Cinsellik

Mesir Macunu Cinsellik İçin Sahiden De İşe Yarıyor mu?

Mesir macunu yüz yıllardır toplumumuzda kullanılan bir karışım. Özellikle Osmanlı’nın beslenme menülerinde vazgeçilmez bir konuma sahipti. Bin bir farklı karışımdan elde edilen mesir macununun bu derece yoğun kullanıma sahip olmasının altında birçok derde deva olduğu söylencesi yatıyor. Peki bunlar gerçekten de doğru bilgiler mi? Mesir macunu sahiden de cinsellik için faydalı mı? Yazının devamında tüm bu soruların cevaplarını arayacağız…

Bu macunun kökeni 479 sene öncesine, Osmanlı devrine dayanır. Çıkış yeri olarak Manisa ili kabul görür ve ilk defa Merkez Efendi sayesinde bulunmuştur. Yani yüz yıllar boyunca bireylere şifa olmuş, birçok derde deva olmuştur. Özellikle de cinsellik konusunda…

İnsanın yaradılışından bu yana cinselliğin bireyler üzerinde her zaman için özel bir yeri olmuştur. Fakat bazı kişilerde gerek sağlıksal problemler olsun gerekse psikolojik durumlar olsun cinsel açıdan eksik kalındığı olabilmektedir. Hal böyleyken çare genellikle şifaları karışımlarda aranıyor. İşte tam da bu konuda önce çıkan bir karışım var. Üstelik yüz yıllardır şifasından faydalanıyor. O karışımın ismi mesir macunu…

Mesir macunu, içerisinde bulundurduğu 41 farklı madde ile büyük derecede uyarıcı özelliğe sahiptir. Normalde bireyler bu maddeleri günlük hayatlarında tek tek almaları imkansızdır. Bu maddeler tek bir macunda toplanarak kolaylıkla tüketilmesi sağlanmıştır. Haliyle tüketildiğinde bireylere inanılmaz bir güç veriyor. Özellikle de cinsel ilişki sırasında iktidarı fazlasıyla arttırıyor.

Mesir macunu için tam bir afrodizyak deposu dersek yanılmış olmayız. Afrodizyak ile cinsel iştahınızı arttırabilirsiniz. Cinsel iktidarı arttırmak için birçok ilacın olduğu ve çoğu zamanda işe yaradıkları doğrudur. Ancak içerisinde kimyevi maddeler olduğu için uzun vadede sağlık sorunları kaçınılmaz olabilir. Bu nedenle diyoruz ki doğal olanı varken kimyasal olanını kullanmamak en doğru karar olacaktır. Unutulmamalıdır ki, uluslararası bir kuruluş olan Cinsel Sağlık Enstitüsü’nde mesir macunu afrodizyaklar listesinde yerini alan bir üründür.

Mesir Macunu Faydaları

Mesir macununun sağladığı faydalar sadece cinsel güç arttırıcı olması değildir. Bunun yanında daha bin bir derde devası vardır. Bunlardan en önemlilerini birkaç başlık altında belirtebiliriz.

 • Mesir macunu idrar yolunda yaşanan sorunların giderilmesinde hayli etkilidir. Cinsel gücü arttırmasını sağlayan unsurlardan birisi de bu tarz idrar yolu hastalıklarını da iyileştirmesidir.
 • Kanı temizleyerek kan dolaşımının hızlanmasını sağlar.
 • Özellikle hemoroid sorununu çözen yapısıyla çok sık tüketilmektedir.
 • Eklem ağrıları ve romatizma gibi sağlık sorunlarına iyi geldiği bilinmektedir. Bu da yaşlı bireylerin sıkça mesir macunu tüketmesine sebep oluyor.
 • Ayrıca mide ve sinir sisteminde meydana gelen gaz sorunlarını da gidermektedir.

Ayrıca mesir macunu hakkında önemli bir husus da bu macunu kullanmak için cinsiyet sınırlaması ya da yaş kriteri yoktur. Hem kadın hem de erkekler bu macunu diledikleri gibi tüketebilirler.

Mesir macununun herhangi bir yan etkisi bulunmaz. Cinsel gücü arttırmak isteyen bireyler gönül rahatlığıyla tüketebilir. Sadece dikkat edilmesi gereken konu tüketimde aşırı miktarlara kaçılmamasıdır. Çünkü içerisinde bulunan baharatlar fazla kullanıldığında birtakım sorunlara yol açabilir. Özellikle mide, karaciğer, şeker ve mesane gibi sağlık sorunları olan bireyler mesir macunu tüketirken dikkat olmalıdır.

Mesir Macunu İçerisinde Neler Var?

mesir macunu cinsellik

Mesir macunu 41 farklı çeşit ottan ve baharattan oluşan mucizevi bir karışımdır. Halk arasında padişah macunu olarak da bilinmektedir. Hatta içerisinde öylesine zengin bir hal vardır ki adına yüz yıllardır şenlikler bile düzenlenmektedir. Peki böylesine şifalı bir macunun içerisinde neler var?

 • Çörek Otu: Vücutta gaz söktürücü özelliğe sahip bir baharattır.
 • Kakule: İştah açıcı özelliğinin yanında aynı zamanda da gaz söktürmekte oldukça yararlıdır.
 • Kimyon: Terletici özelliğiyle zayıflamaya yardımcı olur. Ayrıca iştah açıcıdır.
 • Karanfil: Normalde ağızlardaki kokuyu gidermek için kullanılan karanfil, mesir macununda diş sağlığı için kullanılır.
 • Hindistan Cevizi: Mide ağrılarını dindirmek için birebirdir.
 • Hardal Tohumu: Cilt hastalıklarında oluşan ağrıları dindirici özelliğe sahiptir.
 • Limon Tuzu: İçeriğinde bulunan C vitamini sayesinde vücuda güç veren bir öneme sahiptir.
 • Kebabe: İdrar yollarında oluşan sorunları gidermede oldukça etkilidir. Diğer yandan solunum yoları içinde faydası büyüktür.
 • Şeker: Macuna tat vermesi için kullanılır.
 • Tarçın: Kabızlık sorunu için etkilidir. Bağırsak sistemini rahatlatıcı özelliğe sahiptir.
 • Zencefil: Özellikle astım ve üst solunum yollarına olumlu etkisi vardır.
 • Vanilya: Uyarıcı etkiye sahiptir. Cinsel güçlendirmede faydalıdır.
 • Damla Sakızı: Bilindiği üzere damla sakızının en belirgin özelliği öksürüğe karşı iyi geliyor olmasıdır. Mesir macununda da aynı görevi sağlar.
 • Portakal Kabuğu: Macunun yenilebilir bir tada sahip olması için kullanmaktadır.
 • Safran: Ani çarpıntıları gidermede kullanılır.

Ayrıca bunun yanında bireylere büyük fayda sağlayan birçok baharat bulunur. Yenibahar, darı fülfül, kişniş, anason, sinameki, meyan balı, çiçek otu ve şamşı şaşlı bunlardan bazılarıdır. İçerisinde bulunan her bir baharatın ayrı ayrı şifa veren özelliği vardır ve görüldüğü üzere son derece etkili bir macundur. Burada dikkat edilmesi gereken konu, kronik rahatsızlığı olan kişiler mesir macunu tüketmeden önce mutlaka hekimlerine danışması gerekir.

admin

Severek yazdığım, sizlerle dertleştiğim mekan burası. Hayattan zevk alarak yaşamak mı istiyorsun? Bi yere gitme. Zevosis'i takip et.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu