Zevosis

Blushwood Meyvesi Kansere Umut Oluyor: Blushwood Meyvesini Yakından Tanıyın!

Bizler her ne kadar tüm gaddarlığımızı doğaya kusuyor olsak da toprakta yetişen küçük mucizeler, tarihin her döneminde olduğu gibi bugün de insanoğlu için cömert davranmaya devam ediyor. Bu yazımızda sizlere, kelimenin tam anlamıyla efsunlu bir bileşene sahip olan Blushwood meyvesi hakkında bilgi vereceğiz. Kansere yönelik etkileri konusunda son dönemde bir hayli fazla çalışma gerçekleştirilen bu meyvenin, sağlığınıza olan sihirli donuşları bununla da kalmıyor üstelik…

 • 20 Temmuz 2021
 • 184 kez görüntülendi.
Blushwood Meyvesi Kansere Umut Oluyor: Blushwood Meyvesini Yakından Tanıyın!

Bizler her ne kadar tüm gaddarlığımızı doğaya kusuyor olsak da toprakta yetişen küçük mucizeler, tarihin her döneminde olduğu gibi bugün de insanoğlu için cömert davranmaya devam ediyor. Bu yazımızda sizlere, kelimenin tam anlamıyla efsunlu bir bileşene sahip olan Blushwood meyvesi hakkında bilgi vereceğiz. Kansere yönelik etkileri konusunda son dönemde bir hayli fazla çalışma gerçekleştirilen bu meyvenin, sağlığınıza olan sihirli donuşları bununla da kalmıyor üstelik… 

Blushwood Meyvesi Nedir? 

Literatür kayıtlarında “Hylandia” olarak geçen bu meyve, tropikal iklim koşullarında yetişir ve anavatanı Avustralya’dır. Yapı olarak “Ardıç” bitkisiyle son derece yüksek ölçüde benzerlik gösterir fakat oldukça ender bulunan bir türdür.  

Blushwood meyvesi, içeriğinde doğal antioksidanlar barındırmaktadır. Bu antioksidanlar vücudumuzun bağışıklık sistemini korur ve ayrıca bu sistemin kendi kendisi ile savaşmasını önlemektedirler. Serbest radikallerin faaliyetleri antioksidanlar aracılığı ile nötralize edilir ve böylelikle tümör oluşumunun önüne geçilmiş olur.  

blushwood meyvesi

Meyvenin içeriği aynı zamanda potasyum açısından da müthiş bir yeterliliğe sahip olduğu gibi A ve C vitamini açısından da oldukça zengindir.  

Blushwood Meyvesi Kanser Tedavisinde Kullanılacak mı? 

Blushwood meyvesi ile ilgili yapılan araştırmalar, 2017 yılında elde edilen bir deney sonucuyla birlikte pek çok kanser hastası için yeni bir umut ışığı oldu. Blushwood cenneti Avustralya’da faaliyet gösteren “Berhofer” isimli tıbbi araştırmalar üzerine kurulmuş olan merkez, Dr. Glen öncülüğünde gerçekleştirdiği bir araştırma sonucunda çarpıcı sonuçlara ulaştı.  

dr glen boyle blushwood

Blushwood meyvesinden alınan bazı maddelerin kullanımı ile üretmeyi başardıkları kanser ilacı halen klinik test aşamasında. Bu testler sonucunda ulaşılan sonuçlar ise son derece umut tazeleyici.  

blushwood meyvesi kanser

“EBC-46″ ismini alan bu ilaç vücuda salındığında, kanser hücrelerini kelimenin tam anlamıyla boğuyor. Uygulanan bölgede ilk aşamada gözle görülebilir bir morarma meydana gelmekte. Bu alan takip eden günlerde giderek kabuk bağlamış bir yara halini alıyor. 7 ila 10 günün sonunda ise gözlemlenen iyileşme reaksiyonu, kanserli hücreleri de beraberinde götürüyor. Yapılan açıklamada kanserli hücrelere oksijen ulaşmasını önlediği ve bu sayede tedaviyi aktive ettiği belirtildi.  

blushwood meyvesi faydaları

Gerçekleştirilen deneyler sırasında, köpek ve farelere yer verilmiş ve %70 oranında iyileşme reaksiyonu gözlemlenmiş. İkinci aşamada insanlar üzerinde de testler gerçekleştirilecek ve olumlu sonuçların alınması halinde bu tedavi metodu tüm dünya ile paylaşılacak.  

Blushwood Meyvesinin Faydaları Nelerdir? 

 • Bağışıklık sistemi üzerinde güçlendirici etkisi saptanmıştır. Ayrıca “otoimmün” olarak isimlendirilen bağışıklık sistemindeki fonksiyonel çalışma bozukluğunun meydana gelmesini önler. 
 • Kanda toksin birikmesinin önüne geçer. 
 • İdrar söktürücü etkisi bulunmaktadır. Vücuttaki ödem ve ürik asidin atılmasında rol oynar. 
 • Bronşit tedavisinde son derece etkilidir. Aynı zamanda astım hastalığında da hafiflettirici etki gösterir. 
 • Cilt sağlığının korunması, sebum düzeyinin kontrol altına alınması ve kırışıklık oluşumunun önlenmesinde faaliyet gösterir.  
 • Ayrıca cilt yüzeyindeki hücre yapılanmasında da rol alarak yanık ve güneş lekeleri gibi izlerin tedavi edilmesini sağlar. 
 • Güçsüz saç telleri için tam bir iksir görevi görür. Saç köklerinin uyandırılmasını sağlayarak yeni saç oluşumuna katkıda bulunduğu gibi saç tellerini de onarıcı etkisi bulunmaktadır. 
 • Sindirim faaliyetlerinin düzenlenmesinde ve metabolizma hızının arttırılmasında destekleyici etki gösterir.  
 • Sakinleştirici etkisi bulunmaktadır. Ayrıca akşam saatlerinde tüketimi uyku sorunlarının da çözüme kavuşturulmasına yardımcı olur.  

Blushwood Meyvesi Zararları  

İçeriğinde herhangi bir kimyasal bulundurmamasından ötürü olağan tüketim dozu aşılmadığı taktirde belirli bir yan etkisi yoktur. Fakat bazı kişilerin alerjik bünyeleri sebebiyle olumsuz reaksiyon gösterebilecekleri de unutulmamalı. Böyle bir durumdan şüpheleniyor ya da beklenmedik bir etki ile karşılaşıyorsanız mutlaka hekim desteğine başvurun.  

Günlük önerilen tüketim miktarının aşılması sonucu meydana gelebilecek olan olası yan etkiler ise şöyledir: ishal, mide bulantısı, karın ağrısı ve kusma. 

Hamile kadınların ve emziren annelerin doktor kontrolü dışında kullanımı önerilmez.  

Blushwood Meyvesi Nasıl Tüketilir? 

Günlük önerilen tüketim miktarı: 7 ila 8 adet. 

Tüketim şekilleri: 

 • Meyve olarak doğrudan tüketilebilir. 
 • Meyvelerle reçel, marmelat vb. yapılarak öğünlerde tüketilebilir. 
 • Meyve çayı olarak tüketilebilir. Hazırlamak için 200 ml su için 4 adet Blushwood meyvesi yeterlidir. 8-9 dakika birlikte kaynattıktan sonra içime hazır hale gelecektir.  
 • Takviye edici gıda olarak kullanılabilir. Toz ve kapsül formu mevcuttur.  

Blushwood Meyvesi Nerede Satılır? 

Türkiye’de son derece zor yetişen ve de zaten oldukça ender bulunan bu meyve; ne yazık ki karşınıza çıkan ilk aktarda bulabileceğiniz bir şey değil. Ya çok büyük bir bitkisel ürünler satan mağazaya danışmalı ya da internet üzerinden sipariş vermelisiniz.  

Blushwood meyvesi Türkiye’de nerede satılır?” sorusuna cevap verirken, yerli online alışveriş sitelerinde bulmanın bir hayli zor olduğunu, sürekli olarak stok sorunu yaşandığını belirtelim. Yine de en çok Trendyol’da bulabilme şansınız yüksek. Kargolama süresi kısmen daha uzun sürebilse de Türkiye’ye gönderim sağlayabilen alışveriş siteleri üzerinden temin edilebilir. 

Blushwood Meyvesi Fiyatı 

Blushwood meyvesi satın al” demek için net bir satış fiyatı verebilmek son derece zor, zira ürünün kalitesi ve ithal edildiği yerle ilgili olarak büyük bir değişim gösterebiliyor. Yine de kafanızda fikir oluşturması açısından internette yer alan ortalama fiyatları sizinle paylaşalım: 

Blushwood Meyvesi Fiyatı

(Fiyatlar dolar cinsinden mevcut kur baz alınarak çevrilmiştir.) 

 1. Blushwood meyvesi fiyat: 700 ila 1.000 TL arasında değişmektedir.  
 1. Blushwood meyvesi tozu fiyat: 250 ila 500 TL arasında değişmektedir. 
 1. Blushwood meyvesi kapsül fiyat: 150 ila 800 TL arasında değişmektedir. 
Blushwood Meyvesi Fidanı Nereden Satın Alınabilir? 

Daha önce de belirtmiş olduğumuz üzere bu meyvenin yetişebilmesi için gerekli olan iklimsel koşullar ülkemiz genelinde mevcut değildir. Bu yüzden meyvenin fidanına erişim sağlansa dahi yetiştirme sürecinde sizi pek çok handikabın beklemekte olduğunun altını çizelim.  

Blushwood Meyvesi Fidanı Nereden Satın Alınabilir

Satın alabileceğiniz yerler hakkında bilgi vermek gerekirse, size yine yurtdışı kaynaklı alışveriş sitelerinin yardımcı olacağını söyleyebiliriz.  

Blushwood Meyvesi Nerede Yetişir? 

Blushwood Berry için en uygun iklim tropikal iklimdir. Dolayısıyla yetiştirilmesi ve meyve alınabilmesi için bu iklimin çevresel şartlarına ihtiyaç duyulur. Meyvenin, dünya üzerinde en yoğun şekilde yetiştiği yer; Avustralya Kuzey Queensland bölgesidir. Yağmur ormanları tarafından kuşatılmış olan bölge; “Blushwood Cenneti” olarak da adlandırılır.  

Blushwood Meyvesi Nerede Yetişir?

Ülkemizde ise yetiştiriciliği, uygun iklimsel koşulların bulunmaması sebebiyle mevcut değildir.  

Bu içerik de ilginizi çekebilir: Nane Yağı Nedir? Nasıl Kullanılır? Nane Yağı Faydaları Nelerdir?

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ