AstrolojiYaşam

Melek Sayıları Nedir? Melek Sayıları ve Anlamları

Hiç farklı durumlarda ve yerlerde ama üst üste aynı sayı dizilerini gördüğünüzü fark ettiniz mi? Diyelim ki akşam telefonunuza son baktığınızda saat 22:22 idi. Sabah kalktığınızda 22,22 liraya bir kahve aldınız ve uzun zamandır izlemeyi planladığınız filmin süresinin aşırı uzun, 2 saat 22 dakika olduğunu fark ettiniz. Eğer buna benzer durumlar yaşıyorsanız, bu bir tesadüf olmayabilir! Melek sayıları, numerolojiye göre manevi önem taşıyan ve tekrar eden sayılardan oluşur…

 

Ünlü aura okuyucusu, psişik medyum ve ruh rehberi Megan Michaela Firester,

“Melekler bizimle eşzamanlı yollarla konuşuyorlar, bu da temelde bir şeyi tekrar tekrar göreceğimiz anlamına geliyor, öyle ki bu sadece tesadüf olmanın ötesine geçiyor” diyor.

 

Melek sayıları, sayıların katıksız sayısal değerinin ötesinde anlamlar içeren bir titreşim enerjisi ve frekansa bağlı olduğu fikrini destekleyen numeroloji ilkeleriyle hayat bulur. Michaela, melek sayılarının devreye girdiği yerin, sayının ne sıklıkta ortaya çıktığı olduğunu söylüyor:

“Tekrar eden bir sayı görmek, meleğinizin sizi işaret etmesi ve sizi gördüğünü ve işittiğini hissettirmesi gibidir. Kesinlikle sizin dikkatinizi çekmeye çalışıyorlar ve bunun için seçtikleri sayıların çeşitli anlamları var. Bunu, bir otoyol tabelası gibi, hayatta doğru yönde olduğunuzu söyleyen küçük bir işaret olarak düşünün.”

Spiritüel hayat son yıllarda daha popüler hale geldiği için melek sayıları da öyle….

“Empress Advisor” olarak tanınan ruhsal danışman ve sezgisel akıl hocası Diana Zalucky:

“İnsanlar, etraflarında var olan sihirle gerçekten bağlantılı olduklarının farkına varıyorlar. Melek sayıları, kendi ruhsal bağlantınıza güven inşa etmek için nazik ve sevgi dolu bir davettir.”

 

Aynı rakamın tekrar eden dizileri çok bariz ve dolayısıyla bir kişinin dikkatini çekme olasılığı en yüksek işaretler olsa da bazı insanlar bir doğum tarihi, şanslı bir sayı veya başka anlamlı rakam dizilimlerini de tekrar tekrar görebiliyor.

Melek sayılarını daha iyi anlamanıza yardımcı olmak için uzmanlar, bu sayıların nasıl tespit edileceğini ve anlamlarının nasıl çözüleceğini açıklıyor:

 

Melek Sayıları ve Anlamları

 • 111

Bir, tezahür için güçlü bir rakamdır. Örneğin, çoğu insan ne yaptığının bile farkında olmadan, saatin 11:11 olduğunu gördüğünde otomatikman bir dilek tutar.

“111’i gördüğünüzde, sanki Evren zihin çerçevenizin ekran görüntüsünü alıyormuş gibi düşünün. Tüm düşüncelerinizi, görselleştirmelerinizi, hedefleriniz ve hayallerinizi, o an her ne oluyorsa, bunu kopyalayacaklar.”

Dolayısıyla, bu diziyi gördüğünüzde, düşüncelerinizin ve enerjinizin istediğiniz şeye odaklanmasını sağlamak, numerolojiye göre bu enerjinin var olmasına yardımcı olabilir.

 • 222

Katı hedeflere öncelik veren günümüz dünyasında, belirli bir ilerleme noktasında olmama konusunda tökezlemek kolaydır ve bu da kendinizi başkalarıyla karşılaştırmanıza neden olabilir. Her yerde iki rakamı gördüğünüzde, Michaela bunun mevcudiyet, anın tadını çıkarma ve tam olarak olmanız gereken yerde olduğunuza güvenmeniz için bir melek sayısı hatırlatıcısı olarak yorumlanabileceğini söylüyor.

 • 333

Bu dizi, hayatınızda daha fazla denge kurmanız gerektiğine dair bir uyarıdır.

“Hayatınızda gerçekleşen, tam olarak tamamlanmamış ve kendi kendini düzeltemeyen yönlere bakmanız isteniyor. Biraz meditasyon yapın, uzun süredir düşündüğünüz egzersiz rutinine başlayın veya aramak istediğiniz ama aramadığınız insanı artık arayın…”

 • 444

Bir meydan okumanın içindeyseniz ve ruh rehberinizden veya evrenden işaretler almaya çalışıyorsanız, etrafınızdaki dört rakamını fark etmek, duyulduğunuzun kanıtı olabilir.

“Meleklerin seni çevreliyor, sana rehberlik ediyor ve korunma dualarına cevap veriyor” diyor, “Bu bir mücadele zamanı olabilir ama koruyucularınız tarafından ışığa yönlendiriliyorsunuz.”

 • 555

555’le karşılaşıp duruyorsanız, bu değişim zamanı geldi demektir! Endişelenmeden önce, kimi durumlarda rahatsız edici olabilse bile değişimin iyi bir şey olduğunu hatırlayın.

“Değişim olumsuz bir şey olarak görülebilir, ancak doğru zihniyet ve hedeflerinize doğru uyum ile, aslında meleğinizin hayatınızı olmasını istediğiniz şeye uyacak şekilde yeniden ayarlamasının yolu budur. İstediğini elde ettiğinde hayat farklı görünecek.”

 • 666

666’lar hayatınızın her yerinde ortaya mı çıkıyor? Eğer öyleyse, melekler sizi hayatınız üzerinde kontrol sahibi olmanız için uyarıyor olabilir.

“Bu, melek koruyucularınızdan kendi yaşamınızda kişisel sorumluluk almanız ve her alanda kendinize ‘farklı olarak ne yapmam gerekiyor?’ diye sormanız için güçlü bir mesajdır.”

 • 777

Tekrarlanan yediler, temel olarak, sizi rahatlamaya ve gelecekle ilgili korkularınızı bırakmaya çağıran Evrenin mesajıdır.

“Bir sonraki adımda ne olacağına dair sürekli endişelenmekten vazgeçin.”

Bunun yerine, şimdiki zamanı kucaklayın ve her şeyin sizin için her zaman yolunda gittiğine güvenin.

 • 888

Michaela, “Sekiz sayısı sonsuzluk ya da sonsuz enerji döngüsü ile ilgilidir” diyor, “Bunu görmek, meleklerinizin sizin için sakladıklarının doğal akışı ve ritmi ile zahmetsizce ilerliyorsunuz demektir.” Başka bir deyişle, sırtınızı sıvazlıyor ve ne kadar ilerlediğinizi fark ederek minnettar olmanızı hatırlatıyorlar.

 • 999

Bir süredir bir şey üzerinde çalışırken, tekrar eden dokuzları görüyorsanız, bu aslında oldukça iyi bir haber. Michaela,

“Bu sayı, yaptığınız şeyin döngüsünün tamamlanmak üzere olduğu anlamına geliyor. Nihai hedeflerinizin bitiş çizgisindesiniz ve bazı yeni hedefleri görselleştirmek için seviye atlama zamanı geldi.”

 

Melek Sayısı Nasıl Bulunur?

melek sayıları ve anlamları
 • Sessizlik ve dinginlik yaratın

Farkındalığa sahip olmak ve melek sayılarını fark etmek, onlarla çalışmanın ilk adımıdır. İkincisi, bu sayıların anlamını deşifre etmektir. Anlamlarını çevrimiçi olarak araştırmak yardımcı olabilir, ancak size mutlaka tüm hikayeyi anlatamazlar. Ve işte sezgileriniz burada devreye giriyor…

Sezgisel güçlerinizden yararlanmak için Zalucky, sessiz olmanızı ve sayıların sizin için özel olarak ne anlama geldiğini kendinize sormanızı ve cevabı dinlemenizi öneriyor ve bunu meditasyon veya başka bir dikkat uygulaması yoluyla yapabileceğinizi ekliyor.

 • Melek sayılarının ne zaman göründüğüne dikkat edin

Melek sayılarının zamanlaması da tesadüf değildir! Bu nedenle ortaya çıktıklarında bağlamı fark etmenizi önerilir. O anlarda neler oluyor? Belirli bir şey mi düşünüyordunuz? Önce veya sonra bir şey mi oldu? Bu ayrıntıları fark etmek, gördüğünüz rakamların anlamlarına dair farklı ipuçları sağlayabilir.

 • Nasıl hissettiğinize dikkat edin

Zalucky, melek sayılarının ortaya çıktığını gördüğünüzde,

“Vücudunuzda nasıl hissettiğinizi not edin çünkü yalan söylemez” diyor.

Vücudunuz belirli bir şekilde tepki verdi mi?

Bu bazı insanlar için, özellikle de sezgilerinden kopmuşlarsa yanıltıcı olabilir ama sadece biraz pratik gerekiyor. Duyguyu tam olarak belirledikten sonra, ister akış, sevgi, güven, inanç veya mesajların gün ışığına çıkarılmasına yardımcı olacak başka bir şey olsun, bu duygudan daha fazlasını geliştirmeniz tavsiye ediliyor.

 

Melek Sayılarını Tekrar Tekrar Gördüğünüzde Ne Yapmalısınız?

Melek sayıları hakkında dikkat edilmesi gereken bir diğer nokta, bunların sadece mesaj değil, harekete geçirici mesajlar olmalarıdır. Sağladıkları bilgelikten faydalanmak ve buna göre hareket etmek, hayatınızı iyileştirebilir.

Eylem adımı net değilse, Zalucky dinginliğe geri dönmenizi ve daha sonra ne yapmanız gerektiğini sormanızı öneriyor ve “Cevabın size ne kadar kolay geldiğine şaşıracaksınız” diyor.

Ayrıca, mesaj her zaman tek başına yapmanız gereken belirli bir şey olmayabilir. Belki de bir şekilde algınızı veya bir şey hakkındaki inançlarınızı değiştirmekle ilgilidir, bu mesajları nasıl kullanacağınızı siz seçersiniz…

 

Evrenden Bir İşaret Olarak Melek Sayıları Nasıl İstenir?

New York Times’ın çok satan yazarı ve maneviyat uzmanı Gabrielle Bernstein’a göre, hemen hemen her konuda onay veya rehberlik için bu işaretleri kendinizin de isteyebileceğinizi söylüyor.

Bunu şu şekilde yapmanızı öneriyor:

“Ne istediğiniz konusunda net olun; işareti ne zaman almak istediğinizi belirtin; ve görünmesini bekleyin.”

Melek sayılarını işaretiniz olarak gördüğünüzde, mümkün olan en kısa sürede harekete geçmenin önemli olduğunu vurguluyor. Yani emin olmak için beş işaret daha istemeyin! Uzmanlar, eylemi geciktirmenin, kendi sezgilerinize veya size yardım etmeye çalışan ruh rehberlerinize olan güveni geliştirmek için iyi bir yöntem olmadığını vurguluyor.

admin

Severek yazdığım, sizlerle dertleştiğim mekan burası. Hayattan zevk alarak yaşamak mı istiyorsun? Bi yere gitme. Zevosis'i takip et.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu