Sağlık
Trend

Hamazinc Krem Nedir, Nasıl Kullanılır? Hamazinc Krem Kullananlar

Gücünü doğal cilt bakımı uygulamalarında da sıklıkla adı geçen cadı fındığının, içeriğindeki etken madde olmasından alan Hamazinc Krem, çok çeşitli sorunlara direk çözüm olabilme özelliği ile pek çok evin sürekli misafiridir.

Astrenjan (doku büzücü), lokal hemostatik (kanamayı durdurucu) ve antiinflamatuvar (iltihap giderici) etkileri olan hamamelis virginiana (cadı fındığı) sulu özütü ve deride oluşmuş deformasyon ve yaralarda iltihaplanmayı ve ölü doku oluşumunu azaltan ve cilt hücrelerinin yenilenmesini ve iyileşmesini hızlandıran çinko oksit içeriği ile cilt sağlığını korumada büyük rol oynayan bir üründür.

Hamazinc Krem Nedir?

Berko İlaç ve Kimya Sanayi A. Ş. tarafından üretilen Hamazinc kremin etken maddeleri hamamelis virginiana distilat ve çinko oksit’tir. Metil paraben (E218), etil paraben (E214), propil paraben (E216), setomagrogol 1000, propilen glikol, setostearil alkol, likit parafin, beyaz parafin ve deiyonize su ise içerikteki yardımcı maddelerdir.  30 gram, 60 gram ve 90 gram olmak üzere üç farklı seçenekte ve alüminyum tüplerde sunulan krem, halk arasında sıklıkla Hamazin pişik kremi olarak bilinir.

Hamazinc Krem Ne İçin Kullanılır?

Bebek pişiklerinde ve emziren anne memelerindeki çatlak bakımında, mantar enfeksiyonlarında, güneş ve 1 ve 2. derece yanıklarda, çizik ve kesik gibi yüzeysel deri lezyonlarında, kurumuş, çatlamış, yarılmış derinin bakımı ve korunmasında, başka tedavi sonucu çeşitli nedenlerle ortaya çıkan doku bozuklukları ile belirginleşen cilt hastalıklarının tedavisinde kullanılabilecek Hamazinc kremin faydaları saymakla bitmiyor.

Yaraların iyileşmesini hızlandırır ve pıhtılaşmayı hızlandırdığı için kanama süresini kısaltır. Ayrıca iltihabı kurutur ve düzenli kullanıldığında çok hızlı etki gösterir.

Hamazinc Krem Nasıl Kullanılır?

Doktor tarafından başka bir formül önerilmediğiyse, sorunlu bölge ve çevresine ince bir tabaka halinde sürüldükten sonra, masaj yaparak emilimin kolay ve etkili olması sağlanır. Sonrasında, isteğe bağlı olarak üzeri gazlı bezle kapatılabilir. Gün içinde birkaç kez sürmek yeterli olacaktır.

Hamazinc Krem Yan Etkileri

Lokal ve harici kullanılması, Hamazinc kremin yan etkilerinin görülme ihtimali oldukça azaltır.  Ciltte kuruma, kızarıklık, kaşıntı, yanma ve batma hissi, tahriş, ekzantem gibi hafif ya da ürtiker, kontakt dermatit, anjionörotik ödem ve alerjik reaksiyonlar gibi daha ciddi yan etkilerle karşılaşırsanız derhal ürünü kullanmayı kesmeli ve doktorunuzla iletişime geçmelisiniz.

Hamazinc Krem Emzirme ve Hamilelik

Gebe veya emziren kadınların Hamazinc kremin etken maddeleri hamamelis virginiana ve çinko oksite maruz kalmasına ilişkin klinik veri mevcut değildir. Eğer kullanılacaksa doktor kontrolünde ve yönlendirmesi ile kullanılmalı ve tedbirli olunmalıdır.

Hamazinc Krem Hangi Durumlarda Kullanılmamalıdır?

Aşağıdaki durumlarda ve bölgelerde kullanımı sakıncalıdır:

  • İlaçtaki etken ya da yardımcı maddelerden birine alerjiniz var ise
  • Göz, ağız içi, burun içi gibi vücut bölgelerinde

Hamazinc Krem Muadili

  • Hametan Pomad,
  • Wilkinson Pomad,
  • Yessi merhem /Yessi krem,
  • Hamaderm Plus Krem

Hamazinc Krem Fiyatı

Eczanelerde ve online alışveriş sitelerinde Hamazinc kremin güncel fiyatı 15.92 TL’dir.

Hamazinc Krem Kullananlar

User 1: Etkili ve ucuz bir krem. Doktorumun önerisiyle kızarıklık ve kaşıntı sorunum için kullanmıştım. Hızlı şekilde etkisini gösterdi, bu yüzden de artık olmazsa olmazım.  Henüz kullanamayan herkese de öneririm.

User 2: Hiçbir yan etkisini görmediğim ucuz bir krem. Birçok cilt problemi için işe yarıyor ama devlet tarafından ödenmiyor. Hametan krem kadar iyi geldi bana.

User 3: Pişik sorunları ve cildi onarmak için süper bir krem, herkese tavsiye ederim. İnternet üzerindeki birçok siteden sipariş verebilmek de ayrıca güzel.

Bu içerik de ilginizi çekebilir: Levmont Nedir, Ne İçin Kullanılır? Yan Etkileri Var mıdır?

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu