İlişkiler

Nasıl Güzel Öpüşülür? Öpüşürken Nelere Dikkat Edilmeli?

Çiftler arasında öpüşmek yakınlaşmanın ilk adımlarıdır.

Belki bazıları için ilk öpücük bazıları için de ilk özel öpücük olabilir.

Bu gibi bir durumda öpüşürken nelere dikkat etmeli iyi bilmeniz gerekir. Çünkü ilkler ve özel duygu hissettiren anlar hiçbir zaman unutulmaz.

Öpüşmeye başlamadan önce ufak ufak dudak temasları, dudak kenarlarına konulan minik buseler koyarak ilerleyin.

Bu adımlar karşınızdakinin ve sizin daha çok heyecanlanıp daha çok zevk almanızı sağlayacaktır. Şimdi öpüşme anında nelere özen gösterilmeli ve nasıl hareket edilmeli detaylarına geçelim.

 

 

  • Ağız konusu

Ağız sağlığı her zaman önemlidir ancak sevdiğiniz kişinin yanına gidiyorsanız ağzınız her zaman daha güzel kokmalıdır.

 

Bu sebeple imkânınız varsa dişinizi fırçalayın ya da naneli şeker yiyin.

Hatta buluşacağınızı önceden biliyorsanız ağız kokutan soğan, sarımsak tarzı gıdalardan uzak durun.

 

 

  • Ağız şekli

Öpüşmenin ilk başlangıç her zaman anı önemlidir. Partneriniz ile öpüşme ambiyansına girdiğinizde ağzınızın duruş şekli daima kapalı olarak başlayın. Aksi takdirde karşınızdakine olumsuz bir etki ve tepki vermiş olursunuz.

  • Fransız öpücüğü

Gençlik zamanlarında ilk duyulan ve merak edilen Fransız öpücüğü olmaktadır. İlk öpüşme nasıl yapılır dendiğinde akıllara gelen ilk öpüşme şeklidir. Ancak bu öpüşme tarzını herkes istemeyebilir. Bu nedenle başlangıçta dudaklarınızı hafif aralayarak partnerinizin dilinin ucunu kabul etmesini beklemelisiniz. Sizde bu esnada sevdiğinizin dilinin ucunu kabul ederek öpüşmenin hazzını alabilirsiniz.

  • Diş

Öpüşürken dişleri geri planda tutmalısınız. Kimse öpüşme anında dişerle sık sık karşılaşmak istemez. Daha çok dudakları ve dili hissetmek her eşin ön planda tuttuğu yöntemdir. Diş rahatsız edicidir.

  • Gözler

Gözler öpüşme anında en çok mesajı veren yerdir. Aldığınız öpücüğün sizde yarattığı etkiyi karşı taraf gözlerinize bakarak anlayabilir. Genelde öpüşürken gözlerin kapanması ve bu kapanmanın istem dışı olması bu mesajı veren bir harekettir. Tabi gözlerinizin açık kalması da sevdiğinize birçok şey anlatabilir.

  • Beden dili

Birbirine yakınlaşan iki bedenin dudaklarda birleşmesi o anı özel kılmaya yetmeyebilir. Bu eyleme bir his katmak için beden dili şarttır. Hızlı çarpan kalp, ellerin saçlarda gezmesi, nefes alış verişlerin davetkâr olması karşınızdakine farklı duyguları da yaşatacaktır.

  • Eller

Öpüşme anında hareketsiz kalmak partnerinize heykel ile öpüşüyormuş hissi verecektir. Eller öpüşme anında önemlidir. Sevdiğinizin saçlarının arasında parmaklarınızı gezdirmek, ellerinizde sırtını okşamak, eşinizin yüzünü avucunuzla tutmak gibi basit hareketlerle öpüşmenizi renklendirmelisiniz.

  • Hissettikleriniz

Öpüşmek herkes ile paylaşılamayacak kadar özel bir duygudur. İlk teslimiyeti ifade eden bir davranıştır. Bu sebeple sevdiğinizle öpüşürken hissedilen duygular da özeldir. Kalbinizin son hızla çarpması, sevdiğinizin dilini kabul etmek, heyecandan ölecekmiş gibi hissetmek önemlidir.

  • Romantizm

Öpüşmeye ruh katan duygu romantizmdir. Sevdiğiniz ile yapacağınız öpüşme anlarında karşılıklı alt ve üst dudakları emmek farklı hissettiren duygudur.

Bu romantizmin dozu da eşlerin birbirlerine öpüşmede vurguladığı ve yaşattığı sert ya da nazik yaklaşım ile belli olmaktadır.

Ama aslında öpüşme anları her zaman ürkütmeden ve nazik olmalıdır. Karşı tarafı ne kadar arzuladığınızı ifade etmek için dudağını emerken mesaj verebilirsiniz.

admin

Severek yazdığım, sizlerle dertleştiğim mekan burası. Hayattan zevk alarak yaşamak mı istiyorsun? Bi yere gitme. Zevosis'i takip et.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu