Astroloji

Son Yüzyılın En Uzun Ay Tutulmasına Hazır mısınız? Boğa Dolunayı

19 Kasım Cuma günü, açık gökyüzünde ‘Kunduz Ayı’ veya ‘Ayaz Ayı’ olarak da bilinen Dolunay parlayacak. Bu Dolunay, aynı zamanda Kuzey Amerika, Güney Amerika’nın batısı, Yeni Zelanda ve Avustralya’da yaşayanlar tarafından görülebilecek olan kısmi bir Ay tutulması. Tam bir ay tutulması olmamasına rağmen, Ay’ın yaklaşık yüzde 97’si Dünya’nın gölgesi tarafından kaplanacağı için hala çok yakın. NASA’nın açıklamasına göre, parçalı ay tutulması yaklaşık 3 buçuk saat sürecek. Yani 2001 ile 2100 arasındaki tüm diğer tutulmalardan daha uzun! 

Boğa burcuna düşen Kunduz Ayı, adını Amerikan yerlileri ve ayrıca sömürge köklerinden alır ve Kuzey Yarımküre kunduzlarının soğuk aylara hazırlanmalarını, kulübeleri inşa etmeyi ve yiyecek depolamayı bitirecekleri zamanı gösterir. 

Bu sıradan bir Dolunay olmayacak! Bir tutulmanın varlığı ekstra anlam ve enerji taşır ve bu Dolunay’ı Kanlı Ay’a çevirecek. Sabit toprak burcu Boğa, Zodyak’ın ikinci ve sekizinci burçları boyunca yepyeni bir tutulma döngüsünü başlatacak.  

 

Bu Sıradan Bir Dolunay Olmayacak! Boğa Burcundaki Kasım Dolunayı Bizi Nasıl Etkileyecek?  

Ay tutulması veya Kanlı Ay, steroidler üzerindeki normal bir Dolunay gibidir ve enerjinin zirvesi, alt akıntıların doruk noktası, gizli etkilerin ortaya çıkması, dönüm noktaları gibi Dolunay’ın tüm normal etkilerinin hepsini daha da güçlendirilir.  

Kanlı Ay, değişim demektir; mümkün olan en iyi şekilde dönüştürücü olabilir, içinize gömmeyi tercih ettiklerinizi ortaya çıkarabilir ve daha net bir bakış açısı için katmanları soymanıza yardımcı olabilir. Yani aklınızda, kalbinizde ve/ veya ruhunuzun derinliklerinde olan her şeyi değerlendirmenizi sağlar. Böylece tamamen arınmanız ve gelecek günler için sıfırlanmanıza şans tanır. 

Halbuki Boğalar değişimden hoşlanmazlar! Lüksü, rahatlamayı ve huzuru seven bu burç, tutulma yüzünden ortaya çıkacak değişikliklerle sarsılabilir ve bizim de çelişkili hislerle boğuşmamıza neden olabilir. Sarsıntılar, bir tsunami kadar beklenmedik ve Dorothy Gale’i Oz’a sürükleyen hortum kadar dönüştürücü olabilir. 

Bu ay tutulmasıyla birlikte Boğa-Akrep eksenini Ekim 2023’e kadar harekete geçirecek iki yıllık bir döngü başlıyor. Bu ikilinin yönettiği tüm alanlarda sarsılmalar bekleyin: Gelir ve uzun vadeli yatırımlar, tatlı duygusallık ve ham cinsellik, ezoterik bilgelik… Temelde her şeye bakış açınızı yenilemeye hazır olun! 

 

Boğa Dolunayından Faydalanmak İçin Yapılabilecekler 

İşte 2021 Boğa Dolunayının sert rüzgarlarında keyifle savrulmanıza yardımcı olacak altı yol: 

  • Süreci benimseyin. 

İçinizdeki isyankarı susturun. Tekerleği yeniden icat etmek yerine, tekerleği hareket halinde tutan fiziği öğrenin. Boğalar planları ve kuralları sever ve 2021 Boğa dolunayı bize gelişimin gücünü hatırlatır. Hayatınızdaki karmaşayı çözmek için temellere geri dönün. Temelinizi sağlamlaştırırsanız, yakında tekrar yükselmeye başlayabilirsiniz, üstelik bir daha başa dönmek zorunda kalmadan. Bu Dolunay, her türlü hedefe giden yolda lazer odaklı rehberlik sağlar. 

  • Kendinizi güzel bir şeyle şımartın. 

Şehvetli Venüs tarafından yönetilen Boğa, güzel şeylere bayılır ve klasik, zamansız ve en üst düzeyde hassasiyetle yapılmış oldukları sürece, onlar için çok para harcamaktan korkmaz. Öyleyse bir düşünelim, uzun zamandır takibinde olduğunuz ama satın almayı ertelediğiniz bir şey mi var? Bu dolunay lüks bir satın alma işlemine yeşil ışık yakıyor! Kaliteli ürünler sadece bir lüks değil, işlevsel ve uzun ömürlülerse aynı zamanda iyi birer yatırımdır. Yumuşacık o yün kaşmir pelerin ya da elde dikilmiş deri çanta önümüzdeki iki hafta içinde kargoyla yola çıkabilir… 

Üstelik bununla yetinmeyip, vücudunuz için de özel bir muamele planlayabilirsiniz. Boğa burcu boyun ve omuzları yönetir, bu yüzden belki yeniden doğmuş gibi hissetmenizi sağlayacak bir masaj seansı için randevu almak isteyebilirsiniz. Ya da bu toprak burcunun dünyeviliğine yönelerek çamur banyosu veya sıcak taş masajı için bir spa ziyaretinde bulunabilirsiniz. 

  • Analog köklerinizi benimseyin. 

Doğaya dönüşü temsil eden bu Dolunay, analog köklerimizi benimsememiz için bize meydan okuyor. Konfor ve güvenlik için güvendiğiniz makineler olmadan birkaç gün geçirmeye ne dersiniz? Böylece gün içinde gerçekleştireceğiniz en sıradan eylemler bile bir meditasyon haline gelir. Örneğin, enerjiden tasarruf etmek ve daha da önemlisi karbondioksiti atmosferden uzak tutmak için çamaşırlarınızı kurutucuda kurutmak yerine asarak kurutun. Isınan dünyada fark yaratacak bu tercih, sabit toprak burcu Boğa dolunayının yürekten desteklediği bir şey olacaktır. 

  • Sesinizi bulun. 

Boğa burcu boğazı ve boğaz çakrasını yönetir, bu da demek oluyor ki Dolunay sırasında kendinizi denetlemeden gerçeğinizi söylemeye mecbur hissedebilirsiniz. Ancak bu yükseliş enerjisini kullanmadığınızdan emin olun. Zodyak’ın ikinci burcu tarafından yönetilen değerlerinizi ve etik ilkelerinizi dile getirmek için yapıcı şekillerde sesinizi kullanmayı tercih edin. Veya şarkı söylemek ya da podcasting gibi şeyler için yaratıcı bir şekilde kullanın. Yogik ilahi, odadaki herhangi bir sesten daha büyük bir kolektif şifa enerjisi yaratırken boğaz çakranızı ayarlayabilir. Ayrıca daha fazla su ve daha az kahve ve alkol içerek ses tellerinizi fiziksel olarak da sağlıklı tutun. Soğuyan havalar yüzünden ısıtıcıların devreye girmesiyle, nem dengesini korumak için tedbirlerinizi aldığınızdan emin olun. 

  • Bir ağaç dikin. 

Ağaçlar birçok yönden dünyadaki yaşam için kritik öneme sahiptir. Oksijen ve gölge sağlarlar ve küresel ısınmayı yavaşlatmak için sera gazlarını emerler. Aslında bir ağaç dikmek zorunda değilsiniz. Bir parkta veya doğada bir tane bulabilir ve Instagram’da ona sarılarak bir fotoğrafınızı yayınlayabilirsiniz (#HugATreeChallenge). Ancak Boğa, köklü olmakla, kök salmakla ilgilidir, bu nedenle Boğa Dolunayı beton bir ormanda yaşıyor olsanız bile, toprağa birkaç ağaç dikmek için harika bir gün. 

  • Gelir – gider dengesi kurun. 

Boğa burcu şehvetli olsa da aynı zamanda mantıklıdır ve rahatlamak adına bol bol güvenliğe ihtiyaç duyar. 2021 Boğa Dolunayı, harcama ve tasarruf planlarınızın ya da planlarınızın olmamasının altını çiziyor. Bu, kemerinizi nefes almanızı engelleyecek kadar sıkmakla ilgili değil. Ancak, zor kazanılan her liranın nereye gittiğini görmek için önemli bir hafta. Telefonunuza bir bütçe uygulaması indirin veya bir hafta boyunca her satın alma işleminizi nakit olarak ödemek için kendinize meydan okuyun. Bunu yapmak, harcamalarınız ve kazançlarınız arasında denge kurmanıza yardımcı olabilir! 

admin

Severek yazdığım, sizlerle dertleştiğim mekan burası. Hayattan zevk alarak yaşamak mı istiyorsun? Bi yere gitme. Zevosis'i takip et.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu