Yararlı Bitkiler

Elma Sirkesinin Faydaları Nelerdir?

Doğal sağlık ilaçları ararken, listenin başında gelen bir bileşen elma sirkesi.

 Elma sirkesinin sağlığa faydaları nelerdir. En iyi sonucu elde etmek için, çiğ ve filtrelenmemiş elma sirkesi kullanın.

Elma sirkesi veya ACV olarak da bilinen sirke, elma şarabı veya elma çeşidinden (taze sıkılmış meyve suyu, meyvelerin derisini, tohumlarını ve saplarını içerir) yapılır. Elma ezme ve fermantasyon prosesine giden sıvıyı sıkarak yapılır.

 

Pastörize edilmemiş veya organik elma sirkesi biraz sızan sirke içeriyor.

Elma sirkesi salata sosları, turşular, turşu ve gıda koruyucuları gibi çeşitli gıdalar ve gıda müstahzarlarında kullanılır.

Bir halk tedavisi olarak, sayısız sağlık sorunları için çok etkili bir doğal çare.

Birkaç yıl önce, çiğ ve organik elma sirkeli tipik olarak sağlıklı gıda mağazalarında bulundu. Sağlık bilincine sahip insanlar arasında büyük talep görmesi nedeniyle artık piyasada kolaylıkla bulunabiliyor.

 

1. Elma Sirkesinin Artrit Ağrılarına Faydaları

Şişmiş parmaklar, eklem iltihabı, sertlik ve ağrı gibi artrit semptomlarına bağlı rahatsızlık ve tedirginlik elma sirkesi ile azaltılabilir.

Eklemlerde ağrı ve sertliği azaltarak rahatlamaya yardımcı olan anti-inflamatuar ve alkalin oluşturucu özelliklere sahiptir .

 • Her bir elma sirkesi ve çiğ bal 1 çorba kaşığı ılık suya karıştırın. Bir tutam tarçın ekleyin. Gerektiğinde günde bir veya iki kez iç.
 •  Harici uygulama için elma sirkesini eşit miktarda ılık su ile inceltin. İçine temiz bir bez batırın ve ağrılı eklem üzerine uygulayın. Bir as bandajla sabitleyin ve birkaç saat bırakın. Günde 2-3 defa yapın.

2. Elma Sirkesinin Sindirim Sistemine Faydaları

Doğru sindirim vücudunuzu sağlıklı tutmak için uzun bir yol kat eder. Sağlıklı bir sindirim sistemi sağlamak için, gizli silahınız elma sirkesi.

Doğada asidik olmasına rağmen, elma sirkesi vücudunuzda alkalize edici bir etkiye sahiptir ve bu da doğru sindirim için önemlidir.

Bu sağlık toniği de hazımsızlık, gaz, şişkinlik, mide ağrıları ve mide ekşimesi gibi sindirim sorunlarıyla başa çıkmanıza yardımcı olabilir.

Artı, bağırsak hareketlerini düzenlemeye yardımcı olan suda çözünür bir elyaf olan pektin içerir.

 1. 1 – 2 çay kaşığı elma sirkesi bir bardak suya karıştırın.
 2. Bir yemekten 15-20 dakika önce iç.

 

3. Elma Sirkesinin Zayıflatma Etkisi

Elma sirkesi de biraz kilo vermek isteyenler için faydalıdır. İçindeki asetik asit vücut yağının birikimini engeller. Ayrıca, yağları parçalama ile ilgili bazı genleri aktive edebilir.

Artı, bu sağlık toniği vücudunuzun yediğiniz besin maddelerini emmesine yardımcı olur, bağışıklık kazandırır ve metabolizmanızı arttırır .

 1. 1 – 2 çay kaşığı elma sirkesi bir bardak suya karıştırın.
 2. Sabah bir kez, akşamları ise günde iki kez iç.

Elma sirkesi kilo kaybı ve kilo kontrolü açısından bazı avantajlar sunmasına rağmen, egzersizin ve sağlıklı bir diyetin önemini görmezden gelemezsiniz.

 

4. Elma Sirkesinin Baş Ağrısına Faydaları

İster migren, sinüs veya gerilim baş ağrısı varsa, elma sirkesi yaşadığınız zonklama ağrısının çözümüdür.

Vücuttaki pH düzeylerini dengelemeye yardımcı olur ve detoksifikasyona yardımcı olur. Ayrıca, ağrıyı azaltmaya yardımcı olan anti-inflamatuar yararlar da vardır.

 • Bir bardak suya 1 yemek kaşığı elma sirkesi ekleyin. Baş ağrısını azaltmak için içeceksin.
 • Harici uygulama için, elma sirkesine bir bez batırın ve fazla sıvıyı sıkın. Baş ağrısı ile mücadele için bezi başınıza 10 dakika koyun.

 

5. Elma Sirkesinin Burun Tıkanıklığına Yararları

Elma sirkesi burun tıkanıklığının temizlenmesine yardımcı olan doğal bir dekonjestan olarak da çalışır. Artı, çeşitli besin maddelerinden zengin olmak , enfeksiyonla mücadele etmek için bağışıklığınızı artırmanıza yardımcı olur.

 • 2 çorba kaşığı elma sirkesi 1 bardak ılık suya karıştırın. Ayrıca çiğ balı 1 çorba kaşığı ekleyin. Bunu birkaç gün boyunca günde 2 veya 3 kez iç.
 • Elma sirkesi ile buhar teneffüsünü de deneyebilirsiniz. Tencereye eşit miktarda elma sirkesi ve su kaynatın. Isıyı kapatın, sonra buharı teneffüs edin. Buharı tutukluk gibi çekerken gözlerinizi kapalı tutun. Bunu gerektiği gibi yapın.

 

6. Elma Sirkesi Yüz Toneri Olarak Kullanılır.

Elma sirkesi, doğal bir sıkılaştırıcı olarak çalışır ve cildinizin pH seviyesini kontrol etmenize yardımcı olur. Aynı zamanda akne tedavisi için de uygundur. Eğer kullanabileceğiniz ev yapımı yüz toner tarifi .

 1. Elma sirkesi ve sade su veya yeşil çayın eşit kısımlarını karıştırın.
 2. Çözümü bir sprey şişesine aktarın.
 3. Bu çözeltiyi cildinizde günde bir veya iki kez püskürtün.

 

admin

Severek yazdığım, sizlerle dertleştiğim mekan burası. Hayattan zevk alarak yaşamak mı istiyorsun? Bi yere gitme. Zevosis'i takip et.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu