Makyaj

Takma Tırnak Nasıl Çıkarılır? Takma Tırnak Yapıştırıcısı Nasıl Çıkar?

Güzel görünmek her zaman zahmetli ve konforsuz ne yazık ki… Söz konusu eller olduğunda ise zarif, uzun ve ince parmaklar için yapamayacağımız şey yok! Takma tırnaklar da işte tam bu noktada devreye giriyor ve haftalarca bir milim bile uzamayan, uzasa da rüzgâr esse kırılan tırnaklarımızın kaprisinden bizleri kurtarıyor. Renk, desen ve boyut konusunda uçsuz bucaksız bir çeşitliliğe sahip olan ve uygulanımı da son derede pratik olan takma tırnakların tek olumsuz yönü; günün sonunda onları çıkartmaya çalıştığımızda ortaya çıkıyor. Tırnaklarımızın yapısını bozmadan ve onlara zarar vermeden takma tırnak nasıl çıkarılır gelin öğrenelim! 

Takma Tırnak Nasıl Çıkarılır? 

Takma tırnakları çıkarırken kendi tırnaklarınızdan olmayın! Evet, takma tırnakların inanılmaz estetik bir kurtarıcı olduğu doğru ama onları sürekli olarak kullanamazsınız. Çünkü bu durum tırnaklarınızın oksijensiz kalmasına ve uzun süreli olarak kimyasala maruz kalmasına neden olarak tahribat yaratır. Yani bir noktada yola kendi tırnaklarınızla devam etmek zorundasınız. Bu yüzden onları incitmeden takma tırnaklardan kurtulmalıyız… 

Öncelikli olarak mümkün mertebe sıcak fakat elinizi yakmayacak ölçüde suyu, ellerini rahatlıkla sığdırabileceğiniz geniş bir kabın içerisine alın. Arından 50 ml kadar asetonu bu kabın içerisine dahil edin. Kaşık ya da bir çubuk yardımı ile iyice karıştırın. Şimdi ellerinizi bu kabın içerisine daldırın ve yaklaşık olarak 15 ila 20 dakika arasında bekletin. Bu işlem ile takma tırnakların altında bulunan yapıştırıcı tabakasının yumuşamasını ve tırnaklarımızdan çok daha kolay bir şekilde ayrılmasını sağlayacağız. Süre tamamlandığında ellerinizi sudan çıkartın ve bir cımbız yardımı ile takma tırnakları hafif hareketlerle çekin. Daha sonra bir pamuğa bolca aseton dökün ve tırnaklarınızda kalan yapıştırıcı artıklarını temizleyin. Asetonun yeterli gelmediği durumlarda ufak törpü darbeleriyle de destekleyebilirsiniz.  

Daha sonra tırnaklarınıza vazelin ya da benzer bir nemlendirici sürün. Son olarak besleyici nitelikli tırnak bakım cilası ve katikül bakım yağı uygulayarak takma tırnak nasıl çıkarılır rutininizi tamamlayın.  

Son olarak minik bir not daha düşelim, eğer elleriniz hassassa ve sıcak su da bekletmek istemezseniz pamuk ya da makyaj temizleme pedlerini, tırnaklarınızın üzerini kapatacak ölçülerde minik minik kesin. Ardından önce sıcak suya batırın daha sonra da üzerine bolca aseton dökün. Bu pamuk parçalarını tırnaklarınızın üzerinde yaklaşık olarak 15-20 dakika kadar bekletin. Daha sonra cımbızla çıkarma işlemini uygulayabilirsiniz.  

Bu içerik de ilginizi çekebilir: Makyajın Kalıcı Olması İçin Ne Yapılmalı?

admin

Severek yazdığım, sizlerle dertleştiğim mekan burası. Hayattan zevk alarak yaşamak mı istiyorsun? Bi yere gitme. Zevosis'i takip et.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu