Makyaj

Eyeliner Çekilirken Nelere Dikkat Edilmesi Gerekir?

Eyeliner Çekilirken Nelere Dikkat Edilmesi Gerekir?

Eyeliner, uygulanması en zor olan makyaj malzemeleri arasında yer alır. Çünkü dikkat gerektiren ve biraz tecrübe ile gelişim gösteren bir uygulamadır. Olması gerekenden daha kalın olması ya da çekerken elinizin çok titremesi tüm makyajınızı mahvedebilir. Unutmayın ki eyeliner çekmek tecrübeler ile her geçen gün daha kolay hale gelecek ve doğru teknikler ile deneme yaptığınız sürece her zaman daha iyiye gideceksiniz.

Eyeliner uygulaması ile ilgili dikkat etmeniz gereken noktalardan bazıları şunlardır:

  • Eyeliner uygulamasını gözünüzün üzerinde bir çizgi olacak şekilde ya da kanatlı görünebilecek şekilde, istediğiniz uzunlukta ve kalınlıkta yapabilirsiniz.
  • Eyeliner çekme konusunda asıl bilinmesi gereken, bu uygulamanın her göz yapısına uygun olmayacağı. Yuvarlak ve küçük göze sahip olan kadınların eyeliner çekmesi, gözlerini daha küçük ve içine doğruymuş gibi gösterebilir.
  • Ayrıca çekik ve büyük göze sahip kadınların da çok uzun ve kuyruk olmayan eyeliner çekmeleri tavsiye edilir.

Dümdüz Eyeliner Çekmek İçin Nelere Dikkat Edilmelidir?

Göz kapakları çevrelerinde kırışıklıkları olan ve elleri titreyen kişiler için eyeliner şablonları satılmaktadır. Zaten düz eyeliner çekmek zorken bu şekilde çok daha zor hale gelebiliyor. Eğer eyeliner şablonu kullanmıyorsanız eyeliner çekerken elinizle göz kapağınızı gergin hale getirin. Bu hareket uygulamayı kolaylaştırır fakat çok fazla gergin hale getirirseniz bıraktığınız zaman garip bir görünüm ortaya çıkabilir. Ayrıca özellikle göz kenarlarına doğru düz bir görünüm için cetvel gibi düz zemine sahip ürünler kullanarak düz minik çizgiler çekebilirsiniz.

Günlük Eyeliner Nasıl Çekilir?

Daha ince ve çoğunlukla kuyruksuz olan eyeliner görünümü günlük olarak tercih edilebilir. Bu tür göz makyajlarında göz kalemleri ile dipliner çekmeleri tercih edilebilir. Eğer göz kaleminiz ile eyeliner çekmek istiyorsanız mutlaka ucunun ince olmasına dikkat etmelisiniz. Aksi takdirde göz kapaklarınızın üstüne bulaşan dağınık ve kalın bir görünüm meydana gelebilir.

Eğer siyah eyeliner görünümünden hoşlanmıyorsanız farklı renklerde eyeliner de kullanabilirsiniz. Hepsinin çekim yöntemi aynıdır. Ancak renkli eyeliner kullandığınızda kıyafetinizi ona göre tercih etmenizde fayda var.

admin

Severek yazdığım, sizlerle dertleştiğim mekan burası. Hayattan zevk alarak yaşamak mı istiyorsun? Bi yere gitme. Zevosis'i takip et.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu