Zevosis

Saç Boyası İle Kaş Boyanır Mı?

Bu görünümü sağlamak için kaş kalemi, kaş boyası gibi alternatifler bulunsa da daha uzun ömürlü bir yöntem olarak saç boyası ile kaş boyamak kuaförlerin de kullandığı yaygın bir yöntemdir.

  • 24 Ocak 2022
  • 62 kez görüntülendi.
Saç Boyası İle Kaş Boyanır Mı?

Çoğu kadın kendi doğal saç rengi yerine farklı tonlarda saç renklerini kullanmayı tercih etmektedir. Bunun için artık kuaförlere gitmeye gerek kalmadan marketlerde bile bulabileceğimiz saç boyaları ile kendimiz saç boyama işlemini yapabiliyoruz. Ancak saç rengimizle uymayan kaşlarımız bazen kötü bir görüntü yaratabilir. Doğru bir kaş rengi ile saçlarınız, bakışlarınız, yüz hatlarınız kısacası tüm görünümünüz değişebilir. Bu görünümü sağlamak için kaş kalemi, kaş boyası gibi alternatifler bulunsa da daha uzun ömürlü bir yöntem olarak saç boyası ile kaş boyamak kuaförlerin de kullandığı yaygın bir yöntemdir. Eğer doğal saç rengini değiştirdiysen ve kaşların saçlarına daha koyu ya da daha açık ise sen de evde kendin saç boyası ile kaşlarını boyayabilirsin. Böylelikle kalıcı bir kaş rengi elde ederek her gün kaş makyajını tazelemek zorunda kalmayacaksın!

Saç boyası ile kaş boyanabileceğini söyledik. Ancak dikkat edilmesi gereken birkaç husus vardır. Öncelikle kaşlarını boyamadan önce kaşlarının temiz ve kuru olmasına özen göster. Kaşlarının üstüne ve altına krem sürmek, kaş çevresine bulaşan boyanın daha çabuk çıkmasına yardımcı olacaktır. Bu adımlara dikkat ettikten sonra kaşlarını boyamaya başlayabilirsin. Boyayı kaşlara eşit olarak sürdüğünden emin ol. Boya kaşın her bölgesine iyice girmeli. Aralarında ton farkı olmaması için boyayı sürdükten sonra kaşlarını tarayabilir ya da fırçayı hafifçe kaşlarının içinde oynatabilirsin. Kaşlarını saç boyası ile boyuyorsan dikkat etmen gereken en önemli nokta “saç boyası kaşta kaç dakika bekletilir” sorusudur. Saç boyalarında çok fazla da amonyak bulunduğundan saçlara oranla daha hızlı sonuç verir. Bu yüzden kaş boyanırken saça göre daha hızlı davranılmalı ve kaşınızın gürlüğüne göre boya 5-10 dakika arası kaşta tutulmalıdır. Saç boyası kalın telli saçlara göre tasarlandığından dolayı kaşlara daha çabuk etki edecektir. Bir kulak çöpü, fırça ya da kaş maskarası yardımıyla istenilen renge ulaşıp ulaşmadığını kontrol ederek süreyi ayarlayabilirsin. Herhangi bir alerjik reaksiyona ya da dökülmeye karşı boyayı kaşlarında çok fazla tutmamalısın. İstediğin renge ulaştıktan sonra bir peçete yardımıyla boyanın fazlasını alıp kaşlarını yıkayarak boyayı arındır. Son olarak işte sana bir tüyo! Saçlarınla birebir eş renkte kaşlar biraz garip görünebilir. Bu yüzden bir iki ton açık ya da koyu renkler tercih etmelisin. Böylelikle daha doğal bir görünüm elde edeceksin. Daha estetik ve bakımlı görünen kaşlar için bu yöntemi kesinlikle denemelisin.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ