Makyaj

Kirpikleri Ne Uzatır? İşte Kirpiklerinizi Daha Uzun Göstermenin 9 Yolu!

Uzun kirpikler her zaman çekicidir ama eğer doğuştan gür ve uzun kirpiklere sahip olacak kadar şanslı değilseniz ve kirpik ekimi ve implantlarını doğal bulmuyorsanız, kirpiklerinizi olduğundan daha uzun göstermek için derlediğimiz bu ipuçlarına göz atmak isteyebilirsiniz… İşte kirpikleri uzun gösterme yolları:

kirpikleri uzun gösterme yolları
  • Maskara Sürmeden Önce Pudra Sürün

Açık farkla, kirpikleri daha uzun ve daha dolgun göstermenin en iyi yollarından biri, maskaranızı uygulamadan önce kirpiklere biraz pudra sürmektir. Bu sayede kirpiklerinizin süper gür ve kalın gözükmesine yardımcı olabilirsiniz. Ayrıca maskaranın topaklanmasını da önlüyor.

  • Kirpiklerin Ucuna Farklı Bir Renk Katın

Bu teknik profesyonel makyaj uzmanları tarafından her zaman kullanılır! Duymaya hazır mısınız? Daha dolgun kirpikler elde etmek için tek yapmanız gereken kirpiklerinizi siyaha boyadıktan sonra uçlarında koyu kahverengi bir diğer maskara kullanmak ve ardından tekrar siyahla kaplamak. Bu kesinlikle kirpiklerinizi daha kalın ve daha uzun gösterecek! Daha iyi ne olabilir?

  • Kirpik Uzatma Maskaraları

Bu kirpikleri olduklarından daha uzun göstermenin en garanti yollarından biri. Kirpikleri uzatmak için tasarlanan bu maskaralar, aynı zamanda gözlerinizi daha büyük göstermenin de harika bir yolu!

  • Kirpik Maşası

Kirpik kıvırıcı kullanmak, kirpikleri daha uzun göstermenin kesin yollarından biridir! Denedikten sonra, kirpiklerinizin gerçekten ne kadar güzel görünebileceğini ve ne kadar kıvrımlı olabileceklerini göreceksiniz! Yine de dikkatli olun ve kirpik kıvırıcınızı her gün kullanmayın. Kirpik maşasını çok sık kullanmak, sonunda kirpiklerinizin kırılmasına neden olabilir.

  • Şeffaf Maskara İle Başlayın

Birçok kadın, kullandığı rengi sürmeden önce şeffaf bir maskara ile dolgun bir temel oluşturabileceğini hala bilmiyor. Halbuki bu yöntem, kirpiklerinizin daha dolgun ve uzun görünmesini sağlar!

  • Renk Hileleri

Kirpikleri zahmetsizce daha uzun göstermenin pek çok farklı yolu var, peki daha uzun kirpikler için renklerin gücünden faydalanabileceğinizi biliyor muydunuz? Örneğin, kirpiklerin kenarlarına siyah, ortalarına kahverengi sürmek kirpiklerinizi çok daha uzun ve daha kalın gösterebilir!

  • Kirpiklerinizi Fırçalayın

Kulağa tuhaf geliyor, değil mi? Kirpiklerinizi fırçalamanın bir işe yaramayacağını düşünebilirsiniz. Ama bu doğru değil! Aslında kirpiklerinizi fırçalarsanız ne kadar kalın, sandığınızdan daha dolgun ve uzun olduklarını göreceksiniz! Kirpiklerinizi fırçalamak için kaş fırçası kullanabilirsiniz. Sadece onları kırmamak için dikkatli olmalısınız.

  • Acele Etmeyin

Makyaj yapmanın sizin için tipik bir rutin olduğunu biliyoruz ama özellikle maskaranızı uygularken işi ağırdan alın. Özen gösterdiğinizde ve dikkat ettiğinizde kirpiklerinizin daha uzun ve daha kalın gözükebileceğinden emin olun! Gerekirse diğer her aşamada acele edin ama kirpiklerinizle ilgilenirken değil!

  • Maskara Fırçanızı Tanıyın

Ve son olarak, kirpikleri daha uzun göstermenin bir diğer yolu, çalıştığınız fırçayı tanımak, bilmektir! Silikon mu, kavisli mi, çift taraflı mı? Piyasada o kadar çok farklı maskara ve dolayısı ile maskara fırçası var ki, gerçekten size uygun olanı bulmalı ve doğru kullanmaya özen göstermelisiniz.

Kirpiklerinizin daha uzun ve gür görünmesini sağlamak için bizim derlediğimiz yöntemler bunlar. Peki atladığımız bir şey var mı? Varsa lütfen paylaşın! Yeni ipuçlarına hiçbirimizin hayır diyeceğini sanmıyoruz…

Bu içerik de ilginizi çekebilir: L’action Paris Kirpik Güçlendirici Bakım Maskarası

admin

Severek yazdığım, sizlerle dertleştiğim mekan burası. Hayattan zevk alarak yaşamak mı istiyorsun? Bi yere gitme. Zevosis'i takip et.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu