Cilt Bakımı

Cilt Bakımı İçin Cilt Diyeti Nedir? Cilt Diyetine Hazır mısınız?

Cilt bakımı ve dinlenmesi için cilt diyeti önerilir. Yağlı ciltler için cilt diyeti ve  Kuru ciltler için cilt diyeti Yazımıza hoş geldin. 

Yağlı Cilde Sahip Olanlar İçin Cilt Diyeti!

Yağlı cilde sahip kişiler rafine şeker ve yine karbonhidratlardan, çeşitli kuruyemişler ve kızartmalardan uzak durmalıdırlar.

Bolca havuç, glisemik indeksi düşürülmüş, kan şekeri üzerinde olumlu etkisi olan kepekli tahıllar ve yeşil çay tüketmeliler.

Kahverengi makarna, bol tahıllı un gibi örnek verebiliriz.

Turunçgiller, havuç, kayısı, ıspanak gibi A vitamini açısından zengin olan gıdalar beraberinde uskumru, somon ve ton balığı gibi soğuk su balıkları da tercih etmeliler.

Yağlı cilt probleminiz varsa eğer yağ düzeyini kontrol edebilme amacı ile yağsız olan cilt ürünlerini tercih etmeniz gerekmektedir. Yine cildinizi her gün sabahları ve akşamları köpük ile temizleyebilirsiniz.

Fondöten kullanmak yerine renkli olan nemlendiricileri tercih edin.

Yağlı cilde sahip olan kişilerin hyalüronik asit solüsyonu ve kök hücreden oldukça zengin olan serum kullanmaları iyi gelir. Çay ağacı yağı maskesini de kullanmanız yeterlidir.

Güneş koruyucusu olarak da yine yağsız olanları tercih etmeniz gerekmektedir.

 

Kuru Cilde Sahip Olanlar İçin Cilt Diyeti!

Kuru cilde sahip olan kişiler cildin oldukça önemli oranlarda nem kazanabilmesini sağlayan gıdaları tüketmelidirler.

Cildi kuru olan bireyler de asla temizleme jeli veya köpük kullanmamalıdırlar. Bunun sebebi cildinizi çok daha fazla kurutacağındandır.

Temizleme sütü ve losyonunu tercih etmeleri önem arz eder. Bunlara ek olarak fazla sıcak ortamlardan ve yine güneş ışığına maruz kalmaktan kesinlikle kaçmalılar.

Hatta spot ışık altında ve pc karşısında dahi güneş koruyucu ile durmalıdırlar. Eğer kuru cilde sahipseniz gün içerisinde serum akşam vakitlerinde de onarma özelliğine sahip kremleri tercih etmeniz gerekir.

Cildiniz nemli olduğu zamanlarda serum veya nemlendirici sürebilirsiniz. Hyalüronik asit içeren kremler de cilt tipine uygun olabilmektedir.

A Vitamininden Zengin Gıdalara Yönelin

Yine özellikle de aknelerin aktif olmuş olduğu dönemlerde kola, baharat, fast food ve sigara, kafein, çikolata gibi gıdalardan uzak durulmalıdır.

A vitamininden ve özellikle belirtmek gerekirse beta karotenden oldukça zengin olan besinler kullanılmalıdır.

Yine havuç, turuncu sebzeler, bal kabağı, kayısı, meyveler gibi gıdalar tüketilmelidir. Yağlı ve akneli cildi olanlarda kesinlikle bolca su tüketsinler.

admin

Severek yazdığım, sizlerle dertleştiğim mekan burası. Hayattan zevk alarak yaşamak mı istiyorsun? Bi yere gitme. Zevosis'i takip et.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu