İlişkilerYaşam

Erkekler Tinder’da Neden Sola Kaydırır?

Sizden başka herkesin bildiği Tinder sırları mı var? Erkekler neden sola kaydırır ve nasıl sağa kaydırmalarını sağlayabilirsiniz? 

Tinder’dasınız ama sola her kaydırdığınızda hiçbir şey olmuyor. Uzmanlar, erkeklerin tam olarak neden sola kaydırdığını ve bunu herhangi bir çevrimiçi randevuda kendi avantajınıza nasıl kullanacağınızı anlatıyor… 

Yeterince güzel değil misiniz? Üstelik ‘yeterince güzel’ de ne demek? Görünüş genellikle bir faktör olsa da erkeklerin sola kaydırmasının gerçek nedenleri aslında tamamen profil stilinizle ilgili. 

 

Tinder Fotoğrafları İçin En İyi İpuçları 

Tinder görsel bir ortamdır. Dolayısıyla, fotoğraflarınızı dikkatli seçmiyorsanız, aradığınız adamı kaçırmanız yüksek ihtimaldir. İşte Tinder için fotoğraf seçerken dikkat etmeniz gerekenler: 

  • Arkadaşsız fotoğraflar 

Bu sizi şaşırtsa da uzmanlar arkadaşlarınızla çektirdiğiniz fotoğrafları paylaşmaktan kaçınmanız gerektiğini söylüyor. Sebebi aslında oldukça basit; sizi görmeye çalışan biri bir grup insan arasında hangisi olduğunuzu anlamaya çalışarak zaman kaybetmek istemiyor. Ancak, sonlara doğru bir iki fotoğrafınızın bazı arkadaşlarınızı da içerdiğinden emin olun, böylece sosyal ve eğlenceli yanınızı göstermiş olursunuz. 

  • Kötü özçekimler 

Eminim size söylememize gerek yok ama ön kameralar genellikle hoş sonuçlar vermeyebiliyor! Selfie’ler dışında, başkaları tarafından çekilen ve poz vermek dışında bir şeylerle meşgul olduğunuz kareler paylaştığınıza emin olun. Erkekler kişiliğinizin farklı taraflarını görmek ister, kirli aynanızı değil! 

  • Eski fotoğraflar 

Fotoğraflarınızın yeni olduğundan emin olun. Sırf daha güzel olduklarını düşündüğünüz için eski fotoğraflarınızı paylaşıyorsanız, yanlış yapıyorsunuz. Bu tarz sosyal platformlarda paylaştığınız fotoğraflar en fazla bir yaşında olmalı. Tercih ettiğiniz kareler arasında saç stiliniz, kilonuz veya tarzınız çılgınca değişip duruyorsa, o zaman birçok erkeği kendinizden uzaklaştırırsınız çünkü gerçekte nasıl göründüğünüz hakkında hiçbir fikirleri olmaz. 

  • Size benzemeyen fotoğraflar 

Çürük bir elma bütün sepeti mahvedebilir. En öne en iyi fotoğrafınızı koymak mantıklı gelebilir, ancak görünüşünüzün sürekli değişmediğinden emin olmalısınız. Bu kontrast, etkili bir ‘sola kaydırma’ sebebidir.  Tinder’da kararlar göz açıp kapayıncaya kadar verilir. Şüpheniz varsa, daha az görsel paylaşın ama yine de en az 3 tane eklediğinizden emin olun. 

Mükemmel Tinder Profili Oluşturmak 

Fotoğrafların yanı sıra, Tinder profilinizdeki en önemli şey biyografinizdir. İşte dikkat etmeniz gerekenler listesi: 

  • Klişelerden kaçının 

“Birlikte maceraya atılacak birini arıyorum!” 
“Sahilde uzun yürüyüşler…” 
“Netflix izlemeyi ve arkadaşlarımla takılmayı seviyorum.” 

Yukarıdaki ifadelerin ve benzerlerinin hepsini biyografinizden uzak tutun! Biyografiniz sizi farklı kılan şeylerle dolu olmalıdır. Sizi benzersiz ve ilginç yapan nedir? Bununla başlayın! 

  • Diskalifiye edicilerde uzak durun 

“Sadece ‘hey’ deme” yazmayın! Elbette “hey” harika bir açılış cümlesi değil ama bunu biyografinize koymak sizin hakkınızda isteyebileceğinizden çok daha fazlasını söyler. Erkekler, sizi etkilemenin işleri olduğunu düşünmek istemeyecektir. Bu aslında doğru olsa da bu konuda çok bariz davranarak bir şeylere başlamak istemezsiniz.  

“36 yaşında olmalısın”, “Bir Mercedes’in olmalı”, “Kendi evinin sahibi olmalısın” ve bunlar gibi kontrol edilecekler listesi asla seksi değildir.  

  • Gereksiz çıkışlar yapmayın 

 

Biyografinizde “Erkeklerin neden benimle eşleştiğini bilmiyorum çünkü sonrasında asla bir şey söylemiyorlar” veya “Tam bir geri zekalı olmayan erkekleri arıyorum” gibi şeyler varsa, sizi tercih etmeyeceklerdir. Sadece dikkat çekmeye çalışıyor olsanız ve bunun böyle görünmesini istemiyor olsanız bile… Fotoğraflarınız dışında sizinle ilgili bir fikir edineceği tek yerin burası olduğunu unutmayın. 

  • Negatif ifadeler kullanmayın 

 

Size gerçek hislerinizi saklamanızı söylemiyoruz ama çevrim içi flört profilleri negatif tutum sergilenecek yerler değildir! Depresyonda biriyle eşleşmek istemiyorsanız, bundan uzak durmaya özellikle çaba harcamalısınız. Bunu şu şekilde düşünün: Kişiliğiniz bu olsa bile, barda çekici bir adamla tanışmış olsaydınız, muhtemelen dünyanın ne kadar berbat olduğundan bahsetmeye başlamazdınız. Bir erkeği cezbetmenin yolu kesinlikle bu değil! 

  • “Takılmak yok” da ne demek?

Anlıyoruz, zaman kaybetmemeye ve sadece ciddi bir şey arayan erkeklerle eşleşmeye çalışıyorsunuz. Ama tahmin edin ne oldu? Bir ilişki aramayan adamlar zaten çoktan sağa kaydırdı. Sizin biyografinizi okumakla değil, vücutlarını sergileyen fotoğraflar çekmekle meşguller. Bu arada gerçekten hoşlanabileceğiniz adam ise biyografinizi okuyor ve tek gördüğü olumsuz ve buyurgan tavrınız. Bu muhtemelen pek çok erkeği memnun etmez ve sizi hedeflerinize kesinlikle daha çok yaklaştırmaz.  

 

Tinder’ın Korkunç Algoritmasını Yenmek İçin Ne Yapabilirsiniz? 

tinder algoritması

Sadece Tinder algoritması yüzünden eşleşme alamama ihtimaliniz de var. Tinder algoritmasının tam olarak nasıl çalıştığını kimse tam olarak bilmiyor ama bildiğimiz kadarını sizinle paylaşmaya hazırız… 

Tinder, kullanıcıları karmaşık bir dizi kriter kullanarak eşleştirir. Bunlardan biri dahili Tinder sıralamanızdır. Esasen Tinder, ne kadar değerli veya iyi bir kullanıcı olduğunuzun bir puanını tutar ve buna göre sizi daha fazla kişiye gösterir. Yani eğer herkes size doğru kaydırırsa, o zaman Tinder sizi daha fazla kişiye gösterir. Ama eğer kimse sağa kaydırmazsa, o zaman yığının aşağısına gömüleceksiniz.  

Size gelince, sürekli sağa veya sola kaydırmaktan başka bir şey yapmazsanız, Tinder ciddi bir şekilde flört etmek istediğinizi düşünerek sizi daha az öne çıkaracaktır. 

 

Özet olarak, Tinder, hizmetlerini düzenli olarak kullanan ve iyi deneyimlere sahip kullanıcılar istiyor. Yani eşleştiğiniz insanların hiçbiri ile konuşmazsanız, mesajlara cevap vermezseniz ve çok fazla eşleştirme yaparsanız… Veya sürekli şikayet ediliyorsanız/ engelleniyorsanız/ eşleşmiyorsanız o zaman Tinder sizin çok değerli bir profil olmadığınızı düşünmeye başlayacak ve gerekeni yapacaktır. 

Bu yüzden düzenli olarak Tinder’ı kontrol etmeye ve mesajlara yanıt vermeye çalışın çünkü bunu ne kadar çok yaparsanız, o kadar çok eşleşme elde edersiniz. 

Aynı zamanda, kendi kaydırma hareketlerinizde seçici olmanız gerektiğini de unutmayın! Hareket etmeden önce kendinize “Bu adam bana mesaj atsaydı, onunla konuşmak ister miydim?” diye sorun. İstemiyorsanız, siz de sağa kaydırmaya zahmet etmemelisiniz! 

Bu içerik de ilginizi çekebilir: Kan Bağışı Nasıl Yapılır? Kan Verene Faydaları Nelerdir? Kan Bağışı ile ilgili Merak Edilenler

admin

Severek yazdığım, sizlerle dertleştiğim mekan burası. Hayattan zevk alarak yaşamak mı istiyorsun? Bi yere gitme. Zevosis'i takip et.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu