Zevosis

Göz Germe Bandı Nasıl Kullanılır? Göz Germe Bandı Kullananlar

Günümüzde moda olmuş olan çekik ve badem gözlere sahip olmanın zahmetsiz ve acısız yolunu sunan göz germe bantları, bahsedilen göz efektlerini vermek için kullanılır. Dermatoloji olarak test edilen ve üretim kalitesi kontrol altında tutulan bu bantlar, hiçbir şekilde ciltte herhangi bir alerji ya da kızarıklığa sebebiyet vermez. Göz çevresinde oluşan sarkmalardan ve ince çizgilerden bıktıysanız ve saniyeler içerisinde sonuca ulaşmayı hedefliyorsanız, ameliyat olmadan göz germe bantlarıyla istediğiniz göz efektine sahip olabilirsiniz.

  • 14 Temmuz 2021
  • 120 kez görüntülendi.
Göz Germe Bandı Nasıl Kullanılır? Göz Germe Bandı Kullananlar

Göz germe bandı, çeşitleri fazla olan ve kullanımı farklı farklı sebeplerden ötürü tercih edilen bir banttır. Çeşitlerinin fazlasına rağmen tek bir temel işlevi vardır. O da; göz etrafındaki deriyi germektir. Peki göz etrafındaki deriyi germek neden istenir ya da neden tercih edilir?

Cevap basit. Günümüzde moda olmuş olan çekik ve badem gözlere sahip olmanın zahmetsiz ve acısız yolunu sunan göz germe bantları, bahsedilen göz efektlerini vermek için kullanılır. Dermatoloji olarak test edilen ve üretim kalitesi kontrol altında tutulan bu bantlar, hiçbir şekilde ciltte herhangi bir alerji ya da kızarıklığa sebebiyet vermez. Göz çevresinde oluşan sarkmalardan ve ince çizgilerden bıktıysanız ve saniyeler içerisinde sonuca ulaşmayı hedefliyorsanız, ameliyat olmadan göz germe bantlarıyla istediğiniz göz efektine sahip olabilirsiniz.  

göz germe bandı

Göz Germe Bandı Nasıl Kullanılır? 

İstediğiniz göz şekline kolayca ve acısız ulaşmanızı sağlayan göz germe bantlarının kullanımı ise oldukça pratiktir. Böyle diyorsunuz ama açıklayın, bu göz germe bantlarını nasıl kullanırız dediğinizi duyar gibiyim. Kaygılanmayın. Her sorunuza en net cevapları bu yazıda bulacaksınız. Göz bantları, farklı renklerde üretilen bir banttır. Bu özelliği sayesinde saç içlerine kolayca gizlenebilir ve dışarıdan görünmesini engeller. Esasında bandın kendisi şeffaftır. Kullanımınız durumunda cilt üzerinde kendini asla belli etmez. Göz germe bantlarının ucunda bazı elastikler ve teller vardır. Hala nasıl kullanacağımızı bilmiyoruz diyen sabırsız okuyucularımız için birkaç adımda kolaylıkla uygulanabilecek kullanım yöntemlerini açıklayacağız. Buyurun öğrenelim:

göz germe bandı nasıl kullanılır
  1. Göz Bandını Uygulamadan Önce Mutlaka Yüzünüzü Temizleyin. 

Yüz, gün içerisinde sıcaktan ya da daha farklı hava koşullarından kolayca yağlanabilen bir yapıdadır. Bu sebepten Göz bandını kullanmadan önce cildinizin yağsız ve temiz olduğundan emin olun. Hatta bizim tavsiyemiz, temiz olduğundan ne kadar emin olursanız olun , Göz bandını kullanmadan önce bir kez daha yüzünüzü yıkamanız, en sağlıklı sonuca ulaşmanızı sağlayacaktır. Bununla birlikte bandın kullanımı öncesinde asla cildi nemlendirici ürünler kullanmayın. Göz germe bandının kolay yapışmasını engelleyecek her ürün ve durumdan muhakkak kaçının.  

  1. Yapıştırmadan Önce Kontrol Edin. 

Olası bir yanlış tahmin sonucu tatsız durumların yaşanmaması için bandı yapıştırmadan önce,  bandın yapıştırılacağı yeri mutlaka prova edin. Yapıştırılması en doğru bölge ise kulağın biraz üstüdür. 

  1. Bandı Uygulayın.  

Bant, gözün dış kısmına uygulanmalıdır. Bantta bulunan ip, başın arka kısmına doğru bir şekilde sarıldıktan sonra telleri de saç altına gizlenir. Doğru kullanımı bu şekildedir. 

  1. Diğer Göze Bant Uygularken Dikkatli Olun. 

Doğru hizada uygulayabilmek, hayati önem taşır. Asimetrik durmamalıdır. Bunu başardığınızda işlem tamamlanmış demektir. 

bella eyes

Göz Germe Bandı Tek Kullanımlık mı? 

Evet, Göz germe bantları tek kullanımlıktır. Tekrar ve tekrar kullanımı mümkün değildir fakat kullanıldığı takdirde ciltte birtakım yan etkilere sebebiyet verir. Bu sebepten asla tek kullanımlıktan fazlası için çaba gösterilmemelidir, denenmemelidir.  

Göz Germe Bandı Kullananlar Önerilerini Sizinle Paylaşıyor 

Sizlerin kullanımı bakımından en etkili ve en kullanışlı birkaç göz germe bandı önerisi ekledik. Bizler, özellikle kullanıp memnun kaldığımız ürünleri paylaştık. Bu sebepten gönül rahatlığıyla sizler de kullanabilirsiniz. 

  • Dodo Label
dodo label göz germe bandı

İçerisinde 40 adet öz germe bandı bulunan bu ürün, editörlerimizin en çok beğendiği ürün oldu diyebiliriz. 89 TL gibi çok uygun bir fiyata sahip olacağınız bu ürünü tercih ettiğinizde pişmanlık duymayacağınızı bizler temin ederiz. 

  • Jewal 
jewel göz germe bandı

İçerisinde 600 adet Bant bulunan bu markanın bantları, kullanım rahatlığı açısından, bizlerin en memnun kaldığı ürünler arasındadır. 101,53 TL gibi bir fiyata piyasada kolayca bulacağınız bu ürün, fiyatını kalitesiyle çok kez hak eden bir üründür.  

  • Beatuy Tapes Eyelap 
Beatuy Tapes Eyelap göz germe bandı

İçerisinde 24 çift, germe bandı vardır. Muhteşem görüntüyü veren efektif performansı ile göz germe bantları arasında, editörün seçimi arasında ilk 3’e girmeyi başardı. 46,55 TL gibi fiyata sahip olmasıyla, hem fiyat hem kalite açısından bu ürünün tercih edilmesini şiddetle tavsiye ediyoruz. Bizler memnun kaldık, sıra sizde… 

Bu içerik de ilginizi çekebilir: Maskara Seçimi Dosyası

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ