Dizi - Film

Centrel Perk Sahipsiz Kaldı…Friends’in Yıldızı James Michael Tyler Kimdir, Neden Öldü?

Friends dizisinin ikonik buluşma mekanı Central Perk kafesinin genel müdürü olan ve Jennifer Aniston’ın hayat verdiği Rachel’a karşılıksız bir aşk besleyen Gunther karakterini canlandıran James Michael Tyler , 59 yaşında hayatını kaybetti. Neden Öldü?

Birçok kişi tarafından “yedinci arkadaş” olarak adlandırılan aktör, ilk olarak Friends’in ikinci bölümünde arka plan karakteri olarak göründü, ancak daha sonra 10 yıllık yayın boyunca, en çok görünen konuk oyuncu oldu. Gösterdiği performans onu dizinin vazgeçilmez karakterlerinden biri haline getirmeyi başarmıştı. Tyler ayrıca bu yılın başlarında HBO Max özel “Friends: The Reunion” yapımında da bir video konferans aracılığıyla boy gösterdi ve konuya dair şu açıklamayı yaptı: “Bunun bir parçası olmak istedim ve başlangıçta en azından onlarla birlikte sahneye çıkacak ve tüm şenliklere katılabilecektim. Ama olmadı, acıydı, dürüst olmak gerekirse. Fiziksel olarak bunun bir parçası olmamak benim kararımdı, çünkü temelde karakteri aşağılamak istemedim, anlıyor musunuz? ‘Ah, bu arada Gunther kanserli gibi’ denmesini istemedim.” 

James Michael Tyler Kimdir?

James Michael Tyler neden öldü

Tyler’ın oyunculuk kariyeri 1992’ye kadar uzanıyor ve rol aldığı diziler arasında Sabrina the Teenage Witch, Scrubs ve Modern Music gibi son derece popüler yapımlar da var. Üstelik, kanser olduğunu öğrendikten sonra bile tedavi gördüğü süreçte, çeşitli yerli ve yabancı film festivallerinde En İyi Erkek Oyuncu ödüllerini kazanan The Gesture and the Word ve Processing adlı iki kısa filmde rol aldı. 

Stephan Kalinich’in “Eğer Bilseydin” adlı şiirinin Tyler tarafından yorumlanan sözlü performansı da bu yılın başlarında, Prostat Kanseri Vakfı için farkındalık yaratmaya yardımcı olması amacıyla kısa bir videoya uyarlandı. 

James Michael Tyler Neden Öldü? 

Menajeri Toni Benson’ın Variety’ye verdiği demece göre, sevilen aktör James Michael Tyler, Pazar sabahı prostat kanserinden öldü. Oyuncuya Eylül 2018’de ileri prostat kanseri teşhisi konulduktan sonra, hikayesini bu yılın başlarında Today’le paylaşmış ve prostatlı bireylerin 40 yaşında ilk kan testini yaptırmaları için kampanya yürütücüsü olarak çalışmaya başlamıştı. 

Menajeri yaptığı açıklamada, “Michael’ın sevenleri onu bir aktör, müzisyen, kanser farkındalığı savunucusu ve sevgi dolu bir koca olarak tanıyordu” dedi, “Michael canlı müziği severdi, Clemson Tigers taraftarıydı ve sık sık kendini eğlenceli ve plansız maceraların içinde bulurdu. Onunla bir kez tanışmış olsaydınız, ömür boyu bir arkadaş edindiğinizi bilirdiniz.” 

F.R.I.E.N.D.S Ailesi Çok Üzgün 

James Micheal Tyler kimdir

Bir kült haline gelen Friends dizisinin ortak yaratıcıları Marta Kauffman ve David Crane ise yaptıkları açıklamada,

“Kalbimiz Jennifer Carno’ya atıyor” dedi, “James gerçekten kibar, tatlı bir adamdı. Friends’te figüran olarak başladığında, benzersiz ruhu gözümüze çarptı ve onu sürekli bir karaktere çevirmemiz gerektiğini biliyorduk. Gunther’in karşılıksız aşkını inanılmaz yansıttı. “ 

Resmi Friends Twitter hesabı, bu kayba dair

“Warner Bros. Television, sevilen bir aktör ve F.R.I.E.N.D.S ailemizin ayrılmaz bir parçası olan James Michael Tyler’ın yasını tutuyor. Düşüncelerimiz ailesi, arkadaşları, meslektaşları ve hayranlarıyla birlikte” şeklinde paylaşımda bulundu. 

Ve elbette dizininin başrol oyuncuları da Pazar günü geç saatlerde sosyal medyada aktöre saygılarını sundular… 

Monica’yı canlandıran aktris Courteney Cox, “Odaya getirdiğiniz ve sette her gün gösterdiğiniz minnettarlığın boyutu, sizi tanıdığım için duyduğum minnettarlığın boyutudur” diye yazdı. 

Joey’i canlandıran Matt Le Blanc, “Çok güldük dostum. Özleneceksin” dedi. 

Phoebe’yi canlandıran Lisa Kudrow, “Hepimizin yanında olduğun için teşekkür ederim” diye ekledi. 

Benson’ın “hayatının aşkı” olan eşi Jennifer Carno da aktörün ölümünden en çok etkilenen isimler arasında… 

Bu içerik de ilginizi çekebilir: Sette Cinayet: Alec Baldwin Çekimler Sırasında İki Kişiyi Vurdu!

admin

Severek yazdığım, sizlerle dertleştiğim mekan burası. Hayattan zevk alarak yaşamak mı istiyorsun? Bi yere gitme. Zevosis'i takip et.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu