Yaşam

Evrenden 16 İlginç İşaret ve Anlamları

Evren bizimle semboller aracılığıyla iletişim kurmayı sever çünkü semboller bilinçaltının dilidir. Kişisel irademizi kesintiye uğratmadan bizi bu şekilde farklı bir yöne doğru iter veya kararlarımızı onayladığını gösterir.

Evrenin ne söylemeye çalıştığını anlamak, mesajlarını almak için açık bir zihne ve açık bir kalbe sahip olmak gereklidir.

Bazen bize yolladığı bu mesajlar olağandışıdır, bazen son derece açık işaretlerdir ve bazen de onları almaya hazır olmadığımız için gözden kaçırırız. Durum ne olursa olsun, evren her zaman bize çeşitli mesajlar yollamaya devam edecektir ve onları görme yeteneğimiz, çoğu zaman ruhsal uygulamalarımızın yanı sıra içsel gerçeğimizle olan kişisel uyumumuza bağlıdır.

Evren bize eksik yapboz parçalarını gönderiyor, sadece onları doğru yere koymayı öğrenmeliyiz. Manevi yolculuğunuz devam ettikçe, daha fazla işaret fark etmeye başlayacaksınız.

Evrenden gelen en yaygın işaretlerden bazılarını ve kültürler arasında ruhsal uyanış belirtilerinin ne anlama geldiğini şöyle listeleyebiliriz:

 • Tekrarlanan Deneyimler

Bir durumla çok sık karşılaşıyorsanız, ne kadar sıradan veya önemsiz görünürse görünsün, bu aslında fark etmediğiniz güçlü bir işaret olabilir.

Bu işaret, gün aşırı aynı yere kalem bırakmak kadar basit veya tekrarlayan bir hastalık veya araba kazası gibi yaşamı değiştiren benzer deneyimler yaşamak kadar karmaşık olabilir. Önemsiz ya da çok ayrıntı gibi görünebilirler, ancak nesnel olarak, her zaman biraz öz yansıtma yardımıyla fark edilirler.

Belki çocukluğunuzdan beri sürekli karşılaştığınız bir insan tipi vardır; her zaman karşılaştığınız belirli tipte bir öğretmen veya işveren, bir meslektaşınız veya bir arkadaşınız…

Genellikle siz bilinçli olarak farkına bile varmadan sizde aynı türde bir duyguyu tetiklerler ve böyle bir tetikleyici hoş, dikkat çekici veya rahatsız edici olabilir. Bu durumların kesinlikle daha derin bir anlamı vardır, özellikle de tatsızlarsa!

Onlardan öğrenecek bir şeyiniz var ve sizi sık sık aynı senaryoya ve tekrar tekrar bir derse bağlayan karmik ipi kesmeye doğru itiyorlar. Elbette, büyük hayat derslerimizin çoğu bir şekilde acı vericidir. Engeller ne olursa olsun yaşam amacımızı sürdürmek için irademize ve inancımıza ihtiyaç duyarlar.

 • Rüyalar

Rüyalar, bilinçaltı sembolizminin tükenmez bir kaynağıdır. Hepimiz rüya görmemize rağmen, hala onlar hakkında fazla bir şey bilmiyoruz!

Rüyalarımız karmaşık ve alakasız görüntülerden oluşuyor gibi görünse de genellikle anlamadığımız sembollerle doludur. Onları anlayamama sebebimiz kısmen sezgimizle bağlantımızı kaybetmiş olmamızdır.

İnsanların paylaştığı pek çok ortak rüya vardır, ancak bazen bizim için özel bir mesaj taşıyormuş gibi görünen çok özel rüyalar görürüz. Tekrarlayan rüyalar da yaygındır.

Bu yüzden bir rüya günlüğü tutmak ve onlardan hatırlayabildiğiniz her ayrıntıyı yazmak iyi bir fikirdir. Size söz veriyoruz, bir süre sonra rüyalarınızdaki kalıpları ve hatta kehanet unsurlarını fark etmeye başlayacaksınız ve kendi bilinçaltınızı açmayı öğreneceksiniz. Uyurken savunmasız oluruz ama zihnimiz açık ve uyanıkken alamadığımız bilgileri almaya hazırdır.

 • Tekrarlayan Sayılar

Bunu ilk kez duymadığınıza eminiz, hatta çoktan başınıza geldiğine de!

Melek sayıları genellikle manevi topluluklarda konuşulur. İster telefonunuzda ister rastgele bir faturada ister bir araba plakasında karşılaşın, sürekli tekrar eden rakamlar görür ve bunun ne anlama geldiğini merak edersiniz.

Rakamlar iletişim için başka bir araçtır. Hepimizin bildiği gibi, manevi işaretler genellikle ince ama çok anlamlıdır.

Numeroloji ve rakamlar, bize sayılar ve onlarla çakışan olayların arasındaki mistik bağı gösterir.

Sayılar kelimelerden daha soyuttur, ancak yine de çok fazla anlam taşıyabilir ve tarih boyunca sadece bir şeylerin miktarından daha fazlasını iletmek için kullanılmıştır. Tüm ruhsal işaretler, her zaman kişisel yorumunuz ve yargınız için gönderilir. Evren sizi yönlendirmeye çalışır ama bu işaretleri çözmek için kendi iradenizi ve vicdanınızı kullanmanızı talep eder.

Bununla birlikte, farklı sayı dizileri hakkında anlamın çözülmesine yardımcı olabilecek bazı evrensel veriler de vardır. Örneğin, yinelenen bir numara (1111), yaptığınız her neyse, faydalı olduğunu onaylayan en popüler işaretlerden biridir. Yüksek benliğinizle hizalanmayı ifade eder ve aynı zamanda dilediğiniz her şeyi güçlü bir şekilde tezahür ettirmek için iyi bir fırsattır.

Diğer sayıların da kendi anlamları vardır. İki numara dengeyle, üç numara yaratıcılıkla, dört numara kararlılıkla ilgilidir…

Çoğu insan, tekrarlanan sayıların, birinin sizi düşündüğünün evrenden gelen işaretleri olduğuna inanır. Böyle bir sayı gördüğünüzde düşüncelerinize dikkat edin çünkü muhtemelen gelen mesaj tam da bununla ilgilidir!

 • Hayvanlar ve Böcekler

Bu dünyayı hayvanlar ve böceklerle paylaşırız ve onların bazı kutsal amaçları vardır.

Ne yazık ki, genel olarak, doğayla olan bağımızı kaybettik ve hayvanları bizden daha aşağı görmeye başladık. Halbuki, onlar bizden farklıdır ve mevcut gerçeklikte farklı bir işleve sahiplerdir.

Hayvanlar doğayla tam bir uyum içindedir ve bu yüzden bize evrenden işaretler vermek için sıklıkla ruhsal aracılar olarak kullanılırlar. Çoğu insanın günlük yaşamında gerçekten görebildiği en yaygın hayvanlar ve böcekler kediler, köpekler, kuşlar, kelebeklerdir, ancak bu elbette gezegenin neresinde olduğunuza da bağlıdır.

Örneğin, sahibinin hasta olduğunu herkesten önce hisseden çok sayıda kedi örneği vardır. Köpeklerse bir tür tehlike hissettiklerinde sahiplerini koruma ihtiyacı hissedebilirler, bu yüzden insanın en iyi arkadaşı olarak adlandırılmalarına şaşmamalı.

Bunun dışında sosyal beslenmenizdeki resimlerde, okuduğunuz metinlerde ve izlediğiniz filmlerde farklı hayvanlar gördüğünüzde muhtemelen içinizde özel bir duygu uyandıracaktır. Bu duyguyu takip edin ve sürekli gördüğünüz hayvanın arkasındaki anlamı bulmaya çalışın.

Tarih boyunca manevi anlamlara sahip en yaygın hayvan sembollerinden bazıları yılan, aslan, baykuş, ayı, geyik ve kuzgundur. Genellikle ezoterik ve manevi eserlerde olduğu kadar masallarda da metafor veya belirli niteliklere sahip semboller olarak kullanılırlar.

 • Eşzamanlılık

Eşzamanlılık muhtemelen günlük hayatta başınıza gelebilecek en büyülü şeylerden ve doğru yolda olduğumuzun kesin işaretlerinden biridir.

Esasen, eşzamanlılık anlamlı bir tesadüftür ve evrenin iletişim şeklidir. Ünlü analitik psikolog Carl Jung, eşzamanlılığı ilk olarak, “… anlamlı fakat nedensel olarak bağlantılı olmayan iki olayın aynı anda meydana gelmesi” olarak tanımladı.

Nasıl, neden veya ne zaman olacağına dair bir kural yok, mühim olan onu görmeniz ve yaşanan olayda anlam bulmanızdır.

Bir bulut şekli, pencerenizde bir kuş, bir telefon görüşmesi, bir his, bir bilgisayar kazası, bir başkasına söylenen bir cümle… Evren dev bir bilinçli zihin gibidir ve biz onun sadece küçük bir parçasıyız!

 • Tekrarlayan Kelimeler

Aynı kelimeleri veya cümleleri tekrar tekrar duyduğunuzu veya okuduğunuzu fark ederseniz, muhtemelen durup ruh rehberlerinizin size ne söylemek istediğini anlamaya çalışmanız gereklidir.

Sokakta yürürken rastgele duyabilirsiniz, bir gazetede veya bir Facebook gönderisinde okuyabilirsiniz, fark etmez. Aynı sözler size kendilerini göstermeye devam ediyorsa, onları ve hislerinizi dinlemelisiniz.

Kelimeler güçlü ve anlaşılır işaretlerdir. Duyduğunuz şey, şüphesiz, dikkat etmeniz gereken belirli bir anıyı, duyguyu veya düşünceyi tetikleyecektir.

 • Müzik

Müzik muhtemelen iletişim kurmanın en harika yoludur. Sözlerle değil, hissettirdiği duygularla anlatmaya çalışır. Evrenseldir ve kelimenin tam anlamıyla bizi olduğumuz yerden alıp başka bir zihin durumuna ve ruh haline taşıyabilir.

Müziğin güzelliği, pek çok çağrışıma gebe olmasıdır ve her insan bunu farklı şekilde yorumlayabilir. Dünyanın her yerinden insanlar aynı müziği dinlerken benzer veya farklı deneyimler yaşayabilir.

Müzik, insana has bir yetenektir ve bir bakıma fenomendir. Kafanızda dönüp duran bir şarkıyla uyanırsanız, evren size bir mesaj vermeye çalışıyor olabilir. Hissettirdiği duyguya odaklanın ve şarkı sözlerini düşünün. Müzik, duygularla yakından ilişkilidir ve duygular, kendinizi anlamak ve kişisel gelişiminizi sağlamak için her zaman iyi bir rehberdir.

 • Fiziksel Rahatsızlıklar

Hastalıklar da bazen evrenin bir işareti olabilir. Çoğu insan, hastalıkların, hayatınızın yüksek gerçeğinizle uyumlu olmayan bir bölümünü büyük ölçüde değiştirmeniz gerektiğine dair bir uyarı olarak ortaya çıktığına inanır. Örneğin, bir kişi sürekli boğaz ağrısı çekiyorsa, bu boğaz çakrasının yanlış hizalandığının bir işareti olabilir. Başka bir deyişle, ilgili insan doğrularını söylemekte sorun yaşayabilir. Ya da sürekli baş ağrısı çekiyorsa, kendini çok eleştiriyor olabilir, sırtı ağrıyorsa kendini hayatta desteksiz hissediyor olabilir…

Sorunların arkasındaki sebepler, çoğunlukla yaşayanın kişisel hikayesine, inançlarına ve yetiştirilme tarzına bağlıdır. Her hastalığın ve fiziksel acının, yaşayan kişinin başına gelmesinin genellikle ruhsal bir nedeni vardır. Bu her zaman böyle değildir ama çoğu zaman böyledir.

Vücudumuzdaki hemen hemen her yaşam değişikliğinin duygusal bir kökü vardır çünkü zihnimiz, ruhumuz ve fiziksel bedenimiz birbirine bağlıdır. Önce düşüncelerimizi değiştirmeliyiz ki fiziksel bedenimiz iyileşsin! İnanç sistemimizi gözden geçirmenin ve artık bize hizmet etmeyen eski paradigmalardan vazgeçmenin zamanı geldi.

 • Hava

Hava durumu elbette kişisel bir şey değildir, aynı anda birçok insanı etkiler. Ancak, önemli olan bu değil. Önemli olan sizin fark edip etmediğinizdir.

Özellikle belirli havalardan hoşlanıyorsanız veya bir şekilde dikkatiniz dağılıyorsa, arkasında bir anlam veya özlem vardır.

Hava, doğayla bağlantımızdır ve bazen içsel durumumuzu yansıtır.

Kendinizi belirli bir havanın hayalini kurarken veya buna şiddetle tepki verirken bulursanız, bunun kendi duygularınız açısından ne anlama geldiğini düşünün. Yağmurlarla bir şeyi yıkamak ister misin? Ya da yakınlığı özlediğiniz için güneşin sıcaklığını hissetmek?

 • Gerilemeler ve Gecikmeler

Bazen karşılaştığımız engeller aslında bizi sadece gerçek yolumuza yönlendirmek için ortaya çıkarlar. Bunlar başlangıçta çok sinir bozucu olsa da amaçlarını anladığımız anda, yaşadığımız engeller için minnettar kalabiliriz.

Gerçek şu ki, bizim için mutlaka en iyisi olmasa da çoğu zaman kafamızda bir plan vardır. Ama bu plana uymayan durumlara açık olmalı ve kolayca sinirlenmemeliyiz. Perde arkasında farklı sebepler olabilir.

Büyük resmin sadece küçük bir kısmını görmeye alışkınız, ancak ayrıntılara dikkat edersek, bazı şeylerin olması gerektiği gibi olması için zamana ihtiyacı olduğunu anlayacağız. Talihsiz olayları değiştiremeyiz ama onlara karşı tutumumuzu değiştirebiliriz ve değiştirmeliyiz!

 • Nesneler

Evren, etrafınızdaki nesneler aracılığıyla da sizinle iletişim kurabilir. Bazı nesnelerle duygusal bağ kurabildiğimiz için, sandığınızdan daha güçlüdürler. Hatta düşüncelerimiz ve niyetlerimiz aracılığıyla suçlanabilirler.

Uzun zaman önce kaybettiğiniz bir şeyi bulsanız da değerli bir şeyi kaybetmiş olsanız da bu bir işarettir!

Belki içinizde güçlü bir duygu uyandıran bir hediye aldınız ya da evinizdeki bazı nesneler düşmeye ve kırılmaya devam ediyor…

Her ne ise, olağandışı bir şey olduğunu düşünüyorsanız, bu muhtemelen bir işarettir.

Bazen bu nesneler geçmişte çözülmemiş bir şeyi tetikler ve bazen de mevcut isteklerimizi veya şüphelerimizi destekler.

Cevaplar veya sorular gibi davranabilirler.

Sakın korkmayın, sadece arkasındaki anlamı düşünün ve ona göre hareket edin.

 • Beklenmedik Karşılaşmalar

İşaretler bazen diğer insanlar şeklinde görünebilir. Genellikle de tanışmayı beklemediğimiz insanlar olarak…

Belirli bir anda bizim için anlamlı olan bir şey yapar veya söylerler. Örneğin, kariyerinizi değiştirmeyi veya yeni bir hobiye başlamayı düşünüyorsanız ve tanıştığınız biri tam da aklınızdakini yapıyorsa, bunun bir işaret olduğuna ve size çekim yasasıyla geldiklerine inanın. Bazen bu insanların ne söylediği veya yaptığı değil, sadece bize kendimizi nasıl hissettirdikleri önemlidir.

 • Parçalanmak

Bazen evrenin sizi varlığınızın özüne kadar sarsmaktan başka şansı kalmaz! Ve bu şansı genellikle bir dizi garip ve talihsiz olay yaşatarak kullanır. Kendinizi hiçbir şey yolunda gitmiyormuş gibi hissedersiniz. Yaptığınız her şey boş ve attığınız her adım yanlış görünür.

Bu dönem ne kadar ezici veya yıkıcı olursa olsun, yeni bir yaşam biçimine başlamaya davettir. Hayatınızı tamamen değiştirmek ve kendinizi yeniden keşfetmek için bir davet…

Size hizmet etmeyen her şeyi geride bırakma ve hayatınızın hangi bölümlerinin gerçeğinizle uyuşmadığını anlama fırsatını değerlendirmelisiniz.

 • Mükemmel Akış

Önceki senaryonun aksine, hayatta her şeyin istediğiniz gibi gittiği dönemler vardır.

İlham alırsınız, yaptığınız her şeyin derin bir amacı var gibi görünür, birçok eşzamanlılık yaşarsınız ve kendinizi rahat hissedersiniz.

Bu aynı zamanda maddi refahtan, hayatınızın aşkıyla tanışmaya kadar tüm dileklerinizin gerçekleştiği büyük fırsatların zamanıdır.

Aslında sadece daha yüksek bir güçle uyum içindesiniz çünkü evrenin arkanızı kolladığına inanıyorsunuz ve bu yaşamınızda mükemmel bir akış hissine izin veriyor.

 • Meditasyon veya Dua

Meditasyon ve dua, kafanızdaki istenmeyen ve yorucu düşüncelerden kurtulmanın harika yollarıdır.

Aslında düşüncelerimizin çoğu, bizimle hiçbir ilgisi olmayan işe yaramaz bilgilerdir.

Meditasyonun dinginliği, evrenin işaretlerini düşüncelerimize yerleştirmesi için büyük bir temel oluşturur. Bu işaretler genellikle vizyonlar veya görünüşte rastgele kelimeler, sayılar, semboller, renkler, bedensel duyumlar olabilir.

Huzur içinde olduğumuzda, yüksek benliğimizin bize fısıldadığını duymak bizim için daha kolaydır.

Meditasyon bir kaçış değil, fazla bilgi ve kontrolsüz duygularla boğulmayacağınız gerçek gerçekliğe bir bağlantı aracıdır.

 • Tüyler

Tüylerin görülmesi genellikle meleklerin veya manevi rehberlerin varlığı ile bağlantılıdır ve farklı renkteki tüylerin farklı anlamları vardır.

Örneğin beyaz tüyler taç çakraya bağlanır, cennet, melekler, Mesih bilinci, saflık, barış, koruma gibi. Kırmızı tüyler ise güç, kök çakra, para, cesaret ve daha fazlasıyla bağlantılıdır. Mavi tüyler boğaz çakrasıyla bağlantılıdır, iletişim, ilham gibi… Sarı tüyler enerji, zeka, bilgelik, mutluluk ve daha fazlasıyla bağlantılıdır.

Bir tüy aldığınızda veya gördüğünüzde kendinize şu soruları sorun: Tam olarak aklınızdan geçen nedir? Tam da o anda nasıl hissettiniz ve ilk izlenimleriniz neler oldu?

İşaretleri Kolayca Tanımak ve Uyum Sağlamak İçin 6 İpucu

 • İç Huzuru Geliştirin

İç huzuru ve barışı muhafaza etmek için yaptığımız şeylere dikkat etmemiz gerekir. Barış, uyumla gelir ve uyum, kolayca ikna olduğumuz yanılsama ya da projeksiyonlarımıza göre değil, gerçek irademize göre hareket etmekten kaynaklanmalıdır. Bedel ne olursa olsun bizim için gerçekten en iyi olanın sezgisel bilgisi ile kazanılır ve bu sezgisel bilgi çoğunlukla zihnimizden ziyade kalbimizde şekillenir.

İllüzyonlardan kurtulmak her zaman kolay ve rahat değildir. Aslında çoğu zaman acı verici olabilir ama önemli olan buna değmesidir.

 • Almaya Açık Olun

Pek çok insan, bilinçaltında mutluluğu veya iyi şeyleri hak etmediklerine inandıklarında, bunları kabul etmekte de sorun yaşarlar.

Yeni bir şeyler dilemeden ve istemeden önce, mutluluğumuzu kendi kendimize sabote etmediğimizden emin olmalıyız. İstediğimiz her şeyi almaya hazır olduğumuzdan emin olmalıyız.

Şüpheye veya suçluluğa yer yok. Bir şeyi hak ettiğimize gerçekten inanmazsak, onu asla elde edemeyiz!

 • Fazla Düşünmeyin

Bir işaretin gerçek anlamını düşünmeye kendinizi fazla kaptırmayın, bunun yerine ilk, sezgisel duygunuzla hareket edin.

İşaretler nimet veya uyarı olabilir, duruma göre değişir. Ancak, farkında olmasanız bile, zaten içsel bir bilgiye sahipsiniz. Yani aslında işaretin ne anlama geldiğini zaten biliyorsunuz. Sorun genellikle bildiklerimizi beğenmediğimizde ortaya çıkar.

 • Minnettarlık Alıştırması Yapın

Şükretmeyi hatırlamak önemlidir. Şükran, var olan en yüksek titreşimlerden biridir, varoluşun bir kutlamasıdır.

Hayatta şükretmemiz gereken o kadar çok şey var ki! Bazen bu sadece sıhhatimiz, sevdiklerimizin yanımızda olması ve rahat yaşam koşullarımız olabilir.

Her zaman bir sonraki hamlenizi düşünmek veya daha fazlasını istemek yerine, durun ve halihazırda sahip olduklarınızı düşünün…

 • Güvenin

Evrenle ilişkimiz söz konusu olduğunda güven çok önemlidir.

Evren çok karmaşık bir yer ve var olan her şeyi anlamamıza imkan yok. Ancak, her şeyin var olduğuna ve olması gerektiği gibi olduğuna güvenebiliriz.

Evrene güven, özünde kendimize, amacımıza, varlığımıza ve kendisini birçok farklı kanaldan deneyimleyen evrensel bilince olan güvenimizdir.

 • Dikkatli Olun

İçinizde ve dışınızda neler olup bittiğine daima dikkat edin. Bunu daha çok bir gözlemci ve daha az katılımcı gibi yapın. Dikkatli olmak, şu anda mevcut olmak ve zihnimizin geçmiş ve gelecekte dolaşmasına izin vermemek demektir.

Etkileyebileceğiniz her şey burada ve şimdidir.

İşaretler de şu anda içinde bulunduğunuz anda gerçekleşir. Önemli olan, kendinize fazla yüklenmemeniz ve rahatlamayı denemenizdir. Stresten kaçınmayı ve her şeyi daha yüksek bir perspektiften görmeyi öğrenin.

İhtiyacınız Olduğunda Evrenden Size İşaretler Göndermesini İsteyin


Evren sizi dinliyor. Rehberleriniz sizi dinliyor. Bir işarete ihtiyacınız varsa, onlara sorun.Sözcükler, sayılar veya insanlar aracılığıyla, anlaşılır ve size yakın bir işaret isteyin.

Genellikle sadece kaybolduğumuzda bir işaret isteriz ve zaten kaybolduysak, bu büyük acı içinde olduğumuz anlamına gelir. Bir kişi ne zaman acı çekse, bu, kolektif bilinç olan birlikten kopuk ve izole hissettikleri anlamına gelir.

Acı, gerçek benliğimizden ayrılmaktan kaynaklanır. Yaptığımız her şey stratejik ve önceden planlanmış olduğunda, kaynağımızla ne kadar kopuk hissettiğimize şaşmamalı.

Kafamızdaki neredeyse her düşünce aslında bizim değil. Öğrendiğimiz her şeyi bir başkasından öğrendik. Kendi gerçek deneyimlerimize zar zor sahibiz, bu da özgürlükten ve özgünlükten yoksun olduğumuz anlamına gelir ve yalnızca daha fazla kayba yol açar.

Zamanın başlangıcından beri insanlar birlik ve beraberliği hissetmek istemişlerdir. İster bir sevgilinin kucağında ister ilahi olanla bir ilişkide olsun, her eski hikaye birlik, bütünlük özlemi hakkında konuşur.

Bütünün bir parçası olma özlemi, bizim sadece parça olduğumuzu gösterir; bütünü oluşturan parçalar…

Son olarak,
evrenden gelen işaretler sizin için anlamlı olan herhangi bir şey olabilir, bu yüzden bu listede kendi yaşamınızdan işaretler bulamazsanız endişelenmeyin.

Evrenin çalışma şekli insanlar için her zaman bir gizem olacaktır. Her şeyi idrak edemiyoruz ama kendi amacımızı anlayabiliyoruz. Sadece sizin bildiğiniz yada fark edebileceğiniz işaretler yolunuza çıkacak ve  güveninizi veya inancınızı kaybetseniz bile sizi asla terk etmeyecekler.

Bilin ki yaşam yolculuğunda başınıza gelen her şeyin bir anlamı, geleceğe hizmet eden bir amacı var.

İstediğiniz işaretlere hazır olduğunuzdan emin olun. Hazır olmanın en iyi yolu saf bir kalbe ve berrak bir zihne sahip olmaktır.

“Ve hepsinden öte, etrafınızdaki tüm dünyayı parıldayan gözlerle izleyin çünkü en büyük sırlar her zaman en beklenmedik yerlerde gizlidir. Sihire inanmayanlar onu asla bulamazlar.”/ Roald Dahl

Bu içerik de ilginizi çekebilir: Kıl Dönmesi Neden Olur? Kıl Dönmesi Tedavisi Nasıl Yapılır?

admin

Severek yazdığım, sizlerle dertleştiğim mekan burası. Hayattan zevk alarak yaşamak mı istiyorsun? Bi yere gitme. Zevosis'i takip et.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu