 • Seda Sayan’nın da dediği gibi: Herkes kalbinin ekmeğini yer… 

Seksi bir kadın, kendiyle meşgul bir kadındır. Dolayısıyla başkalarını düşünmek, yaptıklarını büyütmek ve onların dedikodusunu yapmak için çok meşguldür. Bilirsiniz saç, makyaj, kıyafet, aksesuar; bunlar kolay yetişmiyor… Yüce gönüllü davranın ve rakiplerinizi bu şekilde ekarte edin. 

 • Çok güzel görünüyorsun; çünkü ben senden daha güzel görünüyorum… 

Hemcinslerinize iltifat etmekten kesinlikle kaçınmayın. Gerçekten güzel olsalar da rezalet görünseler de basın övgüyü gitsin! Bilhassa çok haz etmediğiniz kişilere… Seni güzel buluyorum, seni rakip olarak görmüyorum demektir. Seksi olmanın yolları bildiğiniz gibi özgüvenin bahçesinde yatıyor.  

 • Flörtte doğru ritmi yakalayın 

Gizemli olmanın önemini bir kez daha hatırlayın ladies! Ve bu aşamaların ilişkinin en heyecanlı aşamaları olduğunu da… Bu yüzden tadını çıkarın ve zaman zaman dengesiz olmaktan kaçınmayın. Kilit nokta; başka biri olduğuna dair kesinlikle bir şüphe oluşturmayın. Bu durum ters tepebilir. Ona karşı ilginizin olduğunu hissettirin ama bir ilişki isteyip istemediğinizden emin değilmiş gibi davranın. 

 • Yatakta da doğru ritim önemli tabii… 

Kendinizi nefes nefese bulduğunuzda kontrolü bırakmaktan da ipleri elinize almaktan da çekinmeyin. Sınırların aradan kalkmasına izin verin ve mantığınızı off moduna alın. Seks öncesinde ya da sonrasında da bedenlerinizin iç içe geçmesine izin verin. Küvette takılmak iyi bir fikir olabilir. Gevşeyin, gevşetin ve sizden başka bir şey düşünmesine engel olun. 

Seksi olmanın yolları similasyonunu başarıyla tamamladınız 🙂

Bu içerik de ilginizi çekebilir: Enerjinizle İlgiyi Üzerinize Çekin: Nasıl Daha Enerjik Olunur?

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ