Kadın Sağlığı

Küçük Göğüslü Olmanın 13 Avantajı

Dolgulu sutyenler, sonsuz şınavlar… Eğer küçük göğüsleriniz varsa, muhtemelen bu ikiliye aşinasınızdır. Halbuki yapılan araştırmalara göre, kadınlarda küçük memenin pek çok avantajı var. 

Büyürken, göğüs dekoltesi, kadın olmanın tek yönlü bileti gibidir. Ne zaman büyüyecekler? Kaç yaşında görünüyorum? Küçük bir çocuk gibi mi görünüyorum?  Belki hala kendinize bu soruları soruyorsunuz… 

Ancak artan obezite, meme büyütme prosedürleri ve doğum kontrol hapı alan kadınların sayısı sayesinde, göğüsler aslında dünya çapında büyüyor. Ortalama meme büyüklüğü son 15 yılda 34B’den 36C’ye yükseldi. 

 

Göğüsleriniz bu ortalamayı karşılamıyorsa, hala kutlanacak çok şey var. Küçük göğüs boyutunun faydalarının uzun bir listesi var ve bilim de bunu kabul ediyor. Küçük göğüsleriniz aslında bir harika! 

İşte küçük göğüslerin 13 avantajı: 

 • Cinsellikten daha fazla zevk alırsınız. 

 Çoğu insanın inandığının ve medyanın sürekli dayatmasının aksine, küçük göğüsleriniz yatak odasında büyük bir avantaja sahip. Viyana Üniversitesi araştırmacıları, büyük göğüslerin küçük göğüslere göre yüzde 24 daha az hassas olduğunu belgeledi. 

Peki bu sizin ve sevgili A cup memeleriniz için ne anlama geliyor? Daha az yağlı bir dokuya sahip olan göğüslerinizin ön sevişme sırasında uyarılması daha kola. Daha fazla hareket, daha fazla duygu, daha fazla eğlence! 

 • Daha genç gözükürsünüz. 

Gençken, can sıkıcı bir özellik gibi görünse de yaş aldıkça ve biraz akıllandıkça küçük göğüslerinizi hak ettikleri gibi takdir edebilirsiniz. Çünkü kesinlikle, yaşamınız boyunca, gerçek yaşınızdan çok daha genç görünmenize sebep olacaklar.  

 • Sarkma konusunda endişelenmenize gerek yok. 

Büyük göğüsler zamanla sarkar ve bu bir kadının yaşlandığının işaretidir. Küçük göğüsler, yaşlandıkça bile çekicidir çünkü yaşlanmanın onları etkilemesi daha az olasıdır. 

Uzmanlar, sütyenlerin sarkmayı önleyip önlemediği konusunda henüz kararsız. Ancak bir Fransız araştırması, sütyen takmanın göğüsleri daha az değil, daha fazla sarkmasına neden olduğunu kaydetti. 

Çalışmaya göre, kısıtlayıcı malzemenin kas dokusunun büyümesini önlediği ve bunun da sarkmayı hızlandırabileceği kaydedildi. Halbuki siz muhtemelen sütyen giymeniz bile gerekmediği için, uzmanlar eninde sonunda netleştiğinde duruma kolaylıkla uyum sağlayabileceksiniz. 

 • Düğmeli gömlekleri endişelenmeden giyebilirsiniz. 

Büyük göğüsleri zapt etmenin ne kadar zor olduğunu biliyor musunuz? Cevap hayır çünkü ihtiyacınız yok. Çünkü düğmeli gömleklerin gerilmesine ve hatta bazen düğmelerin açılmasına sebep olacak bu sorunu hiç yaşamadınız ve asla yaşamayacaksınız. Kulağa büyütülmemesi gereken bir ayrıntı gibi mi geliyor? Nereden bileceksiniz ki! 

 • Mali açıdan güvenli erkekler sizi sever. 

Minik göğüsler kimin dikkatini çekiyor dersiniz? Mali açıdan güvende olan adamların. 

Bir çalışmada, farklı sosyo ekonomik statüdeki erkeklere, hangi meme boyutunu cinsel açıdan daha çekici buldukları soruldu. Sonuçlara göre, büyük memeli kadınlar fakir erkekleri cezbediyor ve küçük göğüslü kadınlar ise zengin erkeklere daha çekici geliyor. 

Araştırmacılar, kadınların meme boyutunun “yağ rezervlerinin bir işareti” olarak algılanabileceğini ve bunun da kaynaklara erişimin reklamını yaptığını öne sürüyorlar. Her iki durumda da sizi tehdit eden bir durum yok. 

 • Karnı tok olanlar için de daha cazip bir partnersiniz. 

Hiç kimse, özellikle potansiyel bir partnerde, asık suratlı bir insanı sevmez. Bir önceki çalışmanın devamı olarak araştırmacılar, meme büyüklüğü tercihlerinde “gıda güvenliğinin” bir rol oynayıp oynamadığını görmek için yola çıktılar ve ilginç bir şekilde, mideleri dolu olan erkeklerin daha küçük göğüsleri, aç erkeklerin ise daha büyük göğüsleri tercih ettiğini keşfettiler. Zaten yemek yemeyi unutan huysuz bir adamı kim ister?  

 • Cinsiyetçi erkekleri çekmeyeceksiniz. 

Bilim, büyük memeli kadınlardan hoşlanan erkeklerin cinsiyetçi olduklarını kanıtlıyor. 

Erkeklerde cinsiyetçilik ile meme büyüklüğü arasındaki bağlantıyı inceleyen Westminster Üniversitesi’nde yapılan araştırmaya göre, büyük göğüsleri daha çekici bulan erkekler, kadınları da “uysal ve zayıf” olarak görüyor.  

 • İçinizdeki ‘flapper kadını’ ile bağlantı kurabilirsiniz. 

Kısa saç, gece boyunca dans etmek, makyaj yapmak, arkadaşlarla içki içmek… ‘Aykırı davranışlarda bulunan genç kadın’ anlamına gelen flapper’lar, korkusuz, eğlenceli ve özgürdü. Ve tüm öfkeli görünümlerinin kilit unsurlarından biri neydi biliyor musunuz? 1920’lerin bu yaramaz kızları düz göğüslüydü. Hatta iri göğüslü kadınların cinsiyet engelini ortadan kaldıran bu devrime katılmak için göğüslerini bantladıkları bilinir. 

90 yıldan fazla bir süre sonra, bu görünümün hayranı hala oldukça fazla.  

 • Çok daha iyi bir postürünüz var. 

Büyük göğüslü kadınların yaşadığı sırt ağrısını yaşamıyorsunuz, aynı zamanda daha iyi bir duruşunuz var çünkü göğsünüz vücudunuza ağırlık yapmıyor. 

Bir çift D cup göğüs 6 ila 10 kg ağırlığında olabilir. Ah! Breastcancer.org’un kurucusu ve onkolog Dr. Marisa Weiss, büyük göğüslerin bir kadının duruşunu değiştirmesinin yanı sıra boyun gerginliğine ve baş ağrısına da neden olduğunun altını çiziyor. 

 • Sütyen giymek için sonsuz seçeneğiniz var. 

Bandeau’lar, bralette’ler, minimum destek sunan dantelliler, parlak pembe puantiyeli spor sütyeni… Gözünüze çarpıp giymek istediğiniz her sütyeni giyebilirsiniz! 

Sütyen giymek istemiyor musunuz? Ona da tamam! 

 • Onlardan birisiniz! 

Kate Moss, Cameron Diaz, Mila Kunis, Olivia Wilde, Gwyneth Paltrow… Liste uzayıp gidiyor. Küçük göğüslü ama çok ateşli kadınlardan oluşan bu komitenin bir üyesisiniz, tebrikler! 

 • Meme kanserine yakalanma riskiniz daha az. 

Küçük göğüslerinizle aranızdaki buzları eritmeyi hala beceremediysek, bir de şunu söyleyelim: Hayatınızı kurtarabilirler!  

Küçük göğüsleriniz, meme kanserini önlemenize yardımcı olabilir. 

Breastcancer.org’un kurucusu ve onkolog Dr. Marisa Weiss, kendi kendine yapılan muayenelerde küçük göğüslerde bir yumru tespit etmenin daha kolay olduğunun çünkü hissedilecek daha az katman olduğunun altını çiziyor. 

 • Ne isterseniz onu giyebilirsiniz. 

Askısız, sırtı açık, straplez, halter yaka … Ya da istediğiniz o çılgın bikini üstü, hepsini alabilir hepsini giyebilirsiniz! Özellikle sıcak ayların imzası olan kıyafetler ve aktiviteler sizin lehinize. Bu özgürlüğü asla yaşayamayacak hemcinsleriniz olduğunu unutmayın. 

Bu içerik de ilginizi çekebilir: Benexol B12 Nedir? Ne İçin Kullanılır? Kullanım Sıklığı ve Yan Etkileri

admin

Severek yazdığım, sizlerle dertleştiğim mekan burası. Hayattan zevk alarak yaşamak mı istiyorsun? Bi yere gitme. Zevosis'i takip et.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu