Makyaj

Ruj Nasıl Sürülür? Baştan Çıkarıcı Dolgun Dudaklar Estetiksiz De Mümkün!

Mükemmel bir makyajın tamamlayıcısı olan rujlar göz alıcı dudaklara sahip olma yolunda ilk adım. Ruj sürmek kolay gibi görünse de yanlış uygulamada özenle yapılan makyajımızın genel görünümü için bir felaket olur. Özellikle konu koyu renk rujlarsa daha da zorlayıcı olabilir. Peki kusursuz bir şekilde ruj nasıl sürülür? Sizler için tüm ipuçlarını paylaşıyoruz!

 

ruj nasıl sürülür
  • Kuru ve çatlamış görünümden kurtul!

 

Kötü görünen rujların en büyük sebebi kuru ve çatlamış dudaklarımızdır. Bu yüzden yapacağın ilk şey dudak peelingi. Evinde bulunan malzemelerle bu peelingi hızlıca hazırlayabilirsin. İhtiyacın olan tek şey biraz şeker ve bal. İkisini karıştırıp dudaklarının tümüne uygula. Parmakların ya da diş fırçan ile nazikçe dudaklarını ovala. Eğer bunu yapmak için malzemen ya da zamanın yoksa diş fırçası ile dudaklarını hafifçe fırçalayabilirsin. Böylelikle dudakların ölü derilerden arınacak. Bolca nemlendirici uyguladıktan sonra artık ruj uygulaması için dudakların hazır.

 

  • Baz kullanmayı unutma.

Pürüzsüz bir zemin mükemmel bir ruj uygulaması için ilk adım. Dudaklarınıza nem kattıktan sonra sıra baz uygulamasında. Eğer cilt makyajı yapacaksan fondöteni dudaklarına uygulamak da baz etkisi yaratacaktır. Rujun daha kalıcı ve daha belirgin görünecektir.

 

  • Kalem kullanarak dudaklarını kusursuzca çerçevele.

“Ruj nasıl sürülür?” sorusundan önce gelin dudak kalemi kullanımına bir değinelim. Rujunun dağınık durmaması ve dudak çizgini belirlemek için dudak kalemi uygula. Kalem ile dudağını çevreledikten sonra daha dolgun ve çekici bir dudak görünümüne ulaşacaksın. Rujunuza yakın bir renkte ya da birkaç ton daha koyu bir dudak kalemi kullanabilirsin. Eğer dudağını çevrelemekte zorlanıyorsan dudak yayı üzerine ‘X’ çizmeyi dene. Ardından dudak hattının hafifçe dışından sürmeye devam et. Bu işlem dudaklarının daha dolgun görünmesini sağlayacak.

 

  • Dudak içinden başla, rötuş yapmayı unutma!

Rujunu sürmeye ise dudak içinden yani dudaklarının ortasından başla ve dışa doğru devam ettir. Alt ve üst dudağına eşit bir şekilde uyguladıktan sonra istersen fazlasını bir peçete yardımıyla alabilirsin. Dikkat etmemize rağmen bazen ruju dudak kenarlarımıza bulaştırabiliriz Temizledikten sonra ise çoğu zaman kızarmış kirli bir görüntü oluşur. Bu görüntüyü yok etmek için bir kapatıcı ile kızarıkların üzerinden geç. Hem bu uygulama ile dudak çevrene ve rujuna keskinlik katacaksın. Ruj ile eşit bir sürüm sağlayamıyorsan dudak fırçası da kullanabilirsin.

  • Kalıcı ve dolgun görünüm için transparan pudra

Son adım olarak rujunu sabitlemek için yarı saydam pudra uygulayabilirsin. Daha dolgun dudaklar için ruj uyguladıktan sonra dudağının tam ortasına lip gloss sürerek parmaklarınla dağıt. Dudaklarının üst kısmına aydınlatıcı sürerek de dudaklarının daha kalkık görünmesini sağlayabilirsin.

Bu içerik de ilginizi çekebilir: Aloe Veranın Cildimiz Başta Olmak Üzere Bize Faydaları

admin

Severek yazdığım, sizlerle dertleştiğim mekan burası. Hayattan zevk alarak yaşamak mı istiyorsun? Bi yere gitme. Zevosis'i takip et.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu