Yaşam

Üçüncü Göz Nedir? Nasıl Açılır?

Hinduizm’e göre, üçüncü göz yüksek bilinç düzeyine ulaşmamıza aracı olur. Arınma yolunda  adeta bir anten görevi görüyor diyebiliriz üçüncü göz için… Sezgilerimizi arındırır üçüncü göz. Ego ve Evren arasındaki boşluğu zihnimizde doldurabilir; onu algılayabiliriz. Üçüncü göz tamamen aktifleştirildiği takdirde gözlerimizin artık açık olmasına gerek yoktur. Bedenimizdeki tüm duyularımız açıktır. Hislerimiz en üst düzeydedir. Yanılsamalar, yanlış anlamalar, alınganlıklar yoktur artık. Tüm enerjiyi hissederiz; titreşimleri duyarız.

 

Tarih boyunca üçüncü gözü aktif etmek için bir çok dini okul seferberlik etti. Uzun ve katı eğitimlerden geçti halk. Bu okullarda, üçüncü göze ulaşmak hiç kolay değildi. Beynin ön frontal lobunda bulunan ve psişik algının gelişimini etkileyen üçüncü göz için bir ömür feda edilebiliyordu. Fakat, hızla hareket eden çağımızda daha uygulanabilir bir şekilde ulaşılabiliyor üçüncü göze. Yani, sezgilerimizi en yüksek düzeye çıkarmak yıllar süren eğitimlere katılmadan da mümkün. Gelin, üçüncü gözümüzü açmak için neler yapabileceğimize bakalım.

 

Üçüncü Göz Nasıl Açılır?

üçüncü göz nasıl açılır
  • Meditasyonla Başlayın

Bedeninizi dinlemek kendinize verebileceğiniz en büyük hediyelerden biri. Dinleyin onu; buna ihtiyacı var. Kendinize sessiz, huzurlu bir yer bulun. Yapay seslerden uzaklaşın. Odada siz ve size eşlik eden kokular, tütsüler olabilir. Bedeninizin duruşuna dikkat edin. Bir mindere oturuyor olabilirsiniz veya bir sandalyeye. Yukarıya doğru olsun bedeniniz. Sizi aşağıya çekebilen bir şey yok bu evrende. Yer çekimine direnin. Dik durun. Bir nesneye odaklanın. Huzuru çağrıştıran bir nesne getirin zihninize. Bir çiçek de  olabilir, sevdiğiniz bir şal da. Onu zihninizde canlandırın; detaylandırın. Neye ihtiyacınız var şimdi? Endişeli misiniz? Korkularınız mı var? “Korkularımı özgür bırakıyorum.” “Endişelerim artık benimle değil.” Bu cümleleri tekrarlayın.  Üçüncü gözünüze odaklanın. Üçüncü göz, beyninizin ön kısmında, burun kemerinizin üzerinde, iki gözünün arasında yer alıyor. Ona odaklanın. Hissedin oradaki kaslarınızı. Sizi sezgisel bir yolculuğa çıkartacak bu, çakranıza izin verin. Kaslarınıza; vücudunuza güvenin.

 

  • Geçmişinizden ve Geleceğinizden Uzaklaşın

Anda kalın. Geçmişten yeteri kadar ders aldınız. Geleceğiniz için en iyisini yaptınız. Şimdi, buradasınız. Ana odaklanmayı öğrenin. Geçmişe gittiğinizde, geleceğin endişesi içine düştüğünüzde iki gözünüzün arasında, size yol gösterecek olan üçüncü gözünüze odaklanın. Ona bırakın kendinizi, serbest bırakın; rahatlayın. Yürüyüşlere çıkın, bir kafeye gidin kahve ısmarlayın kendinize, eleştirmekten uzak durun. Anın keyfini çıkarın. Doğru, yanlış diye kalıplarınız olmasın. Yaptığınız kesin doğrular, yanlışlar olmasın.  Boşluğa düşer gibi geçmiş ve geleceğe bırakmayın zihninizi. Şu an ve şu anın keyfi olsun sadece.

 

  • Kendiniz İçin Bir Şeyler Yapın

Kendinize karşı cömert davranın. Ufak hediyeler alın kendinize. Ruhunuzu besleyecek hobiler edinin. Kahvaltı tabağınıza sağlıklı bir besin ekleyin. Duş jelinizi değiştirin. Farklı kokular deneyin. Bedeninize özen gösterin. Kendinizle daha çok zaman geçirin. Tükendiğinizi hissettiğinizde üçüncü gözünüzün sizinle olduğunu hatırlayın. Bir kokuyu içinize çekerken, iki gözünüzün arasındaki kasları hatırlayın. Bir çiçek alırken kendinize, kendinizi ne kadar çok sevdiğinizi hatırlayın. Özünüze iyi bakın.

 

Üçüncü Göz Ne İşe Yarar?

  • Üçüncü gözünüze ulaşma yolculuğunda daha huzurlu hissettiğinizi fark edeceksiniz. Ruhunuzla barışacaksınız. O sizi anlayacak; siz onu görmezden gelmeyi bırakacaksınız.
  • Kendinizi tanıdıkça, kendinize ne kadar da haksızlık ettiğinizi göreceksiniz. Artık, kendinize daha iyi davranacaksınız ve özgüveniniz de bununla beraber zamanla artacak.
  • Daha az endişeleneceksiniz. Korkularınız azalacak. Hep sonrasını veya geçmişi düşünmeyeceksiniz. Anda huzurla bulunabileceksiniz. Bunların, fiziksel olumlu geri dönüşleri olacak. Vücudunuz rahatlayacak, yüz kaslarınız rahatlayacak. Daha sağlıklı hissedeceksiniz.
  • Daha sabırlı olacaksınız. Üçüncü gözü açma yolunda nasıl geliştiğinizi, zamanla nasıl dönüştüğünüzü gördükçe güzel şeylerin zaman aldığını göreceksiniz. Zamana da bırakabileceksiniz.

 

Üçüncü Gözü Açmanın Zararları Var Mı?

Evet, üçüncü göze sahip olmanın bir takım olumsuz dönüşleri olabiliyor. Beraber inceleyelim.

  • Zihniniz her daim uyanık ve hassastır. Artık daha duyarlı ve sezgiselsinizdir. Bu nedenle uyku problemi çekebilirsiniz. Zihninizi yeterince yönlendiremezseniz; uykunuz da dengesizlik, iyi hissetmeme hali gerçekleşebilir.
  • Tüm titreşimleri algılayan bir zihin halüsinasyonlar üretmeye başlayabilir. Gerçeklik ve sonrası algınız değişebilir. Asıl gördükleriniz ve var olmayanlar arasında git gel yapabilirsiniz.
  • Çevrenizdeki insanları soyutlayabilirsiniz. Siz, çevrenizi bu kadar derinsel gözlemleyebiliyorken, çevrenizdeki insanların yüzeyde kalması sizde soru işaretleri bırakabilir. İletişiminiz azalabilir o insanlarla. Ara ara yalnız kalabilirsiniz.

 

Bunları aşabilirsiniz. Yürüyeceğiniz bu yol, kolay değil. Büyük bir değişimden geçeceksiniz. Benlik algınız zamanla değişecek. Tabii ki yalnız da kalacaksınız. Kendinize ve çevrenize daha önce bakmadığınız bir pencereden bakarken aynı ilişkileri sürdürmeniz bazen mümkün olmayacak. Daha önce zihninize gelmeyen düşünceler, bazen sizi gerçeklikle yanıltacak. Uzun bir yol yürüyeceksiniz. Ama vardığınız manzara sonsuz bir deniz olacak. Zihniniz bir çarşaf serecek önünüze. Karmaşalar, dalgalar olmayacak. Rüzgar sizi öylece sürüklemeyecek bir yere. Nereye varacağınızı bileceksiniz. Tüm evrenin sizin için beklediğini ve sizin için ne dilediğini görebileceksiniz.

Bu içerik de ilginizi çekebilir:Tarte Shape Tape Concealer İnceleme: Fiyatına Değer mi?

admin

Severek yazdığım, sizlerle dertleştiğim mekan burası. Hayattan zevk alarak yaşamak mı istiyorsun? Bi yere gitme. Zevosis'i takip et.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu