Astroloji

Burçların Rengi Nedir? Burçlara Uygun Renkler Nelerdir?

Burçlara Göre Renk Seçimi

Renklerin psikoloji üzerindeki etkisini az çok duymuşsunuzdur.Peki ya burçların ve ona bağlı olarak getirdiği çekiciliği? Eğer ‘Ben burcumun tüm özelliklerini taşıyorum’ diyorsanız bu yazımızla en çok hangi rengi kullanmanız gerektiğini, hangi burç hangi renkleri kullanmalı öğrenebilirsiniz.

Koç burcu ve rengi:

Bu burcu savaşçı Mars’ın yönetmesinden dolayı en ideal renk kırmızıdır. Özellikle de kırmızının açık tonları..
Boğa burcu ve rengi:
Lüksün ve bolluğun kraliçesi olan Venüs’ün yönetimindeki Boğa burcunun rengi yeşildir.Çünkü yeşil güveni,parayı ve doğayı temsil eder.Boğalar ise bu üçlüye bayılırlar.

 

İkizler burcu ve rengi:
Zekayı ve hareketliliği temsil eden Merkür,bu burcun yöneticisidir. Bu yüzden bu burçtakiler civa gibi hareketli ve hızlıdır.Renkleri de civayı anımsatan gümüş,mavi,gri ve sarıdır.
Yengeç burcu ve rengi:
Zarafet, temizlik ve anaçlık timsali Ay, bu burcun yöneticisidir. Yengeç burçları yönetici gezegenlerinin rengi gibi beyaz ve krem renklerini tercih ederler.Bunlar dışında diğer renklerin açık tonları da olabilir.
Aslan burcu ve rengi:
Güçlü güneşin yönetiminde olan Aslan burcu,yönetici gezegeninin rengi gibi sarı,turuncu ve kırmızı renkten hoşlanır ve her türlü parlak ve gösterişli renk de onlar için uygun olabiliyor.

 

Başak burcu ve rengi:
Bu burç temiz,detaycı ve sağlıklarına titizlenendir.Buna endeksle yeşil renginin dingin tonları ilk akla gelen renktir.Ayrıca mavi,kahverengi ve gri de yöneticisi olan Merkür’den dolayı bu burcun rengidir.
Terazi burcu ve rengi:
Güzeller güzeli Venüs’ün yönetimindeki bu zarif burç için ideal renk tabii ki pembe,gül rengi ve gök mavisidir.Ayrıca yeşilin kimi tonları ve ametist renginin de Terazi burcuna hitap ettiği düşünülür.

Akrep burcu ve rengi:
Pluto’nun güçlü manyetik etkisi altında olan Akrepler için tartışılmaz renkler tabii ki siyah ve lacivert,koyu kırmızı,bordo ve mor rengidir.Bu renkler onların derin ve sarsılmaz tabiatlarının ifadesi niteliğindedir.
Yay burcu ve rengi:
Jüpiter’in iyimser elektriğinin etkisinde olan Yaylar için lila,leylak ve mor rengi uygundur.

 

Oğlak burcu ve rengi:
Disiplinli Satürn’ün yönetimindeki Oğlak burcu mensupları bu yüzden daha çok ciddi renkleri tercih ediyorlar.Siyah ve koyu kahverengi ise onların ideal renklerinden..Ayrıca gri,menekşe rengi ve koyu mavi de Oğlak burcunu ifade eden renkler arasında gösterilebilir.
Kova burcu ve rengi:
Elektriğin ve dehanın yöneticisi olan Uranüs gezegeni, Kova burcunun güzel insanlarının da yöneticisidir.Bu burçta doğanların ideal rengi kesinlikle ve kesinlikle elektrik mavisidir.Hem zarif hem de çekici görüneceklerdir.

Balık burcu ve rengi:
Okyanusları ve düşleri yöneten Neptün,Balık burcu mensuplarını da yönetir.Birazcık da bu yüzden bu şekilde hassas ve narin olan bu burç için ideal renk uçuk beyaz rengi,uzak deniz yeşili ve elbette buğulu mavidir.

admin

Severek yazdığım, sizlerle dertleştiğim mekan burası. Hayattan zevk alarak yaşamak mı istiyorsun? Bi yere gitme. Zevosis'i takip et.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu