Makyaj

En İyi Avon Parfümleri

Hepimizin bildiği üzere kokumuz imzamızdır. Koku hafızası öyledir ki insanları yüzlerinden, söylediklerinden çok kokuları ile hatırlarız. Tıpkı bir aksesuar gibi, makyaj gibi parfümler de imajımızı oluşturan önemli parçalardan biridir. Bu yazımızda sizler için en sevilen Avon parfümlerini listeledik! Hem uygun fiyatlı hem kaliteli parfüm arayışındaysan bu yazı tam sana göre!

 • Far Away

İlk çıktığı günden bu yana hala Avon’un en sevilen parfümlerin biri olan Far Away, çiçeksi, baharatlı kokuları sevenlerin bayılacağı bir parfüm. İçerisinde sandal ağacı, yasemin, frezya notalarını barındıran bu parfüme pudralı bir vanilya kokusu eşlik ediyor. Bir iki sıkımda bile tende anında ısınan ve bütünleşen Avon’un bu parfümü, kalıcılığıyla da göz dolduruyor.  Gün boyu tende kalan ve gittiğiniz her yere çiçeksi ve oryantal bir kokuyla sarmalan Far Away popülerliği geçmeyen parfümlerden. 50 ml olarak satışına sunulan bu parfümün fiyatı 160 TL civarında.

 • Wish of Love

Avon’un klasikleşmiş parfümlerinden biri olan Wish of Love, özellikle yaz aylarının vazgeçilmezi. Kiraz çiçeği, kızılcık, gül, sandal ve sedir ağaçlarının birleşiminden oluşan bu parfüm için tatlı çiçek esanslarını içeren bir koku diyebiliriz. Sıktığınız andan itibaren bahar esintisi yaratacak bu parfümün kalıcılığı ise orta seviyede. Tam bir fiyat performans ürünü olan bu parfümün 50 ml’si 32 TL civarında.

 • Avon Attraction Desire 

Kırmızı göz alıcı şişesiyle dikkatleri üzerine çeken Avon Attraction Desire oryantal koku ailesinden. Kiraz esansı, arap yasemini ve amber kokularını içeren bu parfüm, yüksek kalıcılığıyla da kullananlardan tam not almış durumda. Kadınsı, sıcak kokuları sevenlerin beğenebileceği bir parfüm olan Avon Attraction Desire, internette 50 ml’si 125 TL civarında.

 • Avon Incandessence
Avon Incandessence

2016 yılında satışa sunulan Avon’un bu parfümü zambak, siklamen, orkide,  lale ve şakayık notalarını içeren çiçeksi meyveli bir koku. Her mevsim günlük olarak kullanabileceğiniz bu parfüm kalıcılıktan da geçer not alıyor. Kullandıktan sonra kişiye bahar enerjisi veren Incandessence, 50 ml 90 TL civarında.

 •  Perceive Oasis

Menekşe yaprakları, beyaz şakayık ve misk notalarını eşsiz bir şekilde buluşturan Perceive Oasis, Avon’un en sevilen parfümlerinden. Fresh, taze kokular tercih edenlerin favorisi olacak Perceive Oasis, hafif bir koku olmasına rağmen kalıcılığı oldukça yüksek. Ferahlatıcı bir koku arayışı içerisindeyseniz bu koku tam size göre olabilir. 50 ml şeklinde satışa sunulan şık cam şişeye sahip parfümün fiyatı 80 TL civarında.

 • Avon Her Story Love
Avon Her Story Love

Avon’un 2020 yılında tüm kadınlar için bir ilham kokusu sloganıyla çıkardığı Avon Her Story Love, sade, şık cam şişesi ve feminen kokusuyla mutlaka denemeniz gerek bir parfüm. Bergamut, şeftali çiçeği, pembe biber, mor zambak, paçuli, iris çiçeği notaları ile birlikte harmanlanmış yumuşak ama etkileyici bir koku. Çiçeksi notaların baharatla iç içe geçerek oryantal bir uyum yakaladığı bu parfüm, kokum farkedilsin diyenlerin şans vermesi gereken bir ürün. Kalıcılık konusunda da oldukça başarılı olan Avon Her Story Love internette 50 ml şeklinde 95 TL civarında satışa sunuluyor.

 • Avon Rare Pearls

2004 yılında satışa sunulan ve o zamandan bu yana hala birçok kişinin favorisi olan Avon Rare Pearls, odunsu ve misk temelini net bir şekilde hissettiren aynı zamanda çiçek kokularının hakim olduğu bir parfüm. İçeriğinde gül, erik, bal, biber, misk, sandal ağacı notalarını barındıran Avon’un bu parfümü vintage esintileri de taşıyor. Eskileri anımsatan bu koku özellikle kış aylarının vazgeçilmezi. Tatlı kokulardan sıkılmış olanların seveceği bir parfüm olan Avon Rare Pearls kıyafetlerinize yapışacak bir koku olacak. 50 ml’lik zarif şişesiyle de zarif bir görüntü sunan ürünün fiyatı 95 TL civarında.

 • Avon Maxima
Avon Maxima

Kadınsı, naif, çekici kokuları sevenlerin bayılacağı bir parfüm Avon Maxima. Parfümün temel notlarında nektarin ve yasemin bulunuyor. Sonsuzluğun çiçeği adı verilen ve gençlik verdiği vadettiği söylenen altın otu ile de  sıcak, yumuşak bir etki bırakıyor. Avon’un en sevilen çiçeksi parfümleri arasında olan Maxima, ağır kokuları sevmiyorsanız tercih edebileceğiniz bir koku. Kalıcılıktan da tam not alan bu parfüm altın şık ambalajıyla daha kokuya ulaşmadan kişiyi etkisi altına aldığını söyleyebiliriz. 50 ml şeklinde sunulan bu parfümün fiyatı 105 TL civarında

 • Avon Viva la Vita

2016 yılında satışa sunulan bu parfüm gerek şişesi gerekse içinde barındırdığı koku notalarıyla Avon’un gözde parfümlerinden biri. Mor şişesi ve çiçeksi kokusuyla prensesmişsiniz gibi hissettiren bu parfüm güneşli ve parlak İtalya’dan esinlenerek oluşturuldu. Gerçekten de tam bir ilkbahar-yaz kokusu olan  Viva la Vita’nın insana enerji veren bir aromaya sahip. Enerji ve iyimserlikle şarj olacağınız bu parfüm 8 saate kadar kalıcılığı garantiliyor. İçerisinde pink lady elma, mimosa ve sandal ağacı notalarını barından parfüm meyvemsi, çiçeksi ve odunsu kokularını kapsıyor. 50 ml’lik şişenin fiyatı 75 TL civarında.

 • Avon Perceive
Avon Perceive

Avon Perceive Soul her yaştan kadının kullanabileceği bir tarzda olan bir parfüm. Ferahlatıcı bir kokuya sahip olan bu parfüm içerisinde beyaz biber, sarı frezya ve gardenya aromalarını barındırıyor. Ferah çiçek kokusu sevenlerin beğenebileceği bu parfüm uzun süre kalıcı kokusuyla da tek kullanımda bile gün boyu ferahlığı sürdürmenizi sağlar. Şık cam tasarımına sahip şişesiyle hoş bir görüntü sunan Avon Perceive parfümün 50 ml’si 80 TL, 30 ml’si 52 TL civarında.

 • Cherish the Moment

Sevginin ve paylaşmanın parfümü olarak tanımlanan Avon Cherish the Moment içerisinde yasemin, zambak, misk ve kremsi odun notalarını barındırıyor. Parfümü sıktığınız andan itibaren sanki çiçek bahçesindeymişsiniz gibi bir hisse götürüyor sizi. Yasemin kokusu baskın olarak alınıyor ancak bu sıkıldıktan birkaç dakika sonra odunsu kokuları da alabiliyorsunuz.  Hafif, çiçeksi, tatlı kokuları sevenlerin iyi anlaşacağı bu parfüm kalıcılık yönünden de başarılı. Ürün orijinal olarak 50 ml şeklinde minik tatlı bir şişe içerisinde geliyor. Tasarım açısında da şık olan Cherish the Moment internette 95 TL civarında.

 • Avon Luck For Her
Avon Luck For Her

İçeriğinde ışıltılı turunçgil, nefis böğürtlenler, beyaz çiçek buketleri ve kadifemsi gül yapraklarını bulunan Avon’un bu parfümü şekerli kokuları sevenlerin tercih edebileceği bir ürün. Çiçeksi meyve kokularıyla sarmalanmış bu parfüm tasarımıyla da kokusuyla da etrafa tatlılık saçıyor. 50ml şeklinde şişelenmiş Avon Luck For Her internette 105 TL civarında.

 • Avon Eve Truth

‘Kendin olmak güzeldir’ mottosuyla satışa sunulan ve hemen hemen herkesin beğenisi toplayan bu parfüm Avon’un favori kokularından. 50ml yeşil kristal bir cam şişeye sahip Avon Eve Truth, narin şakayık, taze nar ve tatlı sedir ağacının büyüleyici kokusunu barındırıyor. Hem hafif hem iddialı bir koku arayışı içerisindeyseniz Avon Eve Truth sizin parfümünüz olabilir. Ürün 30ml şeklinde de satışa sunuluyor. 30 ml’si 50 TL civarındayken 50 ml’si 90 TL civarında.

 • Little Sequin Dress

Bahar aylarının vazgeçilmezi olan Little Sequin Dress, çiçeksi kokuların yanı sıra odunsu esansları da sevenler için tasarlanmış çekici bir parfüm. Enerjik turunçgiller, zarif gardenya ve seksi sandal ağacının birleşimiyle ortaya çıkan bu eşsiz koku şekerli parfümlerden hoşlanmayanların rahatlıkla tercih edebileceği bir parfüm.  Gün boyu üzerinizden çıkmayacak bu parfüm orijinal 50 ml lik şişesi ile geliyor. Feminen kokuları sevenlerin uzun süre kullanacağı bu parfümün fiyatı 100 TL civarında.

 • Avon Luminata
Avon Luminata

Kalıcılığı çok yüksek anlamına gelen Edp parfüm sınıfında yer alan Avon Luminata 50ml lik pırlanta kesimli cam şişesiyle göz alıyor. Misler gibi kokan bir şakayık, vanilya ve frambuaz üçlüsünü içeriyor. Ağır, rahatsız edici şekerli bir kokusu olmayan ancak şekerli parfüm sevenlerin çok beğenebileceği tatlı çiçeksi bir kokuya sahip. Çok az bir sıkımda bile kokuyu teninize hapseden ve uzun süre uçmadan kalan bu parfümün satış fiyatı 105 TL civarında.

 • Avon Dreams
Avon Dreams

Masumiyet, saflık, gençlik gibi duyguları çağrıştıran bu parfüm içerisinde erik, armut, bergamot, iris, gül, yasemin, misk, sedir, vanilya notalarını barındırıyor. İlk sıkıldığında etrafı pudramsı bir koku çevrelerken ardından ferahlatıcı çiçeksi kokular eşlik ediyor. Tazeleme isteyen orta kalıcılıktaki bu parfüm 50ml lik pembemsi bir şişe ile geliyor. Parfümün internetteki fiyatı 210 TL civarında.

 • Avon Rare Amethyst
Avon Rare Amethyst

2015 yılında satışa sunulan Avon Rare Amethyst parfüm , çekici , büyüleyici ve şehvetli mücevher olarak nitelendirilen kadınsı bir koku. İçerisinde baskın olarak menekşe bulunurken sandal ağacı ve erik esansları eşlik ediyor. Sıcak, hafif, tatlı bir koku olan Rare Amethyst mor şık bir tasarıma sahip. EDP grubundan olan parfümün kalıcılığı ise oldukça yüksek. Fiyat performans parfümlerinden olan Avon’un bu parfümü 50 ml’si 80 TL civarında.

 • Avon Ungaro

Dünyaca ünlü tasarımcı Emanuel Ungaro tarafında tasarlanan bu parfüm özgüven sahibi ve baş döndürücü kadın kokusu olarak tanımlanıyor. Parfümün üst notalarındaki bergamot, frezya ve biber; orta notalarındaki akasya ve lotus ile bütünleşiyor. Oldukça kadınsı olan bu parfüm pembe rengi ve kum saatini andıran şekliyle kadını ve cazibeyi vurguluyor. EDP grubundan olan Ungaro gün boyu üzerinizden uçmayan girdiğiniz her ortama önce kokunuzun geleceği etkili bir parfüm. 50 ml’lik şişenin fiyatı 290 TL civarında.

 • Avon Secret Fantasy Star

Çiçeksi kokular yerine daha şeker kokan parfümlerden hoşlanıyorsanız Secret Fantasy size göre. Kokusu kadar şişesi de oldukça tatlı olan bu parfüm içerisinde mandalina, portakal erik, yasemin, şakayık ve sandal ağacı esanslarını içeriyor. EDT parfüm grubundan yani orta kalıcılığa sahip bu parfümün fiyatı  70 TL civarında.

 • Avon Celebre

İçeriğinde yasemin, beyaz şeftali, misk ve odunsu notaları barındıran Avon Celebre parfüm meyveli bir çiçek kokusu. 50 ml lik oval bir şişe tasarımına sahip bu parfüm tıpkı bir yaz esintisini anımsatıyor. Kalıcılığı orta seviye diyebileceğimiz her yaştan kişinin rahatlıkla kullanabileceği parfümün fiyatı 70 TL civarında.

Bu içerik de ilginizi çekebilir: Feromon Nedir? Feromon Kokusu Neye Benzer?

admin

Severek yazdığım, sizlerle dertleştiğim mekan burası. Hayattan zevk alarak yaşamak mı istiyorsun? Bi yere gitme. Zevosis'i takip et.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu