Moda

2021 Güneş Gözlüğü Trendleri

Ladies and centlemen, resmi olarak 2021 yazına nihayet girmiş bulunmaktayız! Her ne kadar halen Covid-19 sorunumuz devam ediyor olsa da yelkenleri indirmeyin, bir şekilde güneşlenmenin bir yolunu bulacağız. Ne yazık ki iş ya da diğer nedenlerle, bu sezon tatile çıkamayacak olanlar üzülmesinler… Hafta sonlarını küçük kaçamaklar yaparak da güneşin tadını çıkarabilirsiniz. Ama her halükârda bize yaz için bize bir alışveriş şart. Bugünkü yazımızda güneş gözlüğü kısmını halledeceğiz. Bu yılın trendleri neler, hangi markalar sahneyi ele geçirmiş durumda; Martini’leriniz hazırsa gelin birlikte bakalım! 

Güneş Gözlüğü Seçimi 

Zaten bu hususta hangi noktalara dikkat etmeniz gerektiğini biliyor olduğunuzu tahmin ediyorum. Fakat yine küçük bir bilgi kapsülü olarak altını çizmek istedim. Sizler için aşağıda bu yılın öne çıkan marka ve tasarımlarını paylaşacağız ama güneş gözlüğü alırken öncelik vermeniz gereken ilk nokta göz sağlığınız olmalı. Bu yüzden ultraviyole ışınlarına karşı koruyucu etkisi olduğundan emin olmalısınız. Ve tabii buna bağlı olarak camlarının kaliteli olduğundan da. Diğer bir önemli konu da yüz tipine ve yüz genişliğine uygun model seçiminde bulunabilmek. Tıpkı kıyafetler gibi gözlüklerin de bedenleri olduğunu unutmayın. Bu yüzden denediğiniz herhangi bir gözlük size küçük ya da büyük geldi diye o modelin size uygun olmadığı düşüncesine kapılmayın. Ve son olarak kaş yapınızın da gözlüğün yüzünüzdeki duruşunu değiştirebileceğini atlamayın. İşte şimdi karşınızda 2021 güneş gözlüğü modelleri… 

GUCCI – GG0726S 

Bu senenin en çok konuşulan modeline kesinlikle Gucci imza atmış bulunmakta. Kodunu paylaştığımız modelin dışında diğer pek çok modelinde de küpeli tasarımlarına yer açmış, iyi de yapmış. Çok tatlı ve kokoş duruyor. Yukarıdaki model hepimizin gözlerinden kalpler fışkırmasına yol açtı farkındayız ama daha çok oblong yüz tipine sahip olan kişiler uygun bir model olduğunu belirtmeliyiz. 

PRADA – PR 20XS 02F5S0 

Prada PR 20XS 02F5S0 güneş gözlüğü

Geride bıraktığımız birkaç yıl içerisinde, güneş gözlüğü trendlerini belirleyen markaların başında gelen Prada, bu yıl inanılmaz elegan bir modelle gönüllerimiz fethetti. Elmas yüz tipine sahip olan kişiler tarafından harika taşınacağına eminiz. 

BALENCIAGA BB0003S 001 

BALENCIAGA - BB00035 güneş gözlüğü

Sizce de bu fütüristtik tasarım inanılmaz şık görünmüyor mu? Üstelik plajda da kombinleyebilirsiniz toplantıya giderken de… Yuvarlak yüz tipine sahip kişiler için alışveriş listesinde mutlaka ilk sıraya eklenmeli. 

SAINT LAURENT SL 214 KATE 001 

saint laurent 214 kate 001 gözlük

Feminenliğin dozajını biraz arttıralım mı, ne dersiniz? Saint Laurent, öylesine bir güneş gözlüğü tasarlamış ki takar takmaz adeta cazibe yüklemesi yapmış oluyorsunuz. Yuvarlak ve kare yüz tipine sahip olan okuyucularımız, durduğunuz hata koşarak satın almaya gidin. 

RAY-BAN RB 3548N 001/Z2 51 

RAY-BAN RB 3548N 001/Z2 51

Şu tasarımın zarafetine bakar mısınız lütfen? Geçtiğimiz yılda olduğu gibi bu yılda renkli gözlükler aşırı trend. Bu tip modellerde zaten Ray-Ban çok başarılı işler ortaya çıkarıyor. Kare yüz tipine sahip olanlara şimdiden bu şahane güneş gözlüğü şimdiden hayırlı olsun.  

FENDİ FF M0093S J5G0A 

Fendi FF M0093S J5G0A gözlük

Açılın, Fendi geldi! Hem de kilometrelerce öteden bile “Ben Fendi’yim bebeğim” diyen bomba bir modelle… Ayrıca iyi haber, bu tasarım pek çok yüz tipi için uygun olması. Sadece yuvarlak yüz tipine sahip kişiler için uygun olmadığını söyleyebiliriz.  

FENDI FF0410S 80790 

FENDI FF0410S 80790 güneş gözlüğü

Söz konusu güneş gözlüğü olunca Fendi’den kopamıyoruz doğal olarak. Lafı dolandırmadan sizi bu bebekle tanıştıralım. Aklınızı başınızdan alacak olan bu tasarım, oval ve kalp formunda olan yüz tipleri için mükemmel bir stil tamamlayıcısı. 

PAPARY 2PAPA362001 

Papary 2PAPA362001

Güneş gözlüğü tasarımında faaliyet gösteren ender yerli markalardan biri olan Papary, bu yıl birkaç modelle öne çıkmasına karşın bu tasarımın zirveyi kaptırmasına imkân yok gibi görünüyor. Yuvarlak ve elmas yüz tipine sahip olan sevgili okuyucularımız bu gözlüğü kullanırken bizim yerimize de poz versinler. 

VOGUE EYEWEAR VO5282BM W44-87 

vogue cat eye güneş gözlüğü

Şu gözlüğün çekici yapamayacağı bir kadın var mı? Sanmam… “Cat eye” adıyla bilinen bu modelin en başarılı tasarımına imza atan Vogue, bu yıl en çok göreceğiniz markalardan biri olacak. Son olarak dikdörtgen yüz tipine sahip olan kadınların bu güneş gözlüğü için bir tık daha avantajlı olduğunu belirtelim… 

admin

Severek yazdığım, sizlerle dertleştiğim mekan burası. Hayattan zevk alarak yaşamak mı istiyorsun? Bi yere gitme. Zevosis'i takip et.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu