Dizi - Film

8 Yıllık Ayrılık Sona Erdi! Dexter: New Blood Yayında!

Başrolünde Michael C. Hall’un yer aldığı efsane Amerikan dizisi Dexter, sekiz yıllık bir aranın ardından Dexter: New Blood adıyla ekranlarla yeniden buluşmak için hazırlanıyor. Dizi aslında Jeff Lindsay’in Miami’de geçen, Dexter romanlarından ilkinin Darkly Dreaming adlı hikayesinden uyarlanmaya başlasa da sezonlar ilerledikçe Lindsay’ın romanlarından bağımsız olarak çekilmeye devam ediyor. Bu uyarlama, döneminde oldukça rağbet görüyor ve aradan 8 yıl geçmesine rağmen bugün de aynı ilgiyle seviliyor.

 

Yapımcılar ve oyuncular da bu ilginin karşılığını vermek için kolları sıvadı, dizinin yeni bölümleri çekilmeye başlandı. Üstelik yeni sezonun ilk fragmanı da çoktan yayınlandı.  Fragmanda Michael C. Hall’ün canlandırdığı ana karakter Dexter Morgan, karlı ve rüzgârlı bir günde camdan dışarı doğru bakıyor. Ardından Nina Simone’ın sesinden duyduğumuz Misunderstood şarkısı eşliğinde yüzünü kameraya çeviriyor ve herkesi geri dönüşüyle sevindiren o bakışı atıyor.

https://youtu.be/l9H1uSS_zkk

Senaryosu James Maron Jr. tarafından yazılan dizi ilk kez 1 Ekim 2006’da Showtime kanalında gösterilmeye başlanmıştı ve ülkemizde de CNBC-E kanalında izleyicisiyle buluşuyordu.  Dizinin yönetmenliği ise John Dahl, Steve Shill ve Keith Gordon gibi isimler birlikte yaptı.

Yayınlandığı ilk günden beri oldukça geniş bir hayran kitlesine sahip olmayı başaran efsane dizinin çekimleri ise 2021 yılının ilk aylarında başlamıştı. 2013 yılından bugüne kadar televizyon sektöründe pek çok şey değişti. Bu nedenle Dexter yeni sezonunda hikâye anlatım tekniklerini de geliştirerek hayranlarını memnun edecek görsellere sahip olacak. 10 bölümlük yeni sezonuyla dizi, yine Amerikan kanalı Showtime ekranlarında yayınlanacak. Türkiye’de ise yeni Bein Connect üzerinden izleyebilmeniz mümkün. Şimdilik iki bölümü paylaşıldı bile…

Showtime’ın eğlence bölümü başkanı Gary Levine ise yaptığı açıklamada;

“Bu benzersiz karakteri ancak diziye layık olabileceğini düşündüğümüz yaratıcı bir yaklaşım bulabilecek olsaydık tekrar ziyaret ederdik. Başyapımcı Clyde Phillips ve başrol Michael C. Hall’un da bunu doğru bulduğunu söyleyebildiğim için gerçekten mutluyum”

Dizinin yeni sezon kadrosunda Clancy Brown, Julia Jones, Alano Miller, Johnny Sequoyah ve Jack Alcott gibi önemli isimler de yeteneğini sergileyecek.

 

Finali Hayal Kırıklığı Yaşatmıştı

Dexter, iyi giden bir sezon ve izleyicilerine hayal kırıklığı yaşatan bir finalle noktalanmıştı. Yayınlandığı dönemde final bölümüyle pek çok olumsuz eleştiriye maruz kalan muhteşem dizi, artık yeni bölümleri aracılığıyla izleyicisi ile tekrar buluşacak. Böylece final bölümünde yaşadığımız hayal kırıklığının ardından her şeyin değişmesi için yeni bir şans doğmuş oluyor.  Kardeşi Debra’nın ölümünden sonra ortadan kaybolup herkesi öldüğüne inandıran Dexter Morgan en son bir oduncu olarak kalmıştı. 

Ucu açık ve tahmin yürütmeye açık bir final sahnesiyle sonlanan dizinin bu şekilde sonlanmasının ardındaki sebep ise izleyiciler tarafından yapımcıların sonraki yıllarda diziyi devam ettirmek için yaptığı bir hamle olarak öngörülmüştü. Tabii, bunun doğruluğuna dair net bir bilgi o zaman verilmemişti. Ancak bugünlerde ise yapılan tahminlerin haklılık payı olduğunu açıkça görebiliyoruz. Michael C. Hall ise bu durum hakkında;

“Karakterin içinde bulunduğu zor duruma üzüldüğümü hatırlıyorum, yaşadıkları ağırdı. Her ne kadar insanları tatmin etmeyen bir final olsa da geri dönüşümüz için açık bir kapı bıraktı” şeklinde konuştu. 

Başrol Michael C. Hall yaptığı bir zoom toplantısında pek çok soruya yanıt verdi. Dizinin var olan hayranlarını kaybetmemeyi umduğunu söyleyen ünlü aktör, gelecek sezonun oldukça heyecanlı geçeceğini söyledi. Aynı zamanda kendisinin de geriye dönmek ve karakterle yeniden buluşmanın oldukça keyifli olduğunu belirterek iyi hissettirdiğini açıkladı. Hatta Dexter için “Yıllar sonra dönmek istediğim tek karakterdi” ifadelerini kullandı.”

 

Dexter: New Blood Nasıl Başlıyor?

Dizinin konusu ise şu şekilde seyrediyor: 2013 serisi finalinde ölümünü taklit ettikten sonra, Dexter Morgan (Michael C. Hall) bir oduncu olarak yeni bir hayata başlamıştı. Dizide baş karakter Dexter Morgan, Miami Metro Polis Departmanı’nda adli tıp teknisyeni olarak görev yapmaktadır. Çifte bir hayat süren Morgan, aynı zamanda katilleri hedef alan bir seri katildir. Başka bir isimle hayatına devam ederek New York’a taşınır. New York, Iron Lake’de yaşadığı dönemde çeşit çeşit bıçağa kolayca erişim sağlayabildiği bir spor malzemeleri mağazasını işletirken izleyeceğiz. Bu hayatı sürerken kendisini de yeni bir karakter ve olmadığı gibi biri olarak tanıtıyor. Yeni hayatında başka bir ilişkisi ve farklı bir işi var. Tabii bu yeni kurulmuş hayat düzenine alışmaya çalışırken yine kan dökülmeye başlıyor ve eski hayatına benzer şeyler yaşıyor. Yani ister istemez görmekten kaçındığı o kaosa geri dönmüş halde buluyor kendini.

Bu içerik de ilginizi çekebilir: Çocuklarda Dikkat Dağınıklığı Belirtileri ve Tedavisi

admin

Severek yazdığım, sizlerle dertleştiğim mekan burası. Hayattan zevk alarak yaşamak mı istiyorsun? Bi yere gitme. Zevosis'i takip et.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu