Makyaj

Sarışınlar İçin Makyaj Tüyoları: Sarışınlar Nasıl Makyaj Yapmalı?

Sarışınlar için makyaj tüyoları oldukça önemlidir çünkü sarı saçlarınız varsa, muhtemelen çok iyi biliyorsunuzdur ki bazı popüler makyaj renkleri saçınızın açık tonlarıyla eşleştirildiğinde sert ve hatta bazen komik bir görünüme sebep olabilir.

Sarışınlık sadece saç renginden ibaret değildir, bazı kadınların kendini ifade şeklidir ve nadiren göz ardı edilir.

Sarışınlar için makyaj tüyoları bulmak oldukça zor ve bunun nedeni muhtemelen sarı saçlarda, açık platin sarısından soğuk bronz tonlarına, buğday sarısından karamel tonlarına kadar çok fazla çeşitlilik olmasıdır. Derlediğimiz ipuçlarının size yardımcı olacağını düşünüyoruz:

Harikalar Yaratan Bir Maskara Bulun

sarışınlar için makyaj tüyoları

Sarışınlar için en iyi makyaj ipuçlarından biri kesinlikle doğru maskaraya yatırım yapmaktır. Çoğu sarışının kirpikleri solgun renklerdedir, bu nedenle bir maskaranın sunabileceği tüm yardıma ihtiyaç duyarlar. Deneyebileceğiniz yüzlerce farklı maskara formülü arasından kendinize en uygun olanı bulmalısınız. Bazılarınızın hacim katacak bir maskaraya, bazılarınızın ise kirpikleri uzatan bir maskaraya ihtiyacı olabilir. Belki biraz deneme yanılma yöntemini uygulamanız gerekir ama sonunda kendiniz için en uygun ürünü bulacağınıza eminiz.

Bu içerik de ilginizi çekebilir: Maskara Seçimi Dosyası

Kaşlara Dikkat!

Doğal sarışınlar, açık renkli kaşlarını vurgulamak için çok koyu kaş kalemleri kullanmaktan kesinlikle kaçınmalıdır! Açık gri ve kahverengi tonlarındaki kaş kalemleri veya tozlarına yönelmek idealdir. Ayrıca sert kaş çizgileri çizmek yerine, mevcut kaş kıllarının arasına küçük kısa çizgiler çizmeye yönelmelisiniz.

Hepimiz artık biliyoruz ki kaşlar yüzün genel ifadesi için çok önemli. Gözlerinizi çerçevelemeye ve yüzünüze şekil vermeye yardımcı olurlar. Kaşlarınızı bir profesyonel yardımıyla renklendirmek harika bir seçenektir, üstelik sizi her gün kalem kullanmaktan kurtarır. Amaç, saçınızdan bir ton daha koyu kaşlara sahip olmak!

Sarışınlar İçin Göz Makyajı

sarışınlar için makyaj tüyoları

Gözlerinizin rengi, hangi renk göz makyajı yapabileceğiniz konusunda size birçok farklı seçenek sunar. Renk, sarışınların umutsuzca ihtiyaç duyduğu bir şeydir. Saçları ve yüzleri arasında çok fazla kontrast yoktur, bu nedenle makyaja renk eklemek, ancak doğru bir renk eklemek önemlidir. Göz makyajı uygulamaları söz konusu olduğunda, sarışınlar için reçete çoktan yazılmıştır: Daha az, daha fazladır! Parlak pembe veya koyu menekşe gibi iddialı far renkleri, sarı saçlı çoğu kadın için fazla iddialı kaçacaktır. Halbuki bu renklerin pastel karşılıkları çok daha çekici efektler üretmek için idealdir.

Küllü sarı saç rengi olanlar, tenlerine biraz ışıltı katmak için altın kahverengi göz farına yönelebilir. Şampanya veya altın rengi vurgular mükemmeldir ancak gümüş vurgulamalardan kesinlikle kaçınılmalıdır.

Altın sarısı tonlarındaki saçlara uyum sağlayacak göz makyajı ise daha koyu bir leylak rengi veya magenta tonlarıdır.

Ve elbette ikonik bir görünüm için olmazsa olmaz dumanlı göz makyajı… Dumanlı gözler sarışınlarda da arzu edilen etkiyi yaratır, ancak siyah yerine kahverengi veya koyu gri kullanılmalıdır.

Sarı Bazlı Rujlardan Uzak Durun

Ruj, bir sarışının yüzüne renk katmasının başka bir yoludur. Ancak sarı bazlı rujlardan uzak durmanız şiddetle önerilir! Aslında çoğu sarışın, birçok farklı ruj tonu sürebilme avantajına sahiptir. Pembenin tüm tonları sarışın kadınlar için çok doğal bir seçimdir. Bej veya kahverengimsi alt tonları olan pembeler, açık altın sarısı saçlı kadınlar için mükemmeldir.

Ayrıca kırmızıyı da oldukça kolay taşıyabilirsiniz! Mercanlar ve nude’lar da bir seçenektir ancak biraz daha dikkatli ele alınmaları gerekir.

Bu içerik de ilginizi çekebilir: Kırmızı Ruj Dosyası: Farklı Tonlar ve Markalarla En İyi Kırmızı Rujlar

Cilt Tonunuz Sıcak mı Yoksa Soğuk mu?

Cilt tonunuzun sıcak mı yoksa soğuk mu olduğunu bilmek, her zaman daha iyi makyaj seçimleri yapmanıza yardımcı olabilir. Özellikle de sarışınlar için!

Sarışınlar makyaj konusunda yanlış seçim yaptığında, bu gerçekten göze batabilir.  Cilt tonunuzun sıcak mı yoksa soğuk mu olduğundan emin değilseniz, konuyu araştırın ya da bir uzmana danışın. 

Gül tonları cildinizin daha parlak görünmesini sağlar. Açık pembe tonlar, daha açık tonlu sarışınlar için idealdir; gül ve şeftali tonları ise altın sarısı saçlarla son derece uyumludur. Daha koyu sarışınlar kahverengimsi gül rengine yönelmelidir.

Pişmiş toprak veya bakırımsı renklerin, sarışın kadınları solgun gösterme eğiliminde olduğunu lütfen unutmayın! Ve eğer bronzlaştırıcı kullanmak istiyorsanız, elinizi korkak alıştırmanız gerekir.

Ayrıca kızarıklık ve cilt lekeleri, sarışınların açık tenlerinde kendini daha çok belli edebilir. Bu nedenle, orta ile yüksek kapatıcılıkta bir makyaja yönelmeli ancak bunu yaparken doğru ürünler kullanarak aşırıya kaçmamaya özen göstermelisiniz.

Bu içerik de ilginizi çekebilir: Tarte Shape Tape Concealer İnceleme: Fiyatına Değer mi?

admin

Severek yazdığım, sizlerle dertleştiğim mekan burası. Hayattan zevk alarak yaşamak mı istiyorsun? Bi yere gitme. Zevosis'i takip et.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu