Makyaj

En İyi Siyah Göz Kalemi Önerileri

Siyah göz kalemi kullanımında önemli noktalardan biri uygulama tekniğinizdir. Gözlere buğulu bir görünüm vermenin yanında ister gözlerinizi daha çekik gösterebilir ister büyütebilirsiniz. Üst ve alt kirpik diplerine, gözlerinin dış köşelerine süreceğin siyah göz kalemi ile gözlerini daha çekik gösterebilirsin. Bir diğer göz kalemi uygulama tekniği ise buğulu göz makyajı elde etmek. Bunun için kirpik diplerinden başlayarak göz kapağına gelişi güzel sür ve ardından bir karıştırma fırçasıyla yatay hareketlerle göz kalemini dağıt. Özellikle gözlerinin dış köşelerine doğru ürünü yay ve buğulu göz makyajın tek bir ürün ile hazır.

 

Siyah göz kalemi kullanımında doğru teknik kadar bir diğer önemli nokta ise gün boyu yerinden oynamadan sabit kalan bir göz kalemini bulabilmek. Akmayan, dağılmayan, bulaşmayan en iyi siyah göz kalemini bulmanın pek kolay olmadığını biliyoruz.  Bu kadar uğraşıp mükemmel bir göz makyajı yaptıktan sonra akıp gitmesine seyirci olmak en kötü senaryolardan.

 

Bu yüzden sizler için kalıcılığından emin olduğumuz, uyguladıktan sonra gün boyu aynada akıp akmadığını kontrol etmenize gerek kalmayacağı en iyi siyah göz kalemi önerilerini sıralıyoruz!

 • Maybelline Tattoo Liner Gel Göz Kalemi No: 901

Maybelline Tattoo Liner Gel tam olarak bu amaca hizmet ediyor. Suya, tere ve bulaşmaya dayanıklı bu göz kalemi için dövme kadar kalıcı diyebiliriz. 36 saate kadar kalıcılığının yanı sıra yumuşacık yapısı sayesinde göz kapağına sürüp kolayca dağıtabilirsin. Yoğun siyah renk etkili Tattoo Liner Gel’in fiyatı ise 53 TL civarında.

 • Essence Longlasting Göz Kalemi 01 Black Fever

Uygun fiyatlı markalar arasında olan Essence’in bu göz kalemi tam bir fiyat performans ürünü. Parlak siyah göz kalemi sevmeyenlerin kesinlikle denemesi gerektiği bir matlıkta. Yapı olarak çok yumuşak olmasa da sürümü oldukça basit. Bu ürünün fiyatı 23 TL civarında.

 • L’Oréal Paris Le Liner Signature 01 Noir Cashmere

Suya dayanıklı formülü ve canlı yoğun renk pigmentleri ile L’Oréal Paris Le Liner Signature, son zamanların en iyi göz kalemlerinden. Ink-In-Cream teknolojisine sahip olması, yani kremsi formülü sayesinde çok kolay uygulanabiliyor ve yerinden kıpırdamadan gün boyu sabit kalıyor. Asansörlü bir modele sahip bu göz kaleminin ucu ise oldukça ince. Göz kalemi ile eyeliner çekmeyi sevenler için son derece kullanışlı olan bu ürünün fiyatı 85 TL civarında.

 • URBAN DECAY 24/7 Glide-On Göz Kalemi: Perversion

Urban Decay eyeliner kalem formülü ile saatlerce bozulmayan mükemmel bir eyeliner çekmenize yardımcı olur. İçerisinde Jojoba yağı, E vitamini ve pamuk tohumu yağı bulunması göz kaleminin asla kurumamasına böylelikle uzun süre verimli şekilde kullanmanıza olanak sağlar. İçerdiği bu besleyici formül ile de kirpiklerinize fayda sağlar. Koyu mat bir siyah renge sahip olan bu ürünün fiyatı 60 TL civarında.

 • MAC Eyeliner – Pro Longwear Eye Liner Definitely Black

Özellikle makyaj artistlerinin çok sık tercih ettiği MAC Pro Longwear Eyeliner, kremsi yapısı ile yumuşacık bir sürüm sağlar. Ancak hızlı bir şekilde sabitlendiğinden dolayı buğulu bir göz makyajı yapmak istediğinizde göz kapağınıza sürdüğünüz göz kalemini beklemeden dağıtmalısınız. Matlık yerine biraz daha parlak, hafif sedefli bir görünüm sevenler için ideal bir ürün. Gözünüzü ovalasanız dahi çıkmayacak bir kalıcılığa sahip bu ürünün fiyatı 209 TL civarında.

 • Quickliner For Eyes Göz Kalemi No: 07

Mükemmel bir şekilde tasarlanmış Quickliner For Eyes, pratik aplikatörü ile uygulama kolaylığı sağlar. Bir ucunda son derece pigmentli mat siyah rengi ve diğer ucunda karıştırma aparatı ile istediğiniz görünümü yaratabilirsiniz. Bu ürün sürdükten sonra dağıtmanız için size 60 saniye zaman verir. Daha sonra hızlı bir şekilde sabitlenir. Uzun süre kalıcı rengi ile akmaya, bulaşmaya dayanıklıdır. Ürünün fiyatı 259 TL civarında.

 • Farmasi Express Waterproof Göz Kalemi No: 04

Yoğun bir siyah renge sahip olan Farmasi Express Waterproof Göz Kalemi, yumuşak dokusu ve suya dayanıklı formülü ile en sevilen siyah göz kalemleri arasında. Göz kapağınıza uyguladığınızda rahatlıkla dağıtabildiğiniz ve ayrıca eyeliner olarak da uygulamak istediğinizde kirpik diplerinizde keskin çizgiler oluşturabileceğiniz bu göz kalemini rahatlıkla kullanabilirsiniz. İnternetteki fiyatı 22 TL civarında.

 • Note Smokey Eye Pencil No: 01

Dumanlı bakış sevenlerin bayılarak kullanacağı Note Smokey Eye Pencil Göz Kalemi keskin siyah rengi ile kolay bir şekilde dağıtılabiliyor. Çift taraflı aplikatörü ile smokey bir görüntü elde etmenizde yardımcı olur. Normal kalemlere oranla daha uzun ömürlü olan bu kalem  suya, akmaya karşı da dayanıklı. Göz hassasiyetlerine karşı özel olarak tasarlanmış bu ürünün fiyatı 85 TL civarında.

 • Lancome Crayon Khol Waterproof Göz Kalemi No: 01

Yumuşacık sürümüyle göz kapağında yağ gibi kayan Lancome Crayon Khol Waterproof Göz Kalemi var sırada. İki uca sahip bu göz kaleminin arkasındaki lastik süngerimsi ucu ile ister dağıtmak için kullanın ister yanlış çizgilerinizi düzeltmek için. Su geçirmez formülü ile göz çevrenize bulaşmadan gün boyu kalıcılık sağlar. Yoğun siyah rengiyle gözlerinde dramatik etki yaratmak isteyenlerin şans vermesi gereken bir ürün. İnternetteki fiyatı 220 TL civarında.

 • Pastel Mat Waterproof Dayanıklı Göz Kalemi No: 320

Göz kalemlerinde matlığı tercih edenlerin makyaj çantalarından eksik etmeyeceği bir ürün olan Pastel Mat Waterproof Dayanıklı Göz Kalemi metalik görüntüsü ve yoğun gece siyahı rengiyle üstün kalıcılık sağlar.

 

Suya dayanıklı özelliği ile gün boyu gözlerinizde sabit kalır. İster gece makyajlarınızda ister gündelik yaşamınızda rahatlıkla kullanabileceğiniz bu ürünün fiyatı 73 TL civarında.

 • Note Cosmetics Jumbo Kalem Far No: 08

Note’un bu kalemi kalem far adı altında satılsa da üst kirpik ve alt kirpik diplerinize göz kalemi olarak da uygulama yapabilirsiniz. Ancak ucu kalın olduğundan dolayı eyeliner olarak kullanmaya elverişli olmadığını söyleyebiliriz. Dumanlı göz makyajlarınızda, alt ve üst kirpik diplerinizde yoğun bir etki istediğinizde tercih edebileceğiniz bir ürün. Güçlü kalıcı formülü ile yerinden oynamadan tüm gün boyu sabit kalıyor. Asla akmayan dağılmayan ve simsiyah yoğun bir renge sahip olan bu ürün 89 TL civarında.

 • Flormar Ultra Eyeliner 001 Jet-Black

Tek bir uygulamada anında simsiyah mat bir renk veren Flormar Ultra Eyeliner, içerdiği özel polimerler sayesinde ter, nem ve gözyaşı gibi durumlarda gün boyu  akmadan ve dağılmadan kalıcılığını korur.

 

Ayrıca içeriğinde bulunan Jojoba yağı ve, E ve C vitaminleri ile göz çevrenizde oluşabilecek herhangi bir hassasiyete karşı dokuyu nemlendirir ve besler. İnce uç avantajı ile de ince bir eyeliner çekebilmenize yardımcı olur. Bütçe dostu ürünlerden olan bu göz kaleminin internetteki fiyatı 42 TL civarında.

Bu içerik de ilginizi çekebilir:Makyaj Süngeri Nasıl Temizlenir?

admin

Severek yazdığım, sizlerle dertleştiğim mekan burası. Hayattan zevk alarak yaşamak mı istiyorsun? Bi yere gitme. Zevosis'i takip et.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu