İlişkiler

Erkekler Kadınlarda Ne Arar? Bu Beş Özellik İçin Yanıp Tutuşuyorlar!

Erkekler ne ister? Erkeklerin bir kadında aradığı özellikler nelerdir? Bilim insanları bu gizemli bilmecenin cevabını keşfetmek için araştırmalar yapmayı sürdürüyor…

Her bireyin elbette kendi kişisel tercihleri vardır; bir erkeğe görsel ve cinsel açıdan en çekici gelen nitelikler ve özellikler, başka bir erkeği hiç etkilemeyebilir. Ama araştırmalar çoğunluk için ortak bir sonuca varılabileceğini gösteriyor: Erkekler ilk izlenimlerine güvenme eğilimindeler!

Çok az çaba sarf ederek veya hiç çaba harcamadan iyi bir ilk izlenim bırakma sanatında ustalaşan kadınlar olsa da bazıları hala biraz çalışmak zorunda…

 

İşte daha acemi olanlarımız için faydalanabileceğimiz bilimsel veriler, işte erkeklerin kadınlarda sıklıkla çekici bulduğunu söylediği 5 özellik:

  • Doğal görünüme hizmet eden az makyaj
erkekler doğal mı sever


Bazı erkekler doğal bir görünümü ve bu yüzden makyajsız kadınları tercih ettiklerini iddia ederler. Ancak, çevrimiçi buluşma sitesi Zoosk tarafından yürütülen bir ankete göre, profil fotoğraflarında göz makyajı yapan 1.200 kadından 139’unun erkeklerden mesaj alma olasılığı daha yüksekti. Ayrıca profil fotoğrafında ruj süren bir kadınla tanışmak isteyenlerin oranı da daha yüksekti. Diğer yandan, daha koyu bir renk paleti tercih ederek makyaj yapan kadınların dışarı çıkma teklifleri alma olasılığı daha düşüktü.

Yani erkekler “doğal” görünen kadınları tercih ettiklerini söyleseler bile, hafif makyajın üzerlerindeki etkisi inkar edilemez.

 

  • İdeal bel-kalça oranı
erkekler neden kalça sever


Aslında sanılanın aksine, bu tercihin çekicilikle daha az, sağlık ve doğurganlıkla daha çok ilgisi var. Erkekler geniş kalçaları ve ince beli doğurganlıkla ilişkilendirir. Kıvrımları olan bir kadının doğurgan olduğu bilinir ve erkekler çocuk sahibi olmaya hazır olmasalar bile, doğal dürtüleri sebebiyle doğurgan görünen bir kadınla cinsel ilişkiye girmeyi tercih ederler.

 

  • Kırmızının gücü.
erkekler en çok hangi rengi sever


Kırmızı tutkunun rengidir, bu yüzden erkekler için bu kadar çekici olması şaşırtıcı değil. Rochester Üniversitesi’nden psikologlar tarafından yapılan bir araştırmada, erkeklere kırmızı veya beyaz çerçeveli sınırlar içinde farklı kadınların fotoğrafları gösterildi ve kadınları ne kadar güzel buldukları soruldu. Daha sonra aynı kadınların kırmızı veya mavi giysiler giydikleri fotoğraflar gösterildi ve bu kadınlarla çıkacakları bir randevuda ne kadar para harcayacakları soruldu. Kırmızı çerçeveli veya kırmızı giyen kadınların seksi ve çekici bulunma olasılığı daha yüksekti ve erkekler bu kadınlar için her zaman daha çok para harcamaya gönüllü oldu.

 

  • Nazik bir tavır.


Nazik tavırlı kadınlar da erkekler için oldukça çekici bir tercih. Kişilik ve Sosyal Psikoloji Derneği tarafından yapılan bir araştırmada, araştırmacılar, bir kadının erkeklerin ihtiyaçlarına ve isteklerine yanıt verdiğinde daha cazip bir seçenek olarak değerlendirildiğini kaydetti.

 

  • Daha tiz bir ses.


Araştırmalar, kadınların daha kalın sesli erkekleri çekici bulma eğiliminde olduğunu gösterir. Erkekler için ise genellikle bunun tam tersi geçerli! Yüksek ve tiz seslerin üreme zindeliği, dişilik ve daha küçük vücut boyutunu işaret ettiğine inanılır. Yani aslında, bir erkeğin kendi fiziksel özelliklerini pekiştirecek bir kadını…

Bu içerik de ilginizi çekebilir: Erkekler Neden Sarhoşken Mesaj Atar?

admin

Severek yazdığım, sizlerle dertleştiğim mekan burası. Hayattan zevk alarak yaşamak mı istiyorsun? Bi yere gitme. Zevosis'i takip et.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu