Dekorasyon

Trend Genç Odası Modelleri ve Genç Odası Dekorasyonu

Sevgili gençlerimiz bizler için son derece önemlidir. Onların rahat ve ferah ortamlarda yetişerek yarınlara ulaşmasına olanak tanımalıyız. Bu konuda en büyük iş anne ve babalara düşmektedir.

Genç Odası Dekore Etme Fikirleri

En Güzel, En trend Genç Odası Dekorasyonu modelleri ile karşınızdayız.
Genç Odası Dekorasyon fikirleri sunmak için size Genç Odası Düzenleme Modelleri sunuyoruz.

Genç odası resimlerine bakarak genç odası dekorasyon fikirleri alabilirsiniz.

Birbirinden güzel genç odası takımları ile onlar için harika odalar tasarlayabilirsiniz. Bu amaçla 2017 genç odası takımları sizler için büyük bir kolaylık olacaktır.

Bu modeller arasında yapacağınız incelemeler sonucunda en ideal genç odalarını tasarlayabilirsiniz.

 

Trend genç odası takımları incelendiği zaman göze çarpan en dikkat çekici özellik olarak renkleri söyleyebiliriz. Gençlerin hareketli ve heyecanlı olduklarını göz önünde bulundurarak genç odalarında canlı renklerin işlendiğini görmekteyiz. Turkuaz, açık mavi, turuncu, lila gibi iç açıcı renklerin ağırlıkta olduğunu görmekteyiz.

Gençlerin yoğun ve yorucu geçen bir günün ardından dinlenmek üzere geldikleri odalarında huzur veren renklerin ağırlıkta olmasının farkını ciddi anlamda hissedeceklerini önemle belirtiriz.

Ya da en uygun ortamlarda ders çalışarak başarılı bir öğrenci olabilmesi için odalarını iç açıcı ferahlıkta dekore etmelisiniz. 2014 genç odası modelleri ile her iki amaçla odaları harika şekilde tasarlayarak döşeyebilirsiniz.

 

Genç mobilyalarında olduğu gibi genç odası takımlarında da eski modellerin modern anlayışta yeniden yapılandırıldığını görmekteyiz.

Ana hatlarıyla nostaljiyi anımsatan mobilyalar, modern ve estetik bir tasarım ile revize edilerek karşımıza çıkmaktadır.

En güzel genç odası modellerini üreticilerin kataloglarında, web sayfalarında ve diğer iletişim kanallarında görerek detaylı fikir edinebilirsiniz.

Genç odaları çeşit çeşit, cıvıl cıvıl olmalıdır. Odanın sahibi ister kız olsun ister erkek en güzel ve en özel şekilde dekor edilmelidir.  Genç odalarını dekora ederken bazı sebepler göz önünde bulunmalıdır:

  • Ders çalışma alanı aydınlık ve verimli olmalıdır.
  • Renkler uyku ve dinlenme için huzur verici olmalıdır.
  • Fazla kalabalık gereksiz eşyalar bulunmamalıdır.

Gençlik dönemindeki çocuklarımız çabuk fikir değiştirdikleri için mobilya seçerken çok fazla aşırıya kaçmamak gereklidir.

 

Yeşil Ve Pembe ile Anaç Bir Tarz Yakalayabilirsiniz

Genç kız odalarımız için tercih ettiğimiz yeşil ve pembe renklerle ferah ve anaç bir dekor yakalayabilirsiniz. Pembenin yoğun tonunu yeşille kırabilirsiniz.

Altın Ve Mavi Rengin Eskimeyen Uyumu

İster kız olsun ister erkek her iki birey içinde tercih edebileceğiniz renklerdir. Eskimeyen modası ile uzun yıllar kullanabilirsiniz. Mavinin keskin tonunu altın rengi ile yumuşatabilirsiniz.

 

Lacivert Ve Yeşil Uyumu

Renk tercihleriniz arasına lacivert ve yeşili de koyabilirsiniz. Bu renkleri kullanırken dikkat etmeniz gereken nokta laciverte fazla yüklenmemenizdir. Lacivertin boğucu rengi yeşille yumuşatılmalıdır. Genç erkeklerimiz için severek tercih edebilirsiniz.

Kırmızı ve Gri Rüyası

Gri ve kırmızı tonlarını unisex olarak bütün gençlerimiz için tercih edebilirsiniz. Bu renkleri kullanırken grinin arasına kırmızıyı serpiştirmeniz daha mantıklı olacaktır. Kırmızıyı daha yoğun kullanmak bunaltıcı bir hal aldırabilir.

 

Turuncu Ve Kahverenginin Değişmeyen Uyumu

Genç odanızda kahverengi tonlarınız tercih ettiyseniz araya mutlaka turuncu tonlarını serpiştirin. Turuncu rengi, kahverenginin yoğun ve boğucu tonunu bir kenara bırakarak daha sevecen bir görünüm oluşturacaktır. Duvarlarda, tekstil ürünlerinde ya da perdelerde turuncu kullanmak genç odasında enerji dolu bir ortam oluşturacaktır.

Altın Rengi Ve Şeftali

Prenseslerimizin severek tercih edeceği renk tonlarıdır. Sevecenliğin ve naifliğin bulunduğu bu tonlar ile çok hoş bir genç kız odası oluşturabilirsiniz. Sizlere önerimiz altın rengini duvarlarda kullanın şeftali tonlarını ise aksesuarlarda ya da nevresim takımlarında kullanabilirsiniz. İsterseniz araya birde beyaz serpiştirin daha ferah ve daha göz yormayan bir hal alacaktır.

Genç Odası Farklı Tasarım Modelleri

Genç odası mobilya takımları da gençlerin ihtiyaç ve zevkleri doğrultusunda düzenlenmektedir.

Ranzalı genç odaları modelleri ve fiyatları günümüzde çok uygun fiyattadır.

Genç odasının düzenlenmesinde ihtiyacı karşılayacak şeyler göz önüne alınmalıdır.

Uyku, çalışma, dinlenme ve giysilerin yerleştirilmesi gibi fonksiyonların yanında hobilere ait yerlerin de bulunmasına dikkat edilmesi gerekmektedir.

 

Genç odası için farklı tasarım fikirleri aşağıda yer almaktadır.

Genç odası mobilyaları için yapılacak tasarımda aynı zamanda çocuğunuzun beğenisine uygun çizgiler ve dokunuşlar taşıması sağlanmalıdır.

Çocuğunuzun istediği biçimde bir çalışma masası düzenlenebilir.

Belki de yatağının yerden yüksekte olması hoşuna gidebilir.

Yüksek genç yatağı farklı şekilde kullanılabilir; yatağın altı dolap veya çalışma alanı olarak düzenlenebilir.

Böylece odanın ölçüleri küçük olsa da alandan tasarruf sağlanabilir.

Özel üretim genç odaları bu özellikler dikkate alınarak yapılmaktadır.

Bu tasarımda hem odanın yapısal faktörleri hem de çocuğunuzun arzusu yerine getirilecektir.

Çocukların kişisel yapıları birbirine benzememektedir.

Her çocuk kendi kişiliğine uyan özellikler içeren bir odaya sahip olmak ister ve bu onlara mutluluk verir.

 

Genç odası için farklı tasarım fikirleri için birkaç örnek sunduk.

Kişiye özel mobilya imalatı yapan mobilyacılar, özellikle bebek ve genç odası mobilyalarında kullanılan malzemelerin sağlık dostu olmasını önermektedir. Masif ahşap ve mdf dışında mobilya malzemesi kullanmamaktadır.

Çünkü bu malzemeler dışında kullanılan ürünler sağlık için uygun özellik taşımamaktadır.

Mobilyalarda kullanılan su bazlı boya ve cilalar da sağlık dostu olmaktadır.

admin

Severek yazdığım, sizlerle dertleştiğim mekan burası. Hayattan zevk alarak yaşamak mı istiyorsun? Bi yere gitme. Zevosis'i takip et.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu