Cilt Bakımı

Ter ve Ter Kokusu Önleyici 5 Etkili Ürün: Yaz Kış Prensesler Gibi Kokun!

Ne giyeceğimizi bir gün önceden planlıyoruz; saçlar başlar yapılıyor, makyaj deseniz olaay! Ama gelin görün ki koltuk altlarımızdan beliren o koku yok mu, her şeyi yerle bir ediyor… Hemen “duş al o zaman” deyip, üzerimize deodorant püskürtmeyin zira günde yirmi kere de duş alınsa, her gün bir kutu deodorant da bitirilse bazı durumlarda yeterli gelmeyebiliyor. Bunun için günlük duş ve deodorant kullanımına ek olarak terleme önleyici veyahut ter kokusu önleyici ürünler kullanılmalı.  

ter kokusu

Denemediği deodorant markası kalmayanlar, daha duştan çıkmadan yeniden terlemeye başlayanlar; yaz mevsimini özgürce yaşayabilmek sizin de hakkınız! İşte sizin için seçtiğimiz en etkili 5 ürün! 

Crystal Mineral Deodorant Stick 

Crystal Mineral Deodorant Stick ter kokusu önleyici

İlk önerimiz anormal düzeyde terlemesi olmayan, bu yüzden vücudun doğal terleme döngüsünü absorbe etmek istemeyen ancak ter kokusunu önlemek isteyenler için! Normal deodorantlar gün içinde etkisini yitirebilir. Ayrıca büyük bir çoğunluğu da alüminyum başta olmak üzere pek çok zararlı madde içermekte.  

Bu ürün tamamen doğal bileşenlerden oluşuyor. İçeriğinde yer alan tek şey; mineral tuz. Bu yüzden herhangi bir kokuya da sahip değil. Uygulandığı bölgeyi koku ile hapsetmek yerine, koku oluşumuna neden olan bakterileri hapsederek etki sağlıyor. Yani antiperspirant olarak isimlendirilen ürünlerden değil, sadece ter kokusu önleyici olarak etki gösteriyor. Ayrıca kimyasal barındırmaması sebebiyle herhangi bir iz veya leke de bırakmıyor.  

Uygulama:  

Stick formunda olan Crystal Mineral Deodorant, çok yoğun günlerde tazelenerek kullanılabildiği gibi normal şartlarda tek uygulama 24 saat boyunca etkisini koruyor. Temiz ve kuru cilde uygulanması gereken ürün, sert bir yapıda bu yüzden kullanmadan önce ıslatmanız gerekiyor. İçeriğinin sade olması etkisi konusunda çekimser kalmanıza neden olabilir, fakat kullandığınızda etkisini bizzat tecrübe edeceksiniz.  

Son olarak kullanım amacının altını tekrar çizelim; terlemeyi değil ter kokusunun oluşumunu önlüyor.  

Tereson Solüsyon 

tereson terleme önleyici

50 ml sprey şişelerde satışa sunulan bu ürün, oldukça başarılı bir terleme ve buna bağlı olarak da ter kokusu önleyici. Ayrıca krem formunda olan çeşidi de mevcut. Düzenli kullanım sonucunda pek çok kullanıcı üzerinde son derece olumlu etkilere neden olmuş. İçeriğinde Aluminum Chloride, Deionized Su ve Alkol barındıran Tereson; oldukça fazla sayıda kişinin muzdarip olduğu el ve ayak terlemesinde de son derece etkili sonuçlar göstermekte.  

Ürünün etkisi, uygulanan cilt yüzeyi üzerinde bulunan ter bezlerinde tıkanıklık oluşturması şeklinde gerçekleşiyor. Ter bezlerindeki gözenekleri tıkayan Tereson, uygulanan bölgede ter oluşumunu engeller. Düzenli kullanım sonucunda bu gözenekleri tıkayan madde katılaşır ve artık daha seyrek periyotlarda kullanarak da etki almanız mümkün olur. 

Uygulama: 

En yüksek verimi almak için uygulanacak olan bölgenin temiz ve kuru olmasına özen gösterin. Kullanım için en doğru zaman gece, uykudan öncedir. Uyku sırasında ter bezleri inaktif durumdadır ve bu durum ürünün etki göstermesi açısından avantaj sağlar. Sabah olduğunda uygulanım alanını yıkayın. Takviye olarak herhangi bir deodorant ürün kullanmanıza gerek yoktur. Fakat ürün kokusuz olduğu için dilerseniz kokusu için bir ürün daha kullanabilirsiniz. Bu durum Tereson’un etkisi azaltmaz. 

İlk iki hafta boyunca her gece düzenli olarak uygulayın. Ardından terlemenin azaldığını gözlemlemeniz halinde haftada 3 veya 2 gece şeklinde de uygulayabilirsiniz. Gerek görüldüğünde haftada 1’e de düşürülebilir.  

Tereson Zararlı mı? 

Ürün ter bezlerinde bulunan gözenekleri tıkayarak etki gösterdiği için kullanımının yan etkileri konusunda bazı endişeleriniz olabilir. Akla gelen ilk soru, uygulandığı bölgedeki kanalları tıkıyorsa vücuttaki ter nasıl atılıyor? Bu konuda vücuttan atılması gereken terin farklı bölgelerden de atılabileceğini söyleyebiliriz. Yani sırf koltuk altı bölgesinden ter çıkışı sağlanmıyor diye, vücutta ter birikmesi yaşanmaz. Fakat şu var ki içeriğinde kimyasallar yer aldığını unutmamak gerek. Ayrıca alerjik reaksiyonlara sebebiyet verebilme riskinin de bulunmakta olduğunu belirtelim.  

Son olarak, çocuk ve hamilelerde kullanımının uygun olmadığını; buna ek olarak baş ve yüz bölgelerinde kullanılmaması gerektiğini ifade edelim. Ayrıca açık yaraların yer aldığı bölgelerde de kullanımından sakınılmalıdır.  

Deotak Krem Deodorant Soft 

deotak ter kokusu önleyici

Doğal terleme reaksiyonu üzerinde etki göstermeyen fakat ter kokusu önleyici yüksek performanslı ürünlerden biri. Alışılmışın dışında deodorant ya da roll-on formunda değil krem yapıda. Fakat roll-on formunda farklı çeşitlerinin de bulunmakta olduğunu belirtelim. Suya dayanıklı olması avantajıyla da sık sık tazelenmesine gerek olmadan da kullanılabiliyor.  

Uygulama: 

Kuru ve temiz cilde uygulanması gereken ürün için en doğru kullanım zamanı sabahları duş sonrası. Uygulanacak olan bölge, nemden tamamen arındırılarak, ince bir tabaka halinde cilt yüzeyine yedirilir ve kuruması için birkaç dakika beklenir. 

Driclor Roll-On 

driclor terleme önleyici

El, ayak, koltuk altı ve sırt gibi cilt yüzeylerinde kullanımı uygun olan Driclor, antiperspirant özellikli terleme önleyici başarılı ürünlerden biri. El ve ayaklarda gözlemlenen olağandışı terleme, yani hiperhidroz hastalığı için de kelimenin tam anlamıyla yeni bir umut oluyor. Bu hastalık ile mücadele eden kişiler iş ve sosyal hayatlarında ne kadar büyük zorluklarla karşı karşıya kaldıklarını bilirler. Üstelik ne yazık ki farklı çözüm yolları deneniyor olsa da henüz net olarak cevap veren ve çoğunluk üzerinde başarılı sonuçlar veren bir tedavi metodu bulunmuyor. 

Bu tür ürünlerde düzenli kullanımın önemi atlanmamalı, zira genellikle bir iki günlük kullanım sonucunda mucizevi etkiler bekleniyor ve karşılığı alınamayınca da kullanım sonlandırılıyor. Bu hataya düşmeyin ve en etkili sonuç için günlük rutininize ekleyin.  

Driclor’un etki gösterme prensibi; ter bezlerinden çıkan terin kıvamı üzerinde gerçekleşiyor. İçeriğinde yer alan bileşenler, terin yoğunlaşmasını ve gözeneklerden çıkamayacak şekilde kümelenmesini sağlıyor ve böylelikle ter, cilt yüzeyine çıkmadan yeniden emiliyor. 

Uygulama:

Kullanılacak olan bölgenin temiz ve kuru olduğundan emin olun. Gece yatmadan önce cilt yüzeyine ince bir katman halinde uygulayın ve kurumasını bekleyin. Sabah olduğunda bölgeyi yıkayabilirsiniz. Ürün terlemeyi önleyici niteliktedir, bu yüzden kokusuzdur. Dilerseniz sabah yıkadıktan sonra bir deodorant da kullanabilirsiniz.  

Terleme şiddetinize göre bir veya iki hafta boyunca her gece uygulayın. Ardından haftada iki üç kez kullanmanız yeterli olacaktır.  

Çocuklarda ve hamilelerde kullanımı uygun değildir. Ayrıca baş ve yüzde kullanımı da sakıncalıdır. Göz ile temasından kesinlikle kaçınınız.  

Scholl Fresh Step Koku Önleyici Ayak Spreyi 

Ter kokusunun vücudumuzdan çıkış noktası sadece koltuk altlarımız değil maalesef. Bir de ayak terlemesi ve buna bağlı olarak kokusu var ki sormayın gitsin… Ayaklarımızın terden kaynaklı olarak sürekli nemli olması sebebiyle çeşitli mantar hastalıklarına yakalanması mı dersiniz, misafirlikte ayakkabıyı çıkarmaya utanmak mı dersiniz yoksa ayakkabılarınızın ömürlerini kısaltması mı dersiniz… 

Bu problem için de ayak deodorantları var elbette. Pek çok farklı marka da olmasına rağmen biz size Scholl Fresh Step’i öneriyoruz, zira bu marka tamamen ayak bakım ürünlerine yoğunlaşmış durumda. Markanın aynı zamanda bir de ayakkabı deodorantı var. İkisini birlikte kullanarak etkiyi arttırabilirsiniz.  

Uygulama:

Ayaklarınızı kuru tutmaya ve kötü kokunun önlenmesine yardımcı olan bu ürünün bir kez kullanımı gün içerisinde etkinliğini korurken gerek duyulması halinde kullanımı tekrarlanabilir. Ürünü kullanmadan önce çalkalayınız ve yaklaşık 10-15 cm mesafeden çıplak ayaklarınıza uygulayınız. Kuruduktan sonra çorap veya ayakkabılarınızı giyebilirsiniz.  

Bonus: Yazımızı sonlandırmadan önce sizi oldukça işlevsel bir ürünle daha tanıştırmak istiyoruz. Bazı günler çok streslidir, bazı kıyafetlerse çok riskli! İşte bu tür durumlarda terleme problemi daha büyük bir kabus haline dönüşür. Aman terlediğim belli olmasın, kıyafetimde iz yapmasın derken kaçınılmaz olarak koltuk altınızda giderek genişleyen o ıslaklık halkası ile karşılaşırsınız. Bu anlar için özel olarak üretilmiş pedler var. Tek kullanımlık olarak üretilen bu pedleri, kıyafetinizin koltuk altı kısmına yapıştırarak kullanabilirsiniz. Gün içinde meydana gelen terlemenin bu pedler tarafından emilmesi sağlanarak, kıyafetinizde iz yapmasının önüne geçilir. Gün içinde yoğun terleme olması durumunda yenisi ile değiştirip de kullanabilirsiniz.

koltuk altı ter pedi

Bu içerik de ilginizi çekebilir: Parfüm Nasıl Sıkılır?

admin

Severek yazdığım, sizlerle dertleştiğim mekan burası. Hayattan zevk alarak yaşamak mı istiyorsun? Bi yere gitme. Zevosis'i takip et.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu