Makyaj

Kirpik Lifting Nedir? Ne Kadar Süre Dayanır? Kirpikleri Döker mi?

Kirpik lifting ‘in tam olarak ne olduğunu merak ediyorsanız şu şekilde açıklanabilir: Lifting ile kirpikleriniz diplerinden uçlarına kadar kıvrılır. Kirpiklerinizde hali hazırda var olan kıvrık şekil ince bir lifting çubuğu ve kirpiklerinizin uzun süre kıvrık kalmasını sağlayacak olan çözelti ile uygulanan bir işlem olmaktadır. Uygulaması son derece kolay olmakla birlikte acı verici bir tecrübe de olmamaktadır. Tüm uygulama boyunca gözlerinizin kapalı kalması yeterli olacaktır.

 

Profesyonel bir güzellik salonunda lifting işlemleri öncelikle detaylı bir inceleme ile başlamaktadır. Bu incelemeler sırasında uzman, kirpiğinizin ihtiyacı olan çubuk kalınlığına da karar vermektedir. Daha sonrasında işlem gözlerinizin temizlenmesi ile start alacaktır. Temizleme işlemi bittikten sonra kirpiklerinizin kalınlığına bağlı olarak seçilmiş olan silikon çubuk göz kapaklarının üzerine yerleştirilir ve her bir kirpik sırasıyla lifting çözeltisi ile bu çubuğa yapıştırılır.

 

Yapıştırma işlemi bittikten sonra ise kirpiklerin çubukta sabit kalması için bir losyon uygulanır. Bekleme süresinin sonuna gelindiğinde ise silikon çubuk kirpiklerden nazikçe çıkarılır ve kirpikler kıvrık şeklini korumaya devam eder. Daha sonrasında ise kirpiklere keratin bakım yapılarak kirpiklerinizin bakımları sağlanır. Lifting işleminin son aşaması ise renk verici solüsyonun uygulanmasıdır. Bu işlem sayesinde kirpiklerinizi maskarasız kullanabilme şansınız doğar.

 

Kirpik Lifting Kaç Dakika Sürer?

Lifting işleminin toplam süresi 45 ile 60 dakika arasında değişmektedir. Ancak işlem yapılmadan 48 saat öncesinde alerji testinin güzellik uzmanınız tarafından yapılması gerekmektedir. Çünkü her işlemde olduğu gibi lifting işleminde kullanılan çözeltiye karşı da alerjinizin olma ihtimali bulunmaktadır.

 

Kirpik Lifting Ne Kadar Süre Dayanır?

Lifting işleminin kullanım süresi kişiden kişiye farklılık göstermektedir. Bu sürede en etkili olan kısım ise kirpiklerinizin uzama hızı olmaktadır. Eğer kirpikleriniz yavaş uzayan bir yapıya sahip ise 6 hafta boyunca rahatlıkla kullanabilirsiniz. Eğer kirpikleriniz hızlı bir şekilde uzuyorsa o zaman kirpik liftingi 4 hafta boyunca kullanabilirsiniz. Lifting uygulamasını daha uzun süre ve iyi görünerek kullanmak istiyorsanız o zaman öncelikle uygulamadan sonra 24 saat boyunca kesinlikle kirpiklerinize dokunmamanız gerekir. Ayrıca uygulama sonrasında 48 saat boyunca kesinlikle maskara da uygulamamanız gerekmektedir. Son olarak kullanım süresi uzatmak ve kirpiklerinizin her zaman bakımlı görünmesini sağlamak için kirpikleri kıvrık tutmak için kullanılan bakım ürünleri ile sürekli olarak bakımlarını sağlamalısınız.

 

Kirpik Lifting Zararları

Kirpik liftingin yarattığı etkiye bayılan ancak verebileceği zararlardan çekindiğiniz için bu işleme cesaret edemeyenlerden iseniz o zaman bunun için herhangi bir sebebiniz olmadığını söyleyebiliriz. Çoğu insan lifting işleminin kirpiklere zarar vereceğini ya da dökülmelere sebep olacağını düşünür. Ancak gerçek bunun tam aksi yönünde olmaktadır. Çünkü kirpik lifting işleminde kullanılan çözeltiler, kirpikleri koruma ve bakım yapma özelliklerine sahiptir. Bu sayede hem mükemmel görünen hem de bakımlı kirpiklere sahip olabilirsiniz.

Ancak yukarıda belirttiğimiz kirpik lifting önerileri profesyonel bir şekilde işini yapan güzellik salonları için geçerli olmaktadır. Alanında uzman olmayan ya da kaliteli malzemeler kullanmayan güzellik salonlarında ise kirpik lifting işlemleri faciaya dönüşebilmektedir. Kirpik lifting doğru bir şekilde yapılmadığında kirpiklerin zarar görmesi yüksek ihtimal olmaktadır. Bu zararların en başında ise kirpiklerin güçsüzleşmesi olmaktadır.

Diğer bir zararı ise kullanılan kalitesiz kimyasalların gözlere zarar vermesidir ki bu çok ciddi bir durum olmaktadır. Bazı doğru olmayan uygulamalarda ise kirpikler zaman içerisinde diğerlerinden daha hızlı bir şekilde düzleşerek hoş olmayan bir görüntüye neden olmaktadır.

Lifting uygulamasının başarılı ya da başarısız olması zararlarını doğrudan etkilemektedir. Bu sebeple de işlemi yaptırmadan önce iyi bir şekilde araştırma yapmanız ve bu konuda uzman bir yeri bulabilmeniz çok önemlidir.

 

Kirpik Lifting Kirpikleri Döker mi?

Eğer kirpik lifting uygulamanızı profesyonel bir güzellik salonunda yaptırmış ve daha sonrasında da bakımlarını ihmal etmemiş iseniz kirpiklerinizin dökülmesi söz konusu olmamaktadır. Elbette ki kirpiklerin de doğal bir yaşam döngüsü bulunmaktadır ve bunun için arada sırada kirpiklerinizin döküldüğünü görmeniz normaldir. Ancak bu durum lifting yaptırmadığınızda da geçerli olmaktadır.

Eğer kirpik lifting işleminizi profesyonel olmayan ve kaliteli ürün kullanmayan bir yerde yaptırıyorsanız o zaman kirpikleriniz uygulama sonrasında büyük ihtimal dökülecektir. Çünkü işlem sırasında kaliteli ürün kullanmamak kirpiklere ve köklerine zarar verecektir. Ayrıca işlem başarılı bile olsa kalıcılığı ve verdiği görüntü sizi tatmin etmeyecektir. Bu da aslında size olan maliyetini ve bu işlem için harcayacağınız zamanı daha da artıran bir durumdur.

Bu içerik de ilginizi çekebilir:Rare Beauty İncelemesi: Selena Gomez’in Makyaj Markası ile Tanışın!

admin

Severek yazdığım, sizlerle dertleştiğim mekan burası. Hayattan zevk alarak yaşamak mı istiyorsun? Bi yere gitme. Zevosis'i takip et.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu