Zevosis

2021 En İyi Filmler Episode 1: Bunları Aklınızdan Silemeyeceksiniz!

Her ne kadar pandeminin gölgesinde de geçse, bu yılın ilk yarısında beyaz perde kelimenin tam anlamıyla kıpır kıpırdı! Şansı olanlarımız bazılarını sinema koltuklarına kurularak izleyebildi… Fakat siz yetişemeyenlerdenseniz üzülmeyin. Neleri kaçırdığınızı sizin için derledik. Pop corn’lar hazırsa, işte karşınızda 2021 en iyi filmler!

2021 En İyi Filmler Episode 1: Bunları Aklınızdan Silemeyeceksiniz!

Her ne kadar pandeminin gölgesinde de geçse, bu yılın ilk yarısında beyaz perde kelimenin tam anlamıyla kıpır kıpırdı! Şansı olanlarımız bazılarını sinema koltuklarına kurularak izleyebildi… Fakat siz yetişemeyenlerdenseniz üzülmeyin. Neleri kaçırdığınızı sizin için derledik. Pop corn’lar hazırsa, işte karşınızda 2021 en iyi filmler!

  •  A Quiet Place Part II / Sessiz Bir Yer Part 2 (2020) IMDb: 7.4 

2018’deki ilk filmin ardından heyecanla beklediğimiz Part 2’yi Bryan Woods ve Scott Beck yazdı. Part 1’in başrolü John Krasinski tarafından yönetilen filmde macera kaldığı yerden devam etmekte! İlk filmin sonunda yaşanan ölümcül olayın ardından Abbott ailesi sessizce hayatlarına devam etmek zorunda kalır. Ancak yaşadıkları kayıp yüzünden dehşet yüzünü çok daha sert şekilde göstermektedir. Bilinmeyene doğru yolculuğa çıkmak zorunda kaldıklarında onlar için pusuya yatan tehlikenin sadece yaratıklar olmadığını kesinlikle çok acı bir şekilde anlayacaklardır.

2021 en iyi korku filmleri arasında zirveden inmemeye ant içmiş olan yapımın kadrosu ise Cillian Murphy, John Krasinski, Emily Blunt, Millicent Simmonds, Noah Jupe ve Lauren Ashley Cristiano gibi yıldızlardan oluşuyor. Şu anda da vizyonda olan Part 2’nin toplam süresi ise 97 dakika.

  • Army of the Dead / Ölüler Ordusu (2021) IMDb: 5.8

Zack Snyder ve Joby Harold tarafından yazılarak Zack Snyder tarafından yönetilen film, 51. Bölge’den bir sevkiyatı taşıyan konvoyla başlayarak, zombi kıyametinin ortasındaki bir grup paralı askerin hikayesini anlatıyor. Bu grubun Las Vegas’taki bir kumarhaneyi soyma hikayesini izlediğimiz film aslında Zack Snyder’in 2004’teki filmi Dawn of the Dead’in devam filmi olarak lanse ediliyor.

Eleştirmenlerin 2021 en iyi aksiyon filmleri arasında gösterdikleri fakat süresini eleştirdiklerini belirttikleri filmimizin kadrosu da şu şekilde: Dave Bautista, Ella Purneli, Omari Hardwick, Ana de la Reguera, Theo Rossi, Matthias Schweighöfer, Nora Arnezeder, Hiroyuki Sanada ve Tig Notaro. Zombi filmlerinin iyilerinden birisi olarak görülen filmimiz Netflix’te izleyicileriyle buluşmakta. Zack Synder’ın karanlık sinematografisinden kesinlikle payını almış Army of the Dead filminin süresi ise 148 dakika.

  • The Mitchells vs. the Machines / Ailem Robotlara Karşı (2021) IMDb: 7.7

Eğlenceli animasyon filmi The Mitchells vs. the Machines Mike Rianda ve Jeff Rowe tarafından yazıldı. Ve filmimizi Mike Rianda yönetti. Bilimkurgu türünden filmimizde dünyayı ele geçirerek insanlığı yok etmek isteyen teknolojik bir varlık söz konusu. Ve filmde bu varlığı alt etmek isteyen Mitchells ailesinin maceralarına odaklanılıyor. Bu istilanın öncesinde ailenin yaşadığı anlaşmazlıkları konu alınıyor. Sonrasında dünyanın girdiği yeni dönemle birlikte ailenin kenetlenişine şahit oluyoruz. Baba-kız ilişkilerine, aile bağlarına sık sık değinen filmimiz birçok güldürü unsuruna da ev sahipliği yapıyor.

Yazar ve yönetmeni Mike Rianda’nın belirttiği üzere filmimizin amacı; ebeveynlerin çocuklarını, çocukların ise anne babasını daha rahat anlamasını sağlamak. Ailenin uğruna savaşılmaya değecek belki de tek şey olduğunu vurgulamış. Filmimizdeki karakterleri seslendiren kadromuzda ise Abbi Jacobson, Danny McBride, Mike Rianda, Olivia Colman ve Maya Rudolph gibi ünlü isimler yer alıyor. Ailecek gününüzü şenlendirecek, yüzünü güldürecek bir film arıyorsanız 2021 en iyi animasyon filmleri arasında parıl parlayan bu yapımı Netflix üzerinden izleyebilirsiniz. Süresi ise 113 dakika.

  • Cruella (2021) IMDb: 7.4

101 Dalmaçyalı’nın Cruella’sının hikayesine odaklanılan filmimizin senaryosu Dana Fox ve Tony McNamara tarafından yazılırken hikayesi ise Aline Brosh McKenna, Kelly Marcel ve Steve Zissis tarafından yaratıldı. Filmimiz 70’lerin punk rock devriminin ortalarında geçiyor. Yaptığı tasarımlarla adından söz ettirmekte kararlı Estella’nın Cruella karakterine dönüşümünü konu alıyor. Çocukluktan arkadaşı iki hırsızla sokaklarda bir hayata başlamışken karşısına çıkan Baroness ile hayatı tepetaklak değişiyor.

Çocukluğumuzdaki çizgi filmlerden aşina olduğumuz bu karakterin gelişimine şahitlik ettiğimiz, 2021 en iyi filmler arasında gösterilen yapımızın kadrosu da Oscar’lı yıldızlarla dolu. Emma Stone, Emma Thompson, Joel Fry, Paul Walter Hauser, Kirby Howell-Baptiste ve Mark Strong gibi isimlerle donatılan filmimiz şu sıralar vizyonda. Hala vizyondayken kaçırmamanız gerektiğini önerdiğimiz filmimizin süresi ise 134 dakika.

  • Kâğıttan Hayatlar (2021) IMDb: 6.7

Netflix’in Türk yapımlarından olan Kâğıttan Hayatlar senaryosunu Ercan Mehmet Erdem’in kaleme aldığı, Can Ulkay’ın yönettiği bir dram filmidir. Korkunç bir hastalığın pençesinde olan Mehmet, kâğıt toplayarak geçimini sağlamaktadır. Bir türlü tedavisini sağlayamadığı bu hastalık yüzünden sık sık nöbet geçirmektedir. Hayatına 8 yaşında bir çocuğun girmesi sonucunda hayatı aniden bambaşka bir hal alır. Ve sonrasında bu kimsesiz çocuğu ailesine kavuşturmaya çalışırken aralarında bir bağ oluşur.

Ayrıca oldukça dramatik ve şaşırtıcı yapısıyla kesinlikle 2021 en iyi filmler arasında yer alan yapım; sizleri Mehmet’in haline empati yapmaya itiyor. Başrollerini Çağatay Ulusoy, Emir Ali Doğrul ve Selen Öztürk gibi isimlerin paylaştığı filmimiz Netflix üzerinden yayınlanıyor. İzlemek isteyenler için filmimizin süresi 97 dakika.

  • Zack Snyder’s Justice League / Adalet Birliği (Zack Synder) (2021) IMDb: 8.1

DC evreninin bir yeni filmi Justice Leauge, Chris Terrio, Zack Snyder ve Will Beall tarafından kaleme alınarak yine Zack Snyder tarafından yönetilmiş bir bilimkurgu filmidir. Serinin bir önceki filmi Batman v Superman’in devamı niteliğinde olan film Justice League olarak adlandırılan takımın oluşumunu anlatıyor. Batman, Superman, Wonder Woman, Flash, Aquaman ve Cyborg gibi süper kahramanlardan oluşan bu ekip dünyayı çeşitli tehditlerden korumaya çalışıyor.

Zack Snyder’in özel kesimi olan filmimizin kadrosu fazlasıyla ünlü oyunculardan oluşmakta. Jared Leto, Henry Cavill, Harry Lennix, Amber Heard ve Doutzen Kroes gibi oyuncuların yer aldığı film 242 dakika gibi bir uzunluğa sahip.

  • Things Heard & Seen / Her Şey Yok Olur (2021) IMDb: 5.3

Vizyona girişi ilgiyle beklenen Things Heard & Seen, Robert Pulcini ve Shari Springer Berman tarafından yazılıp yönetilen bir filmdir. Aslında Elizabeth Brundage’ın “All Things Cease to Appear” romanından uyarlanan ve 2021 en iyi korku filmleri arasında kendisine sarsılması güç bir yer edinen yapımda; genç bir kadının hikayesi konu edilmektedir. Her şeyden önce eşiyle beraber Manhattan’dan ayrılarak bir kasabaya yerleşirler. Ancak zamanla hem kocasının hem de evlerinin uğursuz sırlar barındırdığını keşfeder.

Başrollerini Amanda Seyfried ve James Norton’un paylaştığı filmimizin süresi ise 121 dakika. Netflix üzerinden izleyebileceğiniz filmimiz sizleri kesinlikle fazlaca gerecek.

  • Spirit Untamed / Spirit: Özgür Ruh (2021) IMDb: 5.4

Spirit: Stallion of the Cimarron’un devam filmi olan animasyon filmi Spirit Untamed; Aury Wallington ve Kristan Khan tarafından kaleme alınıp
Elaine Bogan tarafından yönetilmiştir. Filmimiz CGI animasyonlu, macera ve komedi dallarındadır. Kasabaya yeni yerleşmiş Lucky isimli bir kızın Spirit isimli, vahşi bir atla birlikte yaşadığı maceralara odaklanmaktadır.

Oldukça eğlenceli ilerleyen filmimizde seslendirmeleri ise Isabela Moner, Mckenna Grace, Eiza González, Jake Gyllenhaal ve Julianne Moore gibi isimler yer alıyor. Netflix üzerinden izleyebileceğiniz filmimizin süresi ise 87 dakika.

  • Geçen Yaz (2021) IMDb: 6.4

Yazın gelmesiyle beraber şöyle içimizi ısıtan, yaz aşkı tatlılığında filmleri görmeye başladık. Filmimiz Sami Berat Marçalı tarafından yazılan, Ozan Açıktan tarafından yönetilen bir aşk filmi. 16 yaşında bir genç olan Deniz, yazları ailesiyle beraber gittiği yazlıklarına yine gider. Fakat bir anda büyümüş olarak. Burada gönlünü Aslı adında genç ve güzel bir kıza kaptırır. Fakat başkasının da Aslı’ya âşık olduğunu öğrenince kendini bir aşk üçgeninin ortasında bulur.

Netflix’in Türk yapımı olan filmi Geçen Yaz’ın kadrosunu ise Fatih Şahin, Ece Çeşmioğlu, Halit Özgür Sarı ve Aslıhan Malbora gibi isimler oluşturuyor. Geçtiğimiz günlerde yayınlanan ve 2021 en iyi aşk filmleri arasında yer alıp, gözlerimizden adeta kalpler fışkırtan yapımın sizi alıp tatil havasına sokması için bile kesinlikle şans vermelisiniz.

  • The Map of Tiny Perfect Things / Küçük Ama Mükemmel Şeylerin Haritası (2021) IMDb:6.8

Sonuncu filmimiz ise listemizin favorisi ve kesinlike 2021 en iyi filmler tahtının bir numaralı sahibi! The Map of Tiny Perfect Things. Lev Grossman’ın aynı adlı kısa hikayesine dayanan ve Ian Samuels tarafından yönetilen filmimiz bilimkurgu, romantik ve komedi unsurlarını bir arada toplamış. Genç bir çocuk olan Mark, bir zaman döngüsüne sıkıştıktan sonra aynı kaderi paylaşan Margaret ile tanışır. Döngüde sıkışıp kalan ikili, devamında hayattaki mükemmel noktaları bulma çabalarıyla yakınlaşır.

Özetle oldukça sevimli bir film olan The Map of Tiny Perfect Things’in oyuncu kadrosunda Kyle Allen, Kathryn Newton, Jorja Fox, Josh Hamilton ve Anna Mikami gibi isimler yer alıyor. Sizler de sıkışıp kaldığınız anlardan kaçmak isterseniz Amazon Prime üzerinden bu tatlı filmi izleyebilirsiniz. Ek olarak filmimizin süresi 99 dakika.

Bu içerik de ilginizi çekebilir: Bridgerton Dizi İncelemesi: Konusu ve Karakterleri (Spoiler Free)

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ