Makyaj

Göz Kapağının Sarkma Sebepleri Nelerdir? Düşük Göz Kapağı Makyaj Önerisi.

Dış güzelliğimize etki eden ve estetik anlamda görüntümüzü olumsuz yönde etkileyen göz kapağı sarkması neden olur? Göz kapağı sarkmasına tetikleyen durumlar nelerdir?

Sizler için bu konuyu araştırdık ve bilinmeyen yönlerini bugün ki yazımızda detaylandırdık.

Göz Kapağı Sarkması Nasıl Engellenir?

 

Göz kapağı sarkması nedenleri nelerdir tedavisi nasıl yapılır?

Tıbbi adı pitos olarak adlandırılan göz kapağı sarkması, beyin ve sinir sisteminde bağlı olan sinir uçlarında oluşan hasarlara bağlı olarak ortaya çıkmaktadır. halk arasında göz kapağı sarkması çevresel faktörlere bağlı olarak ortaya çıktığı bilinse de uzmanların yaptığı açıklamalara göre göz kapağı sarkması, sinirlerde oluşan hasarlar dan dolayı ortaya çıkmaktadır.

Herhangi bir uzmana danışmadan çeşitli estetik operasyonları ile göz kapağı sarkmasından kurtulmaya çalışılmaktadır.

 

Göz kapağı sarkması belirtileri nelerdir?

Göz kapağında oluşan sarkmanın en belirgin özelliği olarak kapağının kirpiklere doğru aşağı inmesidir.

  • Görmede bulanık sorunlarının oluşması.
  • Gözde iltihaplanma rahatsızlığının oluşması.
  • Gözlerin hareketlerinde oluşan kısıtlamalar.
  • Baş ağrısının meydana gelmesi ve baş dönmesi gibi bir takım durumlar göz kapağı sarkmasına en belirgin belirtilerini oluşturmaktadır.

Göz kapağı sarkması sonucu oluşan hastalıklar nelerdir ?

Göz kapağı sarkması göz kaslarının gevşemesi ile ortaya çıktığı için gözde çeşitli hastalıkları da beraberinde getirmektedir.

Örneğin gözde oluşan ödemler, gözün retina kısmında oluşan bozukluklar, göz tümörleri gibi çeşitli rahatsızlıklar göz kapağı sarkması sonucu ortaya çıkmaktadır.

Göz kapağı sarkması tedavisi nasıl yapılır?

Göz kapağında oluşan sarkma sonucu bir an önce hekime başvurmakta fayda olmaktadır. Sarkmanın nedeni uzmanlar tarafından araştırılarak gerekirse cerrahi bir müdahale yapılmaktadır.

Bazen göz kapağındaki sarkmanın nedeni ciddi bir sorun olmayabilir.

Göz kapağı sarkması için doğal tedavi yöntemleri nelerdir?

Göz kapağı sarkması için mutfağınızdaki bazı besinlerden yardım alabilirsiniz.

Salatalık

Salatalık içerisinde barındırdığı faydalı enzimler ile onarıcı bir özelliğe sahiptir. Salatalığı derin dondurucuyu 15 dakikalığına bırakın.

Ardından donmuş salatalığı dilimleyerek gözlerinizin üst kısmında 30 dakika kadar bekleyin.

Üzüm

Üzüm içerisinde bulunan resveratrol maddesi ile göz kapağı sarkmasına oldukça iyi geldiği bilinmektedir.

Hem yüz sarkmasını engellemek de hem de göz çevresinde bulunan karışıklıkları önlemektedir.

Üzümü blenderdan geçirin ve püre haline gelmiş üzüm kürünü göz çevrenize sürün. 20 dakika bekletin ardından su ile güzelce yıkayınız.

Düşük Göz Kapağı İçin Makyaj Önerileri

Düşük göz kapağına sahip insanların makyajı çok çabuk dağılır ve etrafa bulaşır. Bu rahatsızlık verici durumdan kurtulmak için makyaj yaparken bazı noktalara dikkat edilmelidir. Düşük göz kapağınız varsa işte sizler için makyaj önerileri..

 

Suya Dayanıklı Makyaj Malzemeleri Kullanın

İmkanınız varsa suya dayanıklı, su geçirmez ürünler kullanmanız sizin için daha iyi olacaktır. Böylece makyajınızda daha az dağılma yaşarsınız.

 

Mutlaka Baz Kullanın

Göz kapakları katlandığı için göz çizgilerinin arasında makyaj birikir ve makyaj dağılır. Bunların olmaması için makyaj uygulamasından önce gözlere göz farı bazı mutlaka uygulanmalıdır. Böylece makyajın dağılmasının önüne geçmiş olursunuz.

 

Makyajı Uygularken Karşıya Bakın

Genelde makyaj yapılırken aşağı bakılır ve gözler kapatılır. Fakat düşük göz kapaklarına sahipseniz bunu yapmamalısınız, tam karşıya bakmalısınız. Böylelikle makyajınızı daha iyi uygularsınız.

 

Göz Farını Katlanma Bölgesinin Biraz Üstüne Uygulayın

Göz farını uygularken, gözün katlanma bölgesinin (kıvrımın) biraz üstüne uygulayarak farın daha belirgin olmasını sağlarsınız. Fakat far seçimi olarak siyah, lacivert gibi koyu tonlara yönelmeyin. Bu tonlar gözlerinizin lekelenmiş gibi görünmesine yol açacaktır.

Maskarayı Orta Kirpiklere Uygulayın

Maskara uygularken iç ve dış kirpikler yerine orta kirpiklere uygulamanız gözlerinizin şeklini dengeye sokacaktır.

 

Pırıltılardan Kaçının

Normalde göz makyajı sırasında kaş kemiklerinin üzerine açık tonda pırıltılı uygulama yapılır. Fakat düşük göz kapağına sahip olanlar bundan kaçınmalıdır. Kaş kemiğinin üzerine değil de göz açıkken görünen bölgenin ortasına parlak tonları uygulamanız daha iyi olacaktır.

 

Eyeliner Sürüş Şekli

Düşük göz kapağına sahip gözleri daha kalkık göstermek için, gözün dış kısmından kaşın bitiş noktasına doğru çekilen kuyruklu eyeliner, gözlerinizi daha iyi gösterecektir.

admin

Severek yazdığım, sizlerle dertleştiğim mekan burası. Hayattan zevk alarak yaşamak mı istiyorsun? Bi yere gitme. Zevosis'i takip et.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu