İlişkilerKültür
Trend

İlk Buluşmadan Önce En Sık Söylenen 3 Yalan

Online flört uzun süredir hayatımızda ve ilk buluşmadan önce söylenen yalanlar da…Biriyle fiziksel olarak buluşmadan önce, kendimizi tanıtma aşamasında tamamen dürüst olmadığımız belgelendi arkadaşlar!

Son araştırmalar, erkeklerin ve kadınların flört etme konusundaki en büyük şikayetlerinden birinin, insanların flört profillerinde söyledikleri yalanlarla uğraşmak olduğunu gösteriyor.

İnsanlar Neden Sanal Profillerinde Yalan Söyler?
Yüzeyde, cevap basit: Daha fazla ilgi görmek.

Ama neredeyse her seferinde aslında çok daha derin bir sebep var. İnsanlar flört profillerinde kim oldukları hakkında yalan söylediğinde, aslında yeterince çekici olduklarına inanmadıkları anlamına gelir. Başkalarını kandırmak için yalan söyleme ihtiyacı hissederler çünkü kendilerini, insanların sadece kendilerinin daha iyi bir versiyonu gibi görünürlerse onları seveceklerine veya onlarla birlikte olmak isteyeceklerine inandırırlar.

ilk buluşmada en sık söylenen yalanlar

Ama hepimiz biliyoruz ki gerçek eninde sonunda ortaya çıkıyor ve sonuç olarak insanlar benzer deneyimlere karşı daha da güvensiz hissediyorlar.

Peki, İlk Buluşmadan Önce En Sık Söylenen Yalanlar Hangileri?

  • Boy uzunluğu


Hem erkekler hem de kadınlar, flört profillerinde boyları hakkında sık sık yalan söylüyorlar ve bunun sebebi gerçekten çok kısa ya da çekici kabul edilemeyecek kadar uzun olduklarını düşünmeleri. Toplum, kısa boylu erkeklere karşı acımasız olabiliyor ve ortalamadan çok daha uzun olan kadınlar da kendi hayal kırıklıklarıyla uğraşıyor.

İlginç bir şekilde, özellikle uzun boylu olan kadınlar, genç yaşlarında garip veya farklı hissettirilmiş olsalar bile, yaşamlarının ilerleyen dönemlerinde boylarını takdir etmeye başlıyor.

ilk buluşmadan önce söylenen yalanlar boy

Öte yandan, kısa boylu erkekler genellikle daha sonra boyları için aynı takdir veya gurur duygusuna sahip olmuyor. Örneğin, birçok kadının kısa boylu bir erkekle çıkmayacağını söylediğini duymuşsunuzdur. Hah işte tam da bu yüzden insanlar profillerinde yalan söylüyor!

Aslında herkes en başından itibaren dürüst davransa ve özellikle fiziksel kriterlerine keskin sınırlar koymasa, karşısındaki insana ne kadar harika olabileceğini ortaya çıkarma şansı vermiş olurlar.

  • Kilo

Bu yalan, Photoshop hileleri bir yana, kendinizin çok daha ince bir versiyonunun fotoğraflarını yayınlamayı ve onu güncelmiş gibi göstermeyi de içeriyor.

Kilo hem çocukların hem de yetişkinlerin uğraştığı, kişinin ruh halini ve genel benlik saygısını aşağı çeken sorunlardan biri.

Kilonuz hakkında yalan söylemek yerine, tam tersini yapın: Mutlak gerçeği söyleyin. Kilonuzdan dolayı sizi tanımak bile istemeyen birine tavrınız net olmalı! “Görüşürüz!” deyin ve arkanıza bakmadan uzaklaşın.

Kim sadece belirli koşullar altında kendisinden hoşlanan biriyle birlikte olmak ister ki? Ayrıca, yalan söylerken kimse kendini iyi hissetmez.

Belki birisiyle ilk randevunuzu garantilemek için yalan söyleyebilirsiniz, ancak en başından itibaren açık sözlü olmak, herkes için zaman ve enerji kaybını önler.

  • Gelir
ilk buluşmadan önce söylenen yalanlar gelir durumu

Görünüşle ilgili yalanlarda olduğu gibi, gelir veya maddi durumla ilgili yalanlar da mantıklı değildir.

Randevularınız er ya da geç gerçeği ortaya çıkaracak ve eğer onları aldattıysanız size güvenmeyecekler ve onları kandırmaya çalıştığınız için size kızacaklar. Dahası, kendinizi dürüstçe ifade edecek kadar iyi hissetmediğinizi göstermiş olacaksınız.

İşiniz veya geliriniz hakkında iyi hissetmiyorsanız, bunu söyleyin ve bunu değiştirmek için bir planınız varsa ve duymak istese, paylaşın.

Herkesten Önce Kendiniz İçin Yalan Söylemeyin!

Kim olduğunuzla ilgili yalan söylemek sadece karşı tarafı yıpratmaz, aslında sizi daha çok üzer. Kendinize saygı duymazsanız, başkalarının size saygı göstermesini nasıl beklersiniz?

Bir ilişki istiyorsanız, önce kendinizle olan ilişkiyi onarmalısınız. Gerekiyorsa bunun için profesyonel yardım almaktan çekinmeyin.

Bu içerik de ilginiz çekebilir: Evlenmeden Önce Birlikte Yaşamak İyi Bir Fikir mi?

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu