Astroloji

21 Eylül Balık Dolunayı: Duygusal Ritminizi Keşfedin ve Fazlalıklardan Arının

Ay ışığı altında yüzen balıkların rüyası gibi, Balık burcundaki dolunay da iyimser bir şekilde akışa uyum enerjisi getirecek. 21 Eylül’de yaşanacak Balık Dolunayı, bu yılın rüyası kabul edilebilir. Sebep olacağı büyüyle kendimizi ekstra hassas, ekstra yaratıcı ve hatta ekstra sezgisel hissedebiliriz…

Balık, su elementi tarafından yönetilir ve Ay su burçlarında olmayı sever çünkü tüm enerjik potansiyelini ifade etmesine izin veren dalgaların gelgitleri altındadır.

Tezahür Rehberliği

Astrolojide duygularımızı temsil eden ay, nasıl hissettiğimizle güçlü bir şekilde bağlantılıdır.

Her Dolunay, nihayetinde bir aydınlanma ve doruk noktasıdır. Aynı zamanda enerjiyi serbest bırakmak için de son derece uygun bir zamanıdır. Bu nedenle hayatınızdan salıvermek istediğiniz şeyleri ve bazı niyetleri belirlemek için mükemmel bir noktadır. Artık tutunmak istemediğiniz şeyleri düşünün. Onlara sevgi ve şükran sunun ve sonra da dolunayın parlak ışığı altında hepsini dışarı soluyun.

Planlar yapmaya ve bir şeyleri harekete geçirmeye hazırsınız ve bunun hızla gerçekleşmesine izin vermek için alan yaratmanız gerekiyor.

Balık dolunayı sırasında Merkür, pozitiflik, yüksek frekanslı titreşimler ve iyi şans getiren Jüpiter ile üçgen açı yapacak. Kendinizden şüphe duymayı bir kenara bırakmanın tam zamanı! 

Hasat Ayı Nedir? Neden Önemlidir?

Balık burcundaki bu dolunay 22 Eylül’deki sonbahar ekinoksundan hemen önce. Çiftçiler bu dolunaya, akşamları erken saatlerde bol miktarda parlak ay ışığına sebep olması nedeniyle hasat ayı adını vermiş. Peki, ya siz ne hasat ediyorsunuz? Olgun ve hazır olan nedir? Büyümenin devam etmesi için hangi dalların budanması gerekiyor?

Tüm cevaplara sahip olmayabiliriz, ancak Balık burcundaki dolunayın enerjisine ritüeller yoluyla bağlanabiliriz. Bu dolunay altında öz bakımı ihmal etmemek önemli çünkü güçlü enerjisinin etkisi iki hafta boyunca sürecek.

İllüzyonların, rüyaların ve sezgilerin gezegeni Neptün, bu dolunay altında çok aktif olacak çünkü aydan sadece 7 derece uzakta. Neptün aktif olduğunda, yaratacağı sisli enerji yüzünden önümüzü görmekte zorlanabilir ve hatta kendimizi sık bir ormanda yürüyor gibi hissedebiliriz. Berrak ve net bir zihinle düşünmek veya kararlar vermek zorlaşabilir. Rasyonel düşüncelerden uzaklaşıp, kalbimizin sesine yönelmeliyiz.

Duygularımızı dinlersek aradığımız cevapları sezebiliriz. Sezgi genellikle bir bilme duygusu olarak tanımlanır. Çoğu zaman, böyle hissetmek için somut bir kanıtınız veya nedeniniz yoktur, sezgi sadece güçlü bir bilme duygusudur.

Balık Dolunayı aynı bir rüya gibi, yaratıcı ve sezgisel olunan bir zaman dilimidir. Kendimizi ekstra hassas hissedebilsek de etrafımızdaki dünyanın daha süptil frekanslarıyla bağlantı kurmanın tadını çıkarmalıyız. Ve duygusal bedenimizin gelgitleriyle bağlantı kurmalıyız. Hissettiğimiz her duygu en yüksek gerçeğimiz olmasa da insani deneyimimizin bir parçasıdır ve kendimizi daha derinden hissetmemize, duygusal gökkuşağını deneyimlememize izin verir. Bu gökkuşağı sayesinde daha şefkatli, daha açık, daha bilinçli ve daha nazik oluruz. Bizi neyin harekete geçirdiğini ve niyetlerimizin kaynağını daha derin bir düzeyde anlamaya başlayabilmemiz duygularımız aracılığıyla olur.

Bu Dolunay altında duygusal ritimlerinizi keşfedin! Akan şeyi yargılamak yerine kucaklayın, onu engellemeye çalışmayın, bırakın bir dalga gibi içinizden geçip gitsin ve geride kalan sezgisel içgüdülere ve fısıltılara güvenin…

Balık Dolunayı Ritüelleri

Ritüel listenizi hazırlayın çünkü bu bakım ve bir anlamda temizlik, zihninizi ve bedeninizi, Zodyak’ın son burcu ve muhtemelen en psişik burcu olan Balık’taki dolunayın zenginliğini almaya hazırlamanıza yardımcı olacak.

Yapacağınız hazırlık, durgun enerjiyi serbest bırakmak ve hedeflediğiniz sonraki seviye frekansına ulaşmak için alan yaratmaya yönelik olmalı. Niyetiniz dolunayın dönüştürücü gücünü gerçekten çağırmak için ne kadar uyumlu olduğunu göstermeli.

Eğer mümkünse denize yakın vakit geçirmenizi öneririz. Eğer değilse, ister tüm vücudunuzu ıslatmaya hazır olun, ister meditasyon yaparak duşun temizliğini özümseyin, biraz tuz kullanmak her zaman iyi bir başlangıçtır. Bir veya iki fincan Epsom tuzu, deniz tuzu, pembe Himalaya tuzu veya üçü birlikte işe yarar. Ve Balık ayakları yöneten burç olduğu için, iyi bir ayak banyosu yapmak da bu dolunay büyüsünü kuvvetlendirebilir.

Karabiber, biberiye, sedir ağacı ve bergamot gibi uçucu yağlar, daha iyi deneyimler yaşamak için Balık’ın hayal kurma havasını topraklamaya yardımcı olur. Daha hassas bir yaklaşımı tercih ederseniz, Balık limpieza’daki bu dolunay için lavanta, sandal ağacı, gül, zencefil ve paçuli gibi yağlar tercih edebilirsiniz. Banyonuza veya duşta kullanılan bir vücut ovma işlemine birkaç damla eklemeniz yeterli.

Küvetinizi ve ayaklarınızı yıkayacağınız kabı çiçeklerle süsleyin. Duş alıyorsanız, banyoya veya yatak odasına bir buket taze çiçek koyabilirsiniz. Nilüferler, orkideler ve yasemin, Balık burcundaki dolunaya uyum sağlayacak güzel çiçeklerdir çünkü bu su burcunun sezgiselliğini uyandırırlar.

Dolunayın en parlak olduğu gecelerde kristallerinizi pencere pervazına koyarak dolunay altında temizlemek de bir seçenek.

Balık dolunayında ‘su’yun temizliği, yenilenmeyi ve niyet belirlemeyi teşvik etmeye yardımcı olabilecek birçok faydaya sahiptir. Onu içebilir, banyonuzda kullanabilir, bitkilerinizi sulayabilir, hatta adak olarak bir cam kavanoza koyabilirsiniz.

Balık dolunay ritüeli olarak ne seçerseniz seçin, sezgilerinizin size rehberlik etmesine her zaman izin vermeyi unutmayın. Kendinizi sevgiyle kuşatın, rahatlayın ve kendi yarattığınız anın dinginliğini içinize çekin.

Neil Young‘ın “Harvest Moon”da söylediği gibi, “Tıpkı uyuyan çocuklar gibi, bu gece rüya görebiliriz”…

Bu içerik de ilginizi çekebilir: Benexol B12 Nedir? Ne İçin Kullanılır? Kullanım Sıklığı ve Yan Etkileri

admin

Severek yazdığım, sizlerle dertleştiğim mekan burası. Hayattan zevk alarak yaşamak mı istiyorsun? Bi yere gitme. Zevosis'i takip et.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu