Yaşam

Uranüs Retrosu Başlıyor! Uranüs Retrosu Nedir?

Bu Ağustos bize başka bir Uranüs Retrosu getiriyor. Hadi biraz bunun hakkında konuşalım…

Bugüne kadar en azından “Merkür Gerilemesi” hakkında bir şeyler duymuşsunuzdur. En rezil ve en popüler geri gidiş bu olsa da kesinlikle tek önemli olan değildir! Her gezegensel retro, keşfedilmeye değer kendine özgü özelliklere ve etkilere sahiptir.

Retro Nedir? Retro’ları Anlamak, Hayatta Kalmanızı Sağlar…

Retro, aşağı yukarı bir optik illüzyondur. Aslında tam olarak farklı hızlarda hareket eden gezegenlerin yarattığı göz hilesi sonucu bir gezegen gökyüzünde geriye doğru hareket ediyormuş gibi göründüğü zamana verilen isimdir.

Gökbilimciler yüzyıllar önce bu geçişlerin daha bilimsel yanını anlayabilmiş olsa da gezegensel gerilemelerin ruhsal etkileri hala biraz muamma! Retro’ları anlamak biraz zor olabilir; gezegenin enerjisi, doğrudan olduğu zamana göre daha az öngörülebilir, daha içsel ve bazen daha yıkıcı hale gelir. Bu öngörülemeyen davranış, Uranüs retro’suna baktığımızda daha da belirginleşiyor.

 

Asi Uranüs Önderliğinde Kişisel ve Toplumsal Değişim

Uranüs “asi” gezegen olarak bilinir. Devrimci rolünü oynayan Uranüs, kişisel ve toplumsal seviyelerde değişimi tetikler. Kargaşa bu bölgeyle birlikte gelir ve genellikle birkaç sürprizi de beraberinde getirir. Bu gezegensel enerjiyi anlamak için anahtar kelimeler ‘yenilik, çığır açan ve isyan’dır. Bu enerjiyi gerileme enerjisiyle birleştirirsek, sınırlarımızı sınamak ve sağlam durmayan her şeyi yok etmek zorunludur. Taze ve yeni bir şeye yer açmak için durağan veya modası geçmiş her şey temizlenebilir.

Uranüs retrosu, her yıl 155 gün süren düzenli bir döngüdür. Bu, bize ne kadar esnek olabileceğimizi gösteren bir iç ve dış karışıklıktır. Bir süredir durgun hissediyorsanız, geri giden Uranüs, hayatınızda yeniden hareket yaratmak için gerekli olan tutum ve bakış açısı değişikliklerini tetikleyecektir.

Uranüs Retrosu Ne Zaman?

Uranüs retrosu 19 Ağustos’ta 14° Boğa burcunda başlıyor ve 18 Ocak 2022’de 10° Boğa’da direkt istasyon yapana kadar sürecek.

Uranüs Boğa Burcunda: Zorlu Bir Yolculuğa Hazır mısınız?

uranüs retrosu ne zaman

Bu geçişin yolumuza getirdiği tüm enerjiyi anlamak için Uranüs’ün Boğa burcunda olmasının etkilerini anlamamız gerekir.

Boğa, aşk, uyum, duygusallık ve dişil enerjinin gezegeni olan Venüs tarafından yönetilir. Boğa’yı genellikle inatçılık, hafif ila orta dereceli hedonizm ve fiziksel dünya ile ilişkilendiririz, ancak bundan daha fazlası var. Boğa, aynı zamanda para, öz değer, güvenlik ve değerlerimizle ilgili olan astrolojideki ikinci evle ilgilidir. Daha büyük temalar güzellik, istikrar ve somut gerçekliktir.

Bunu yukarıda bahsettiğimiz Uranüs’ün enerjisiyle karşılaştırırsak, bir miktar gerilim olacağı oldukça açık hale gelir. Ne de olsa Boğa enerjisi konfor bölgesini sever ve Uranüs değişimi getirendir. En uyumlu eşleşmeler değiller, orası kesin! Korkmayın, ancak bu ikisi farklılıklarını uzlaştırırken zorlu bir yolculuğa çıkabiliriz…

Kişisel Özgürlük ve İçsel Değişim

Çoğu zaman, Uranüs gerilemesi yoluyla ortaya çıkan değişiklikler, daha fazla kişisel özgürlüğün yolunu açar. En çok etkileneceğiniz yaşam alanları hakkında daha fazla ayrıntı görmek için Uranüs’ün haritanızda nereye düştüğüne bakmalısınız.

Hayatınızda büyük bir değişiklik olmasını beklediyseniz veya başlatmaya çalıştıysanız ancak hiçbir şey olmadıysa, Uranüs retrosu ihtiyacınız olan ekstra itici güç olabilir. Bu geçiş, istenen değişikliği mümkün kılmak için gerekli olan tutum veya davranıştaki içsel değişimi tetikleyecektir.

Bu geçiş esnasında, yükünüzü azaltmayı ve dağınıklığı gidermeyi düşünün. Hayatınızda sizin için neyin önemli olduğunu belirleyin ve bunlara daha fazla zaman ve alan ayırın.

Boğa’nın etkisi, güzelliği kucaklamaya yardımcı ve potansiyel olarak katartik olacaktır. Boğa, şehvetli Venüs tarafından yönetilir, bu nedenle bu birleşik enerjinin sizi fiziksel güzelliğin katı bakış açılarından kurtarmasına izin verin. Kendinizi nasıl sunduğunuzla ilgili deneyler yapın ve dünyayla yeniden bağ kurmak için daha eğlenceli bir yaklaşım benimseyin.

Uranüs Boğa’dayken Nelere Hazırlıklı Olmalıyız?

Geri giden Uranüs’ün etkisini daha da net görebilmek için, onun özelliklerine bir göz atalım. Uranüs ve diğer gezegenler arasındaki ilişki, etkileneceğimiz daha spesifik yolları netleştirmeye yardımcı olabilir. Ne de olsa, yalıtılmış bir geçiş yoktur; çevreleyen enerjiler önemlidir ve her bir bireyin hayatımızda nasıl tezahür ettiğini etkileyebilir.

Her şeyden önce, Uranüs 19 Ağustos’ta Merkür ile üçgen açı yapacak ve aynı gün geri hareket başlayacak. Bu enerji, birden fazla yönden son derece yaratıcıdır. Kendinizi daha fazla zihinsel esnekliğe sahip bulabilirsiniz, ancak daha da önemlisi, bir ilham kıvılcımı, problemlerinizin çoğuna yaratıcı çözümler üretmenize yardımcı olabilir. Bu aynı zamanda beceri gelişimi için harika bir destektir, bu nedenle bir süredir ilerleme kaydetmiyor gibi hissediyorsanız, bu üçlü ihtiyacınız olan şey olabilir.

20 Ağustos’ta Uranüs Mars ile üçgen açı yapacak. Bu yön güçlü bir motive edicidir. Birleşik enerjileriyle Uranüs ve Mars, alışılmışın dışına çıkmanız ve işleri kendi yolunuzla yapmanız için ihtiyacınız olan desteği verecektir. Uyum sağlamak, yenilik yapmak ve denemeler yapmak için yaratıcılığınızdan yararlanın. Alıştığınızdan farklı şeyler yapmaktan korkmayın!

Uranüs’ün Güneş ve Ay ile üçgen açı yapacağı 6 Eylül’de Başak burcunda bir Yeni Ay olacak. Yeni Ay’ın ‘yeni başlangıç’ enerjisi göz önüne alındığında, bu, günlük rutininizi nasıl değiştirmek istediğinize dair kararlar almak için mükemmel bir gün olacaktır. Başak, astrolojide sağlık, iş ve alışkanlıklarla ilgili altıncı evle ilişkilidir. Eylül ayının başlarında, daha sağlıklı, daha mutlu veya daha üretken olmak için hayatınızın bu alanlarındaki şeyleri nerede değiştirebileceğinize bir göz atın.

Bir başka önemli Yeni Ay açısı, Uranüs’ün kavuşumları sırasında Güneş ve Ay ile bir karşıtlık oluşturduğu 4 Kasım’da Akrep burcunda olacak. Kaçındığınız her şey bugün başınıza gelecek! Gerginlikler taşacak ve gerekli değişiklikleri yapmak zorunda kalacağız. Ortaya çıktıkça hepsiyle mücadele etmek ve esnekliği benimsemek en iyi seçenek.

Sonuç Olarak Uranüs Retrosu ;


Özlemini çektiğimiz dış değişimi yaratmak için yapmamız gereken içsel değişiklikleri tetiklemek için harika olacak… Bu deneyim inanılmaz derecede güçlendirici olma potansiyeline sahiptir. Hepimiz hayatımızın bir noktasında durgun hissederiz, sürekli ilerleme mümkün değildir. Kendinizi böyle hissediyorsanız, bu gerilemeyi her seferinde bir adım olmak üzere tekrar hareket yaratmak için bir fırsat olarak değerlendirin.

Ve unutmayın, her burç bu geçişleri farklı şekilde ele alırken, her birinin bundan en iyi şekilde yararlanma potansiyeli var…

Bu içerik de ilginizi çekebilir: Çin Astrolojisi Episode 1: Çin Astrolojisi Burçları Nedir, Nasıl Hesaplanır?

admin

Severek yazdığım, sizlerle dertleştiğim mekan burası. Hayattan zevk alarak yaşamak mı istiyorsun? Bi yere gitme. Zevosis'i takip et.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu