Zevosis

Kadınsı Güçlerinizi Kucaklayın! Scandal Parfüm by Jean Paul Gaultier

Scandal parfüm, bir kadının birçok farklı yönüne iltifat eden bir koku. İster ofiste masa başında oturuyor olsun ister kıvrak adımları ile şehrin sokaklarını arşınlıyor, Scandal baştan çıkarıcı doğası ve hatta yaramaz tavrı ile Jean Paul Gaultier’in tüm kokuları gibi, sesini yükseltmekten çekinmeden bir çağrıda bulunuyor ve diyor ki: Kadınsı güçlerinizi kucaklayın!

  • 18 Eylül 2021
  • 66 kez görüntülendi.
Kadınsı Güçlerinizi Kucaklayın! Scandal Parfüm by Jean Paul Gaultier

Scandal parfüm, bir kadının birçok farklı yönüne iltifat eden bir koku. İster ofiste masa başında oturuyor olsun ister kıvrak adımları ile şehrin sokaklarını arşınlıyor, Scandal baştan çıkarıcı doğası ve hatta yaramaz tavrı ile Jean Paul Gaultier’in tüm kokuları gibi, sesini yükseltmekten çekinmeden bir çağrıda bulunuyor ve diyor ki: Kadınsı güçlerinizi kucaklayın! 

Parfümör Daphné Bugey, “geceyi ve gündüzü tamamen barındırabilen bir parfüm” yaratmak için Fabrice Pellegrin ve Christophe Raynaud ile çalıştı. Tüm klişeleri yıkmak için tasarlanan kokuda, ilk başta gardenya parlıyor, sonrasında bal sanki altın güneş ışığıyla arkadan aydınlatılmış ve etli bir kan portakalının koyu ışıltılı suyuyla ıslatılmış gibi etrafa saçılıyor. Güneş alçaldıkça, oyuncu paçuli ortaya çıkıyor ve gardenyanın çapkınlığıyla hala dalgalanan ballı, şipre bir iz bırakıyor… 

 

Haziran 2017’de piyasaya sürülen Scandal’ın reklam kampanyası da parfümün kendisi kadar küstah! Tam bir Fransız gibi, seks ve siyaseti birbirine karıştırıyor ve senaryoya göre çifte bir yaşam süren model Vanessa Axente ile hayat buluyor.  

“Gün içinde, sayın bakanımız ciddi meselelerle meşgul oluyor, başı çok gizli dosyalarına gömülüyor. Ama geceleri, kendi gizli, özel dosyalarını oluşturuyor. Ayrı kalması gereken iki dünya… Ta ki paparazzilerin sosyal medyayı kaplayan fotoğrafı çektiği güne kadar… Skandal!” 

Herkesin kişiliğinin birçok yönü olduğunu hatırlatan Scandal reklam filmi, güçlerini benimseyen kadınlara bir övgü niteliğinde.  

 

Jean Paul Gaultier ve Scandal Hikayesi 

Bugün dünya çapında geleneklere meydan okumasıyla tanınan Jean Paul Gaultier, moda kariyerine Pierre Cardin’in asistanı olarak başladı. Çalışmalarını yolladığı pek çok tasarımcıdan biri olan Cardin, genç Gaultier’den gelen eskizleri çok sevdi ve sonuç olarak, Gaultier 1970 yılında henüz 18 yaşındayken, Cardin’in stüdyo asistanı olarak çalışmak için lise eğitimine son verdi. 

Moda dünyasına atılan bu hızlı ama güçlü adımdan sonra onu hiç kimse ve hiçbir yorum geride tutamadı! Kariyeri boyunca, modanın “korkunç çocuğu” veya başka bir deyişle “kötü çocuk” olarak tanındı. Madonna’nın 1990’da çıktığı Blond Ambition adlı dünya turu için erkek pantolonunun üzerine giydiği pembe korse dahil 300’den fazla kostüm tasarladıktan sonra uluslararası ilgi gördü. 

Jean Paul Gaultier, hiçbir zaman riskten kaçmadı! Arsız kişiliğini yansıtan giysi ve kokulardan, Madonna’nın kötü şöhretli ‘konik sütyen’ine, eşcinsel çiftleri oynattığı çığır açan parfüm reklamlarına kadar, aklında ne varsa gerçekleştirdi. Hayata karşı coşkulu tavrını ortaya koydu ve kışkırtıcı ifade tasarımları yaratmaktan büyük zevk aldı. 

 

50 yılın ardından, 17 Ocak 2020’de, Instagram üzerinden emekli olduğunu duyuran efsanevi tasarımcı Jean-Paul Gaultier, son kez Paris Moda Haftası için bir defile düzenledi ve elbette yine büyük ilgi gördü.  

1993’te piyasaya sürdüğü ilk kadın kokusu Classique için “moda dünyasının en ilginç tasarımcısı” olarak anılan Schiaparelli’den ilham aldı ve parfümü korsaj şeklinde bir şişe ile sundu. Bu şişe, flakonların Hall of Fame’inde (Şöhretler Salonu) gerçek bir ikon haline geldi.  

 

Scandal Parfüm by Jean Paul Gaultier

Kötü çocuk Jean Paul Gaultier’in ikinci kadın kokusu olan Scandal ise müstehcen ve cüretli tavrı ile tüm klişeleri bir kez daha yıkmak için 2017’de piyasaya sürüldü… 

 

Scandal Parfüm İçeriği 

Aşırı ve eğlenceli olan Scandal, meyveler, çiçek ve balı bir araya getirerek baştan aşağı inkar edilemez bir şekilde Jean Paul Gaultier’e has bir koku deneyimi sunuyor. Scandal, tartışmalardan çekinmeyen, hiçbir şeyin ‘fazlası’ diye bir şey olduğuna inanmayan ve en önemlisi iyi vakit geçirmesini bilen kadınların kokusu… 

Üst Notalar: Kan portakalı, greyfurt 
Orta Notalar: Bal, Gardenya, Portakal Çiçeği, Yasemin ve Şeftali 
Alt Notalar: Karamel, Paçuli ve Meyankökü 

scandal parfüm fiyat

 

Scandal Parfüm Şişe Tasarımı 

Parfümün kendisi gibi, sunumla ilgili her şey, kapağın gümüş heykelsi bacaklarından şeffaf şişeyi barındıran Jean Paul Gaultier imzalı teneke kutu üzerindeki pembe kadife kaplamaya kadar, aşırılık ve eğlenceyi çağrıştırıyor.  

Kapaktaki bu yüksek tekme uzuvlarının, Fransa, Paris’te bulunan ünlü kabare müzik salonu Folies Bergère’de bir zamanlar yasaklanmış kankan dansçılarını anımsattığını düşünüyoruz, değil mi? Biz de öyle!  

Scandal, 30, 50 ve 80 ml’lik şişelerde Eau de Parfum olarak piyasaya sunuluyor. Ayrıca koleksiyon, 200 ml Scandal Duş Jeli ve 200 ml Scandal Vücut Losyonu olmak üzere parfümlü vücut bakım ürünlerini de içeriyor. 

 

Scandal Parfüm Fiyatı 

Sephora’da sadece 50 ml’lik şişesi satışa sunulan Scandal’ın güncel fiyatı 830 TL. Ancak Trendyol’da 80 ml’lik şişesi 861,90 TL ve Hepsiburada’da yine 80 ml’lik şişe fiyatı 729,00 TL’ye kadar indirimli hali ile bulunabiliyor. Yine de kullanıcı yorum ve değerlendirmelerine dikkat ederek, orijinal ürün satın aldığınızdan emin olmanızı öneririz.  

 

Scandal Parfüm Yorumları 

scandal parfüm

User 1: Tatlı parfümleri genellikle pek sevmem. Ama Scandal hoşuma gitti. Bal gerçekten dikkat çekiyor. Kan portakalı ve paçuli ise zar zor fark ediliyor, bu da bana yakışıyor. Sonuç olarak, güzel bir koku ve bence erkekler tarafından da kullanılabilir. Onu ideal bir kucaklaşma kokusu olarak tanımlayabilirim. Scandal, bir kez daha, kadınsı ve erkeksi kokular arasındaki ayrımın modası geçmiş olduğunu doğruluyor. Modern her insan böyle bir koku tercih edebilir. Şişesi ise ayrı bir fenomen! 

User 2: Renklerin kokusunu alabilen, hatta sayılara renk verebilen insanlar var. Ben asla yapamamıştım, şimdiye kadar. Çünkü bu koku güneş ışığı gibi kokuyor! Sarı. O kadar parlak sarı değil, ama … Bal sarısı. Büyük bir giriş yok, herhangi bir şekilde dikkati dağıtan hiçbir şey yok. Hafif, tatlı bir koku. Sarı ve sıcak. İnce, kucaklayıcı. Sizi sarmaz, ağırlaştırmaz, ancak hissedilir ama boğucu olmayan bir hafiflik içinde sarar. Görünüşe göre, daha önce doğru kokuyu hiç bulamamışım. Scandal sayesinde, şimdi benim için yeni bir algı dünyası açılıyor… 

User 3: Bu kokuyu kişisel olarak yorumlayanların çoğunun ifade ettiğinden farklı algılıyorum. Bal benim için yok. Benim için, gevrek ama lezzetli, çok hassas karamel kabuğu üzerinde kan portakalı var. Akşama doğru aslında biraz vanilya da seziyorum. Çok tatlı değil, meyveli ve kesinlikle sıcak. Scandal, eğlenceli, şaşırtıcı, kafa karıştırıcı, rahatsız edici ama kötü niyetli değil. Bir an tüm dikkatleri çekiyorum, bir sonraki an geride kalanların yüzlerinde hafif bir gülümseme ve inanılmaz bir “o neydi?” ifadesi bırakıyorum. Özetle, ben bu parfüme bayılıyorum! 

Bu içerik de ilginizi çekebilir: Nasıl Daha Seksi Görünülür? Seksi Olmanın Yolları: Fark Edilin & Kışkırtın!

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ