Dizi - Film

Gain Nedir? Nasıl Üye Olunur? En İyi Gain Yapımları

Dijital platformlar, her geçen gün kendini geliştirirken yeni rakipler de ortaya çıkıyor. GAİN ise aniden hayatımıza girerek bunlardan birisi oldu. Fakat tam onlardan birisi olduğunu söylemek doğru olmaz çünkü birkaç yönüyle emin olun gönlünüzü fethedecek! Şimdi gelin Gain nedir detaylıca bir bakalım!

 

Gain Nedir?

“Gain nedir?” sorusunu detaylıca incelemeden önce arkasında tanıdık bir isim olduğunu söylemek istiyoruz. Filli Boya’nın eski sahibi Gözde Akpınar, GAİN kurucusu olarak karşımıza çıkıyor. Aralık 2020’de yayın hayatına başlayan GAİN, bugünlerde yavaş yavaş yeni yaşını da kutlamaya hazırlanıyor. Yayın hayatına başladığında sadece akıllı cihazlar üzerinden yayın yapan GAİN, bu eksiğini de kapatarak Android TV, Apple TV ve internet sitesi üzerinden de yayın yapmaya başladı. Hatta ve hatta GAİN platformunda ücretsiz içeriklerin olduğunu da söylemek, rakipleri biraz kıskandıracak türden! Sadece bu yüzden bile insanın kayıt olası geliyor! Hazır lafı geçmişken nasıl üye olunur ona bakalım!

 

Gain ‘e Nasıl Üye Olunur?

GAİN platformuna mobil cihazınıza indirdiğiniz uygulaması veya internet sitesi üzerinden üye olmanız mümkündür. Üye olma işleminin çok hızlı gerçekleştiğini söyleyebilirim.

Uygulama üzerinde veya internet sitesinde yer alan “Üye Ol” düğmesine tıklayarak süreci başlatabilirsiniz. Sizlerden sadece ad, soyad, e-posta adresi, şifre ve doğum tarihi bilgileri istenecektir. Daha sonrasında ise paket seçimi ekranı geliyor. Bu seçenekler arasında ücretsiz, aylık ve yıllık paketler yer almaktadır. Seçtiğiniz pakete göre üyeliğinizi başlatıyorsunuz ve herhangi bir aktifleştirmeye yönelik e-posta da size gelmiyor. Hesabınız hemen kullanıma hazır!

GAİN platformu, bugünlerde üniversite öğrencileri için de ayrıca bir kampanya düzenledi. Bu kampanya ile edu ve edu.tr uzantılı e-posta hesabınızla platforma üye olarak aylık 11,90 TL’ye platformdan dilediğiniz gibi yararlanabiliyorsunuz. Eğer üniversite öğrencisi iseniz ve bu kampanyadan yararlanmak istiyorsanız, kayıt olurken bu detayı atlamamaya özen gösterin! Artık üye olduğunuza göre GAİN platformunda öncelikle hangi yapımlarla başlayabilirsiniz, onlara biraz değinelim. Hem yeni girdiğiniz platformda bu sayede yabancılık da çekmemiş olursunuz.

 

En İyi Gain Yapımları

Tamamen kendi yapımlarının yer aldığı içeriklere ek olarak yabancı dizileri, belgeselleri, farklı türlerdeki Türk ve yabancı filmleri, müzik programlarını, spor içeriklerini ve daha nicesini içinde barındırıyor. Bu sebeple seni bu bolluğun içinden biraz çekip alarak, karar verme sürecini hızlandırmak istiyoruz.

  • Ahmet Mümtaz Taylan ile İstanbul Hesabı

Ahmet Mümtaz Taylan, pandemi döneminde ilk ilacı çıkaranlardan diyebiliriz. Öyle ki o dönemlerde bu program bize ilaç gibi geldi ve günden güne kalitesini artırarak devam ediyor. Çoğu kişinin GAİN platformunu tanımasına sebep olan programdır bile diyebiliriz. Program içeriğinde Taylan, 50 TL ile İstanbul sokaklarını geziyor. Zaten anlaşıldığı üzere cebine koyduğu miktar çok az, amaç da zaten böylesine az bir bütçe ile verim alabilmek! Hatta çoğu zaman unuttuğumuz lezzetleri bulup çıkarıyor. Esnaflarla yapılan içten muhabbet ise cabası! Programın GAİN orijinal yapımlarından olduğunu da belirtelim!

Program, yeni sezonda adını “İstanbul Gece Hesabı” olarak güncellemiş. Bu arada programa ait neredeyse tüm bölümler ücretli üyelik gerektirmektedir.

  • Özelden Yürüyenler

Sosyal medyanın hayatımıza dâhil olmasıyla beraber hayatımıza giren bir kavram! Evet, dizi tadında oldukça eğlenceli bir içerik! Aşkların, entrikaların, kadın-erkek ilişkilerindeki geyiklerin ve beyaz yaka klişelerinin bol olduğu bir dizi! Ama dizinin farkı tüm bunlara anlık mesajlaşmalarda tanık olmanız. Özellikle günümüzdeki kendimizin de bol bol tanık olduğu bu sahneleri, ekrandan izlemek ayrıca keyifli oluyor. Dizi, GAİN Orijinal Komediler kategorisinin bir parçası ve 2 sezondur devam ediyor. Keyifle izleyeceğiniz ve takip edeceğiniz bir dizi olacağının garantisini veremiyoruz ama tavsiyesini verebiliyoruz.

 

  • İstanbul Apartmanları
gain istanbul apartmanları

İstanbul Apartmanları, bir başka orijinal yapım olarak yerini alıyor. Belgeselde eski apartmanlar konu ediliyor ve insan onları ne kadar özlediğini bir kez daha anlıyor. İstanbul’un çok katlı ve farklı mimarideki inşalarından bunalanlar için harika bir belgesel! Zaten başladığınızdan andan itibaren de bunu hissediyorsunuz ve bırakamıyorsunuz. Farklı farklı apartmanların bölüm şeklinde ele alındığı belgeselde sadece apartmanlar değil o apartmanlardaki hayatlara da şahitlik ediyorsunuz. Tam bir arşivlik yapım diyebiliriz!

  • Terapist
gain terapist

“GAİN Orijinal Dramlar” kategorisinden bir yapım olan Terapist, dizi olarak yayınlanıyor. Bir terapistin karısının öldürülmesiyle başlayan hikâye, katilin izini sürerek devam etmektedir. Katilin danışanlardan birisi olması ise terapistin yüzleşmek zorunda kalacağı bir gerçektir. Kısa dizi olarak değerlendirebileceğiniz bu dizi, toplamda 7 bölüm olarak yayınlanmıştır. Muhammet Uzuner, Murat Kılıç, Çağdaş Onur Öztürk, Dolunay Soysert ve Zeynep Çamcı dizi kadrosunda yer alan isimlerden sadece birkaçıdır.

Gerilimi üst seviyelere sunan Terapist, bu tarz yapımları sevenler için kesinlikle liste başı bir dizi! Bu sebeple eğer tarzınız ise şimdiden notunu alın!

  • Metot
gain metot

GAİN orijinal yapımı olsa da aslında yıllardır sahnelenen bir tiyatro oyununun dizi hali diyebiliriz. Bir tiyatro oyunu olması da onu oldukça kısa yapıyor! Çünkü dizimiz sadece 4 bölümden oluşuyor. Türkiye’deki oyunu sahneleyen oyuncuların dizi kadrosunu oluşturması ise apayrı güzel bir nokta! Başrollerde ise Mustafa Kırantepe, Sarp Aydınoğlu, Serkan Keskin ve Şebnem Hassanisoughi yer alıyor. Serdar Keskin’in yönetmenlik yaptığı ilk dizi olduğunu da bilmek isteyebilirsiniz.

Dizi, iş görüşmesine çağrılan dört aday arasında geçmektedir. Firmanın yönetici pozisyonu için son mülakatta yüz yüze gelen dört aday, işi almak için bir rekabete tutunurlar. Psikolojik gerilim türünde olan dizi, iş hayatına dair bazı gerçekleri de yüzümüze oldukça sert vuruyor.

 

  • Ayak İşleri
gain ayak işleri

İkili dediğin birbirini tanımlar! İşte tam olarak öyle olmayan bir ikiliyi bir araya getirirseniz, harika bir komedi de olur. “GAİN Orijinal Komediler” kategorisinde bu dizide Çağlar Çorumlu ve Güven Murat Akpınar başrolleri üstleniyor. Zengin bir iş adamının ayak işleri için çalışan ikili, kendi aralarında komik bir çatışma içindedirler. Gününüze gülücükler bırakmak isterseniz, tercih edebilirsiniz. Özellikle yatmadan önce keyifle izlenebilecek bir komedi!

  • MFÖ: Ele Güne Karşı

Listeye bir tane de müzik içeriği koymazsak olmaz! 50 yıllık bir serüveni ilk ağızdan dinleyebileceğiniz harika bir belgesel. Mazhar-Fuat-Özkan üçlüsünü tanımayan yoktur ama daha fazla tanımak isteyenler, daha önce görmediği görüntülerle bu belgeseli keyifle izleyebilir. Müzik için verilen emeğe ve aralarındaki sıkı dostluğa bu belgesel ile ortak olabilirsiniz.

Bu içerik de ilginizi çekebilir:Çocuklarda Dikkat Dağınıklığı Belirtileri ve Tedavisi

admin

Severek yazdığım, sizlerle dertleştiğim mekan burası. Hayattan zevk alarak yaşamak mı istiyorsun? Bi yere gitme. Zevosis'i takip et.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu