Dizi - Film

Biohackers İnceleme: Konusu ve Karakterleri (Spoiler Free)

Geçtiğimiz günlerde yeni sezonu yayınlanan, Netflix’in büyük yankı uyandıran ikinci Alman yapımı dizisi Biohackers hakkında bir analiz hazırladık. Genetikten, son teknoloji tedavilerden, karanlık sırlardan, aşktan, arkadaşlıktan; kısacası çok şeyden bahseden dizimize biraz daha yakından bakacağız. Fakat analizimizde tadınızı kaçıracak spoiler’lara yer vermeyeceğiz. Eğer hazırsanız, başlayalım.

Biohackers İnceleme

Dizinin ayrıntılarına girmeden önce izlemeyenler için kısaca özetleyelim. Başrolümüz Mia, ülkenin en iyi üniversitelerinden birinin tıp bölümünü kazanmıştır ve okulun yakınlarında yeni bir eve yerleşecektir. Kalacağı evde üç kişi daha olan genç kadın bu birbirinden garip ev arkadaşlarıyla tanışır. Başta yadırgasa da; soylu bir aileden gelen Lotta, genler üzerinde çalışarak yeni şeyler üreten Chen-Lu ve evin yarı dahi yarı kaçığı Ole ile kısa sürede kaynaşır.

Biohackers

Yeni geldiği okulda idolü gibi gördüğü Dr. Lorenz’in biyoloji derslerine katılan Mia, kesinlikle ona kendini kanıtlamak istemektedir. Başka planları da olduğunu düşündüğümüz ara sahnelerde kızın ne düşündüğünü pek anlamayız. Bu öğretmenin gözüne girme çabalarında Lorenz’in asistanı Jasper’la ‘tesadüfen’ tanışan Mia, planlarını yavaşça uygulamaya başlayacaktır.

20 Ağustos 2020’de Netflix’te yayınlanan dizinin yaratıcısı Christian Ditter. Ünlü Alman dizisi Dark’ın yapımında yer alan şirketler tarafından finanse edilen dizi, Dark kadar da ilginç doğrusu. Ayrıca yeni olması sebebiyle henüz bir ödüle aday gösterilmeyen dizinin IMDb puanı 6.8/10.

Biohackers Kaç Sezon, Kaç Bölüm?

Bilim kurgu, gerilim ve drama türlerine dahil edilen dizinin şu anda Netflix’te iki sezonu bulunuyor. Dizinin ilk sezonu yaklaşık 45 dakikalık 6 bölümden oluşuyor. Ayrıca şimdilerde yayınlanan ikinci sezonunda ise yaklaşık 40 dakikalık 6 bölüm yer alıyor. Heyecanla izlenen ilk sezonu bitirdiğinizde hemen ikinci sezona başlamak isteyeceksiniz. Çünkü ilk sezonun son 5 dakikası gerçekten sizi dumura uğratacak cinsten.

Mia ve Dr. Lorenz’in başına neler geleceğini merak edecek ve yayınlanan fragmanla daha da heyecanlanacaksınız. Çünkü Mia uyandığında kendini bir dersin ortasında bulacak ve Mia gibi sizlerim kafası da fena halde karışacak. Hatırladığı hiçbir şeyin eskisi gibi olmadığını fark eden genç kadının huzursuzluğu giderek artacak.

Biohackers Konusu

Birinci sezondan devam edecek olursak, Mia yeni okuluna ve arkadaşlarına uyum sağlamaya çalışırken sık sık çocukluğundan bazı kesitler görüyoruz. Örneğin ona çok benzeyen bir çocuğun, yani kardeşinin doğum günü, Dr Lorenz’in babasıyla tartışması ve bir kaza… Yavaş yavaş yerlerine oturan parçalarla beraber Mia’nın gerçek planının ne olduğunu anlamaya başlıyoruz.

Bu esnada yakınlaştığı asistan Jasper ile görüşürken Mia’nın aklı başka birine de kayacaktır. Bu sıralarda Jasper ve Niklas’ın hikayelerini, Jasper’ın hastalığını ve Dr Lorenz’le olan ilişkilerini öğrenen genç kadın geri dönüşü olmayan yollara girecektir. Belki de planı için bir şeyleri feda etmesi gerekecektir…

Biohackers konusu
_MN22993.ARW

Bilimkurgunun yanında gençlik dizisi olduğunu da ispatlayan dizide arkadaşlık sahnelerini izlemek çok keyifliydi. Gittikleri yerler, dostluklarının samimiyeti, her koşulda birbirlerini korumaları diziye sizi bağlayacak başka bir unsur. Ayrıca Ole ve Chen-Lu’nun heyecanlı halleri de sizi fazlasıyla güldürecek. Ve yaptıkları ilginç deneylerde bu kadar becerikli olmalarına kesinlikle çok şaşıracaksınız.

Biohackers Oyuncuları

Türk oyuncu Miray Daner’e benzerliğiyle dikkat çeken Luna Wedler’in de yer aldığı dizi kadrosu şu şekilde:

Mia: Luna Wedler

Dr Lorenz: Jessica Schwarz

Jasper: Adrian Julius Tillmann

Lotta: Caro Cult

Niklas: Thomas Prenn

Chen-Lu: Jing Xiang

Ole: Sebastian Jakob Doppelbauer

Biohackers Karakter Analizleri

 • MIA:
Biohackers mia

Başından beri fazlasıyla gizemli olan genç kadın üniversiteye aklında bazı planlarla geliyor. Aslında arkadaş canlısı ve tatlı olan Mia, sevdiklerini korumak için kesinlikle her şeyi yapacak birisi. Gizemli kişiliğinin arkasında yatan hikâyeye baktığımızda geçmişinde büyük bir aile trajedisi yer aldığı görüyoruz. Kimi zaman Jasper’ı intikamında kolayca harcayabileceği birisi olarak görüyor. Ayrıca, Profesör Lorenz’e yakınlaşmak için elinden geleni ardına koymuyor.

 • DR LORENZ:
Biohackers dr lorenz

Freiburg Üniversitesi’nin tıp bölümünde prestijli bir öğretim görevlisidir. Ayrıca çeşitli genetik hastalıkları daha ortaya çıkmadan tedavi ettiği, birçok aileyi çocuk sahibi yaptığı kendine ait bir araştırma merkezinin sahibidir. Mia kadar gizemli olan Dr Lorenz geçmişte yaptığı çeşitli deneylerin ve ortaya çıkardığı bazı hataların üzerini örtmek için yoğun bir çaba sarf etmektedir.

 • JASPER:
Biohackers jasper

Dr Lorenz’in öğrencisi ve asistanı olan genç adam profesöre son derece sadık biridir. Mia’nın ihaneti onu çılgına çevirecek ve tıpkı bir seri katil soğukkanlılığında hareket edecektir.

 • LOTTA:
Biohackers lotta

Aslen soylu ve zengin bir aileden gelen Lotta ailesinin tüm imkanlarını reddederek başka bir eve taşınmıştır. Oldukça renkli bir kişilik olan genç kadın fazlasıyla çapkındır.

 • NIKLAS:
Biohackers niklas

Jasper’ın ev arkadaşı olan Niklas, Mia’yla yakınlaşır. Onun geçmişteki yaşadıklarını ve planlarını dinledikten sonra Mia’yla beraber tüm tehlikeleri göze alacaktır.

 • CHEN-LU:
Biohackers chen lu

Mia’nın yeni ev arkadaşı olan Chen-Lu oldukça komik ve zeki biridir. Yaptığı deneyler ve gen değiştirmeler sayesinde biyo-piyano, et tadında köfteler ve karanlıkta parlayan bitkiler gibi ilginç keşifler yapmaktadır. Mia’yla tanıştıkları ilk günden samimi olurlar ve sonraki maceralarında kopmadan devam ederler.

 • OLE:
Biohackers ole

Evin yarı deli yarı dâhisi olan Ole, diğer ev arkadaşları gibi biraz ‘garip’tir. Chen-Lu il aralarında bir çekim olsa da bir şey belli etmeyen ikili bir araya geldiklerinde sakar ve komik görünürler. Chen-Lu gibi çeşitli deneylerle uğraşan genç adam, karanlıkta görmeyi sağlayan göz damlasından suyun altında uzun süre nefesi tutmaya yarayan ilaçlara kadar bir sürü şey yaratmıştır.

Biohackers Dizisini Mutlaka İzlemeniz İçin 5 Neden
 1. İnsanı sürekli meraklı ve heyecanlı tutan yapısıyla sürükleyicilik açısından yüksek puan vereceğimiz bir dizi. 
 1. Karakterlerin geri plandaki hikayeleri güzel yazılmış, fazlasıyla yaratıcıydı. 
Biohackers 2. sezın
 1. Seçilen mekanlar, şehrin atmosferi dizi izleyicilerini büyülüyordu. 
 1. Mia ve arkadaşlarının arasındaki dostluğu, onların garip davranışlar, birbirlerine olan desteklerini görmek rahatlatıcıydı. 
 1. Genetik araştırmalarla beraber nelerin tedavi edilebileceğini görmek umut vericiydi. Fakat bu gücün başkasının eline geçtiğinde neler için kullanılabileceğini görmek merak uyandırıcıydı. Lorenz ve başka güçlerin bu imkanlarla neler yapabileceğini görmek bile diziyi izlemeniz için sizlere bir motivasyon sağlayacak. 

Bu içerik de ilginizi çekebilir: Snowpiercer İnceleme: Konusu ve Karakterleri (Spoiler Free)

admin

Severek yazdığım, sizlerle dertleştiğim mekan burası. Hayattan zevk alarak yaşamak mı istiyorsun? Bi yere gitme. Zevosis'i takip et.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu