Makyaj

Gözleri Daha Büyük Göstermek İçin Neler Yapılmalı?

Pandemi sürüyor ve dolayısı ile halka açık yerlerde maske takmaya dikkat ve devam ediyoruz. Yüzümüzün yarısından fazlası bu maskelerin altında kalırken, kalabalığın arasından sıyrılmak ise oldukça zor. Yüzün alt bölgesi tamamen gizliyken, gözler kişiliğinizi ve özgünlüğünüzü yansıtmak için en büyük silahınız haline geliyor. Bu silahı doğru kullanmak ve etrafınızda olup bitenlere daha iri bakışlar atmak için bazı ipuçları paylaşalım istedik. İşte gözleri daha büyük göstermek için bilmeniz gereken küçük numaralar…

Gözleri Daha Büyük Göstermek İçin Makyaj

  • Manyetik kirpikler ve eyeliner kullanın. 

Geleneksel takma kirpikleri seviyor ancak yapıştırmak ve çıkarmakta zorlanıyorsanız, modern muadili ile takas yapmak isteyebilirsiniz. Eyeliner’a eşlik eden ‘manyetik kirpikler’ gözlerinizi büyütmek için sadece daha kolay değil, aynı zamanda neredeyse kusursuz bir alternatif.

  • Aydınlatıcı krem /kapatıcı ile koyu halkalarınızı aydınlatın. 

Gözlerinizi daha büyük göstermeyi neredeyse garanti eden bir yol da koyu halkaları kapatmak ve göz altı torbalarını aydınlatmaktır. Gölgelerin gözleri daha çökük ve yorgun gösterdiği bilinmektedir, bu nedenle aydınlatıcı kremler ve/veya kapatıcılarla bunu hafifletmek, onları toparlamaya ve aydınlatmaya yardımcı olabilir. 

Maksimum parlaklık, renk düzeltme ve kirpik kontrastı için fondöteninizden biraz daha açık bir tonda kapatıcı seçmeyi unutmayın. 

  • Beyaz veya krem rengi göz kalemi ile gözlerinizin su hatlarını aydınlatın. 

Gözlerinizin su çizgisini (alt kirpik ve gözünüz arasındaki çizgi) aydınlatmak, gözlerinizi aydınlatmak ve koyu halkaların görünümünü azaltmak için vurgulayıcı kullanmaya benzer bir şekilde gözlerinizi sergilemede büyük bir fark yaratabilir. 

Kahverengi ve siyah ailesindeki daha koyu renkli astarlar bazen gözleri karartabilirken, beyaz ve krem ailesindeki daha açık renkli astarlar, su hattına dikkatlice uygulandığında gözleri önemli ölçüde açabilir. 

Özellikle mevsimler değiştikçe ve alerjiler alevlenirken, olası su hattı kızarıklığını gizlemek, sadece gözlerinizin daha az tahriş olmasına değil, aynı zamanda daha büyük ve daha parlak görünmesine de hizmet edecektir. 

  • Her gözün iç köşesine küçük bir nokta vurgulayıcı uygulayın. 

Gözlerinizin iç köşelerine vurgu veya ışıltı eklemek de onlara harika bir parlaklık katabilir. Toz, krem ve likit aydınlatıcılar, özellikle de yanardöner etkisi olan ürünler bu uygulama için mükemmeldir. 

Küçük bir pudra fırçası veya mütevazı bir parmak dokunuşuyla gözün en iç köşesine (gözyaşı kanallarının yakınına) sürüldüğünde, bu vurgu gözlerinizi daha büyük gösterebilir. 

  • Eyeliner’ınızı kanatlandırmayı deneyin. 
gözleri daha büyük göstermek için eyeliner

Kanatlı eyeliner, gözlere ilgi çekmek için klasik bir yöntemdir. İnce çizgileri kirpiklerinizin kenarına kadar uzatmak ve onları tamamen birleştirmek, gözlerin daha büyük ve daha geniş görünmesini sağlar. 

Klasik bir kanat veya kedi gözü görünümü oluşturmak için çizgiyi yalnızca bir dokunuşla gözün kenarını geçecek şekilde uzatın, uzunluk ve boyut eklemek için uçta ince bir nokta oluşturun. 

  • Alt göz kapaklarınızı vurgulayın. 

Göz kapaklarını vurgulamak, sadece bir göz farı dokunuşuyla gözlerinizi daha büyük göstermenin en hızlı ve en kolay yollarından biridir. 

Gözlerin iç köşelerini vurgulamak gibi, alt göz kapaklarınızı vurgulamanın da büyütme etkisi olabilir, üst göz kapaklarını fondöteninizden biraz daha koyu bir gölgeyle şekillendirmek, onlara hoş bir şekil ve daha ilginç bir boyut kazandırır. İstenilen etkiyi elde etmek için gölgeyi göz kapağının kıvrımı boyunca yayın. 

Makyajsız Gözleri Daha İri Göstermenin Yolları

  • Takma kirpikler kullanın

Göz makyajınızı nasıl yapacağınızdan emin değilseniz, gözleri daha büyük göstermek için takma kirpiklerle de yetinebilirsiniz. 

Kirpiklerinizi kıvırmak ve rimel uygulamakla uğraşmak yerine, takma kirpikler basitçe yapıştırılabilir veya kapaklarda şeffaf bir yapışkan şerit ile kullanılabilir. 

Takma kirpikler, farklı hedeflere ulaşmak için çeşitli farklı stil ve uzunluklarda sunulur, hacim için yoğun, gösterişli uzunluk için uzun olanlar gibi… 

  • Kaşlarınızı şekillendirin
gözleri daha büyük göstermek için ipuçları

Kaşları şekillendirmek, fotoğrafta ve gerçekte gözlerinizi daha büyük göstermenin ve çerçevelemenin şaşırtıcı derecede kolay ve etkili bir yoludur. Bakımlı ve ince bir kemere sahip kaşlar, gurur verici bir şekil oluşturur. 

Güçlü bir şekil oluşturmak için çoğunlukla kaşların hemen üstündeki ve altındaki alanları temizlemeye odaklanarak, cımbız kullanarak başıboş tüyleri temizleyin. 

Kaşlar ağda veya microblading ile de kolayca şekillendirilebilir, ancak bu mutlaka bir profesyonel tarafından yapılmalıdır. 

  • Şiş gözlere müdahale edin

Şişlik teknik olarak gözlerinizin daha büyük olduğu anlamına gelse de özellikle gözlerin altındaki şişlikler onları önemli ölçüde daha küçük gösterebilir. Neyse ki, söz konusu şişliği azaltmak kolaydır. Gözlere uygulanan soğuk kompresler olarak buz küpleri, soğuk kaşıklar ve/veya soğutulmuş yeşim silindirler kullanmak şişkinliği ve kızarıklıkları hızla azaltacaktır. 

  • Doğal kirpiklerinizi kıvırın

Gözleri olduğundan daha büyük göstermenin en kolay yollarından biri de tek başına bir kirpik kıvırıcıdır. Kıvrılmış kirpikler, gözleri açmaya yardımcı olur, önemli miktarda hacim yaratır ve küçük görünen gözlere ışıltı katar. 

Kirpikleri kıvırmak aynı zamanda gözlerin daha geniş görünmesini sağlar çünkü gölgeleri azaltırken tüm göz bölgenizi anında yukarı kaldırır. Ufak bir kıvrılmanın bile gözlerinize hacim katmakta büyük etkisi olacaktır. 

Bu içerik de ilginizi çekebilir: Diş Macunu Dudak Dolgunlaştırır mı? Diş Macunuyla Dudak Dolgunlaştırma

admin

Severek yazdığım, sizlerle dertleştiğim mekan burası. Hayattan zevk alarak yaşamak mı istiyorsun? Bi yere gitme. Zevosis'i takip et.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu