Saç Bakımı

Saçın Rengini Açmaya Yarayan Organik Ürünler

Saçın Rengini Açmaya Yarayan Organik Ürünler

Saçlar özellikle kadınların en değerli parçalarından biridir. Hem sağlık hem de estetik açısından saçlar hayati öneme sahiptir ve güzel ve bakımlı saçlarla hayallerinizdeki zarafete rahatlıkla kavuşabilirsiniz. Bu noktada saçlara uygulanabilen birçok uygulama vardır ve bunların bir kısmı kimyasallar barındırdığı için saçınıza zarar verir. Oysa saç rengi açma için tercih edebileceğiniz birçok organik ürün vardır.

Eğer saçınızı boyattınız ve rengi istediğinizden koyu olduysa rahatlıkla doğal yöntemlere başvurabilir, saç renginizi bir iki tona kadar açabilirsiniz. Üstelik kimyasal açıcılarla yıpratmadan aynı zamanda bakım da sağlayabilirsiniz.

Saç Rengi Açma Yöntemleri

Hemen her evde bulabileceğiniz çeşitli doğal saç rengi açma ürünleriyle saç renginizi açabilir, parlak ve ışıl ışıl saçlara sahip olabilirsiniz. Bunun için kullanabileceğiniz başlıca malzemeler şunlardır:

  • Papatya suyu: Uzun yıllardır saç rengini açmak için en fazla kullanılan doğal ürünlerden birisi papatyadır. Bir bardak suya bir avuç papatya atıp on dakika kadar kaynatın ve ardından ılımasını bekleyin. Süzgeçten geçirdiğiniz karışımı saçlarınıza sürün. İsterseniz tarağınızı suya bandırıp tarayarak, isterseniz sadece uç kısımları suya bandırarak, isterseniz de bütün saçınızı karışımla yıkayabilirsiniz. Sonrasında da normal şekilde saçınızı yıkamalı, papatya suyuyla kurumaya bırakmamalısınız.
  • Elma sirkesi: Bir çay bardağı elma sirkesini altı çay bardağı suyla karıştırın ve karışımı saçınıza uygulayın. On beş dakika kadar bekleyip ılık suyla durulayın.
  • Limonlu su: Bir bardak limon suyunu bir litre suyla karıştırın. Boş sprey kutusuna doldurun ve ıslak saçınıza bütün karışımı sıkın. Yarım saat kadar bekledikten sonra saçınızı durulayın.
  • Bal: Bal ile hem saç renginizi açabilir hem de saçlarınızı besleyebilirsiniz. Doğal bal ile suyu eşit oranlarda karıştırıp saçınıza sürün ve yarım saat kadar beklettikten sonra durulayın.

Evde Saç Rengi Açma Önerileri

Saç rengi açma için yukardaki yöntemler dışında tarçın, tuzlu su, karbonat gibi organik ürünler de kullanabilirsiniz. Bunları yaparken en kolay ve en hızlılarını tercih edebilirsiniz. Burada önemli bir nokta kullanacağınız ürüne cildinizin alerjisi olmamasıdır. Aksi taktirde herhangi bir yan etki olmadan açık renkli ve sağlıklı saçlara sahip olabilirsiniz.

admin

Severek yazdığım, sizlerle dertleştiğim mekan burası. Hayattan zevk alarak yaşamak mı istiyorsun? Bi yere gitme. Zevosis'i takip et.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu