Dizi - Film

Acilen Başlamanız Gereken En İyi 7 Sitcom

Evde otururken çerez niyetine izlediğimiz sitcomların sevenleri çoktur. Yirmi dakikalık kısa bölümleriyle su gibi akan giden bu dizilerin her biri birbirinden güzel. Hepsi herkese hitap etmese de çoğunun severek izlediği bu yapımların arasından 7 tane seçtim. Gelin beraber inceleyelim.  

 

Brooklyn-99 

en iyi sitcom dizileri Brooklyn-99

New York polislerinin Brooklyn’deki  99. Polis Karakolu’nda geçen olayları anlatır. Dizinin ilk bölümünde polis şefi görevinden ayrılırken yerine yeni polis şefi Raymond Holt (Andre Braugher) atanır. Karakolda birbirinden değişik insanların ve tiplerin olduğu bu dizi 8. sezonda bitmiştir. Dizideki roller ve karakterler ise şu şekilde; 

 

 • Andy Samberg- Jake Peralta: Karakolun en haylaz detektifidir. Sürekli yaptığı şakalar ve ilginç fikirlerle ön plana çıkar. 
 • Melissa Fumero- Amy Santiago: Karakolun en başarılı detektifidir. Jake ile bu başarıyı paylaşsalar da karakter olarak kendisinden çok farklıdır. Jake ne kadar dağınıksa Amy o kadar titiz ve düzenlidir. Bilgisayar gibi çalışan kafası da cabası… 
 • Andre Braugher- Raymond Holt: Karakola yeni atanan polis şefidir. Eş cinseldir ve evlidir. Katı kuralcı ve disiplinli bir insandır. Amy kendisini akıl hocası, Jake ise babası gibi görür. 
 • Stephanie Beatriz- Rosa Diaz: Öfkesini kontrol edememesiyle bilinir. Soğuk ve duygularını göstermeyi tercih etmez.  
 • Joe Lo Truglio- Charles Boyle: Kendisini Jake’in kankası ilan etmiş ve Jake’ten de onayını almıştır.  
 • Terry Crews- Terry Jeffords: Karakolun Holttan sonraki en yetkili kişidir. Büyük kasları ve merhametiyle ön planı olan Terry, ikiz kızlarına olan düşkünlüğü ile de ön plana çıkar. 
 • Chelsea Perretti- Gina: Yüzbaşının değişmez asistanlığını yapan Gina, bir polis olmamasına karşın polisler kadar bilgiye sahiptir. Laf sokmasıyla ve dedikodu yapmasıyla bilinir.  
 • Dirk Blocker- Hitchcock: Karakolun en yaşlı detektiflerinden birisidir. Karakolun çoğunun onaylamadığı hareketleri olsa da Scully ile beraber kankalığına devam eder. 
 • Joel Mckinnon Miller- Scully 

 

How I Met Your Mother 

en iyi sitcom dizileri How I Met Your Mother

2030 yılında Ted karakterinin çocuklarına “Size annenizle nasıl tanıştığımı anlatacağım.” sözüyle başlar ve 2005 yılına geri dönerler. MacLaren barında oturan Ted, Barney, Robin, Marshall ve Lily’nin hikayesinin de anlatıldığı bu dizi toplamda 9 sezondan oluşmaktadır. Her karakter kendince has özelliklere sahip olsa da çok ortak yönlerinin olması diziyi anlamlı kılar. Bu hafızalardan silinmeyen ve kimisine göre en iyi sitcom olarak adlandırılan bu yapımdaki oyuncular ve canlandırdıkları karakterler ise şöyle; 

 • Josh Radnor- Theodore “Ted” Evelyn Mosby: Dizinin ana karakteridir. Dizi çocuklarına onların anneleriyle nasıl tanıştıklarını anlatmasıyla başlar. Mimardır ve Marshall ile üniversitede oda arkadaşıdır. Robin’e ilk görüşte aşık olsa da çocuklarının anneleri o değildir. 
 • Jason Segel-Marshall Eriksen: Ted’in üniversiteden oda arkadaşı olsa da mimar değil avukattır. Bir bankada avukatlık yapan Marshall, üniversiteden beri süre gelen sevgilisi Lily ile hala birliktedir.  
 • Alyson Hannigan- Lily Aldrin: Marshall’ın üniversiteden beri sevgilisidir.  
 • Neil Patrick Harris- Barney Stinson: Kendisini Ted’in en iyi arkadaşı ilan etmiştir. Takım elbise giymesiyle bilinir. Öyle ki uyurken bile pijamaları takım elbise şeklindedir. Tam bir hovardadır. Tavlayamayacağı kız neredeyse yoktur. Kız tavlama taktiklerinin yer aldığı BROCODE diye bilinen bir kitabı bile vardır.  
 • Cobie Smulders-“ Robin” Charles Scherbatsky Jr: Dizinin güzel kızı Robin, Kanadalı bir sunucudur. Amerika’da kalabilmesi için sunuculuk mesleğine devam etmesi gerekme olan Robin, Ted’in aşık olduğu kişidir. Dizinin ilk bölümünde ekibe dahil olur.  

 

Friends 

en iyi sitcom dizileri Friends

Kimisine göre How I Met Your Mother en iyi sitcom olsa da bazılarına göre de en iyi sitcom Friends’tir. Konu ve karakter bakımından da oldukça birbirine benzeyen bu iki dizi tarihin de en büyük çekişmesinde boy göstermişlerdir. Dizinin 10. ve son sezonundan hemen sonra How I Met Your Mother yayınlanmıştır yani hiç aynı anda yayınlanmamışlardır.  

Manhattan’da geçen altı arkadaşın hayatının anlatıldığı bu dizi ilk bölümde Jennifer Aniston’un oynadığı Rachel karakterinin gelinlikle düğününden kaçmasıyla ve David Schwimmer’ın oynadığı Ross karakterinin boşanmasıyla başlar. Bu efsanevi dizinin oyuncuları ise şöyle; 

 • Jennifer Aniston- Rachel Green: Dizinin ilk bölümünde kendi düğününden kaçar. Babası tarafından kredi kartları iptal edilince kendi ayaklarının üzerinde durmaya karar verir. Monica’nın yanına taşınır.  
 • David Schwimmer- Ross Geller: Dizide Paleontologdur, Monica’nın da ağabeyi olan Ross dizinin ilk bölümünde eşinin lezbiyen olması nedeniyle boşanmış ve evini ayırmıştır. Rachel’ı da görünce eskiden beri ona aşık olduğunu hatırlayıp onunla çıkmak için bir zaman ayarlamaya çalışmıştır. 
 • Courteney Cox- Monica Geller: Dizide bekar ve tek başına yaşayan titiz ve düzen hastası birisidir. Karşı komşuları Chandler, Joey ve Phoebe ile beraber takılırken aralarına ağabeyi Ross ve eskiden beri yakın arkadaşı Rachel’ın dahil olmasıyla düzeni biraz değişmiştir.  
 • MattLe Blanc- Joey Tribbiani: Dizinin hovardasıdır. Chandler ile beraber yaşayan Joey, aktörlük yapar. Days of the our lives dizisinde uzunca bir süre rol almıştır.  
 • Lisa Kudrow- Phoebe Buffay: Masözlük yapar. Sokak sanatçılığının yanı sıra mekanlarda da sahne alır. Bir şarkısı popüler bile olmuştur. İkiz kardeşi Ursula’dan ayrı yaşayan Phoebe, beşlinin en komik üyesidir.  
 • Matthew Perry- Chandler Bing: Joey ile beraber yaşayan Chandler’ın aşk hayatı istediği gibi bir türlü gidemez. Üç meme ucunun var olmasıyla bilinir. Erotik kitaplar yazan annesi ve las vegasta sahne alan gay babasıyla zor bir çocukluk geçiren Chandler grubun şakacı insanıdır. 

 

Community 

en iyi sitcom dizileri Community

Sahte avukatlığı fark edilince bir devlet üniversitesinde tekrar hukuk okumaya başlayan Jeff Winger adlı karakterin öyküsüyle başlar. Jeff bu üniversitede her çeşit insanların birlikte olduğu bir topluluğa istemeden üye olur. Sonrasında beraber eğlenebildiklerini ve çşitli olayları beraber atlatabildiklerini fark eden bu ekip hiç ayrılmamaya başlar.  

Dizinin yaratıcısı Dan Harmon, kendi hikayesine bağlı kalarak yarattığı bu dizide beş sezona kadar görev yapmış sonrasında işten çıkarılmıştır. Dizinin hayranlarına göre de zaten dizinin en iyi sezonları ilk dört sezondur. Bu güzel dizinin oyuncuları ise şöyle; 

 • Joel Mchale-Jeff Winger: Grubun yakışıklısı ve avukatlık lisansını almaya çalışan birisi. Grubun liderliğini ve abiliğini de istemeden üstlenmiş durumda. Britta’dan hoşlanır ve aralarında cinsel bir çekim vardır.  
 • Gillian Jacobs- Britta: Grubun güzel kızı, Jeff ile aralarında cinsel bir çekim olsa da çoğu zaman onu tersler ve arkadaş olarak kalmaya devam eder.  
 • Danny Pudi- Abed: Grubun Pakistanlı ve en garip insanı. Kimi zaman çok zeki olmasıyla kimi zaman da geekliği ile bilinen Abed, diziyi komik yapan vazgeçilmez bir yapıtaşı. 
 • Alison Brie- Annie: Grubun en küçük üyesi ve en safı. 
 • Donald Glover- Troy: Abed ile kanka olup dizinin bir diğer yakışıklısını oynar. Troy and Abed in The Morning şovunun da diğer sunucusu. 
 • Chevy Chase- Pierce: Grubun ırkçılığı ile bilinir. Hatta Chevy Chase rolüne kendisini o kadar kaptırmıştır ki diziden ayrılma sebebi de tam olarak budur. 
 • Yvette Nicole Brown- Shirley: Grubun ablalığını yapar. Eski kocasıyla nasıl boşandığını sürekli anlatır. 

 

Modern Family 

en iyi sitcom dizileri

Yaşlı bir adam ve genç bir kadın, eş cinsel bir birliktelik ve üç çocuğa sahip olan bir aile, Modern Family’e Hoş geldiniz. Listenin en iyi sitcomlarından birisi olan Modern Family 11 sezon sürüp insanlara tat katmayı başarmıştır. LGBT karakterlerin dizilerde ve filmlerde bu kadar boy gösterememesinden önce bu dizide bir gay evli çift Vietnamlı bir çocuğu evlat edinmişti bile… 

Dizideki tüm karakterler tek bir ailenin parçalarını oluştursalar da aradaki farklılıkları çok rahat şekilde gösteren bu dizide her karakter bambaşka bir kişiliktedir.  

 • Mitchell(Jesse Tyler Ferguson), Cameron (Eric Stonestreet) ve Lily(Aubrey Anderson-Emmons) ailesi:  Gay bir çift olan Mitchell ve Cameron, dizinin ilk bölümünde Lily adında bir bebeği evlat edinirler. İlk iki sezonda Ella & Jaden Hiller tarafından oynanan bu karakter sonra Aubrey Anderson-Emmons ile değişmiş ve dizi boyunca da devam etmiştir. Mithell, Jay’in oğludur.  
 • Jay Pritchett(Ed O’Neill), Gloria(Sofia Vergara), Manny (Rico Rodriguez) ailesi: Yaşlı bir adam olan Jay, genç bir kadın olan Gloria ile evlidir. İlk eşinden Claire ve Mitchell adlı çocukları vardır. Gloria’nın da ilk eşinden bir oğlu Manny vardır. Sonradan bu çiftin de Joe adında bir oğlu daha olur.  
 • Phil Dunphy(Ty Burrell), Claire(Julie Bowen), Alex(Ariel Winter), Haley(Sarah Hyland), Luke(Nolan Gould) ailesi: Bu beş kişilik büyük ailede aile babası Phil komik ve şakacı birisidir. Claire ise onun tam tersi disiplinli ve titiz birisidir. Bu çiftin çocukları da birbirinden tamamen farklıdır. Haley vurdumduymaz ve umursamaz biri olsa da Alex zekiliği ile bilinir. Luke ise aynı babasına benziyordur.  

 

Big Bang Theory 

en iyi sitcom dizileri Big Bang Theory

Zekilerin bir araya geldiği bu muhteşem yapımda Sheldon ve Leonard ev arkadaşlığı yapmaktadır. İkisi de erken yaşta doktora yapmasıyla övünse de Sheldon biraz da ego yaparak Tesla’nın kendisini taklit ettiğini savunur. Howard dizide MIT den mezun olan bir mühendis, Raj ise kadınlarla alkol almadan konuşamayan Hintli bir astrofizik uzmanıdır. Bütün bu zeka kokularının yanında Liseden zar zor mezun olmuş Penny adında bir kadın yaşamaktadır. Dizi bu beş kişinin etrafında geçer. Her ne kadar zeki olsalar da geeklikleriyle de nam yapmış bu beşli dizinin temel komedisini oluşturur.  

Bu on iki sezon süren muhteşem dizinin oyuncuları ise şöyle; 

 • Johnny Galecki-Leonard Leakey Hofstadter 
 • Jim Parsons-Sheldon Lee Cooper 
 • Kaley Cuoco- Penny 
 • Simon Helberg-Howard Wolowitz  
 • Kunal Nayyar-Rajesh Ramayan Koothrappali 

 

The Office 

en iyi sitcom dizileri The Office

Dunder Muffin adlı bir kağıt şirketinin içinde yaşanılanları anlatan bu dizi, kimilerine göre en iyi sitcomlardan birisi. Dizide bir ofisin içinde birbirlerinden farklı olan onlarca karakterin hikayesi anlatılıyor. Dokuz sezon süren bu muhteşem dizinin oyuncuları ise şöyle: 

 • Michael Scott (Steve Carell): Muffin’in müdürü, kötü espriler ve bir anda ortaya çıkan anlamsız toplantılarıyla ünlüdür. 
 • Dwight Schrute (Rainn Wilson): Micheal’ın şakalarına gülen tek kişi, bunu da sağduyusu olmadığı olduğu için yapar. Değişik bir enerjisi sebebiyle şirketin en çok satış yapan kişisidir. 
 • Jim Halpert (John Krasinski): Pam ile sürekli muhabbet etmesiyle bilinir. Biraz ağırbaşlıdır ve bir süre Micheal ile eş müdürlük görevi yürütür. 
 • Pam Beesly (Jenna Fischer): Resepsiyonist, Micheal’ın halleden bir nevi de asistanıdır. Jim ile sürekli sohbet eder.  

Bu içerik de ilginizi çekebilir:Kırmızı Ruj Dosyası: Farklı Tonlar ve Markalarla En İyi Kırmızı Rujlar

admin

Severek yazdığım, sizlerle dertleştiğim mekan burası. Hayattan zevk alarak yaşamak mı istiyorsun? Bi yere gitme. Zevosis'i takip et.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu