Astroloji

İkinci Kova Dolunayı Gerçekleşiyor, Kemerlerinizi Bağlayın!

Kemerlerinizi bağlayın, çünkü bir sonraki dolunay sıradan bir dolunay değil! 22 Ağustos Pazar günü gerçekleşecek ikinci Kova dolunayı aynı zamanda ‘mavi ay’ olarak adlandırılıyor ve bu tür ay tutulmaları son derece şiddetli ve etkili hissediliyor. Asi Kova burcu titreşimlerinin ekstra güçlü olmasını bekleyebilirsiniz. İlginç, tahmin edilemez ve yıkıcı! Kova, gündelik hayatlarımızda kaçınmaya alıştığımız kusurlu parçalarımızı onarmak için bize dersler verecek.

 

Bu yaz pek de düşündüğünüz gibi geçmedi mi? Sizin için nasıldı? Kıyamet havası, yeni varyantlar veya bitmeyen aşı şöleni? Hayatınızdaki momentumun durma noktasına geldiğini hissediyorsanız, kozmosun geri kalanından çok uzakta değilsiniz. 22 Ağustos’taki çift dolunay, Kova burcunda arka arkaya ikinci ve mavi ay, bir duraklamaya sebep olacak ve dünyanın değiştiği (veya değişmediği) yollarla gerçekten başa çıkma şansını zorlayacak!


Temmuz Kova Dolunayı Neler Getirdi?


Temmuz’da yaşanan Kova burcundaki ilk dolunay, bireysel hak ve küresel değişim arasında bir hesaplaşma getirdi. Bir ‘mavi ay’ olarak da nitelenen Ağustos dolunayı ise aslında kozmik bir sürpriz çünkü bir sezon için fazladan bir dolunay… Ve kesinlikle biraz yardımı dokunabilir!

Son dolunaydan bu yana, Delta ve Lambda varyantları, Afganistan’daki kötü dış politikanın şiddetli sonuçları, Haiti’deki yıkıcı deprem ve Lübnan’da önlenebilir bir patlama gerçekleşti. Peki ama Kova değişimin işareti değil mi? Yeni ve fantastik bir yolda ilerlememiz gerekmiyor muydu?

 

Temmuz ayının dolunayı, Aslan’ın ilk derecelerindeki güneş ile Kova’nın başlangıcındaki ay arasında bir yüzleşme başlattı. Zıt burçlar, ideal olarak, bir madalyonun iki yüzü olarak çalışır: Kova devrimi başlatır ve Aslan onu yönetir. Yine de birbirinden ayrıldığında, iki inatçı, sabit burç, en kötü özelliklerini ikiye katlar. Sonsuza kadar entelektüel muhalif olan Kova, ideallerine yapışır ve hayatı karmaşıklaştıran gerçek dünya koşulları için empatiden yoksundur. Bu arada dünyaya kendi aynası gibi bakan Aslan, büyük resmi göremez. Sınıf küskünlüğünü ve bireycilik kültürünü bir araya getirdiğinizde, bir savaş alanına ya da pandemide yeniden tırmanışa sahip olursunuz.

kova dolunayıı

Belki de Temmuz’un Kova burcundaki dolunayı bize ne kadar az şey öğrendiğimizi göstermek için geldi, karantinanın bir aşamasının görünüşte sona ermesine rağmen, gerektirdiği değişimin hiçbir şekilde tamamlanmadığını hatırlatmak için. Aslan mevsiminde, kendi hikayelerimizin kahramanları haline gelerek ilahi bedenlenmemizi kucaklarız. Yelpazenin diğer ucunda, Kova’nın gözü her zaman tüm insan topluluğundadır ve büyük gezegenler Jüpiter ve Satürn 2021 boyunca Kova etki alanında hareket ederken, küresel ilerlemede hiçbir kesinti olamaz.

Ağustos Kova Dolunayı Neler Getirecek?


Ağustos 2021 mavi ayı, bu dersleri bu kez Kova ve Aslan’ın son derecelerinde, kapanışa ve doruğa getiriyor. Ay ile karşı karşıya geldiği gün, güneş Başak mevsimini başlatır ve Aslan’ın yaşanmış bilgeliğinden, doğrudan bir eylem ve karar moduna geçişi vurgular. Kova burcundaki son dolunay bize küresel çalkantı yerine küçüklüğümüzü hatırlattıysa, bu da gücü tekrar elimize almamızı sağlar. Kova’nın baskısı, bu gerçekliği yanlış giden bir Sims oyunu gibi hissettirerek, duyum ve şevkten ayrışmayı ilerletir. Neden bu kadar çok kararsızlık ve hayal kırıklığı ile matrise geri adım atmakla uğraşasınız ki? Neden 2020’nin eşofmanlarına girip kaybolmuyorsunuz?

 

Çünkü, sadece bir gün daha olsa, hala Aslan mevsimi olacaktı! Zodyak’ın kralına biraz saygı göstermelisiniz. Çevreleri ne kadar vahşi olursa olsun, en büyük Aslanlar, etraflarındakileri onurlandırarak içsel krallıklarını öne sürer ve onaylar. Aslanlar, zarafet ve büyüklük ayrıcalıklarını kucaklarken ilham verirler. Bu arada Kova’daki ay, ışık ve bilgi gezegeni Jüpiter’e yaklaşır ve her küçük hareketi olasılık ile titreştirir. Yeterince uzun süre dayanabilirsek, HIV aşılarının testlere girmesi, Britney Spears’ın hapisten çıkması, etik ve sürdürülebilirlik için bir miktar umut sağlayan laboratuvarda yetiştirilen etler menüde.

Bu ay bizi, hizmete adanmış burç olan Başak’ın alemine götürüyor; burada Mars, dürtü ve hırs duygumuzu asil bir amaca taşıyor ve Venüs, Terazi’deki tahtından, empati ve ilişkiselliğe her şeyden çok öncelik veriyor. Bu dolunay, kişisel hayatınıza haysiyet ve toplayabildiğiniz kadar nezaket aşılama çağrısıdır.

Kova vizyonunda, her birimiz bir insanlık vatandaşıyız, bütünün bir parçası olarak hareket eden bireysel bir aracıyız. Aslan’daki bu son dönüm noktasında, dolunay sizi burada olmaya, Matrix‘e geri yüklenmeye ve kaçmak isteyebileceğiniz şeylerle yüzleşmeye zorluyor! Aslan mevsiminin son saatlerinde, yeryüzündeki yerinizi teyit etmelisiniz.

Ağustos 2021 dolunayından en çok etkilenen burçlardan biriyseniz, iş hayatınızdaki bir rahatsızlık ve günlük rutininizde rahatsız edici kesintiler için kendinizi hazırlayın.

Vahşi çocuk Kova, tamamen devrim ve insancıllıkla ilgilidir ve temelde dünyayı iyileştirmek için buradadır. Dünya için daha iyi olabilmemizi sağlayacak kişisel ve anlamlı değişiklikler yapma konusunda zorlu dersler almaya hazır olun.

Kova Dolunayından En Çok Etkilenecek Burçlar

  • Boğa (20 Nisan-20 Mayıs)


Radikal bir değişime hazır olun sevgili Boğalar, çünkü dolunay onuncu evinize, diğer bir deyişle işgal ve çağrı duygusuna doğru parlıyor. İş ve özel yaşamınızı dengelemekte zorlanıyor musunuz? Eğer öyleyse, iş aramaya başlamanın zamanı gelmiş olabilir. İşyerinde yaptığınız fedakarlıklar öz bakımınızı etkiliyor olabilir veya değerleriniz şu anda yaptığınız işle tam olarak uyuşmadığı için kendinizi huzursuz hissedebilirsiniz. Kova burcundaki dolunay, anlam ve amaç arayışınızdaki detayları fark etmenizi sağlayacak, bu kolay bir ders değil. İş-yaşam dengenizi yansıtmak ve çağrınızı tezahür ettirmek için mavi ayın büyüsünü kullanın. Hayalinizdeki işi yazın ve var olduğunu söyleyin, özgeçmişinizi tazeleyin ve istediğinizden daha azına razı olmamayı unutmayın.

  • Başak (23 Ağustos-22 Eylül)


Başınıza gelen büyük bir aksama var, sevgili Başaklar. Kova burcundaki dolunay, rutininiz ve iş hayatınız ile ilgili olan altıncı evinizi harekete geçiriyor. Organize bir toprak burcu olarak, genellikle bir programınız ve planınız olduğunda kendinizi daha iyi hissedersiniz, ancak bu dolunay, kendinizin ne kadar sıkı bir güzergaha sahip olduğunuza ışık tutmak için burada. Dolunay, alışılmış rutinlerinizi test ediyor ve sizi bir şeyleri değiştirmeye zorluyor. Kendinizi rahatlatmaya çalışın, günlük rutininizi tamamen değiştirmek yerine yeniden düzenleyin. Konfor alanınızdan çıkmanız isteniyor, bu yüzden Kova’nın size getirdiği değişimlere açık olun.

  • Kova (20 Ocak-18 Şubat)


Hiç şüphesiz, bu mavi ayın yoğunluğunu en çok siz hissedeceksiniz sevgili Kovalar! Çünkü bu ay tutulması ilk evinize, yani benliğinizin evine göz kamaştırıcı bir ışık tutuyor. Doyumsuz bağımsızlık ihtiyacınız ile sosyal adalet tutkunuz arasındaki iç mücadele gün ışığına çıkacak. Kendinizle kaliteli zaman geçirmekten farkında olmadan kaçındığınız için kendinizden çok fazla ödün veriyor olabilirsiniz. Bu süre zarfında, herhangi bir iç çatışmadan kaçınmayı veya bastırmayı göze alamazsınız. Kendinize son birkaç hafta içinde ortaya çıkmış olabilecek zor duygulara alışmak için zaman verin. Günlük tutmayı veya zihninizi rahatlatan yaratıcı bir hobi edinmeyi deneyin.

admin

Severek yazdığım, sizlerle dertleştiğim mekan burası. Hayattan zevk alarak yaşamak mı istiyorsun? Bi yere gitme. Zevosis'i takip et.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu