Saç Bakımı

Dyson Airwrap Complete Nasıl Kullanılır, Fiyatına Değer mi? Dyson Saç Şekillendirici Kullananlar

Ladies; deneyimlerimizi paylaşmak ve alışverişlerinizde size rehberlik etmek için yeni bir yazıyla daha karşınızdayız! Dyson Airwrap Complete, ilk çıktığı günden beri çok konuşuldu. Bu saç şekillendirici, bu zamana kadar alışmış olduğumuz ürünlerden çok farklıydı. Farklı olan tek şey inovatif tasarımı değildi ama… Fiyatı da bir o kadar alışılmışın dışındaydı. Üstelik aradan geçen zaman her şeyde olduğu gibi onun fiyatını da yükseltti. Haliyle “sepete ekle” butonuna tıklarken biraz elimiz titriyor. Bizde dedik ki madem bu ürünü aldık; bir güzel de denedik, kullandık. Deneyimlerimizi paylaşalım, kullanımına dair bazı ipuçları verelim ki alıp almama konusunda kararsız kalanlar, bu çelişkiye hapsolmuşken yükselmeye devam eden fiyatına bakakalanlar ve her sabah saçlarıyla uğraşmaktan sinir krizi geçirenler için amme hizmetimizi yerine getirmiş olalım. Teşekküre gerek yok ladies, Zevosis bunun için var! 

Dyson Airwrap Complete Saç Şekillendirici ‘yi Tanıyalım 

Dyson’ın diğer saç şekillendirici ürünlerden ayıran başlıca etmen, saça ısı ile değil hava ile şekil vermesi. Saçının doğal halinden memnun olan kadın sayısı oldukça az. Düz saçlılar cazibeli buklelerin peşinde, kıvırcık saçlılarsa kabarıklık sorunundan bezmiş bir şekilde saçlarını düzleştirebilmenin… Hal böyle olunca saç şekillendiricilerimiz adeta üçüncü kolumuz olmuş durumda. Her sabah güne onlarla başlıyoruz. Bu da her gün saçımıza ısı uygulanması anlamına geliyor. Vee karşınızda aşılması güç bir kısır döngü: Saçınıza ısı uygulandıkça yıpranır, kırılır ve dökülür. Saçınız hasar gördükçe de doğal yollarla estetik bir formda şekil alabilmesi zorlaşır. Saç tellerinizin uğradığı deformasyonu kamufle edebilmek için de saç şekillendiricilere daha bağımlı hale geliriz.  

Dyson Airwrap Complete hava ile uyguladığı şekillendirme kabiliyetiyle hanesine +1 puan yazdırmayı başarıyor. Bu sayede sürekli şampuan değiştirmeye ve onlarca saç bakım ürününe servet harcamaya ihtiyacınız kalmıyor. Saçlarınızdaki sertlik ve kırıklardan arınmanız için bir umut ışığı olabilir. Ürünün avantajlarına birazdan yeniden değineceğiz ama şu ana size tasarımından ve başlıklarında bir bahsedelim.  

Dyson Airwrap Complete Saç Şekillendirici Kutu İçeriği ve Başlıkları 

Öncelikli olarak setin yer aldığı çok şık ve seyahat sırasında koruyuculuk performansı gayet yüksek olan taba renkli deri saklama kutusundan bahsedelim. Ürünün başlık sayısı oldukça fazla bu yüzden muhafaza etmek saklama kutusu olmasaydı biraz zor olabilirdi. Üstelik hem kargolama sürecinde hem de seyahat için önemli bir detay. Ayrıca bu çantanın içerisinde, ısıya dayanıklı bir plak da bulunuyor. Uygulama sırasında başlıklarınızı buraya bırakabilir ve farklı zeminlerde oluşturabileceği izlerin önüne geçebilirsiniz. 

 • Şekillendirme öncesi kurutma başlığı 
 • Bir çift 30 mm dalga başlığı 
 • Bir çift 40 mm dalga başlığı 
 • Yuvarlak hacimlendirici fırça başlık 
 • Sert düzleştirme fırça başlığı 
 • Yumuşak düzleştirme başlığı 
 • Ürünün filtresini temizlemeye yarayan fırça 

Dyson Airwrap Complete Saç Şekillendirici Nasıl Kullanılır? 

Ürünün kullanımına dair en önemli noktayı paylaşarak başlayalım: En iyi sonucu almak için saçlarınız nemli olmalı. Saç şekillendirmenin kilit noktası temiz saçtır. Kişisel ve toplumsal sağlık açısından bakarsak da her gün duş almalıyız. Bu ürün de aslında tamamıyla duş sonrası kullanım için tasarlanmış. Ama eğer günün ilerleyen saatlerinde saçınıza şekil vermeniz gerekiyorsa ya da o gün duş alamamışsanız, kullanmadan önce saçınızı biraz nemlendirin.  

Ürünün şekillendirme öncesi kurutma başlığı, duş sonrası kullanım için. Tamamen kurutmadan özellikle diplerine tutarak, birkaç dakika kurutun. Eğer duştan sonra kullanmıyorsanız, bu başlığı kullanmanıza gerek yok. Sprey başlığı olan ufak bir şişe suyu saçınıza hafifçe püskürterek, saçınızı nemli hale getirdikten sonra şekillendirici başlıkları kullanabilirsiniz. 

Dalga yapmak için tasarlanan başlıklar havayı bükme teknolojisi ile çalışıyorlar. Bu yüzden iki faklı boyuttan iki çift olarak bulunuyor. Bunun nedeni dalga yapmak istediğiniz yöne hizmet etmesi. Saçınızın sağ ve sol yanına geçtiğinizde bu başlıkları değiştirdiğinizde doğru yönde hava akımının elde edilmesini sağlıyor. Tahmin edebileceğiniz üzere 30 mm olan başlık daha ince dalgalar elde etmenize yarıyorken 40 mm olan başlıkla daha iri bukleler oluşturuyor.  

Dalga için olan başlıkları kullanırken sadece saçınızdan ince bir tutam alıp, cihazı çalıştırmanız yeterli! Sağladığı hava akımıyla saçınızı kendine çekerek sarıyor. Gerçekten kullanması çok ilginç ve eğlenceli de… İki kademeli sıcak hava seçeneği ve bir de soğutma özelliği olduğundan bahsedelim. Bukleler için sıcak havayı yaklaşık 10 saniye kadar saçınızda tutmanız yeterli olacaktır. Saç tellerinizin yapısına göre birkaç saniyelik farkı kullanım sırasında kendiniz ayarlarsınız. Sıcak hava verdiğimiz on saniyelik süre dolduktan sonra 3-4 saniye kadar da soğuk hava veriyoruz. Neden mi? Çünkü bu sayede buklelerimizin hem daha hacimli hem de daha uzun süre kalıcı olmasını sağlıyoruz.  

Hacim verici fırçası, Dyson Airwrap Complete Saç Şekillendirici setinde benim favorim! Eminim ki çoğu kadının da muzdarip olduğu gibi benim de kafa yapım biraz basık. Ayrıca bu da yetmezmiş gibi saç tellerim de ince yapılı. Bu yüzden ene çok ihtiyaç duyduğum şey, hacim! Klasik maşalarla ya da düzleştiricilerle şekil verdikten sonra çoğu zaman krepe yaparak, sprey sıkardım. Hem saçlarım yıpranıp, dökülüyor hem de spreyin verdiği o sunilik beni pek de memnun etmiyordu. Hele ki banyodan sonra o saçı açmaya çalışmak ve tarakta kalan saçlarımla göz göze gelmek… Bu yüzden hacim verici fırçaya gerçekten aşık oldum. Hem saçlarıma daha dolgun bir görünüm katıyor hem de ekstra bir şekillendirici kozmetik ürün kullanmama gerek kalmıyor. 

Bu fırçayı tek başına da kullanarak şekil verebileceğiniz gibi dalga başlığının ya da düzleştirici tarak başlığının ardından da hacim dokunuşu için kullanabilirsiniz. 

Gelelim düzleştirici başlıklara… Daha önce kullandığım bir düzleştirici tarağım vardı. Düzleştirme konusunda verim alıyordum ama elektriklenme sorunu yakamı bırakmıyordu. Bunu önlemek için defalarca üstünden geçmek ve yine bir dünya sprey kullanmak, elimi bu üründen çekmeme neden olmuştu. Açıkçası Dyson’da da bu konuda ön yargım vardı. Dalga yapmak için olan başlıklarından çok umutluydum ama tarak başlıklara karşı çekimserdim. Kutu içeriğinde sert ve yumuşak yapılı olmak üzere bu başlıktan da iki adet mevcut. İnce telliler, saçları hasar görmüş olanlar ve bilhassa tatil zamanlarında saçlarımız deniz ve güneşten yıprandığında yumuşak başlığı kullanabilirsiniz. Gür ve kalın telli saçlar ise sert yapılı fırçayı kullanabilirler. Kesinlikle elektriklenme yapmadığının da altını çizmek isterim.  

Dyson Airwrap Complete Saç Şekillendirici Hangi Saçlar İçin Uygun 

Dyson Airwrap Complete Saç Şekillendirici nasıl kullanılır

Aslında hangi saçlar için uygun demeyelim de nasıl saçlar isteyenler için uygun diyelim… Çünkü bizler yıllarca evde kullandığımız şekillendirici ürünlerle hep kuaför dokunuşu vermeye çalıştık. Dolayısıyla her üründen beklentimiz bu yönde oldu. Dyson Airwrap Complete Saç Şekillendirici’de elde ettiğimiz bukleler de düzlük de daha çok doğal bir formda. Yani kuaför dokunuşu gibi değil de sanki saçlarımızın kendi hali buymuşçasına doğal bir şekillendirme söz konusu. Zaten kabul edelim, öyle görümce buklelerinin modası geçti. Çoğumuz şekillendirme konusunda, saçımızın arkasına uzanamadığımız ve yeterince hacim elde edemediğimiz için kuaföre başvuruyoruz. Deyse hepimiz doğal su dalgalarının peşindeyiz aslında. Bu yüzden ürünün doğal ve sağlıklı saç görünümü için tasarlandığını bilerek satın alın.  

Saç tiplerine olan uygunluğa yönelik olarak da tüm saç tipleri ve uzunlukları için uygun olduğunu gönül rahatlığıyla belirtebiliriz. Ama şunu da mutlaka belirtmeliyim ki yıpranmış ve çok işlem görmüş saçlar için gerçekten tam bir hayat öpücüğü. Çünkü sıklıkla uygulanan yüksek ısılar, saç tellerine göz ardı edilemeyecek ölçüde zarar veriyor ve hem dökülmesine neden oluyor hem de uzamasını geciktiriyor. Halbuki hepimiz yumuşacık, canlı ve gür saçlar için yanıp tutuşuyoruz.  

Dyson Airwrap Complete Saç Şekillendirici ile Saç Şekillendirmek Ne Kadar Sürüyor? 

Dalgalı, orta uzunlukta ve ince telli saç tipine sahip olan biri olarak, her gün saçlarımı şekillendirmek zorunda olan biriyim. Çünkü kabarıyor, elektrikleniyor ve özensiz duruyor. Genellikle maşa kullanıyordum ve yaklaşık olarak yarım saat sürüyordu. Artı bukleleri açmak, krepe yapmak, bozulan dalgaların üzerinden geçmek ve spreylemek falan derken bir saati buluyordu. Evet her gün tam bir saat ayna karşısında maşamla cebelleşiyordum. Peki Dyson bu süreyi değiştirdi mi? Tam 45 dakikamı bana geri verdi ladies and centlemen! Üstelik saçımın arkasına da ulaşabiliyorum, hacim de verebiliyorum ve tek yaptığım şey cihazın düğmesine dokunmak. Dalga başlığını kullandıktan sonra hacim fırçasıyla saç diplerimi dolgunlaştırıyor ardından da parmaklarımla ya da ayrık dişli bir tarakla bukleleri nazikçe açıyorum. Hava şartlarından endişeleniyorsam çok hafif de sprey, tamamdır!  

Dyson Airwrap Complete Saç Şekillendirici Fiyatı 

Zaman zaman gözlerimizden kalpler çıkaran indirimler olsa da bu indirimler çoğu zaman tehlikeye davetiye çıkarabilir aman dikkat! Gün geçmiyor ki online alışverişlerde mağduriyet yaşanmasın… Karşınızda bir muhatap bulamayıp, verdiğiniz paradan da olmayın. Çakma, bozuk, eksik ya da ikinci el ürünleri, orijinal ve sıfır ürün gibi satan onlarca vaka söz konusu. Üstelik ürünün garantisi de son derece önemli. Bu yüzden Dyson online sitesinden, online alışveriş platformlarında yer alan Dyson’ın official mağazasından ya da güvenilir zincir teknolojik mağazalardan satın alın.  

Ürünün şu an itibariyle güncel satış fiyatı; 4.499 TL. 

Dyson Airwrap Complete Saç Şekillendirici Fiyatına Değer mi? 

Dyson Airwrap Complete Saç Şekillendirici fiyat

Kocaman bir evet! Yalan yok, benim de sipariş verirken elim titremedi değil. Altı üstü bir saç maşası ve az buz bir fiyat da değil. Ama o iş öyle değilmiş arkadaşlar…  

 • “Öncelikle vakit nakittir”den başlayalım. Saçlarınız için harcadığınız zamanı ve çabayı hatırı sayılır ölçüde azaltıyor.  
 • Saçlarınıza doğrudan ısı değil, düşük ısıda hava verdiği için saçlarınıza hasar vermiyor. Cansız ve cılız saçlara elveda! 
 • Saçlarınıza hacim ve dolgunluk kazandırıyor. Bunu hem ürünün hacim fırçası sağlıyor hem de ısı kaynaklı yıpranmaya maruz kalmayan saçlarınız kendini onarmaya başlıyor.  
 • Saçlarınız için kullanmanız gereken kozmetik ürünlerin sayısını bir hayli azaltıyor. Bu da maddi anlamda saç ürünlerinden tasarruf anlamına geliyor. 
 • Elde edilen bukle ya da düzleştirme son derece doğal duruyor. Doğallık akımı sadece makyajda trend değil, saçlarımız için de aynen geçerli. Daha az çabayla, kendimizdeki cevheri ortaya çıkararak elde edilen güzellik artık favorimiz! Sert dalgalar, krepeler, spreyler artık ihtiyacımız olmayan şeyler… 

Dyson Airwrap Complete Saç Şekillendirici Kullananlar 

User 1: Pahalı evet ama her kuruşuna değer. Saçlarım benim en büyük düşmanımdı. Ne giyersen giy, nasıl makyaj yaparsan yap; saçın kabardı mı hepsi çöp oluyor. Hem kuruluk ve cansız görünümden kurtuldum hem de saçlarımla barıştım. Düşünmeyin, vakit kaybetmeyin, alın! 

User 2: İlk aldığınızda kullanımı size biraz karmaşık gelebilir. Çünkü sıradan maşalardan farklı gerçekten. Ama ikinci kerede eliniz alışıyor emin olun. Düzleştirici tarağına ayrı dalga başlığına ayrı hayran kaldım. Çok doğal duruyor. İyi ki almışım. İstanbul’da olmama rağmen ertesi gün teslim edildi, ben şok! 

User 3: Buna verilen para gerçekten helal! 10 dakikada saçımı bitirdiğime ve istediğim sonucu da alabildiğime inanamıyorum. Hep aklımdaydı ama iki üç ay bakıp bakıp kapattım. Keşke daha önce alsaymışım. 

Bu içerik de ilginizi çekebilir: Kadınsı Güçlerinizi Kucaklayın! Scandal Parfüm by Jean Paul Gaultier

admin

Severek yazdığım, sizlerle dertleştiğim mekan burası. Hayattan zevk alarak yaşamak mı istiyorsun? Bi yere gitme. Zevosis'i takip et.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu