Sağlık

Jetex Krem Nedir? Nasıl Kullanılır? Yan Etkileri Nelerdir?

En net ifadeyle anestezik bir ilaç olan Jetex %5 krem, cilt üzerindeki acılı ve ağrılı işlemleri kolaylaştırır, sürüldüğü bölgede geçici hissizlik ve duyu kaybı oluşturur. 5 gram ve 15 gramlık tüplerde satışa sunulur ve aile hekimleri de dahil olmak üzere doktorlar tarafından reçete edilmelidir. Ancak online alışveriş sitelerinde de satışına rastlanılmaktadır.

 

Jetex Krem Nedir?

Pharmet İlaç Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi tarafından üretilen ilacın etken maddeleri lidokain ve prilokain’dir. Bu maddeler, lokal anestezik ilaç grubuna aittir. Genel olarak cilt yüzeyini kısa bir süre uyuşturmak için kullanılır. Bazı tıbbi işlemlerden önce tercih edilebileceği gibi, lazer epilasyon, ağda, kaş ve bıyık alımı ve dövme işlemleri esnasında oluşacak ağrıyı önlemek için de kullanılabilir.

Jetex Krem Nasıl Kullanılır?


Reçete eden doktor tarafından farklı bir kullanım şekli önerilmedi ise, uyuşma etkisi istenen bölgeye en az 1 saat önce ince tabaka halinde spatula yardımıyla sürülür. Normal şartlarda 2 gr krem yeterli olsa da daha küçük bir bölge için daha az kullanılabilir.  Kremin sürüldüğü bölge, duruma göre 1 ile 5 saat arasında uyuşuk ve hissiz kalacaktır..

Jetex Krem Emzirme ve Hamilelik


Jetex kremin içindeki lidokain ve prilokain anne sütüne geçer. Ancak miktar o kadar küçüktür ki, genellikle bebek için bir risk oluşturmaz. Yine de hamileyseniz veya emziriyorsanız herhangi bir ilaç almadan önce mutlaka doktorunuza danışmanızı öneririz.

Jetex Krem Geciktirici Olarak Kullanılabilir mi?


Erken boşalmayı geciktirici olarak tasarlanmış bir ürün olmasa da bölgesel uyuşturucu özelliğinden dolayı bu amaçla da kullanılabileceği öne sürülür. Doktorunuza danışmadan böyle bir uygulamadan kaçınmanızı tavsiye ederiz.

Jetex Krem Yan Etkileri


Aşırı duyarlı ve hassas bir cilde sahip insanlarda yaygın görülen yan etkiler arasında sürülen bölgede hafif yanma, hafif kaşıntı, soluk görünüm, kızarıklık ve ödem (şişlik) bulunur.

Jetex Krem Hangi Durumlarda Kullanılmamalıdır?

  • İlaçtaki etken ya da yardımcı maddelerden birine alerjiniz var ise kesinlikle kullanmamalısınız.
  • İçeriğindeki polioksietilen yağ asidi esteri, ciltte reaksiyon oluşturabilir.
  • Yaş sınırı olan bir üründür ve 12 aydan küçük bebeklerde kullanılmamalıdır.
  • Açık yaralarda, döküntülü deride ve ciltteki kesiklerde kullanılması sakıncalıdır, kullanıldığı takdirde olumsuz reaksiyonlar yaşanabilir.
  • Atopik dermatit (egzama) problemi olan insanlar kullandığında, ciltte yarım saatten fazla kalmamalıdır.
  • Glukoz-6-fosfat dehidrogenaz (G6PD) enzim eksikliği veya doku oksijenizasyonunun azalmasına sebep olan methemoglobinemi gibi nadir görülen metabolik sorunlar yaşayan insanlar, kullanmadan önce mutlaka bir uzamana danışılmalıdır.

Jetex Krem Muadili

Etkin maddesine göre eşdeğer olabilecek ilaçlar arasında, Lokaril Krem, Pricalest, Priloc, Pricain, Metoprim sayılabilir.

Jetex Krem Fiyatı


Eczanelerde ve online alışveriş sitelerinde satışa sunulan kremin güncel fiyatı 95.33 TL’dir.

 


Jetex Krem Kullananlar


User 1: Lazer epilasyon seanslarına giderken ayaklarım geri geri giderdi. Jetex kremi keşfettikten sonra bu sorun ortadan kalktı. İşlemden yaklaşık bir saat önce sürüyorum ve acı problemi tamamen ortadan kalkıyor. Denemelisiniz.


User 2: Doktorunuza reçete ettirseniz bile devlet karşılamıyor. Yani kendiniz ödemelisiniz ve bana biraz pahalı geldi. Ama gerçekten işe yaradığını söylemeliyim.


User 3:
Hem ağda hem de iğne vurdurmadan önce denedim ve etkilerini son derece başarılı buldum. Gerçekten çok başarılı. Artık bu tür acı verici işlemlerden korkmuyorum. Şimdiye kadar denemediyseniz, mutlaka deneyin derim.

Bu içerik de ilginizi çekebilir: Benexol B12 Nedir? Ne İçin Kullanılır? Kullanım Sıklığı ve Yan Etkileri

admin

Severek yazdığım, sizlerle dertleştiğim mekan burası. Hayattan zevk alarak yaşamak mı istiyorsun? Bi yere gitme. Zevosis'i takip et.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu