Yaşam

Burçların Manipülatif Özellikleri: Şok Olacaksınız!

Astrolojiye göre, tüm burçlar zaman zaman manipülatif olabilir. Ve belirli kişilik özelliklerine bağlı olarak, her burcun yaptığı manipülatif şeyler büyük ölçüde değişkenlik gösterebilir.

Ne yaptığımızın farkında olmasak da tam olarak bunu amaçlıyor olsak da hepimiz istediğimizi elde etmek için başkalarını manipüle etme yeteneğine sahibiz. Bazı insanlar kolayca manipüle edilirken, diğerleri daha fazla dirence sahiptir. Örneğin, narsistler büyük manipülatörlerdir ve sadece kendi çıkarlarını düşünür, ancak kesinlikle bencil değilmiş gibi davranırlar.

Partneriniz tembelliğe meyilliyse ve hareketlendirmenin tek yolu onu manipüle etmekse, bu yanlış mı? Sonuçta ilişkinizin refahı söz konusu… Sorun şu ki, birini zorlarsanız ve kendisi durum hakkında herhangi bir inisiyatif göstermezse, ilk fırsatta daha önceki davranışlarına geri dönebilir. Eğer karşınızdaki insanı cesaretlendirebilir veya iyi davranışlarının doğal olarak ortaya çıkması için destekleyebilirseniz bu sergileyebileceğiniz en güzel tutum olacaktır.

İşte burçların en manipülatif özellikleri:

 • Koç (21 Mart – 19 Nisan) / Amaca giden her yol mübahtır

 

Koçlar, acımasız olmaları ve pes etmemeleri anlamında manipülatiftirler. İnatçı ve kavgacıdırlar, bu yüzden saldırgan olarak görülmekten de endişe etmezler. İstediklerini elde ettikleri sürece, bunu nasıl başardıkları umurlarında değildir. Zorlamalarını gülümsemelerin ve şakalarının arkasına saklayabilirler, ama aldanmayın, siz istediklerini yapana kadar durmayacaklar!

 • Boğa (20 Nisan – 20 Mayıs) / Suçluluk yaratır

Boğalar, mağduru oynayabilirler, size üzücü bir hikaye anlatabilir, hatta bazen hiçbir şey söylemezler ama sanki tüm dünya tarafından haksızlığa uğruyor gibi görünmeyi becerirler.Halbuki onlar etraftaki en güçlü insanlardan bazılarıdır ve her zaman ayaklarının üzerine nasıl duracaklarını bilirler. Kurban kartını oynuyorlarsa, bu muhtemelen sadece başkalarını manipüle etmek içindir.

 

 • İkizler (21 Mayıs – 20 Haziran) / Yalan söyler

İkizlerin yaptığı en manipülatif şey gerçeği yorumlamaktır; başka bir deyişle, yalan söylerler. Yalanlarını mantıklı hale getirebilirler, sizi bunun daha büyük bir iyilik için olduğuna ve başka seçeneklerinin olmadığına inandırabilirler. Ancak yalanı başkalarını manipüle etmenin bir yolu olarak sıklıkla

kullanırlar.

 • Yengeç (21 Haziran – 22 Temmuz) / Dramatize eder

Yengeçler, söz konusu manipüle etmek olduğunda felaket tellalıdırlar. Ne yalan söyler ne de kurbanı oynarlar; sadece işleri olduğundan daha kötü gösterirler.Partnerleri onlardan ayrıldığında sadece üzgün değil perişandırlar ve bir daha asla aşkı bulamayacaklarına inanırlar. Bir Yengeç’in kalp kırıklığına tanık olan herkes, ona kendini daha iyi hissettirmek için her şeyi yapabilir.

 

 • Aslan (23 Temmuz – 22 Ağustos) / Kandırır

Aslanlar kendilerinden son derece emin insanlardır, ancak bazen egoları onları başkaları için olumsuz sonuçlar doğurabilecek şeyler yapmaya zorlar. Kendileri için kazanç ve bir başkası için kayıp olan bir şeye sebep olurlarsa, insanları bunun her iki taraf için de faydalı olduğuna ikna edebilirler.

 • Başak (23 Ağustos – 22 Eylül) / Pasif agresiftir

Başaklar, her zaman ortaya çıkıp ne istediklerini açıkça söylemezler, ancak ipuçları bırakırlar ve belirsiz, pasif agresif önerilerde bulunurlar. Böylece diğer insanlar bu fikirleri kendi başlarına bulduklarını ve Başak ile hiçbir ilgisi olmadığını düşünürler.Zeki ve biraz da sinsi, öyle değil mi?

 • Terazi (23 Eylül – 22 Ekim) / Masumu oynar

 

Terazi burcu manipüle ederken, bir şeyi nasıl yapacağını bilmiyor ya da gerekli becerilere sahip değilmiş gibi davranabilir. Böylece başka biri istediği şeyi onun yerine ve onun için yapabilir. Hatta bazen daha da iyi sonuçlar elde etmek için manipüle etmeye çalıştığı insanla flört etmekten de çekinmezler.Yaptıkları şey yüzlerine vurulduğunda ise neden bahsedildiği hakkında hiçbir fikirleri yokmuş gibi davranırlar.

 • Akrep (23 Ekim – 21 Kasım) / Duygusal istismar uygulamaktan çekinmez

Akrep’in yaptığı en manipülatif şey, onlara karşı çıkmayı büyük bir hata gibi göstermektir. Onlarla birlikte hareket etmezseniz, onları kaybedebilirsiniz. Bu tavır, duygusal istismar ve zorbalıktan farklı değildir! Geçmişte Akrep’le paylaştığınız sırlar artık güvende değildir ve kendi çıkarları için bunları başkalarıyla paylaşmaktan çekinmezler.

 

 • Yay (22 Kasım – 21 Aralık) / Fazla kibardır

Yay burcunun yaptığı en manipülatif şey fazla kibar olmaktır. Fazla kibar olmanın ne kadar manipülatif olduğunu merak ediyor olabilirsiniz, ancak istedikleri sonucu elde edene kadar ekstra iyi insanlar olabileceklerini bilin. Sizi bu tavırla köşeye sıkıştırır. Halbuki gerçek nezaket, karşılığında hiçbir şey istemeden yapılan bir şeydir, ancak Yaylar söz konusu olduğunda mutlaka geri ödeme beklenir.

 • Oğlak (22 Aralık – 19 Ocak) / Kendinizi aptal gibi hissettirir

Oğlak burcu, birinin istediğini yapmasını sağlamak için bilgi ve becerilerini kullanır. İnsanlara kendini aptal ve rehberliğe ihtiyacı olduğunu hissettirerek, planlarını takip etmelerini sağlayabilir. Birisi kendini yetenekli ve güçlü hissettiğinde, Oğlak’a karşı durabilir ve hayır diyebilir, bu nedenle bu burç karşısındakinin özgüvenini zayıflatarak onu manipüle etmeye bayılır.

 • Kova (20 Ocak – 18 Şubat) / Kendinden yoksun bırakır

Kova insanları sizi görmezden gelip, tüm iletişimi kesebilir ve bu oldukça manipülatiftir. Bir dakika önce oradadır, aramalarınıza ve mesajlarınıza zamanında cevap verir ama sonra birden tam bir sessizlik…Bunu siz kendinizi çaresiz hissedip onları geri getirmek için aklınıza gelenleri teklif ettiğinizde, sizi alıp istediklerini yaptırana kadar sürdürebilir. Çoğu zaman manipüle edildiğinizin farkında bile olmayabilirsiniz.

 

 • Balık (19 Şubat – 20 Mart) / Sorumluluk almayı reddeder

Balıkların yaptığı en manipülatif şey, eylemlerinin sorumluluğunu almamaktır. Bir şeyin olması ya da birinin üzülmesi onların suçu değildir. Balıklar sadece yapmaları gerekeni yapıyordu… Bu genellikle böyledir! Balıklar, çok yaratıcı ve özel oldukları için hiçbir şeyden sorumlu tutulmamaları gerektiğini düşünür ve düşündürür.

admin

Severek yazdığım, sizlerle dertleştiğim mekan burası. Hayattan zevk alarak yaşamak mı istiyorsun? Bi yere gitme. Zevosis'i takip et.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu