İlişkiler

Bu Erkekler Size Asla Hak Ettiğiniz Gibi Davranmayacak! İşte Bir Beyefendi Olmayı Bilmeyen Erkeklerin 10 0rtak Özelliği

Beyefendiler ölmedi ama bu günlerde nadir bulunan bir tür olarak kabul ediliyorlar, nesli tükenmekte olan bir tür…Modern flört uygulamaları ne yazık ki erkeklerin artık kadınların kalbini kazanmak için nasıl centilmen olunacağını bilmelerine gerek olmadığını ortaya çıkardı. Buna rağmen, ilişkilerde hala beyefendi tip diye bir şey var ve bir de belirli kalibrede kişilik özelliklerine sahip diğer erkekler…

 

Beyefendi tip duygusal olarak zeki, saygılı, düşünceli ve uzlaşmacıdır. Kadınlarının gerçekten mutlu, korunmuş ve iyi bakılmış olmasını isterler. Kadınlarını kendi kararlarını almaya teşvik ederler ve onun üzerinde güç sahibi olmaya ihtiyaç duymadıkları için bu kararları desteklerler.

Bir erkek ya centilmendir ya da değildir. Bu öğretilemez. Eğer bir beyefendiyse, bu onun doğasında olduğu içindir. Yani tercihlerinizi centilmence değerlendirmesinin ve ihtiyaçlarınızı düşünceli bir şekilde karşılamasının, onun için içgüdüsel davranışlar olduğu anlamına gelir.

Bencil, düşüncesiz bir adama nasıl centilmen olunacağını öğretemezsiniz ve yapabilseniz bile bu, gönüllü olmak isteyeceğiniz bir iş değildir.

Flört ettiğiniz bir erkeğin asla hak ettiğiniz centilmen olmayacağını kanıtlayan karakter kusurlarının listesini şöyle toparlayabiliriz:

  • Kontrolcü ve sahiplenicidir.
beyefendi olamayan erkeklerin ortakla özellikleri

Kontrolcü veya talepkar bir adam, centilmen bir tip olmaktan uzaktır. Tercihlerinizin ne olduğunu sormaktansa size emirler yağdırması daha olasıdır.

Bir beyefendi, size özerklik ve kendi kararlarını veren bir birey olmanıza izin verecektir. Buna karşılık, kontrol eden biri, istediğini yapmanız için size baskı yapacak ve buna uymanızı sağlamak için genellikle manipülasyona veya tehditlere başvuracaktır.

Dikkat edin, çünkü kontrol eden tip aynı zamanda çok sahiplenici olma eğilimindedir. Size ne yapacağınızı söyleyebilmek ister.

Aradaki farkı özetlersek, bir beyefendi sadece hayatınızın bir parçası olmak ister ve onu kontrol etmekle ilgilenmez. Kontrol eden biri ise size tamamen ‘sahip olmak’ ister. Çoğu zaman, birinin sizi bu kadar kontrol etmesinin veya sahiplenmesinin nedeni, bir saplantı geliştirmesidir. Sizden ayrı bir yaşamları yoksa, size olan takıntıları tehlikeli bir hal alabilir. Arkadaşları veya hobileri yoksa, sizi ve kararlarınızı saplantı haline getirmeleri ve bağımsızlığınıza müdahale etmeleri için potansiyel olarak çok fazla alan var demektir. Onsuz bir yere gitmek istediğinizde üzülen biriyle olmaktansa, sizi kendi hayatınıza sahip olmaya ve kendi işinizi yapmaya teşvik eden birini bulmak önemlidir.

 

  • Sabırsız ve sinirlidir.

Birinin karakter kusuru sinirlilik veya sabırsızlıksa, o kişinin asla hak ettiğiniz beyefendi olmayacağını ve bunun yerine kendini tekrarlayan duygusal bir suçlu olacağını bilin.

Halbuki bir beyefendi soğukkanlıdır, sakindir ve zor durumlarda kendini toparlamayı bilir. Sinirlenmeden makul miktarda sıkıntıyı tolere edebilir. Sakin ve rahat kalabilir çünkü bunun ilişkiniz için en iyisi olduğunun bilincindedir. İlişkide barışı koruyorsa, bu ilişkinin mutlaka çatışmasız olduğu anlamına gelmez, bu sadece potansiyel tartışmaları bir centilmen gibi halledebileceği anlamına gelir. Siz hala hazır olmadığınız için Uber’i iptal etmek zorunda kalmasından rahatsız olsa bile…

Bir erkeğin size sert davranmanın moralinizi bozacağını ve buna değmeyeceğini anlaması için olgunluk gerekir. Sinirlenmek bütün bir akşamı mahvedebilecek bir vızıltıdır ve o bundan kurtulacak kadar akıllıdır.

Kadınlar sabrın kalitesinin ne kadar önemli olduğunu hafife alırlar ve çoğu zaman bir erkekteki olgunlaşmamışlığın en büyük belirtilerinden birinin sabırsızlık olduğunu fark etmezler.

Instagram profiliniz için birkaç fotoğraf çekmek veya bir Uber’i iptal etmek zorunda kalmak onu bu kadar sinirlendiriyorsa, gerçek sorunlar ortaya çıktığında ne olacak? Bu sinirlilik düşmanlığa mı dönüşecek? Saldırganlık mı? Şiddet? Öğrenmek için beklemeyin!

 

  • İnatçıdır ve uzlaşmacı değildir.

Belki de en kötü karakter kusuru inatçılıktır. İnatçı bir adam, işleri sizin arzu ettiğiniz şekilde yapmanızın sizi daha mutlu edeceğinin farkında olsa bile, her zaman kendi bildiği gibi yapmanızı sağlamaya çalışır. İnatçıysa, bencillik gösterecek ve ihtiyaçlarınızı veya isteklerinizi karşılayacak tipte olmayacaktır. Bunlardan herhangi biri size bir beyefendinin özellikleri gibi geliyor mu? Tabii ki değil.

Bir centilmen, yapmak istemediği bir şeyi yapacak kadar kibardır, sırf sizin yapmak istediğiniz bir şey olduğu için. Yürümekten nefret etse de siz denemek istediğinizi söylediğiniz için sizinle doğa yürüyüşlerine katılabilir. Bu konuda isteksiz veya sinirli davranmayacak ve sizi mutlu ettiğini görebildiği için bundan zevk bile alacaktır.

Sizi mutlu görmek kendisini de mutlu etmek için gereken tek şeyse, bir beyefendi buldunuz demektir, tebrikler!

 

  • Provokatördür.

Provokatör, kasıtlı olarak yanlış davranan, sınırlara saygı duymayan veya birilerini, insanların düğmelerine basmaktan tatmin olduğu için kışkırtan kişidir. Tartışma başlatmaktan ve güçlü tepkiler uyandırmaktan hoşlanırlar ve bu konuda bir sadist ile aynı karakter özelliklerinden bazılarını paylaşırlar.

Provokatörler genellikle olgunlaşmamış ve edepsizdir. Sınırları zorlarlar ve çizgiyi aşarlar ve bu genellikle güçle ilgilidir. Sizden yoğun bir tepki çekebileceklerini görerek, üzerinizde güçleri varmış gibi hissederler.

Beyefendiler ilişkilerinde barışı ve pozitifliği korumakta doğal olarak iyi olsalar da provokatörlerin sizi kışkırtma, kızdırma ve hatta çileden çıkarma olasılıkları yüksektir. Bazen amaç, üzerinizde hakimiyet veya güç kurmaktır. Diğer zamanlarda ise sadece onun genel varlığını saran can sıkıntısı yüzünden tahrik edilirsiniz. Her iki durumda da bir beyefendinin içinizdeki en iyiyi ortaya çıkaracağını, ancak bir provokatörün içinizdeki stresi dışarı çıkaracağını unutmayın!

 

  • Tembel ve düşüncesiz davranır.
beyefendi olmayan erkekler

Tembel birinin centilmen olamamasının nedeni, romantik jestlerin, düşünceliliğin ve özel randevuların düzenlenmesinin çaba gerektirmesidir. Basitçe söylemek gerekirse: Beyefendiler çaba harcarlar. Bu yüzden kadınları bıkıp onları terk etmek yerine sürekli etraflarında olmak ister. Tembel erkekler ise çoğu zaman size kendinizi tatminsiz ve mutsuz hissettirir ve bunu değiştirmek için çaba harcamayı denemez bile çünkü tembeldir.

 

  • Meraklı ve güvensizdir.

Beyefendi erkekler nadiren araştırmacı veya şüphecidir. Tam tersi kendileri de daha güvenilir olma eğilimindedir ve partnerlerine özgürlük ve alan sağlarlar. Halbuki bir erkek sürekli sizi sorguluyorsa, size güvenmiyorsa pek de centilmen olduğu söylenemez. Her şeyinize karışıyorsa, her zaman telefonunuzu görmek istiyorsa veya doğası gereği suçlayıcı ve küstahsa, asla hak ettiğiniz beyefendi olmayacaktır.

Müdahaleci ve mahremiyetinizi ihlal eden biriyle birlikte olmak istemezsiniz. Hayatınıza burnunu sokmanın kabul edilebilir olduğunu düşünen biriyle birlikte olmak sizi asla mutlu etmeyecektir.

 

  • Hatalarını kabul etmez.

Bir adam hatalarını sahiplenmek yerine her zaman sorumluluktan kaçıyorsa ve eylemlerinin sorumluluğunu alamıyorsa, muhtemelen bir suç değiştiricidir. Her zaman bir bahane sunacak veya suçlayacak başka birini (veya bir şey) bulacaktır. Yapacağı son şey, yaptığı bir hatayı kabullenmektir.

Bu tip bir adam asla centilmen olamaz çünkü asla samimi bir özür dileyemez.

Belki de narsistik mükemmel imajını korumaya çalışıyor veya hatalarından sorumlu tutulmanın üstesinden gelebilecek kadar olgun olmadığı bir sorumluluk eksikliği bozukluğu vardır. Hatalı oldukları gün gibi ortada olsa da hatalarını kabul edemezler ve samimi bir özür dileyemezler. Bu da genellikle çok çekici olmayan bir üstünlük kompleksinden veya ciddi bir olgunluk eksikliğinden kaynaklanır.

 

Her iki durumda da bu karakter kusuru büyük bir kırmızı bayraktır. Evet, suçu üstlenmek olgunluk ve alçakgönüllülük gerektirir ve bu niteliklerden yoksun olan biri ile sağlıklı bir ilişki yaşayamazsınız.

  • İlişkinizde skor tutar.

Bir adam skor tutuyorsa, sizin için yaptıklarının veya sizin için harcadığı her liranın çetelesini tutuyorsa, ona kapıyı göstermekte gecikmemelisiniz. Geçmişteki hediyeleri veya sizin için yaptıklarını sürekli gündeme getirmeye devam ederse, o asla bir centilmen değildir.

Skor tutan erkek, sizin için yaptığı “iyi” bir şey yüzünden karşılık bekleyebilir veya bir şeye hakkı olduğunu düşünebilir. Şövalyelik böyle olmaz ve bunu bilmesi gerekir, ama unutmayın: Centilmen olmak öğretilemez.

 

  • Duyarsız ve anlayışsızdır.

Bir centilmen nasıl sizin duygularınızı ve bakış açınızı dikkate alıyorsa, bu adam duygularınızı o kadar görmezden gelir.

Bazı erkekler, empati kuramamak gibi temel bir karakter kusuruna sahiptir ve bu karakter kusuru varsa, o zaman kendini asla sizin yerinize koymaz ve kendi duygularını her zaman sizinkilerin üzerine koyar. Eğer sinirlenirse, sizin üzgün olmanızı umursayacak kapasiteye sahip değildir.

Onun duyguları her zaman sizinkinden üstün olacaktır. Sizi ağlatan bir şey söylediğinde bile üzülmez çünkü zihninde her zaman haklıdır ve hiçbir gözyaşı onda empati uyandıramaz.

Bu arada, bir beyefendi istemeden de olsa sizi herhangi bir nedenle ağlatırsa, tek isteyeceği bunu telafi etmek için ne gerekiyorsa yapmaktır.

 

  • Tutarsız ve güvenilmezdir.

Tutarsız bir insan ilişkilerinde de güven yaratamaz. Bu tür bir insan başlangıçta çekici ve vaatlerle dolu olma eğilimindedir, ancak eninde sonunda kendini yanlış tanıttığı ve yansıttığı ortaya çıkacaktır. Sadece ezberledikleri iyi adam repliklerini söylerler ama bu sözler hiçbir şey ifade etmez.

Gerçek bir beyefendi her zaman sözlerinin arkasında durur. Dürüst ve ahlaklı insanlardır. Yapacaklarını söyledikleri şeyleri takip ederler ve sevgileriyle de tutarlıdırlar.

Bununla birlikte, tutarsız biri, bir gün size iyi davranabilir ve ertesi gün size kötü davranabilir. Bunun gibi biri, örneğin tüm hafta sonu ortadan kaybolmak için Perşembe günü sizi tatlı mesajlara ve jestlere boğabilir. Bunu kaç kere hazmedebilirsiniz ki?

Bu içerik de ilginizi çekebilir: Erkekler Neden Sarhoşken Mesaj Atar?

admin

Severek yazdığım, sizlerle dertleştiğim mekan burası. Hayattan zevk alarak yaşamak mı istiyorsun? Bi yere gitme. Zevosis'i takip et.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu