Yaşam

Hava Burçları Nelerdir? Hava Burçları Özellikleri, Hava Burçları Hangi Burçlarla Anlaşır?

Su burçları, ateş burçları, toprak burçları, hava burçları… Her burç bu dört gruptan birinin etkisi altındadır. Bugün hava burçları ve kişilik özelliklerinden bahsedeceğiz. 

Hava burçları tamamen entelektüel ve zihinsel enerji ile ilişkilidir. Düşünmek, maalesef gereğinden fazla düşünmek ve analiz etmek onların yaşam tarzıdır. Hava burçları, düşündürücü sorular, tutkulu tartışmalar dahil olmak üzere herhangi bir zihinsel uyarı yoksa kolayca sıkılır! 

Burcunuz hava kategorisine giriyorsa veya sadece hava grubuna ait burcu olan biri hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız, bu burçların özellikleri ve zihinlerinin nasıl çalıştığı hakkında bilmeniz gereken her şeyi aşağıda bulacaksınız… 

Hava Burçları Hangileridir? 

Kova, İkizler ve Terazi, Zodyak’ın üç hava burcudur.  Bu kişilerin ana yönelimleri iletişim olduğu için genellikle yazar, öğretmen, editör veya ticaret insanıdırlar. 

Sadece sezgilerine ve duygularına güvenen su burçlarının (Yengeç, Akrep ve Balık) aksine, tüm hava burçları olaylara mantıklı bir bakış açısıyla yaklaşır. Aynı zamanda dört elementin en sosyal olanlarıdır. Partiler onların hayatıdır ve başkalarının haklarında ne düşündüğü umurlarında değildir. Hava burçlarının özellikleri gerçekten ilham vericidir. 

Bununla birlikte, bu burçların elbette bazı olumsuz özellikleri de var. Bazen kararsız ve öngörülemez olabilirler. Bir şeyleri düşünmek ve yeniden düşünmek için çok zaman harcarlar, bu da karar vermelerini zorlaştırır. 

Hava Burçlarının Özellikleri 

Hava nasıl içeriğindeki gazları yönetiyorsa, hava grubu burçları da düşünce ve haberleşmeyi yönetir. Kova, İkizler ve Terazi, tüm Zodyak’taki en akıllı burçlardır. 

Yeni fikirlere her zaman açtırlar. Son derece meraklı ve yenilikçidirler.  

Çok yönlü, akılcı, hızlı, uyanık ve konuşkan insanlardır. Sevimli tavırları ile etraflarındaki insanlara her istediklerini yaptırmayı, sahip oldukları becerilerle ise zor durumların üstesinden kolaylıkla gelmeyi bilirler. 

Sosyal insanlar olarak bilgi toplamayı ve yaymayı severler. Onlar için bilgi işlemciler diyebiliriz.  

Her durumda tarafsız davranırlar ve kesinlikle duygusal değildirler.  

Hava burçları kendilerini gündelik ve anlık deneyimlerden soyutlayabilir. Böylece yaptıkları her şeyde belirli bir perspektiften nesnel ve mantıklı davranabilirler. 

Etraflarındaki insanlara karşı mesafeli davranırlar ve böylece herkesle daha kolay ve verimli çalışabilirler. Aslında kimseyle uğraşmak ve enerjilerini bu şekilde harcamak istemezler.  

Üstelik başkalarının fikirlerinden etkilenmezler. Karşılarındaki insanı uzun uzun dinleseler bile yine kendi bildiklerini yaparlar. Ancak kendi görüşlerine değer verilmemesi onları korkutur. 

Entelektüel beceri, tüm hava burçları için son derece önemlidir. 

  • Kova (20 Ocak – 18 Şubat) 

Düzen ve disiplin gezegeni Satürn tarafından yönetilen Kovalar, vizyoner ve devrimcidir. Çevrelerindeki tüm olasılıkları aynı anda görürler. Noktaları birleştirir, işleri yürütmenin bir yolunu bulur ve tüm şekil ve boyutlardaki çeşitliliği memnuniyetle karşılarlar. 

Başkalarını körü körüne takip etmezler, çünkü insanlar onları takip eder, Kovalar trend belirleyicilerdir. Hayatları boyunca insanların kendilerine yetişmesini beklerler. Örneğin, bir grup insan aynı şeyi yapıyorsa, Kovalar bunun bir parçası olmayacaktır çünkü onlar doğuştan liderdirler!  

Kova burcunda doğan insanlar saf değildir. Faaliyetlerine ve zamanlarını kiminle geçirdiklerine dikkat ederler. 

Kutunun dışında düşünmek ve yaptıkları her şeyde orijinal olmak Kova’nın ana özellikleridir. Bu yüzden partnerlerinin yatakta da yeni şeyler denemeye açık olmasını isterler. Tekdüzelik onlar için söz konusu bile olamaz! 

Tıpkı toprak burçları (Boğa, Başak ve Oğlak) gibi, Kovalar da ciddi düşünürlerdir. Bu burç, kova tarafından temsil edilir, ancak su yerine bilgi taşıdıklarını rahatlıkla söyleyebiliriz. 

Benzersizdirler, yenilikçidirler ve güçlü bir benlik duygusuna sahiptirler. Bu nedenle, bu sabit burcun fikrini değiştirmeyi denemek boşa çaba harcamak olacaktır. 

  • İkizler (21 Mayıs-20 Haziran) 

İkizler, adapte olmak konusunda Zodyak’ın en başarılı burçlarından biridir. Bu değişken burç, çok yönlülüğü ve kolay adaptasyonu nedeniyle harika bir sosyal etkinlik düzenleyicisidir. 

İkizler, iletişim gezegeni Merkür tarafından yönetilir. Astrologlar, bu burcu harika iletişimciler, problem çözücüler ve meraklı insanlar olarak tanımlarlar. Bunlar gerçekten de İkizler’in üç ana özelliğidir. 

Sürekli olarak bilgiyi özümser ve analiz ederler ve tüm burçlar arasında en az yargılayıcı olanlardır. Çünkü durumları sadece kendi açılarından değil, farklı bakış açılarından analiz etme eğilimindedirler. 

İkizler, herkesle kolayca anlaşabilir. Ayrıca, bazen iyi bazen nitelendirilebilir ama tüm Zodyak’ın en değişken doğasına sahiptirler. 

Rutinler ve sıkıcı programlarla yetinmezler, sürekli olarak zihinsel uyarı ve bir şeyleri canlandırmak için arayış içindedirler. Bir İkizler sıkıldığını hissettiği an daha fazla eğlenebileceği başka bir insan veya bir yere gitmekten çekinmez. 

İkizler birsinden hoşlandığında oyun oynamaz. Tüm dünyaya bahsi geçen insan için ne kadar deli olduğunu göstermekten asla çekinmez. 

  • Terazi (23 Eylül – 22 Ekim) 

Tıpkı son derece tutkulu olan ateş burçları (Koç, Aslan, Yay) gibi, Terazi’nin alameti de çekici kişilikleridir. 

Aynı zamanda İkizler gibi sosyal kelebeklerdir. Tek fark, konu arkadaşlık olduğunda daha seçici davranmalarıdır. 

Terazi, Venüs tarafından yönetilen bir ana burçtur. Bu enerji, güzel olan herhangi bir şeyi takdir etmelerinde görülebilen, görünüşlere yönelik sığ bir saplantı olarak tezahür edebilir. 

Diplomatik, çekici ve iyimser olmak Terazi’nin ana özellikleridir. Kendilerini başkasının yerine koymakta ve olayları farklı açılardan analiz etmekte zorlanmazlar. Adalete ve uyuma her şeyden çok değer verirler. 

Yüzleşmeyi sevmezler, bu kötü bir huy olabilir çünkü bir sorunla uğraşmaktansa sessiz kalmayı ve acı çekmeyi tercih ederler. 

Terazi’nin olumsuz özellikleri, insanları memnun etmeye çalışmaları ve fazla düşünmeleridir. Ancak bu kesinlikle onları daha az manyetik yapmaz! 

Hava Burçları Hangi Burçlarla Anlaşır?

İki hava grubu burcu, başlangıçta kıskandıracak bir ilişki kursalar da zamanla birbirlerini çok konuşup az iş yapmakla suçlayabilirler. 

Her üç burç da yani Kova, İkizler ve Terazi, aşk konusunda benzersiz bir yeteneğe sahiptirler ve aşkın ihtiyaç duyduğu atmosferi yaratmak için büyük çaba harcarlar. Bedensel duyularla daha az temastadırlar, onların hayal gücüne ihtiyaçları vardır. Hava ve hava burçları bir aradayken, genellikle iyi bir sosyal hayata sahip olurlar. Ancak aşırı hareketli olduklarında ayrılma riski büyür.  

Hava grubu, su grubunun içgüdüsel duyarlılığı ve sakinliğiyle büyülenir. Su grubundaki burçlar ise Kova, İkizler ve Terazi’nin toplumsal becerikliliğine, mantık gücüne ve zihinsel çevikliğine hayran kalır. Bir hava ve su burcu ilişkisinin ilk aşamaları tümüyle ilginç gelişecektir. Hava suyun değişik ruhsal hallerini çözmeye çalışırken, su, havanın cazibesi ve hitabet yeteneği ile büyülenecektir. Ama biraz zaman geçtikten sonra, farklı öncelikleri gündeme gelmeye başlar. Su grubu anlayış ve kararlılık ister ama hava grubu bunların hiçbirini sağlayamaz. 

Yine de bazen hava, suyun aşırı duyarlı tavırlarını değiştirmesine, tecrübelerini akla uydurmasına ve sorunlar ile daha kolay başa çıkmasına yardımcı olabilir. Su grubu ise hava grubundakilerin başkalarına göstermesi gereken duyarlılığı sağlayabilir ve onun bakış açısını zenginleştirir. 

Hava, toprağı verimli kılan tohumları taşır ama tozu dumana da katabilir. Toprak ve hava uyumu, ateş ve su uyumu kadar zor olabilir. Toprak grubu genelde hava grubunu yüzeysel ve güvenilmez bulur. Hava grubu ise toprak grubunun tutucu ve gerçekçi yaklaşımından sıkılır. Kova, İkizler ve Terazi, önyargılı ve kuramsaldır. Ve Oğlak, Boğa ve Başak katı, gerçekçi ve duygusuz olabilir. 

Romantik bir ilişkide, toprak burcu hava burcunun romantizmden ya da incelikten yoksun olduğunu ve bedenini düşündüğünü hisseder. Hava burcu ise toprağın hayal gücünden yoksun olmasını ve bedensel uyarılara tepkisizliğini yadırgar. İş ilişkileri söz konusu olduğunda, bu iki gruptaki burçlar birbirleriyle her zaman daha uyumludur.  

Hava burçları, ateş grubu ile iyi bir ikili olabilir. Her iki grup da kötümserlikten hoşlanmaz ve tedbirlerden de. Toplumsal etkileşimi, eğlenceyi ve yeni düşünceleri önemser ve severler. Hava burçları her zamanki tarafsızlığı ile zorluklara sebep olup ateşi sonuçlarla baş başa bırakabilir. Bu yüzden, hava her zamanki kararsızlığını yaşayarak olasılıklar arasında sıkışıp kaldığında ateş, onu tahrik ederek harekete geçmeye zorlamalıdır.   

admin

Severek yazdığım, sizlerle dertleştiğim mekan burası. Hayattan zevk alarak yaşamak mı istiyorsun? Bi yere gitme. Zevosis'i takip et.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu