Makyaj

Diş Macunu Dudak Dolgunlaştırır mı? Diş Macunuyla Dudak Dolgunlaştırma

Çekiciliğin sırrı dolgun dudaklardan geçiyor, evet ama estetik yaptırmak herkes için kabul edilebilir olmayabilir… Hepinizin farkında olduğu üzere güzellik standartları dönem dönem değişkenliğe uğruyor ve bunun etkisi ister istemez her birimizi sarmalıyor. Dolgun dudakların modası ise yerini hiçbir zaman kaptırmadı. Yirmi yıl de kadınlar dudaklarını dolgunlaştırmak için alternatif yöntemler arıyordu şimdi de… Öyle görünüyor ki yirmi yıl sonra da durum aynı olacak. Peki estetik operasyona cesaret edemeyenler, suni görünümden endişe edenler ya da yeterli bütçeye sahip olmayanlar için bu işlemin bir sırrı var mı? Gelin, diş macunuyla dudak dolgunlaştırma uygulamasını yakından inceleyelim. 

Diş Macunuyla Dudak Dolgunlaştırma 

Kozmetik sektöründe lip gloss olarak satışa sunulan pek çok üründe mentol içeriği bulunduğunu fark etmişsinizdir. Bu sayede uygulanan ürün, dudaklarda ufak çaplı bir yanma hissiyatı oluşturarak dolgunlaşmasına neden olur. Fakat etkisi kısa sürelidir ve bazı ürünlerde yer alan güçlü kimyasallar, zaten oldukça ince ve hassas olan dudak derimizde çeşitli deformasyonlara yol açabilir.  

Fakat diş macunu kullanarak, hem mentolün dolgunlaştırıcı etkisinden yararlanabilir hem de bu tür sorunların önüne geçebiliriz. Üstelik düzenli uygulama sayesinde uzun süreli etkiye de sahip olabilirsiniz. Hazırsanız, nasıl uygulayacağınıza yönelik ipuçlarını paylaşalım… 

Diş Macunu ile Nasıl Dudak Dolgunlaştırılır? 

İhtiyacınız olan sadece iki şey var; güvenilir markalardan seçtiğiniz bir diş macunu ve yumuşak fırçalı bir diş fırçası! 

En yüksek verimi almak için mümkünse uykudan önceyi tercih edin. Ama eğer uykum gelince bir ağırlık çekiyor, üşeniyorum diyorsanız günün başka bir saatini de tercih edebilirsiniz. Çünkü düzenli olarak bu işlemi uygulamak, verim alabilmek açısından son derece önemli. Bir gün yapıp, bir gün yapmamak olmaz! 

diş macunuyla dudak dolgunlaştırma
  • Seçtiğiniz diş fırçasının yumuşak sertlikte olmasına dikkat edin. 
  • Ayrıca bu fırçanın steril olduğundan da emin olun. 
  • Diş macunuyla dudak dolgunlaştırma işlemi için toplamda kullanmamız gereken diş macunu miktarı bir fındık tanesi kadar olmalı. Bu miktarı alt ve üst dudak için paylaştıracağız. 
  • Uygulama sırasında dikkat etmeniz gereken önemli bir nokta da mevcut dudaklarınızın orantısı. Çoğu kişide genellikle dudak kalınlıkları eşit değildir. Üst dudağın alt dudaktan daha ince olduğunu görürüz. Bu yüzden öncelikli olarak dudaklarınızı inceleyin ve eğer eşitsizlik söz konusuysa üst dudağınıza daha fazla diş macunu uygulayabilirsiniz.  
  • Macunu sürdükten sonra sıra dudaklarımızı fırçalamaya geldi! Sert hamlelerden kesinlikle kaçınmalı ve dudaklarınızı aşındırmamaya özen göstermelisiniz. 
  • Dudaklarımızı fırçalarken hem diş macununun çok daha iyi bir şekilde nüfuz etmesini sağlayacak hem de dudaklarımızdaki ölü hücrelerden kurtulacağız. Ayrıca bölgedeki hücrelerin uyarılması sebebiyle de dolgunlaşmasına ekstra katkı sağlamış olacağız.  
  • Bu işlem için ideal uygulama süresi 10 dakikadır. 10 dakika boyunca nazik bir şekilde dudaklarınızı fırçalamaya devam edin. 
  • İdeal uygulama sıklığı ise ilk bir ay her gece, bir ayın sonunda ise haftada 3 gece şeklinde. Fakat dudaklarınızın çok hassas olduğunu ve her gece uygulamanız halinde tahribata uğrayabileceğinden endişe ediyorsanız haftada 3 kez uygulamanız da kısmen yeterli olabilir. 
  • İşlemi sonlandırdıktan sonra dudaklarınızı yıkamanıza gerek yoktur. 
  • Son olarak vazelin sürerek, diş macunuyla dudak dolgunlaştırma rutininizi tamamlayabilirsiniz.  

Bu içerik de ilginizi çekebilir: “Peşimdeler, Peşimde!” Diyenler İçin: Kerimcan Durmaz Makyaj Markası ile Tanışın!

diş macunu dudak dolgunlaştırır mı

admin

Severek yazdığım, sizlerle dertleştiğim mekan burası. Hayattan zevk alarak yaşamak mı istiyorsun? Bi yere gitme. Zevosis'i takip et.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu